ASI-BG.COM • Виж темата - Любовта ми Алабора /Sevdam Alabora/ по atv, драма

Любовта ми Алабора /Sevdam Alabora/ по atv, драма

Любовта ми Алабора /Sevdam Alabora/ по atv, драма

Мнениеот petan » Вто Фев 10, 2015 1:19 pm

Изображение
Продукция на: Ендемол Турция
Режисьор: Айдън Булут
Сценарий: Рюя Ишчилери
По идея на: Ейлем Джанполат и Сема Ергенекон
Музика: Алп Йенер
В ролите: Кадир Доуулу (Гьокхан), Елчин Сангу (Зейнеб), Мустафа Авкиран (Али Хикмет), Саджиде Ташанер (Недрет), Гьокче Янардаг (Севинч), Илкер Къзмаз (Селчук), Башак Парлак (Бану), Айберк Пекджан (Хакан), Мутлю Гюней (Зюлфикар), Зейнеб Кумрал (Резан), Айдан Бурхан ...

Вторник, 20:00 по atv

Дългата сянка на минали грехове ...
Тя е дъщеря на богато и уважавано семейство от един Анадолски град. Когато се влюбва в човек, срещу който е семейството й, единственият изход за нея е да избяга ... Тази история потъва в годините , покрива се с тайни, с големи грехове и непоносима болка.
Eдна драматична история от миналото , която ще засегне няколко поколения ...

Изображение
Кадир Доуулу и Елчин Сангу
Тя се завърна. Гласът й - дихание, косите й –бушуващо море. Един и същи огън ни събра и раздели. Безкрайна страст, грях, за който няма прошка и голяма тайна. Нашата съдба ще бъде разплата за нашето минало ...

: Преди 22 години
Али Хикмет Башат, един от най-влиятелните хора в регион Ege, принуждава дъщеря си Хюлия да се омъжи за Хакан Коркут. Тя не иска да се омъжи за него и в навечерието на сватбата си бяга с коняра Ердем. Двамата влюбени успяват да се скрият за година. Хюлия става майка, но Али Хикмет и хората му ги откриват. Ердем е прострелян в лодката, която се преобръща в езерото ... Не само Ердем е прострелян, но и единственият син на Али Хикмет е прострелян от заблуден куршум и умира.
Бебето оцелява
Бебето на Хюлиа също е било в лодката и потъва дълбоко във водите, но Зюлфикар, един от хората на Али Хикмет, на който има най-голямо доверие, спасява бебето и го занася у дома. Съпругата на Зулфикар, която току що е родила се грижи за бебето. Въпреки това, в една бурна нощ избухва пожар, като Гюлсум и бебето й умират в огъня. Зюлфикар остава сам с бебето, което е спасил в реката, и той казва на всички, че това е собствената му дъщеря Зейнеб.Хюлия е заключена в къщата на баща си и в крайна сметка я омъжват за арабин, като никой никога не чува за нея повече. Али Хикмет отмъщава на мъжа на сестра си, който по невнимание е застрелял любимия му син Ахмед. Застрелва го и незабавно заминава за Измир, където остава с любовницата си Севинч.Това е краят на тази част от живота им.
Безкраен гняв ...

Времето минава ... Али Xикмет се жени за любовницата си Севин` и осиновява сина й Гьокхан. Всички си мислят, че Али Хикмет му е биологичен баща. Зейнеб, Гьокхан и беатовчед му Селчук са винаги заедно. Но Али Хикмет не обича Зейнеб и след един инцидент с кон в имението, за който държи нея отговорна, той я прогонва от конака.
Зейнеб посещава университет в Истанбул, дипломира се и става ветеринарен лекар. Когато разбира, че баща й е изчезнал, тя веднага се завръща у дома. По същото време Гьокхан, който учи в университет в чужбина, също се връща в имението. След всичките тези години двамата приятели се събират, обаче в това време дъщерята на една от най-влиятелните жени в региона – Резан Ханъм, също е в конака – Бану. За капак, тя си мисли, че ще бъде тази, за която ще се ожени Гьокхан.
Гневът на Зейнеб към Али Хикмет, който я е прогонил от конака и отделил от баща й, не само не е намалял, а е станал много по- голям.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Гьокхан, доведен син от втората жена на Али Хикмет.
Учи инженерство в Сидней и след като се дипломира, макар и да оставе там и да си идва понякога, баща му го кара да остане след последното му идване, за да бъде близо до него в трудните ситуации от последно време и след преживяното, той не се връща в Австралия. Той е против женитбата си с Бану и след като се влюбва в Зейнеб, решен е на всичко, за да защити любовта си.
Зейнеб
Завършила университет, тя се опитва да разгадае тайнате от миналото, които са свързани със семейството й. Младо, амбициозно, гордо, интелигентно и честно момиче. В продължение на много години баща й Зюлфикар работи като надзирател при Али Хикмет, полагайки грижи за дъщеря си и тя се чувства негова дъщеря. Ще почувства силата на любовта. Господарят на имението Али Хилмет е най-големият й враг.
Али Хикмет
Живее и управлява семейството и селото в съответствие с Анадолските правила, безмилостен , жесток и силен човек. След самоубийството на жена си, той се жени за любовницата си Севинч и осиновява сина й Гьокхан, за да излекува раните си. Строго пази тайните си, но разбира, че след време всичко изплува на яве.
Севинч, 40 годишна, майка на Гьокхан, който е от бившия й мъж.
Омъжва се за Али Хикмет и той взема под крилото си синът й, като го приема за роден син. Тя ще направи всичко възможно, за да се осъществи брак на сина си с богато момиче, но когато узнае за неговото отношение към Зейнеб, ще си покаже истинското лице.
Бану
Безумно влюбена в Гьокган и мечтае да се омъжи за него. Единствена дъщеря на богато семейство. Бану ще направи всичко възможно, за да убеди Гьокхан за брак с нея. Родителите й ще й помогнат.
Селчук, братовчед на Гьокхан.
Амбициозен и неблагонадежден, обича хазарта, работи в сенчестия бизнес. Убийството на баща му е довело до разпад на семейството им.
Движи финансите на фирмата. Голямата му любов е Зейнеб.
Недрет, по-малката сестра на Али Хикмет.
Живее в имението. Али Хикмет, след като убива съпруга й Исмаил, неговият племенник Хакан ги изгонва и взема имуществото им, което е принадлежало на сина й. Недрет със сина си Селчук е принудена да се засели при брат й .
Хакан, племенник на Исмаил, починалия съпруг на Недрет.
Той е изоставеният жених от Хюлия, майката на Зейнеб, което той така и не може да забрави. След убийството на чичо му Исмаил, изгонва леля си от имота и го завзема. Може би, предвид на престъпните инциденти, той е единственият човек, който е плащал без вина, но е готов да вземе своето ...
Зюлфикар, бащата на Зейнеб
която спасява като бебе от водата и обявява за своя дъщеря след пожара. 22 години работи при Али Хикмет и се ползва с доверието му. Знае 2 важни тайни – за Зейнеб и за Гьокхан.
Резан, майката на Бану
След смъртта на съпруга си движи бизнеса и управлява голямо състояние. Силна жена, могъща. Има ювелирен магазин, където прекарва по-голяма част от времето си. Благодарение на амбицията си и интелекта, след смъртта на мъжа си увеличава богатството. Смята да има съвместен бизнес с Али Хикмет и брака на децата им ще подсили това
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Re: Любовта ми Алабора /Sevdam Alabora/ по atv, драма

Мнениеот petan » Вто Фев 10, 2015 1:43 pm

Изображение Sevdam Alabora Dizisi Fragmanı

Изображение Sevdam Alabora Fragman 3

Изображение Sevdam Alabora 1. Bölüm Fragman-4
 : 
превод от руски написа:- Благодаря на Бога! Прекрасно знам какъв човек си, братко.
- Нашите отношения са сериозни. В скоро време ще ви изненадаме.
- Ти ...
- Гьокхан?!
- Това момиче трябва да замине от имението.
- След нещастния случай на коня, моята дъщеря не можа да се върне у дома 10 години.
- Откъде се взе на главите ни?!
- Няма да замина от Алабора. Али Хикмет!!!!!

Изображение Sevdam Аlabora 5 фрагман. Русские субтитры https://vk.com/videos-83004136?z=video- ... m-83004136
 : 
превод от руски написа:- Тази девойка трябва да се махне от това място.
- Те израснаха заедно, разбираха се като приятели ...за тях двамата конете са техният живот.
- Кой пусна коня ми от конюшнята?
- Замини, дъще! Ще те убият!. Казвам ти, иди си!
- Доверих ти се! Споделих с теб тайната си ...
- Видях твоята дъщеря!
- Ей!!!
- 10 години минаха, а баща ми и досега ме избягва.

Изображение Sevdam Alabora. 6 фрагман к 1 серии. Русские субтитры https://vk.com/sevdam_alabora?z=video-8 ... s-83004136
 : 
превод от руски написа:Една история, пълна с грехове и големи тайни ...
Зейнеб:
Никъде няма да отида.
Али Хикмет /към Хюлия/: Видях те и теб ще убия!
Али Хикмет: Тук се появи неговата дъщеря!
/.../: Махай се оттук, да не те вият, иди си. Г-н Хикмет е тук, казвам ти. Иди си, Зейнеб!
Зейнеб: Все ми е едно!

Рускините от Контакта обещават да правят превод от турски намигане:

Преди старта тази вечер от 20:00 - 8 минути от еп.1 намигане: Изображение
http://www.atv.com.tr/webtv/sevdam-alab ... ffe35f679f
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Фев 11, 2015 1:00 pm

Изображение еп.1 - 2 часа и 2 минути [277.gif]
https://vk.com/sevdam_alabora?w=wall-83004136_1438

Лошо начало мисля:
TOTAL
...
20 SEVDAM ALABORA ATV 19:59:27 22:18:52 3.13 7.07
АВ
...
21 SEVDAM ALABORA ATV 19:59:27 22:18:52 1.98 4.92

Рускините пускат нишан, че действат по превода на еп.1 намигане: Изображение Изображение

Изображение
Sevdam Alabora 1 серия. Русские субтитры.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Фев 14, 2015 8:43 am

Изображение
https://vk.com/sevdam_alabora?z=video-8 ... d932aeaa3a
Sevdam Alabora. Фрагман ко 2 серии. Русские субтитры.
 : 
- От кой излизат тези сплетни?
- Тези споглеждания, усмивчици ...Не, не ги искам!
- Видях това писмо в джоба му.
- За кой е писмото?
- За Зейнеб.
- Това е конят на Гьокхан, него аз яздя.
- Кой кон ще яздя, теб това не те интересува !
- Ако моят син научи, ще бъде потресен. Семейството ни ще се разпадне.
- Селчук ... пак е започнал да залага ...
- Остави момчето! Твоят син дойде и ме спаси. Доволен ли си?

Изображение
https://vk.com/video?gid=83004136&z=vid ... _170979549
Sevdam Alabora. 2 Фрагман ко 2 серии. Русские субтитры.

SEVDAM ALABORA (2) 2. Bölüm Özeti / 17 Şubat 2015, Salı 20:00 [difus_blush2.gif]
 : 
превод от руски написа:Дързостта на Зейнеб, която му търси сметка, вбесява Али Хикмет. „Никъде няма да отида!” Срещу този неин възглас Али Хикмет е готов да я атакува, но е спрян от Гьокхан. Слабостта на Гьокхан към Зейнеб дразни всички. Особено тази, която мечтае да се омъжи за него и счита себе си за най-достойна – Бану.
Казвайки на Бану, че между тях нищо не е имало и няма да има, Гьокхан си мисли, че ще се избави от нея. Но на него и Зейнеб им предстои да се сблъскат с нейната ревност и наранена гордост.
Гьокхан забравя за писмото, което Зюлфикар е написал на Зейнеб, слагайки го в джоба си. Намира го нейната мащеха Гюлизар.
Али Хикмет, след като си мисли, че Селчук е проиграл парите на хазарт, е бесен. Наказан от Али Хикмет пред очите на Зейнеб, той стаява обида към Гьокхан и Али Хикмет и за да си отмъсти, посред нощ пуска от конюшните най-ценните коне. Но там има един свидетел. И този човек, желаейки Зейнеб да напусне имението, ще обвини именно нея в това ...
Зюлфикар, който не може повече да търпи това и заплашв Али Хикмет да разкрие тайната му. Обаче Али Хикмет държи още по-силен коз ...
Превод на руски от @ Елиза Еюбова за vk. com/sevdam_alabora

Sevdam Alabora 2.Bölüm Özeti/Episode Preview/ by Cennet http://izleyiciplatformu.com/haber/5924 ... eview.html

Лош рейтинг за гледаемостта на еп. 2 [277.gif]
TOTAL/17.02.2015
30 SEVDAM ALABORA ATV 20:27:57 22:51:48 2.31 5.08
АВ
29 SEVDAM ALABORA ATV 20:27:57 22:51:48 1.77 4.07
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Нед Фев 22, 2015 10:18 pm

Изображение
Предвид доста ниския рейтинг на първите два епизода, сериалът е преместен в неделя вечер намигане:
http://www.televizyondizisi.com/sevdam- ... 237133/44/
Така, еп.3 ще се излъчи на 1 март 2015, неделя 20:00 по atv.

Доколкото разбрах, прави се превод на руски на еп.2, но за после ... май са се отказали рускините, а дали ше има на бг - не знам мисля:
Изображение
Sevdam Alabora 2 серия. Русские субтитры.

Пуснах отделна тема за този сериал, защото се очертава сериозна драма, което турците умеят да правят намигане:, още повече че идеята е на двете сценаристки на Karadayi, KaraParaAsk, Karagul, които творят интересни истории, но само да не пишат сценария плезене 2:
[difus_blush2.gif]
В "Хулиганът" и "Мръсните пари" сценарият се пише от двете сценаристки, но ... не стават за дълга работа ... репликите са повечето безмислени и не увличат така, както в Черната роза. Наблюдения за КПА нямам, но другите два сериала - Розата и Хулиганът ги следя.
Тук, в този сериал също има други сценаристи - група (фирма) на Рюя Ишчилери. Прочетох инфо, че техни са последните 10 епизода от младежкия сериал "В очакване на слънцето", както и други дизита преди това, но в последните години дизитата им падат от екран ... причините са много, но сигурно има и в тях мисля:
Ще добавя и още нещо: изгледах еп.1, беше ми интересно да го видя заради слабия рейтинг. Не мога някак да приема поведението на главната героиня Зейнеб, която трябвало да бъде борбена плезене1: ...не й се получава на мацката ... не ми хареса и стайлинга й, с тези дрехи, с тази прическа ... не видях и някаква особена хармония (нарочно не казвам химия) с главния герой, който се опитват да изкарат тексаски каубой с тези диви коне зъбчо: Прочетох, че това е първата главна роля на актрисата, но ..... мисля: Иначе има и природа, коне, музика ... останалите артисти играят хората ... добре е за тези, които са по трагедиите . Слабият рейтинг на двата първи епизода не може да се обясни само с това, че на турците били омръзнали трагедиите ... аз поне не вярвам, защото това им е в кръвта. Те даже и в комедиите вкарват трагедия плезене 2:
Ще се разбере каква ще е съдбата на дизито някъде до 5-ия епизод мисля: но за мен главните актьори не са подбрани подобаващо, за да се гледа поне заради тях, както е в Karadayi намигане:

Изгледах и ep.2 с превода ... Не ми хареса, съжалявам ... [difus_blush2.gif]
Оставам на позиция за поведението на Зейнеб – нагло, наистина невъзпитано, поведението й е натрапчиво, та чак отблъскващо ... влиза и излиза където и когато си поиска, макар да знае, че не е приета никъде ...троши, налита на бой ... не е нормално, защото все пак е образована и също има други начини да покаже омразата си към Али Хикмет и жена му. Но сигурно това е режисьорското виждане, което за мен е изкривено и неестествено за младостта на героинята ...
Сцената с Бану, Зейнеб и необяздения кон е такава нереална измишльотина (апропо, пролича си, че актрисите не могат да яздат, би трябвало да ползват каскадьори жени). Тази Бану, колкото и да е ядосана на докторката, от страх няма да се хвърли да препуска с необязден кон, това си беше направо откачено ... а това със стрелбата на падналия кон – направо е сцена -провал! Да застреляш кон решава само собственика му, а те всичките там на полянката бяха от кол и въже ... стреля се състезателен кон, а този какъв е !, всичко зависи от медицината и собственика ...
Единствено ми хареса играта на брат*чеда Селчук, дето пусна конете ! Няма напън в играта му, предава много вярно положението си сред зверовете, които го заобикалят. Това, че си пада по Зейнеб, актьорът много добре го играе , без да я гледа вторачено по 5 минути ... Майката на Бану – и тя го дава доста правдиво, без излишни емоции, за разлика от щерка й ... Била е в Сидней няколко месеца при Гьокхан, било им добре, момичето е с надежда, иска си го и му дава нишани, но момъкът се заглежда и разбира само от коне!
По всяка вероятност писмото ще е съспенса в епизодите и аха-аха ..., но все ще се връща в Зюлфикар. Старецът отдавна е за пенсия и ако не си я е осигурил, да му мисли Зейнеб. И с тази жена, дето я е взел, как не го е капичнала досега. Има доста сцени с прислугата, което не е много лицеприятно ...
Ако екипът от режисьори, сценаристи и актьори продължава така ... не знам дали дълго ще ги бъде! Няма начин да не са в шок от рейтинга и преместването на сериала в неделя , но ... на война има и убити, и ранени ... Не тръгне ли нещо като хората , няма да го бъде. Дано да се излъжа и да бъдат от ранените ! Желая им късмет!
И се сещам за единствения син на Али Хикмет, който не беше убит от заблуден коршум (еп.1). Чичото се целеше в майката на Зейнеб, а брат й видя и се хвърли пред нея да я закрие. Защо трябваше този да се цели в жената, като така или иначе я бяха извадили и ще я отведат, а баща й така и не я уби после, за да се била мъчила ... турска работа.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Вто Фев 24, 2015 6:30 pm

Изображение
Sevdam Alabora 3. bölüm fragmanı

Към сценаристите се е присъединил и Хайрие Ерсьоз /Двете лица на Истанбул/. Щяла да бъде подсилена любовната линия мисля:
Изображение Изображение еп.3 [difus_blush2.gif]

Изображение
Sevdam Alabora 3. Bölüm 2. Fragman ( Tanıtım 2 ) ( 1 Mart )

Sevdam Alabora 3. Bölüm
Zeynep’e atılan ‘atları saldı’ iftirası Zeynep’in çiftlikten yollanmasına yol açar ancak Gökhan bunca yıl sonra kavuştuğu Zeynep’i bırakmaya hiç niyetli değildir. Selçuk da öyle... Zeynep, Gökhan ile bağ evine gidince Selçuk iyice diş biler ve yerlerini Ali Hikmet’e ispiyonlayarak intikamını alır. Bağ evinde baş başa romantik anlar geçiren Zeynep ve Gökhan’ı yakalamak için yola çıkan Ali Hikmet kaza geçirir. Kazayı gören tek kişi olan Zeynep ne yapacağına karar veremez... Ya can düşmanı Ali Hikmet’i kurtaracak ya da onu ölüme terk edecektir... Zülfikar ise Başat Ailesi’nin sırlarını bildiğini açık etmiştir. Bu sırrı bilen bir başkası daha vardır ve çiftlikten ayrılma kararı alan Zülfikar onu hiç hesaba katmamıştır. 1 Mart Pazar Günü Saat 20:00'de atv'de...
Sevdam Alabora Episode 3 Preview/Време за любов!
http://izleyiciplatformu.com/haber/6037 ... eview.html
 : Накратко:
Гьокхан няма да допусне да се повтори случката от преди години с прогонването на Зейнеб, заради лъжливото обвинение, че е изпуснала конете от конюшните. Те отиват в планинска хижа, където прекарват романтични моменти. Селчук ги проследява и за отмъщение казва на Али Хикмет къде са отишли. Али Хикмет тръгва към тях, но по пътя катастрофира. Единствената, която го вижда, е Зейнеб и се колебае дали да му помогне, или да го остави да умре.
Зюлфикар казва ясно, че знае тайната на семейство Башак, обаче има още един човек, който знае тази тайна ...

Изображение ИзображениеИзображение
Total/1март 2015
26 SEVDAM ALABORA ATV 20:13:45 22:52:28 1.86 4.20
АВ
42 SEVDAM ALABORA ATV 20:13:45 22:52:28 1.22 2.82

Още по-лош рейтинг, въпреки преместването на деня [yahoo_10.gif] Няма да го бъде дълго мисля:
Рускините от Контакта се затвориха в група с покана плезене 2: дано качат превода и на еп.3 в YT мисля: ... ама то май няма да има необходимост от превод, както е тръгнало намигане:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Чет Мар 05, 2015 9:49 am

Изображение
Sevdam Alabora 4. bölüm fragmanı

ИзображениеИзображениеИзображение
превод от руски написа:Зейнеб: Когато си мисля за теб, чувам звука на старинна турска песен ...спомням си твоите очи ... и усмивка, която се появява на лицето ми.
Бану: Така ме боли сърцето ...
Резан: Не трябва! Спри, Бану!
Севинч: Ще си държиш устата затворена!
Селчук: Аз също мисля, че няма да се получи. Няма да стане междуГьокхан и Зейнеб.
Гьокхан: Тук преди 10??? /22/ години е загинал сина ти. След това никой не те е видял. Ти си останала някъде там – в миналото ...

Не знам доколко е вярна тази информация от 4 март, но... "Севдам Алабора" ще се сбогува със зрителите с еп.4 мисля:
"Sevdam Alabora bu pazar yayınlanacak 4.bölümüyle ekrana veda edecek."
http://www.televizyondizisi.com/sevdam- ... 241980/39/

Резюме еп.4
Изповед за любов!

ИзображениеЗейнеб е решена заедно с баща си да напусне конака.
Изображение Гьорхан има много твърд разговор с Али Хикмет. Али Хикмет разбира, че Зейнеп е напълно невинна и спира автобуса със Зейнеб и баща й, като им попречва да напуснат.
Бану получава нервен срив от всичко, което се случва.
Изображение За отмъщение Селчук сключва сделка с най-големия враг на Али Хикмет, но го очаква неприятна изненада.
ИзображениеИзображение В неочакван момент Гьокхан признава любовта си на Зейнеб.

финален еп.4 /8 март 2015/
TOTAL 34 SEVDAM ALABORA ATV 20:40:44 23:29:00 1.54 3.53
АВ 49 SEVDAM ALABORA ATV 20:40:44 23:29:00 0.98 2.26

Голям удар за всички: актьори, режисьор, продуцент и снимачен екип [yahoo_10.gif] За мен неуспеха още в началото е несполучливият избор на актьорите в главните роли и режисьорът намигане: , в частност - девойката. Тя беше споделила, че това й е за първи път главна роля, но ... не става не не: Момъкът също не блесна с играта си, освен с ездата, която явно си може ...
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Мар 11, 2015 6:41 pm

здрасти:
Преди ден е излезнал и руският превод на еп.3, който е излъчен на 1 март 2015, неделя 20:00 по atv.
Изображение
Sevdam Alabora 3 серия. Русские субтитры.

Предполагам, че ще направят превод и на еп.4 - финален мисля:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

• Advertisement

Назад към Други