ASI-BG.COM • Виж темата - Karagül /Черна роза по tv7.bg и FОХ.tr

Karagül /Черна роза по tv7.bg и FОХ.tr

Re: Karagül /Черна роза по tv7.bg и FОХ.tr

Мнениеот petan » Съб Фев 28, 2015 10:52 am

Изображение
74. Bölüm Fragmanı (6 Mart 2015 | Cuma)
превод от хърватски написа:Нарин: Имала си още един син, който си изгубила при раждането. Липсва ли ти?
Ада: Мая, къде е майка?
Мая: Не знам, Ада. Не знам.
Кадрие: Аллах да ми беше взел душата, та да не ги бях отвела там.
Х: Лодката е потънала.
Шеф: Има сигнал, който се отнася до Вас, Огюз.
Кадрие: Слабостта за силния е тщеславие, за слабия-гордост.
Ада: Не искам тази вечер да се връщам в конака.
Огюз: Днес реших да подам оставка от длъжността, която досега съм упражнявал честно и с воинска доблест, и която съм обичал.
Огюз: Ще ти покажа, Кендал!
Нарин: Баран, без да знае още, че тя му е майка, бавно се доближава до нея.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Чет Мар 05, 2015 5:18 pm

Изображение Karagül Episode 74 Preview
http://izleyiciplatformu.com/haber/6091 ... eview.html

Кратко резюме на еп.74 :
По време на бурята, лодката потъва. Ебру, Нарин и Баран се спасяват от водите на Ефрат и намират подслон в една изоставена колиба. Въпреки това, ще се наложи да се преборят със студените води на Ефрат и студената нощ.
В конака всички са притеснени, а най-вече Кадрие, защото нямат никаква вест от тримата.
Нарин продължава да се бори със съвестта си. Ебру и Баран, които не знаят истината, се държат открито и говорят откровенно помежду си. От една страна Нарин се бори със съвестта си, а от друга – със страха от разкриване на истината и това е тежко изпитание за нея.
Огюз е сигурен, че Кендал му е поставил капан, но е твърдо решен да спазва правилата и да не ги нарушава. С подаването на жалба от Гюлсум срещу Огюз, той попада в една несправедлива битка с Кендал. Подава отставка, но това е само началото на това, което е планирал Кендал за Огюз.
Ада, която е настроена негативно по отношение на майка си и Нарин, няма намерение да се върне в конака. Тя решава да отиде при Айше, без да знае, че Айше е изгонена от общежитието. Шахин, който е чакал времето да си отмъсти на Ада, не пропуска тази възможност и се появява на прага, намирайки девойките съвсем беззащитни.

ИзображениеИзображение Огюз:Знаех , че ще дойдеш!
Изображение Щом баща й е умрял, ние ще се разплатим с дъщеря му. Изображение

еп.74 /06.03.2015
TOTAL

1 KARAGUL FOX TV 20:43:52 23:44:55 9.96 24.41

АВ
1 KARAGUL FOX TV 20:43:52 23:44:55 7.11 18.07
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Мар 07, 2015 10:33 am

Изображение
75. Bölüm Fragmanı (13 Mart 2015 | Cuma)
превод от хърватски написа:Йозлем: С едната ръка държи вратата към рая, а с другата –вратата към ада.
Шахин: Имам страхотни планове за теб.
Фикрие: Дойдох тук, не за да живея, вече умирам.
Шахин: Тръгвай! Влизай в колата!
Баран: Айше!
Шахин: Излизай от колата! Излизай, хайде!
Баран: Ей ...
Ебру: Къде са изчезнали? Къде са?
Касъм: Да дръпна ли спусъка? Ще ти олекне ли ако умра?
Фикрие: Имаше смисъл да дойда.
Ебру: За да си отидеш, трябва да се върнеш.
Кадрие: Фикрие! Фикрие!
Селчук: От това няма изход. Трябва всичките да убием. ... Жал ми е!

@ PoisonIvy1990_Forum.hr

Кенан /Сарухан Хюнел/ пристига намигане: ИзображениеИзображение

Кратко резюме еп.75: Изображение
Ада и Айше, които са отвлечени от Шахин, в последния момент забелязват Баран, а той не успява да разбере какво става, виждайки как автомобила се отдалечава с висока скорост. Той започва да ги преследва, но да ги открие се оказва доста трудно. След известно време към Баран се присъединява и Емре и те двамата преследват Шанхин и отвлечените момичета. Но те още не знаят какво ги очаква заедно с момичетата.
Ебру, без да знае за похитените й деца, отива да посети Фикрие. Намира Фикрие на смъртно легло и съобщава това на Кадрие, която веднага отива да види сестра си.Но Фикрие, която умира, е напуснала дома си без да каже на никой къде отива.
Сердар, който не може повече да търпи поведението на Кендал, се изправя срещу него. Този ход на Сердар ще стане първата крачка към нещо неочаквано, което ги чака него и Огюз.

http://izleyiciplatformu.com/haber/6171 ... eview.html

Изображение "Огюз, моля те! Намери сина ми!", а той никога не се е чувствал толкова безпомощен ...
Изображение Ще успеят ли Ада и Айше да избягат от Шахин мисля:
Изображение"След вчерашния ден съм като пребита с камъни." Нарин разбира, че Баран не се е прибрал у дома през нощта ...
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Чет Мар 12, 2015 9:54 pm

Изображение Прости ми, синко. Нося огромен товар върху раменете си. Не ми остана нито сила, нито смелост, за да го махна от раменете си. Искам всичко да разкажа! Но после си спомням за Наран, за Нарин, за Ебру ...Всички ние станахме съзаклятници в греха на Мехди. Колко хубаво щеше да бъде, ако тогава се бях противопоставила на решението. Но ние не сме научени на това, сине. Нас ни учиха да слушаме мъжете си, да ги подържаме в решенията им, да мълчим за техните прегрешения.Сега гледам Ебру и разбирам за своята грешка. Виждам това, но не е така лесно да се изправи грешката, сине.

Изображение Ти си мислиш, че си оставил син в ръцете ми, но същност ти запали огън в моето сърце, Мурат! Нима името „Баран” не означава вода? Значи и водата може да да те опари. Това разбрах благодарение на теб! Не знам какво да правя, какво ще стане с мен. Нима майката може да ревнува своето дете от родните му сестри и братя?! Кажи ми, Мурат, какво да правя? Какво направи с нас, Мурат? Какво направи с мен, заради това да останеш с Ебру?

Изображение Баран, сине! Частица от моя живот, светлината в моя живот! Ти си целият ми живот, знаеш нали? За мен дойде края на живота! Страхувам се после какво ще си помислиш и какво ще почувстваш. Душата ме боли, сърцето ми се облива в кръв. Но знай едно, че не беше моя идеята да те отделят от родната ти майка. Когато те взех в ръце, започнах отново да живея. Свикнах с теб! Повярвай ми, ако те бях родила, то нямаше да те обичам по-силно отколкото сега. С теб преодолявах всички проблеми. Исках само едно за теб – да си щастлив.

Изображение еп.73: Някога, преди много години рибите умеели да говорят. Щом през нощта се появявали звездите, всички риби изплували на повърхността на водата и с радост гледали звездите. „Ох, ако можеше и ние така да блестим като звездите”, казвали те. Отишли при господаря на морето и му казали желанието си. „Добре, нека бъде така, но в замяна ще взема от вас правото да говорите, да разговаряте. Ще се откажете ли?”, пита той. „Ще се откажем!”, отговорили те. „Отивайте си. Утре сутринта вие така ще блестите , както и звездите.” Всичките те били толкова развълнувани, че не могли да заспят и чак призори заспали. С изгряването на слънцето те се събудили и се видяли с блестящи лъскави люспи. Те блестяли точно като звездите. Искали да закрещят от радост, но от устата им излизало само вода. И тогава те разбрали своята грешка. Те искали да забравят за всичко, никога да не си спомнят за това и от този момент рибите не могат да говорят. Всички те имат лъскави люспи, но не могат да говорят и повече нищо не помнят. Хората трябва да се поучат от рибите. Човек винаги трябва да знае, че всичко си има цена - за да получиш едно, трябва да се откажеш от друго.

Изображение Колко много желания имаме, за много неща мечтаем. Постоянно искаме едно-друго и винаги нещо не ни достига. Не можем истински да се зарадваме на щастието си, нашите желания са мечти и понеже не винаги са възможни, те са някъде много далече ... Ние се ограничаваме в рамки, установени от другите. Всички се страхуваме, че някой ще разруши мечтата ни, че някой ще ни я вземе. Бидейки палачи на някой, ставаме жертва на други. Осъзнавайки или не, градим щастието си върху нещастието на други. И понеже сами се явяваме стражи на тази тъмница, в която сме се затворили, то да избягаме оттам ни е невъзможно. Единственото, което ни остава да правим в такава ситуация, е да се прегръщаме и усмихваме. Това е единственият изход за нас, ако няма какво повече да направим.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Мар 14, 2015 11:00 am

Изображение
76. Bölüm Fragmanı ( 20 Mart 2015 | Cuma)
ИзображениеИзображение
превод от хърватски написа:Селчук: Кажи си молитвата за последно.
Баран: Ще извикаме полиция и спешна помощ.
Кадрие: Помогнете ми!
Шахин: Времето ви изтече.
Айше: Видях как си готова да дадеш живота си за мен. Майко, ще ми простиш ли?
Сибел: Дъще!
Орхан: Не трябваше да докосваш брат ми.
Кенан: На всеки, до който се докоснеш, донасяш неприятности. Много ми дължиш. На всички много дължиш.
Кендал: Вземи си багажа и си отивай!
Ебру: В никакъв случай!
Кенан: Дължиш ми баща, дом, даже и майка. Ще можеш ли да ми платиш за това?

Нов сън на Нарин Изображение аде, стига плезене 2: малко прекалиха 471.gif
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Мар 14, 2015 9:42 pm

ep.75
TOTAL/13.03.2015
1 KARAGUL FOX TV 20:43:58 23:44:51 10.35 24.98

AB
1 KARAGUL FOX TV 20:43:58 23:44:51 6.65 16.66

Изображение Сибел: Останало ли е в теб поне малко милосърдие. Стой по-далече от мен и Хозлем. Ти причиняваш само нещастие. На това, което ти наричаш любов, аз му казвам гавра. Стига повече!
Изображение Йозлем: Няма да говоря повече, уморих се . Уморих се да ми е студено, уморих се да съм гладна, уморих се да мисля какво ще стане утре. Не искам повече да ходя, Касъм, искам да се спра. Недей да жалиш краката ми, недей да жалиш гладния ми стомах. Не жали сърцето ми, което се бои да те обича ...
Изображение Мая: Какво заслужаваш и какво не, ти решаваш. Ти не се нуждаеш от нашето мнение ...
Изображение Аз знам, че каквото и да е направила, вие я обичате. Няма да оставите сестра ви да умре (пр.сама). Фикрие трабва да даде писмото от Мурад до Фърат или да й каже къде го е скрила мисля:
Изображение Фикрие: Не мога на никой да кажа, сестро. Това е грях.
Кадрие: Защо да обичаш е грях?
Изображение Асъм:
превод от руски написа:- Той е като истинско ангелче.
- Погледни го, той прилича на теб. Баба ти така казва.
- Дано не прилича на мен.
- Защо говориш така? Дано Господ на всеки даде такъв син като теб, със златно сърце.
- Не, не е така, мамо. Моят брат ще учи, ще има приятели, ще играе футбол, ще му купувам захарен памук.
- Ти толкова неща ще му купуваш!
- Но с пари, които ти ще ми даваш. Брат ми ще бъде лъвчето на баща си. Ще се влюби в девойка, ще стане лъвът Мехди. Аз помогнах на брат ми, нали? Излекувах го.
- Разбира се, скъпи. Колко те моли баща ти да спасиш сина му.
- А баща ми ще ме обича ли така? Ще ми каже ли „Моят лъв”?
- Синко, баща ти и теб много обичаше. Ти не го гледай, така е, защото израстна такъв. Асъм, когато се роди, той седем дни раздава храна. Целият Халфети прогърмя.
- Когато станах такъв, мамо.. Нека брат ми да не бъде такъв. Нека баща ми винаги да го обича ...
Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Мар 18, 2015 8:50 pm

Изображение
Кенан е вече в Халфети!

Karagül Episode 76 Preview
http://izleyiciplatformu.com/haber/6251 ... eview.html
76. Bölüm Özeti | 20 Mart Cuma 20.00'de ‪#‎FOX‬'ta! Изображение
Çocukların kaybolduklarını öğrenen, Ebru, Narin ve Sibel, Elif’in de yardımıyla onları bulmak üzere yola çıkarlar. Selçuk’un vurulduğunu bilen Şahin, diğer adamları da geri çağırır ve hesabı kesmek üzere geri döner, ancak Şahin ve adamlarını hiç tahmin etmedikleri bir son beklemektedir.
Sibel ve Ayşe arasındaki gerginlik, Ayşe’nin büyük bir kırılma yaşamasıyla birlikte son bulur. Ayşe konağın ortasında Sibel’in annesi olduğunu haykırır.
Kardeşini, kendi kazdırttığı mezarın başında ölü gibi bulan Kadriye, hayatının en büyük pişmanlıklarından birini daha yaşar. Sırtında taşıyarak yola kadar indirse de, Fikriye için çok geç olma ihtimali büyüktür.
Oğuz, Serdar’ın, Kendal’ın adamları tarafından öldüresiye dövüldüğünü görünce Kendal’ın ofisini basar. Yaptıklarından tereyağından kıl çeker gibi sıyrılan Kendal Oğuz’un üzerine gitmekten vazgeçmez. Ancak Kendal’ın haberinin olmadığı şey, Kenan’ın, yarım kalan hesapları kesmek üzere son derece kararlı bir şekilde, yola çıkmış geliyor olmasıdır.

Изображение Ебру научава, че децата са изчезнали и заедно със Сибел, Нарин и с помощта на Елиф започват да ги търсят.
Изображение Шахин научава, че Селджук е прострелян и се връща с мъжете, за да си отмъсти. Обаче Шахин и хората му не знаят какво ги очаква накрая.
Изображение Айше слага край на напрежението между нея и Сибел. В средата на двора в конака Айше се провиква, че Сибел й е майка.
Изображение Кадрие, която намира сестра си до гроба, който сама е изкопала, изживява най-голямата си мъка. Даже носейки я на гръб до края на пътя, тя знае, че вече е твърде късно за Фикрие.
Изображение Когато Огюз вижда, че Сердар е пребит до смърт от хората на Кендал, той нахлува в офиса му. Кендал се прави на чист като сълза, но без колебание напада Огюз.
Изображение Има обаче едно нещо, което на Кендал не му е известно. Кенан, който все още не си е отмъстил, вече се завръща и е решен да си уреди сметките.

Изображение нее: Това ще бъде интересно [difus_19.gif] Навярно Кендал е научил, че Айше е дъщеря на Сибел, а Нарин я защитава [difus_ok.gif]
Изображение Селджук в болницата с докторска престилка мисля:
Изображение Ще стигне ли навреме Кадрие до болницата? "Сестро, поверявам ти сина си"

очички: Изображение зад кадър, но ни очаква в следващия епизод намигане:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Мар 21, 2015 10:31 am

ep.76 /20 mart 2015
Изображение http://vk.com/karaguldizi?w=wall-53020197_29925

Total
1 KARAGUL FOX TV 20:44:08 23:44:41 10.54 25.35
AB
1 KARAGUL FOX TV 20:44:08 23:44:41 7.41 19.98

Изображение "Мурад, ти ми каза, че и той ми е брат, но аз приемах само теб за мой брат."
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Мар 21, 2015 10:37 am

Изображение
77. Bölüm Fragmanı (27 Mart 2015 | Cuma)

превод от руски написа:Изображение Кендал: Изчезвай /махай се/ , иди където искаш!
Ебру: Стигаааа...! Стига, стига! Погледни ме, погледни! Повече нито една дума да не си казал за моите деца! Разбра ли?! Следващият път ...
Кендал: Ей!
Изображение Огюз: Спомни си!
Кендал: Ей, какво правиш!
Изображение Огюз: Тази работа не е станала без Кендал, Левент. Преби човек до смърт. Направил е нещо със спирачките на колата на Фърат аби. По-точно казано – нещо са направили. Това не е била авария.
ИзображениеЕбру: Сега вече нищо няма да бъде както преди.
Ебру: След всичко, което се случи, предишната Ебру я няма. Щом е така, аз също ще играя по правилата му. Нека да види този Кендал, коя е Ебру Шамверди.

Изображение "Малката, шегуваш ли се?" Дали Ада ще си признае за стрелбата?
Изображение Ада и Баран на разпит пред Командир Левент с въпрос за истината!
Изображение Благодаря ти, че винаги си до мен ..."
ИзображениеИзображение Огюз си мисли, че е затегнал примката около Кендал, но попада сам в мрежата на Кендаловия план ...
Изображение Мелек продължава да плува в опасни води. Тя става все по-близка със Сабри с всеки изминал ден.
77. Bölüm Özeti | 27 Mart Cuma 20.00'de ‪#‎FOX‬'ta!
Kendal, Kadriye’nin yokluğunu fırsat bilerek Ebru ve kızları evden kovar. Kendal’ın çocuklara saldırması Ebru’yu çileden çıkarır. Kadriye, Kendal’a haddini bildirse de Ebru kez Kendal’a açıkça meydan okur. Kenan’ın konağa girmesiyle Kendal ilk şokunu yaşar.
Oğuz, meslekten istifa etmiş olsa da Kendal’ın yakasından ellerini çekmez. Fırat’ın ölümü ile ilgili olarak yakaladığı ip ucunun peşine düşer. Oğuz’un bu hamlesi, Kendal’ın ayağına basar. Kendal artık öfkesinin son noktasına gelmiştir. Oğuz için şeytanın bile aklına gelmeyecek bir plan yapar ve Oğuz’un sonunu hazırlar.
Kenan, Kendal’ın dilinden konuşarak, güvenini kazandıktan sonra, büyük bir aile yemeği düzenler. Herkesle tanışmak ve kaynaşmak niyetindedir. Ebru’nun davete gelişiyle birlikte Kendal artık Ebru’nun pes etmeyeceğini anlar.
Kendal başına gelecek büyük felaketten ve kesilecek büyük hesaptan habersiz umarsızca davranmaya devam eder.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Чет Мар 26, 2015 5:50 pm

77. Bölüm Özeti | 27 Mart Cuma 20.00'de ‪#‎FOX‬'ta!
Kendal, Kadriye’nin yokluğunu fırsat bilerek Ebru ve kızları evden kovar. Kendal’ın çocuklara saldırması Ebru’yu çileden çıkarır. Kadriye, Kendal’a haddini bildirse de Ebru kez Kendal’a açıkça meydan okur. Kenan’ın konağa girmesiyle Kendal ilk şokunu yaşar.
Oğuz, meslekten istifa etmiş olsa da Kendal’ın yakasından ellerini çekmez. Fırat’ın ölümü ile ilgili olarak yakaladığı ip ucunun peşine düşer. Oğuz’un bu hamlesi, Kendal’ın ayağına basar. Kendal artık öfkesinin son noktasına gelmiştir. Oğuz için şeytanın bile aklına gelmeyecek bir plan yapar ve Oğuz’un sonunu hazırlar.
Kenan, Kendal’ın dilinden konuşarak, güvenini kazandıktan sonra, büyük bir aile yemeği düzenler. Herkesle tanışmak ve kaynaşmak niyetindedir. Ebru’nun davete gelişiyle birlikte Kendal artık Ebru’nun pes etmeyeceğini anlar.
Kendal başına gelecek büyük felaketten ve kesilecek büyük hesaptan habersiz umarsızca davranmaya devam eder.
РЕЗЮМЕ еп. 77
Кендал се възползва от отсъствието на Кадрие и решава да изгони Ебру и децата от конака. Нападането от Кендал срещу децата кара Ебру да побеснее. Въпреки, че Кадрие се намесва и слага Кендал на мястото му, този път Ебру също отвръща на действията му. Когато Кенан влиза в конака, Кендал изпада във втори шок.
Въпреки, че Огюз е подал оставка, той продължава да раследва Кендал. Започва да раследва по сигнала, който има отношение към смъртта на Фърат и се доближава на крачка до Кендал. Кендал е бесен. Той прави план в движение за край на Огюз, който и дявол не би могъл да измисли.
Кенан започва да говори с Кендал на неговия език и спечелва доверието му. След това организира голяма семейна вечеря с намерението да се срещне с всички и да ги опознае. Когато Ебру идва на вечерята, Кендал разбира, че Ебру няма намерение да се махне. Без да осъзнава голямата опасност, която го очаква от това примирие, продължава да действа все едно няма нищо нередно.

http://izleyiciplatformu.com/haber/6297 ... eview.html

Изображение "Малката, шегуваш ли се?" Дали Ада ще си признае за стрелбата?
Изображение Ада и Баран на разпит пред Командир Левент с въпрос за истината!
Изображение Благодаря ти, че винаги си до мен ..."
ИзображениеИзображение Огюз си мисли, че е затегнал примката около Кендал, но попада сам в мрежата на Кендаловия план ...
Изображение Мелек продължава да плува в опасни води. Тя става все по-близка със Сабри с всеки изминал ден.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Пет Мар 27, 2015 9:13 pm

превод от руски написа:ИзображениеГлавният герой в сериала „Черната роза” е бил подложен на операция.
Както знаем, Месут Акуста се явява един от главните герои в дизито. Актьорът е легнал на операционната маса е Адана. Заради състоянието му, сценаристите са решили малко да променят сценария и при сцените с Кендал той да бъде в седящо положение. Актьорът е бил гост в предаването „Не мога да не кажа” и е казал, че нищо не вреди на здравето му. В скоро време ще стане на крака и ще продължи снимките.

Зарадвал е феновете на дизито, че сериалът ще продължи и през следващата година.

шок1: шок1: шок1:
Това намерих като инфо на турски, но дали така е в превод мисля: http://www.dizifilm.com/haberdetay.asp?newsid=224044
Беше казано от продуцент и от режисьор, че сериалът приключа с 3-ти сезон. Няма тяхно изявление по този въпрос ..., но ... всичко е възможно плезене 2:
еп.77 /27 март 2015
Total
1 KARAGUL FOX TV 20:44:16 23:44:38 10.38 25.41
AB
1 KARAGUL FOX TV 20:44:16 23:44:38 7.08 18.02

Изображение #Karagul 77 cерия

@ morski briz е направила много подробно резюме на част 1 от еп.77 Изображение
Кадрие пита Кендал какво става, той казва, че вече били прекалили/Ебру и децата ѝ/ и това трябвало да свърши. Кадрие го пита като кучета да ги изгонят навън ли и колко пъти са говорили спокойно. Кендал крещи, че няма как да говорят, нямало за какво, да се махали от там. Кадрие продължава да соли Кендал, че това няма да стане и че той също е виновен, обаче маняка си знае своето- откакто била дошла им се стоварили на главите толкова много беди и трябвало да се махнат от живота им. Ебру казва, че тя търпяла изцепките му само заради децата си. Кадрие казва, че нито на снаха си, нито на внуците си ще позволи да се случи нещо подобно. Всички виждали и разбирали кой точно е причината да се случват подобни неприятности и кой какво прави за да предотврати последиците за да има разбирателство в дома им. Нарин е посегнала на Ебру, но тя не само и е простила, не само я е измъкнала, а дори продължава да помага. Когато се случело нещо с Баран, тя винаги била до Нарин. Когато синът му Асъм се е загубил, пак тя помогнала да го открият. Пита го той какво е направил за нейната снаха/за Ебру/. Как се грижел за повереното от Мурат семейство, какво искал от тях. Мая го пита как можел да гледа спокойно състоянието на брат ѝ. Непрекъснато се държал с тях така и сякаш това нямало да свърши. Какво искал- да убие братчето и ли? Кендал казва да прогледнела майка му- коскоджа ми ти Кендал , унижаван и обвиняван от едно момиче. Той не искал повече да вижда нито нея, нито децата ѝ. Продължава да обижда и да обвинява момичетата. На простотиите, които ръси Ебру не издържа и започва да му крещи да спре вече/йетер=стигааа/Да спре да нарежда децата ѝ, защото ще направи нещо ужасно с него. Той ѝ казва, че се въздържал, защото била жена, иначе знаел какво да направи с нея, но тя да си знаела мястото. Ебру му казва иронично – както всички жени тук ли. Кендал я съветва да стане търпелива- такава трябвало да е жената. Ебру казва, че търпението ѝ вече се било изчерпало. Кендал я блъска на земята. Като вижда обвинителния поглед на Нарин се обръща към нея „Вай, вай, ти сега ще я защитаваш ли?“ Не помнела ли какво и се налагало да преживява толкова време заради тази жена. Да видела майка му колко много са се променили всички в къщата. Нарин обаче също му се опълчва и му припомня как гледайки я в очите я предал на делото, а какво направила Ебру- простила ѝ. За да е днес в този дом и до сина си, причината била Ебру. Кендал казва- значи сте се съюзили двете, знаела ли какво ще излезе от това съюзяване, ако той се намеси. Рюзгяр припада. Кадрие се обръща към Кендал: „Видя ли до какво доведе отново мръсотията, която направи?“, че отново малкото дете е пострадало заради него, разбивал всичко около себе си, да се спре най сетне. Ебру и била дъщеря, а децата и нейни внуци.Нямало да позволи на никого да ги докосва.
Влиза Кенан. В това време Ебру, Мая, Мелек и Нарин се притесняват за Рюзгяр, питат го дали е добре.Мая предлага да го заведат на лекар, но Р. не иска. Мелек казва, че ще отиде да каже на майка й за да не се тревожи. Ебру и благодари и Мелек казва ако се нуждаят от нещо да ѝ се обадят, а на Р казва да си полежи малко, после тя пак щяла да дойде при него.
Кендал пита Кенан: „Ти пък кой си бе?“ Кадрие: „Синът на Фикрие- Кенан“ След като Кендал не му подава ръка, Кенан казва на леля си, че май не е дошъл в подходящ момент и казва, че е по-добре да дойде по-късно. Тя обаче му казва че е добре дошъл у тях. Кендал грубо се изнася от къщата и на улицата вика, че никой не може да се опре на Кендал.
Кадрие се извинява на Кенан.Той ѝ казва да не се притеснява- в семействата всичко можело да се случи. Йозлем първа се представя-била снаха на Кадрие.“Наистина сте добре дошъл!“ После Емине му пожелава добре дошъл. Кадрие я представя като пазителя на дома, а Асъм е нейния първи внук. Кенан:“Здравей, младежо! /“Деликанлъ“ е обръщение към млад човек и буквално означава- луда кръв/После и Мелек го поздравява с добре дошъл. Кадрие обяснява, че това е дъщеря ѝ Мелек. После и Сибел и Айше. Йозлем кзва, че всичко това щяло да го обърка, трябвало да седнат и да му разкажат по-подробно. Кадрие продължава- „Сибел е майка на последния ми внук Мехти, а Айше е нейна дъщеря“ После се обръща към тях да заведат сина ѝ Кенан в салона, а тя щяла да погледне Рюзгяр.
Ебру продължава да се тревожи за Р., но той твърди,че вече е добре. Казва, че много се е изплашил. Ебру казва да не се плаши.После благодари на Нарин, че я е защитила, заставайки на нейна страна. Нарин ѝ казва да не се тревожи, вече очите ѝ се били отворили и виждала/разбрала на кого какво дължи.Излизала за да ги остави насаме.
Гюлсум отива при Оуз. На изненадата му, пита дали не се сърди, че го безпокои по това време. Той казва, че не го безпокои, но какво прави там по това време, кани я да влезе, но тя отказва. Казва, че баща ѝ през деня се уморил и задрямал и тя се измъкнала и на бегом дошла при него. Той я пита защо е дошла и Гюлсум споделя, че чула в махалата да говорят, че Кендал е убил и брат си. После му пожелава бързо да минава, това, което се случило с него и го пита какво щяло да стане сега. Оуз и благодари и ѝ казва, че е добре. Казва, че не разбрал защо е направила това/за жалбата, която е пуснала срещу него/ Г. казва, че го е направила насила, не била в състояние да откаже. Оуз я успокоява, но я пита какво точно е видяла от случката с Фърат. Г. разказва, как докато работела видяла колата на Фърат и той бил в нея, като че ли се опитвал да я спре, но не можал и колата паднала в реката, не разбрала какво се случва. После на мястото дошъл Кендал ага. Оуз пита дали наистина се е опитвал да спре колата. Тя казва, че е така според нея, но не знаела, това виждала отдалече. Оуз ѝ казва да се прибере вкъщи и да не казва на никого, че е ходила при него. Г. го моли да и прости. Той казва, че не е имала друг изход.
Йозлем е направила кафе- имало със захар и без захар. Мелек пита как е Фикрие. Кенан казва, че е добре. Говорил бил с лекарите и на другия ден щели да я изпишат. Емине се радва за Фикрие- сега щяла бързо да се възстанови, след като и сина ѝ е до нея. И Сибел пожелава бързо оздравяване. Кенан им благодари. Йозлем казва, че докато била при тях не изглеждала зле и не ги разтревожила, но после какво се е случило и как попаднала в болницата не разбрала. Емине се опитва да извини Йозлем- тя така си дърдорела.
Кенан им казва, че ще им разкаже какво се е случило. Майка му се почувствала зле, но Кадрие разбрала и веднага отишла при нея. Влошеното ѝ състояние ги принудило да отидат в болницата, където двете сестри били непрекъснато заедно. Йозлем казва, че не можело да бъде по друг начин, защото те били едно семейство. Кенан казва, че Мурат бил прав – всички в семейството му били загрижени един за друг.
Кадрие се извинява за това, което се наложило да преживее Ебру. Ебру кара Мая да отведе Рюзгар в другата стая да полежи. Казва на Ебру да не обръща внимание на Кендал, той правел каквото му скимне всеки дени с никого не се съобразявал, но тази къща била на всички, и нейна/на Ебру/ и тя нямало да позволи той да я изгони. Ебру казва, че нито Кендал, нито къщата я интересува, за нея на първо място са децата, не искала да преживяват такива неща. Нямала никой друг на света и заради тях търпяла всичко, но днес търпението и се изчерпало. Кадрие казва, че е права за всичко. Всеки ден виждала какво прави и какво дава от себе си Ебру за спокойствието на дома и тя винаги щяла да е до нея.
Пристига Нарин и Кадрие стреснато пита дали се е случило нещо. Нарин казва, че ще отиде при децата, които са отвели и пита Ебру дали ще дойде с нея. Кадрие пита къде са децата. Нарин обяснява, че полицаите са ги отвели в управлението. Кадрие пита защо са там, какво се е случило. Ебру ѝ казва да не се тревожи, взели са ги да дадат показания във връзка с отвличането, но и на тях не са разказвали подробности. Кадрие, която сега научава за това пита кой ги е отвличал и защо. Ебру казва, че са ги отвлекли, но вече всичко е минало и тя после щяла да ѝ разкаже. Рюзгяр пита дали може тази вечер да спи при сестрите си. Нарин отново подканва Ебру да тръгват. Кадрие казва на Ебру да не се тревожи, тя ще наглежда Мая и Рюзгяр, а те да отиват спокойно в полицията. Ебру ѝ благодари. Кадрие им се възхищава/на Нарин и Ебру/ и казва „Виж какво може да направи съдбата“
Левент казва на двамата да не се опитват да крият нищо от него. Ада казва, че няма какво да крият. Левент се ядосва на строснатия ѝ тон, пита я на кого се опитвала да крещи. После казва да разкажат истината веднага. Казва, че им давал последен шанс и повече нямало да пита. Баран казва, че всичко вече са разказали, да не заплашвал повече сестра му. Левент казва да не се месел в работата му, май не разбирал къде се намира и какво може да му се случи. Разбирал, че тая вечер искали да останат в полицията. После пак казва сега веднага да кажели истината без да увъртат.
Мелек озадачена пита Кенан дали са се познавали с Мурат- как и къде са се срещали. Йозлем казва на Мелек, че тя не можела да познава всички познати на починалия Мурат и да не се чуди –всичко ставало по света. Мелек пита как са се запознали и отдавна ли е било това. Кенан казва, че се запознали преди няколко години/ не мога да чуя точното число/ Разказвали за майките и бащите си- това било много тежко време за Кенан, а Мурат му бил голяма подкрепа.
Идва Кадрие и пак се извинява на Кенан.Казва, че е отишла да види Рюзгяр- сина на покойния Мурат- който е болен. Кенан му пожелава бързо оздравяване и казва, че той имала астма, нали така. Кадрие го пита откъде знае. Йозлем веднага я осведомява, че двамата- Мурат и Кенан са се познавали и че той тъкмо им разказвал за тяхното познанство. Казва, че разказвал как Мурат помагал на Кенан в труден момент. Кадрие казва на Йоз да замълчи и после се обръща към Кенан да пита познавали ли са се с Мурат. Кенан и на нея казва, че са се познавали, но ще им разказва после как и откъде, така изведнъж както е дошъл не можел подробно всичко да разкаже. Кадрие казва, че тогава той може би знае много неща за тях самите, а и за Мурат всичко. Кенан казва, че е така. Кадрие се разстройва и иска да излезе. Отказва помощ, казва, че само щяла да погледне децата.
Оуз се обажда на прокурора посред нощ и казва:“Той го е направил!“ Сънения прокурор не може да схване за какво говори. Оуз обяснява, че Кендал е изиграл роля в катастрофата на Фърат. Казва, че това не е нещастен случай, а саботаж. Иска да разгледат по-обстойно колата на Фърат. Прокурора му препоръчва да не се намесва в това, защото и без това положението му е много критично. Не иска да се стоварят върху Оуз нови неприятности. Оуз казва, че разбира загрижеността му, но не може да остави Кендал да прави каквото си иска. Прокурора казва, че ще се опита да направи каквото трябва, но Оуз да не се намесва.
Нарин и Ебру си говорят за случката с Кендал. Ебру казва, че от Кендал всичко може да се очаква, но се притеснявала от последствията. Нарин ѝ казва, че тя няма никаква вина, вината е на Кендал. Ебру казва, че разбирала моралната ѝ подкрепа, но… Нарин я прекъсва и споделя, че когато е дошле тя била много притеснена и се държала лошо с нея, а тя не заслужавала такова отношение, но то вече щяло да остане в миналото. Ебру я пита дали знае, че Баран няма вина за случилото се в гората. Тя казва, че знае, но той иска да предпази сестра си. И нейния брат винаги я е пазил, а тя не успяла да го предпази.
Йозлем продължава да разказва на Кенан за тяхното семейство и за истанбулските им роднини- какво им се било случило когато дошъл тук/става дума за отвличането/. Предлага и на Сибел да разказва. Емине я прекъсва. Мелек тихичко „Как не го затвори това чене, бе!“ Йозлем пита защо да мълчат, да не бил чужд Кенан бей и пак предлага на Сибел да разказва. Сибел казва, че няма какво повече да разказва, тя всичко била разказала.
Кенан си спомня разговора по тел с Мурат за наказанието на двамата хулигани- Шахин и …. /забравих му името/, чувства се виновен за преживяното от младежите в гората. Казва, че вече трябва да си тръгва. Йозлем пита защо- я колко добре си говорели. Кенан се извинява, че ги е притеснил, но трябвало да отиде и при майка си. Емине казва, че ще го очакват отново. Връща се Кадрие и го пита дали си тръгвал. Кенан казва, че се налага вече да си тръгва, при майка си искал да отиде.
В полицейското пристига Оуз и вижда двете майки. Пита ги какво правят по това време там. Нарин обяснява за децата. Оуз се ядосва, че ги прибрали посред нощ за показания. Казва, че ще отиде да говори с Левент по въпроса, а те да го изчакали.
Кенан си взема довиждане с Кадрие. Тя казва, че се тревожи за сестра си и предлага и тя да отиде с него, но Кенан ѝ казва, че няма нужда, да си починела вкъщи. От толкова време се била побъркала в болницата, а майка му била негова грижа.
Ада за пореден път казва, че те всичко са разказали и моли да ги пуснат да се приберат. Левент се съгласява и ги кара да подпишат показанията си. В този момент нахлува Оуз и Левент ядосано му се сопва, че така не се влиза. Оуз пита какво правят по това време на денонощието деца в управлението. Левент казва, че имали работа и той не можел да му казва как да си върши работата. Оуз казва, че е длъжен веднага да освободи децата. Левент казва, че това той ще го реши. Оуз му се сопва да спре вече, децата били достатъчно натоварени от преживяното, а и това било нарушение на правилника. Левент клеква и им казва да си тръгват, след като се подпишат. След като излизат Оуз казва, че това е работа на Кендал. Левент пита“Отвличането ли?“ Оуз казва, че говори за случая „Фърат“, че умишлено е бил убит. Левент му казва, че всичко е проверено и няма намеса на друг човек, да спре да рови този случай, но Оуз му казва, че ще продължи. Казва, че е говорил с прокурора и иска да се поднови делото, да не вярвал на честните очи на Кендал. Левент му казва, че всички знаели за конфликта между Оуз и Кендал и той затова искал да се възобнови делото.
Баран се ядосва на отношението на Левент и на това, че толкова време се мъчел да ги пречупи. Двете майки успокояват децата си, че всичко е свършило вече. Оуз предлага да ги откара до дома, но като виждат погледа на Баран и думите му, че сами могат да се приберат, отказват.
Мелек поздравява Йозлем за спокойствието ѝ. Йо я пита дали иска ябълка.Мелек ѝ пожелава да ѝ е вкусно. Пита ги защо не искали да разговарят с този човек/Кенан/ Мелек казва, че не го познават за да разкриват всичко от живота си. Йо казва, че го харесва и че той можел да промени живота им тук. Сибел и Мелек и се ядосват на голямата уста. Разсъждава Йо, че Фикрие дошла и сигурно и тя криела някаква тайна.
Кенан разпоражда на хората си да намерят онези двамата хулигани. Обяснява, че е загубил много кръв и вероятно е посетил лекарски кабинет.
Кендал се налива в заведението и се ядосва на шумната компания на съседната маса. Привиква един от тях и му казва или да седят тихо или да се махан от там. Момчето моли да ги извини, но имали гост. Кендал казва, че това не го интересува. Намесва се и шефа на заведението.
Ада благодари на Баран, но друг път да не го правела. Нарин казва, че той се шегувал. Ебру казва, че ще се прибере при децата, че днес са изкарали един много тежък ден,особено след случката с Кендал. Баран пита какво се е случило и Нарин му разказва накратко. Баран отива при Сибел и Айше. Извинява се, че ги безпокои по това време, но Сибел му казва, че е направил добре като се е отбил. Айше го пида дали иска нещо да говорят, но Баран казва, че само е минал да ги види. Говорят за бебето,Сибел казва, че растял с часове и всеки ден правел по нещо ново. После казва, че ще отиде да види Кадрие. После двамата си говорят за бебчо. Баран казва, че бил сладък като кака си, но тя щяла да пропусне първите му сладки дни в конака. Айше пита защо така я гледал и Баран казва, че се радвал, че няма да пропусне да загуби това удоволствие да вижда щастливи братчето и сестра му. Айше му казва, че това се случило благодарение на него и ако не бил той тя сигурно нямало да се реши да се върне при майка си и братчето си. Казва колко трудни дни била преживяла, но той не я оставил сама.Знаела вече какво може да прави човек, който обича и му благодари за всичко.
В заведението Кенан е разкарал шумната група и си поръчва нова бутилка алкохол. Преди това му звънна този Сеид ли е какъв е и сега идва при него за да му каже, че му се е обадил прокурора- сутринта щяли да преглеждат пак колата на Фърат. Кендал казва да направи каквото трябва така, че доклада да се окаже в негова полза. Кендал разбира, че Оуз не се е отказал и ще продължи да рови.
Мая, явно е разказала на Ада какво се е случило в конака, защото Ада пак се ядосва на Кендал. Мая я моли да не говори, защото Рюзгяр спи. Ада казва, че акъла ѝ не го побира как може този човек да прави такива неща и да се държи така. Мая отново я моли да замълчи и да не я кара да съжалява, че ѝ е разказала. Ебру ги пита как са и Ада и на нея казва същото, че не може да разбере защо Кендал прави това, пита я защо не ѝ е казала преди да се приберат. Ебру казва, че не искала да говори пред Баран и после казва на Мая „Браво, Мая, защо ѝ каза?“ Ада се ядосва- как така нямало да ѝ казват.После я пита и това ли ще преглътнат. Ебру казва, че няма, че старата Ебру вече я няма, да били спокойни, щял да види Кендал коя е Ебру Шамверди. Ада се радва „Ето това е моята майка!“
Кадрие пита какво е станало, как са децата. Нарин казва, че са добре, да не се тревожи. Йозлем пита дали са успели да се разберат за простреляния. Кадрие пита какво са сторили. Нарин казва, че са се разбрали. Емине предлага да се прибират да поспят, че полудели този ден. После Йозлем подхваща темата за Фикрие и Кадрие пакѝ се ядосва. Нарин казва, че ще отиде да нагледа Баран. Кадрие казва, че акъла ѝ на Йозлем няма да дойде никога.
Оуз идва при пияния Кендал. Кендал го пита какви пак ги е забъркал. Оуз казва, че всичко било рози. Кендал му казва, че се опитал да му покаже какво трябва да прави, но той не разбирал от намеци и продължавал да се бърка в живота му. Казва му, че повече нямало да се занимава с него- щял да му намери цаката и да прекъсне пътя, по който бил тръгнал. Дал му нишан да се спре като подредил брат му, но той и от това не разбрал нищо, не се вразумил. Оуз казва, че ще го убие.Почва да вика да го убиел какво се опитвал да прави сега. Притичва му се на помощ шефа на завездението и Оуз го пуска,а Кендал продължава да му се подиграва и накрая казва, че там щял да си запише заплахинте му. На шефа казва, че е добре, да се обадел на момчетата да му докарат колата за да се прибере вкъщи. По тел. Казва на някого да дойдел веднага- имал работа за него.
Мая пита Ада как се чувства, дали е добре. Ада разказва колко зле се е чувствала през целия ден и как се е чувствала от това, че Баран поема вината ѝ. Мая я успокоява и казва да не го преживява повече. Ада казва, че ѝ е много трудно да премълчава истината. Мая я успокоява да не се страхува, принудени са били да постъпят така. Ада пита дали е говорила с Емре и ѝ казва, че той също е пострадал- прострелян е.
Кенан получава информация, че са намерили хулиганите.Иска да му изпратят адреса. Казва, „е Ада и Баран са простреляли единия и това вече е негова работа.
Кендал се среща с апапите си. Разкарва двамата, а на най-якия нарежда да го цапне по главата, но така, че да няма проблеми само външни рани. Апапа казва, че е разбрал, но .. Кендал му казва, че е готов.

Втора част Изображение
Ебру влиза да нагледа децата и в главата ѝ нахлуват спомени от трудни мигове, които вече са преживели.Казва, че повече няма да позволи на Кендал да докосва децата ѝ, повече нищо нямало да бъде както преди.
Кендал чака полицията, която е извикал.Охка и се превива артистично.“Помогнете ми!“. Левент го пита какво се е случило и Кендал казва „Оуз!“ После продължава да се преструва на пребит, докато го отвеждат при лекар. Лекаря му казва, че няма нищо за притеснение- да пази раната, но ще минело бързо. Иска да му сложи марля с лекарство на раната. Кендал го пита какво е това, подигравал ли се с него, щели да го нападнат микроби, иска да му превърже цялата глава. Лекаря се съгласява с него и Кендал продължава, че много го болял и лакътя и иска да го обездвижат. После продължава играта- и вратът го болял много.
Сердар пита Оуз кога се е прибрал и какво му има на ръката. Оуз казва, че току що си е дошъл и че нищо му няма. Сердар е притеснен и пита дали са се карали с някого. Оуз казва, че е блъснал стената с юмрук. Сердар пита дали тази стена не е била на Кендал, пита дали не му е направил нещо Кендал. Оуз отрича. Идва Левент. На въпросите му какво се е случило Левент разказва за обаждането на Кендал. Оуз казва, че нищо не е правил, но в този момент Л вижда леда на ръката на Оуз и пита какво му има. Сердар отговаря, че е инцидент със стена. Левент се съгласява с ирония, но казва, че Оуз трябва да отиде с тях до управлението за очна ставка. Денис се притеснява каква очна ставка щяли да правят, но Оуз я успокоява, че пак вероятно са някакви скалъпени лъжи. Сердар и Дениз искат и те да отидат, но Оуз ги разубеди с думите:“Сердар, не оставяй Дениз сама!“
В управлението „нагласеният“ Кендал чака и нервничи, че трябвало от болницата да стои и да чака, вместо да се прибере да си почине. Оуз естествено е шашнат от вида на Кендал, който пита Левент дали си е признал вината. Оуз казва, че вече е прекалил Кендал. Кендал отново го дразни и обижда, казва ,че говорел само лъжи. Оуз стисва зъби и се опитва да се нахвърли върху Кендал и всички викат охраната. Левент се разпорежда да затворят Оуз. Дори момчето от полицията е изненадано от това решение, но Оуз казва веднага да изпълни разпореждането на капитана.
Докато тренира, Кенан си спомня грубите думи на мъж, който му казва, че няма да му даде пукната пара и го гони /или го гони, защото няма пукната пара{просто не можах да хвана точния смисъл, дано по-нататък се изясни този момент или поне кой изрича тези думи}
Влизайки в конака, доволния от свършеното Кендал, казва „И вашият ред ще дойде!“
Сутринта Ебру казва на Ада, че изглежда много изморена и я пита дали не е можала да спи добре. Ада потвърждава, че не е била спокойна и Ебру я пита дали е добре сега. Ада казва, можело ли да се чувстваш добре от това, че си направил да е зле някой друг/всъщност думите ѝ са“добре-добре, лошо-лошо- все ми е едно/ . Ебру я успокоява, че с времето нещата ще си дойдат по местата. Пита я дали иска да разговарят за случилото се. Ада пита дали има смисъл от разговори, дали ще променят нещо. Ебру казва нещо в смисъл, че думите могат да успокояват. После ѝ споделя, че преди време и тя не е споделяла, но от това неѝ е ставало по-леко, а напротив. Ада я успокоява, че тя все пак има с кого да сподели и го е направила с Мая. Ебру пита, след разговора с Мая какво ще правят сега/ какво са решили или да не би да се е отнасяло за Сердар. Ада казва, че нищо няма да се промени. Ебру предлага и тя да говори по този въпрос с Мая, но Ада я моли да не го прави. Ебру предлага на Мая да ѝ остави Баран и да се занимава със себе си-да се поразходи …, но Мая казва, че няма нужда- тя щяла да го заведе на училище. Ебру се опитва да продължи темата за Сердар, обаче Ада става и на въпроса на майка си къде отивала, отговаря, че в конака ѝ било скучно.
Кенан обяснява на лекаря, че иска да прибере майка си у дома. Доктора му напомня, че тя все още изпитва на моменти много силни болки, но Кенан казва, че знае това, но за нея ще се грижат както трябва, а и тя ще се чувства по-спокойна сред близките си. Лекаря се съгласява и казва, че ще му препоръча своя позната мед. сестра, която да контролира всичко, което е свързано с лечението на майка му.
Сердар иска да влезе при Оуз, но момчето от охраната му казва, че не може, защото брат му се намира в ареста. Сердар разбра, че това е работа на Кендал- „Вай, Кендал, ще видиш ти сега“- това каза пред управлението.
Кендал си мърмори пред огледалото, че можело и по-леко за него да е отмъщението, но … Оуз.- едва ли не Оуз го е накарал.
Емине пита как е Ада. Ебру не отговаря и Мелек вместо нея казва- как можело да е след това, което е приживяла. Емине казва, че щяло да мине, Ебру, която е силна, винаги ще е до тях, независимо какво мислел Кендал.
Артистично охкащ, Кендал се появява и го вижда Йоз. Той я пита какво го гледала. Тя казва, че не е очаквала да го види в такъв вид и му пожелава бързо оздравяване. Той я пита дали ѝ харесвал такъв, че му се радвала. В този момент изскача и Кадрие, викайки по него заради Йоз, но и тя като го вижда се шашва и пита какво е станало с него, кой е направил това. Йоз мърмори с удоволствие: „Който го е направил, да са му златни ръцете“ На майка си отговаря, че имало човек, който се чудел как да му навреди и като не можел по друг начин, ето така го подредил. Идва и Нарин и Кендал доволно и подвиква да дойдела да го види в какво състояние е. Йоз мрънка, че Нарин трябвало да види батко си, когото явно са набили. Кадрие продължава да пита кой е направил това. Нарин: „Да не би..“ Кендал казва на майка си, че Нарин веднага е разбрала, нали добре познавала този човек – Оуз. Е той го бил направил.
Идва и Баран и пита Йоз дали е виждала Айше. Йоз казва, че не е, да отидел да пожелае бързо оздравяване на чичо си. Баран пита, да не би да е болен и Йоз му казва, че е бит. Баран хуква при него за да разбере и той кой го е направил. Йоз:“бъдещия ти баща“
Мелек пита батко си как се е случило. Кендал казва, че нямало значение, резултата се виждал. Кадрие обаче се съмнява и го пита дали казва истината или това са врели-некипели. Защо щял да направи Оуз такова нещо. Естествено Кендал дрънка, че и той се бил шашнал и не очаквал такова нещо от Оуз-появил се, ударил му бил няколко сопи и заминал.Според него си отмъщавал за нещо. Според Кадрие обаче Оуз такова нещо никога не би направил. И Нарин смята, че има още нещо- че това не е цялата истина. Кендал им казва ако искат да му вярват, но Оуз сам си го е направил и сам е предизвикал съдбата си, той нямало да премълчи и да го защитава. В този момент идва и Баран. И той пита кой го е направил и след като всички се споглеждат, явно се досети и хукна, но ѝКендал го спря- да се успокоял, имало по-важни неща, с които да се занимават. В този момент пристига и Сердар. Ебру се опитва да го успокои. Кендал крещи от горе „След батко си и ти ли пристигаш?“Баран се спуска да се разправя със Сердар.Успяват да го изведат от конака, а Кендал се разпорежда всички да се прибират.
Момчето от охраната отива при Оуз и го пита дали е добре.Оуз му казва да не се тревожи. Момчето пита дали има нужда от нещо, после му разказва, че нещата/разследванията/ около Баран и Ада са се нормализирали и няма повече да ги търсят. Оуз казва, че Нарин много ще се зарадва. Момчето му предлага телефона си, ако иска да се обади на някого. Оуз му напомня, че това е забранено със строг тон, но момчето казва, че за него е готов да нарушава правилата. Оуз му се усмихва и му благодари.
Сердар казва на Ебру, че ще убие този мръсник, заради всичко, което им е причинил. Ебру го пита какво се опитва да направи, след това което се е случило. Сердар пита той ли какво е направил и Ебру му казва, че виждала в какво състояние е Кендал, след разправиите. Сердар казва, че те нищо не са му направили. Ебру го пита как тогава Кендал е в такова състояние. Сердар казва, че не знае и пита от кого да търси сметка сега. Ебру казва, че не знае кой е започнал пръв, но нещата ще се оправят.Предлага да се поразходят за да се успокои и после ще разговарят.
Левент пита Оуз защо е пребил Кендал. Оуз му казва че се притеснява толкова за Кендал и истината не го интересувала. Левент му припомня всичко на което е бил свидетел- как го е намерил пребит, как е чул заплахите, които Оуз му е отправял и разкървавеният му юмрук- какво трябвало да мисли и на кое да вярва. Оуз казва, че не отрича, че го е заплашвал и за ръката си казва, че Левент е прав да мисли така – което е истина е истина – много искал да докаже, че вината не е у него, но сега освен думата си нямал друго.
Идва прокурора и Оуз скача веднага за да пита дали са намерили нещо обезпокоително при огледа. Прокурора казва, че колата е в изправност. Оуз се чуди как е възможно. Прокурора иска Левент да ги остави сами. Прокурора му казва, че добре го познава, познавал и другия човек/Кендал/, знаел на какво са способни и двамата и го съветва да спре да се занимава с всичко това, защото сам виждал до къде води това. Щял да се опита да му помогне, въпреки всичко, макар да не бил сигурен дали ще успее.
Кендал прави поредното представление- хубаво да го видели и да го запомнели и да не си вземали грях на главите като защитават когото им дойдело. Йоз пак мрънка, че добре са го подредили. Емине казва, че не може да повярва Оуз да направи такова нещо.
След представлението Кендал се разопакова от сценичния костюм с облекчение.
Сердар е разказал на Ебру за лъжите на Кендал. Ебру казва, че не може да повярва Оуз да направи такова нещо. Сердар казва, че не знае какво ще стане и как да се справят, Дениз също се е побъркала от това, цял ден плачела- тъкмо била намерила баща си и се налагало да го загуби. Брат му никога не бил навреждал- нито на него, нито на Дениз, на никого не би могъл да навреди. Той се грижел за всички. А сега него го нямало. Ебру казва, че я имало нея, имало я Ада. „Къде сте?“- пита Сердар.
Кенан води майка си в конака, където се е родил и който е ремонтирал и обновил. Фикрие е изненадана приятно. Казва на майка си, че щом искала да живее в Халфети, той щял да ѝ осигури кралски условия. Толкова години мечтаели да живеят в този дом.
Лелята на Емре е изненадана от сюприза на Мая да ги посети. Емре се вживява в играта и в този момент леля му обявява „Гостенка имате, бей ефенди!“ Мая казва, че наистина искала да го изненада приятно, но май го поставила в неудобно положение. Емре се радва и казва, че наистина е направила много добре като е дошла, а той в това състояние просто нямало какво да прави.
Нарин казва, че идвала да види Оуз. Ммчето казва, че е забранено, но /Левент преди това замина с колата/ щял да я заведе при него. Оуз пита как е влязла при него и момчето обясни, че Левент е излязъл. Оуз казва, че не го е направил той. Нарин казва да не се измъчва и че ако не вярвала в това тя нямало да отиде при него. Знаела, че не би постъпил по този начин, въпреки че има причина да го направи. После казва, че живота е странен- само преди няколко седмици тя била от другата страна на решетката, а сега местата им били разменени. После го пита какво щяло да стане сега.Оуз казва, че не знае. Нарин се ядосва, че Кендал вероятно го е наклеветил само заради пръстена. Оуз ѝ казва да не се опитва да го разпитва за да не се дразни. Нарин обаче продължава да се ядосва, че това станало голям дерт за Кендал и правел проблеми- ето какъв проблем бил стоварил и на главата на Оуз. Той я успокоява и ѝ благодари, че е дошла при него {интересен е разговора между тях, но ми е много трудно да го преведа целия; има много неща, които се опитах да предам по смисъл, защото не успявам буквално да ги преведа, за което се извинявам} Накрая ѝ казва да предаде на Ебру, че е прекратено следствието срещу Ада и Баран. Нарин му благодари и казва, че ще предаде и на Баран, че благодарение на Оуз са се избавили, при това без дори да им задава въпроси Оуз им е помогнал.
Мая споделя, че след като Ада ѝ е казала много се е разтревожила за Емре пък е разбрала толкова късно за инцидента с него и го пита дали сега вече е по-добре. Понеже вижда лукавия поглед на Емре и усеща, че ще изцепи пак нещо, леля му бърза да каже, че вече е добре. Той обаче вече е започнал и казва, че тя така си говорела обаче не било точно така/ мисля, че каза че го ударили 9 пъти, но не съм сигурна/ и тя се покашля, че преувеличава, той се поправя, че май били 5 и започва да разказва как се е случило, естествено пак преувеличава- били се с похитителите като орли, Баран ги пердашил наред, Ада им била бръкнала в очите и т. н.
Кенан споделя с майка си идеята си да дадат вечеря за семейството за да се опознаят. Фикрие приема идеята и в този момент се обажда Кадрие и я пита дали се е събудила, след малко щяла да отиде при нея в болницата. Фикрие ѝ казва, че вече не е в болницата , а в новия си дом. Кенан предлага да не ѝ казва къде е домът им, щял да ѝ изпрати кола да я докара и да я изненадат. Кадрие се съгласява. Кенан казва, че ще отиде да се срещне с Кендал.
Баран и Айше в двора. Баран я пита къде отивала и тя му отговаря, че отива в училище. Той предлага да я изпрати и майка ѝ казва да се пазят. Йоз вижда Кадрие и я пита къде отива. Кадрие им съобщава, че Фикрие има нов дом и тя отивала при нея. Естествено Йоз също иска да се присъединят към нея, да им пожелаели късмет в новия дом. Кадрие пита Емине дали иска и тя да отиде с тях, но тя не искала, имала работа. Кадрие казва, че само тя в този дом имала работа. Йоз отива да се приготви.Кадрие казва да побързала, защото Кенан ще изпрати кола. Мелек иска разрешение да отиде на пазара.
Ръза, изумено пита какво се е случило с Кендал, но той го праща да си гледал работата. Идва Кенан, но Кендал само го изглежда безразлично.
Ебру продължава да успокоява Сердар. Да не оставял Дениз сама, бил ѝ чичо, пък и всичко щяло да се подреди. Сердар ѝ благодари и казва, че ще тръгва вече. Виждат Ада и Ебру предлага да отидат при нея, но Сердар отказва- Дениз била сама.
Кенан казва, че се надявал да е избрал поне сега удобен момент за да се срещнат насаме. Искал да го посети специално. Кендал казва, че добре е направил. Кенан пита за раната- нещастен случай ли било и му пожелава бързо оздравяване. Кендал не отговаря.
Ебру разказва на Ада за идването на Сердар в конака и че бил ядосан на Кендал, заради Оуз, който пребил агата. Ада казва, че много хубаво е направил Оуз. Ебру споделя, че не можела да повярва че това е сторил Оуз, но казва, че Сердар е много разстроен от последствията и имал нужда от подкрепа. Ада казва, че майка ѝ знаела, че няма как да го подкрепя. Ебру се опитва да я накара да не се държи така с него. Предлага да говори с Мая, защото така положението било станало още по-тегаво. И Мая била притеснена, и Сердар, и Ада. Ада обаче не е съгласна и казва, че Ебру ѝ е обещала да не се меси.
Кенан казва на Кендал, че е дошъл тук заради желанието на майка си да прекара последните дни от живота си тук- на своята земя, при сестра си и близките си, а той иска да я направи щастлива. Кендал казва, че добре го е измислил и после казва, че всичко било добре, но те си имали работа. Кенан го спира като му казва, че иска да има и работа тук, а не би се обърнал към всекиго. Предлага му да работят заедно- щял да инвестира в неговия бизнес. Кендал пита за какви пари говорят. Кенан казва, че за него няма значение- за много пари, а с времето може и да увеличи капитала. Кендал обръща плочата „Лелин сине, добре дошъл!“
Ръза носи кафето и го поднася на Кендал, но той казва, че първо трябва да поднесе на госта. Кенан казва да не се притеснява- нека да е първо на стопанина и Ръза пак се обръща към агата, той пък настоява да е за госта. Кенан пита за гост ли да продължава да се счита. Кендал предлага като изпият кафето да разгледат фабриката. Кенан казва, че ще се радва. Кендал после завърта положението, че докато питал това онова забравил да пита най-важното – как била леля му. Кенан му благодари, те били помогнали много на майка му. После казва, че вече е излязла от болницата и си е вкъщи. „Вкъщи ли?Коя къща?“ Кенан обяснява, че имали конак, който и Кендал знаел. Отремонтирал го е и са се нанесли там. Кендал казва, че от много години не е ходил да наглежда тези имоти и сега Кенан ги стопанисал- негов бил късмета. Добре бил направил, нямало да се чувства като чужденец.
Ебру в конака моли Емине да ѝ услужи с телефона си и звъни на Мая, пита е къде е. Мая обяснява, че е при Елиф и Емре, защото искала да види Емре и пита да не би да се е случило нещо. Ебру ѝ казва, че трябва да разговарят за нещо важно. Мая настоява да ѝ каже какво се е случило. Ебру казва, че това не може да се обсъжда по тел. Да се прибере и ще говорят. Емине се чуди къде били някакви посуда от кухнята. Нарин се връща и казва новината за Ада и Баран. Ебру се радва, но вижда, че Нарин е притеснена и я пита какво има. Тя казва, че се е видяла с Оуз.
Сердар се опитва да успокои Дениз, че всичко ще се оправи, но тя не вярва- първо загубил работата си, сега и това.
Кадрие пита сестра си как се чувства. Фикрие казва, че Кен се грижи добре за нея, обзавел е всичко така, че да ѝ е удобно. Йоз кадва, че много се зарадвала да я види и се надявала, че не я притесняват. Фик казва как всеки път като си отворела очите м болницата и виждала сестра си до себе си. Йоз продължава, че тук било много хубаво. Фикрие съобщава за желанието на Кен да даде вечеря за цялото им семейство- искал да се запознае с тях. Йоз казва, че много хубаво е намислил.
Кендал показва изоставените фастъчени градини на Кенан. Пак реди колко много грижи полагал за тях и колко много пари били необходими сега. Кенан предлага той да ги вземе, харесвала му земята и го пита какво мисли. Щял да се грижи за тях и да дава и пая на Кендал от продукцията.Така щял да си осигури хляба на масата. Кендал му казва да не се притеснявал можело ли да ги оставят гладни, но Кенан казва, че не иска да се чувства като гост. Щял да организира сам всичко за градините.

Трета част Изображение
И още едно малко уточнение-фастъчената нива Кендал я е давал под наем и затова била съсипана. Щели да са необходими много пари за възстановяването и, а той нямал пари за затваряне. /явно това е предложението му за партньора/. Кенан обаче предложи да я вземе, но уточни, че земята им е обща и всъщност за нея ще му предоставя част от продукцията./т.е. не като наемател, а като съсобтвеник. Тук, според мен е уловката, на която Кендал не обърна внимание/
Както и да е каквото, такова- дано имаме поне руски превод скоро за да си натамъним нещата, които не съм доразбрала.
Сабри казва да не се плашела, той бил. Изведнъж Мелек възкликва“Картофите!“, как можала, загорели били. Сабри казва да не се натъжавала, искал да види- добре изглеждали и били като локум, демек вкусни. Мелек пожелава да му е вкусно.
Нарин казва, че разбирал защо брат и се ядосва на Оуз, но ето какво му дошло до главата, заради любовта му към нея. Той просто я обичал, въпреки че му казвала да не я обича. Казвала му “Аз не те обичам, откажи се“, но той продължавал. „Обичам те“- казвал. Ебру и тя разсъждава, че такива били истинските мъже, когато се влюбят в някоя жена- нищо не можело да ги откаже.
Мелек и Сабри докато с похапват от изгорелите картофи: Мелек казва, че са попрегорели, но Сабри казва, че имало даже сосче и било много вкусно. После Мелек пита защо я гледал така и ….. романтика - приличало му на сън, не можел да повярва, че е пред него, не знаел с какво я е заслужил. Тя казва, че може би искала да остане при него и се стряска от намека си. Казва, че това, което казала е много неприлично и че трябва да си тръгва.
Кенан се обажда на майка си и ѝ казва, че Кендал е до него и се е съгласил за вечерята.тя казва, че е говорила и със сестра си. Той казва, че веднага ще се захване с организацията. После Фикрие обяснява на Кадрие, че Кендал се е съгласил да им гостуват. Кадрие казва, че щом и Кендал е казал „Да“, значи ще стане. Фикрие моли всички да присъстват. Кадрие вижда замислената Йоз и я пита какво мисли. Йоз казва :“Ама Ебру дали ще дойде, след това което се случи?“ Кадрие е категорична, че ще дойде. Йоз казва и тя, че се надявала да отиде Ебру.
Ада си спомня моменти със Сердар и се пита какво да прави.
Пред полицейското Сердар и Дениз чакат Оуз. Сердар се опитва да дава кураж на Дениз като ѝ казва, че всичко ще се оправи. Тя го пита дали ѝ обещавал. Оуз също се опитва да я успокои като казва, че само щял да отиде при прокурора за да даде показания, но Дениз не е малка и знае, че ще го съдят и му казва, че я лъже, всички я лъжели. Сердар я моли да се успокои, а Оуз му казва да я отведе вкъщи.
Кендал казва на майка си бързо да се приготвяли за вечерята, не било редно да ги чакат. Мелек се прибира и пита какво било станало. Кадрие я пита сега ли се връща от пазара. След утвърдителния ѝ отговор, казва, че нищо нямала в ръцете си- нищо не е купила. Нищо не ѝ харесало. Кендал се подиграва, че сигурно била станала много претенциозна. В двора Кадрие казва и на другите да се приготвят за вечерята. Сибел казва, че не може да отиде, заради Мехти- бил неспокоен. Ебру не искала да ѝ отказва, но след това, което Кендал направил не искала да сяда на една маса с него. Кадрие казва, че това ще огорчи Фикрие. Ебру казва, че ги разбира, но дори децата ѝ не биха се съгласили на това и тях не искала да огорчава. Моли я от нейно име да я извини пред Фикрие. Кадрие се съгласява. В този момент звъни Фикрие и пита дали се е съгласила Ебру. Кадрие ѝ предава думите на Ебру. Фикрие казва, че щяла и тя да дойде да я помоли.
След разговора с Кадрие, Фикрие съобщава на сина си, че трябва да отиде в дома на сестра си. Той пита защо се налагало това. Фикрие му обаснява. Кенан се съгласява и предлага двамата да отидат, но Фикрие казва, че няма нужда, момчетата щяли да я откарат.
Емре благодари на Мая за посещението. Елиф предлага да я откара до дома им, но Мая казва, че няма нужда.Тогава Емре казва, той да отидел да я изпрати. На неодобрението на леля си отговаря, че веднага щял да се върне. И понеже тя продължава да не одобрява, той мърмори, че по цял ден нищо не правел …. и все от този род и накрая Елиф се съгласява- с него на глава не се излизало.
Сердар отново успокоява Дениз, че с баща ѝ всико ще се оправи.
Фикрие е отшла в конака, посреща я Ебру и казва, че изглеждала добре. Фикрие казва, че е дошла на крака т.е. лично да я покани. След опита на Ебру да отклони поканата, Ф казва, че сестра ѝ всичко ѝ е разказала и тя я разбира, но я моли заради нея да отиде. Казва, че колата е отвън и тя дори няма да влиза, а вечерта ще я чака. Кадрие идва и тя и на нея казва, че сега заминава, но после ще ги чака. Йоз: „Да беше се съгласила, а!“ Ебру казва, че изглеждала много добре Йоз. Тя пък пита наистина ли.
Прокурора пита защо има оплакване от Оуз. Той казва, че е за отмъщение т.е. е наклеветен. Адвоката обаче съчинява една версия- понеже Оуз бил накарал Гюлсум да напише писмо с обвинения и после, когато излязла истината, че насила го е написала, Оуз се бил ядосал и затова нанесъл побой над Кендал. Прокурора казва, че няма убедителни доказателства,освен думата му, че не е нанасял побоя и че това е клевета и затова не може да освободи Оуз. Оуз казва, че винаги е говорил само истината.
Докато Кендал се обажда и звъни тел.- „Дано са добри новините адвокате“ Адвоката му съобщава, че Оуз ще бъде задържан и ще има дело. Кендал самодоволно пред огледалота си казва, че винаги се справял.
Кадрие споделя на Емине, че не се чувства добре, от това, че и тя не идва. Емине казва, че ще помага на Сибел за детето.
Оуз отново казва на Сердар да отведе Дениз вкъщи и да я пази, не искал да идват на свиждане. Щяло да им е малко трудно, но всичко щяло да се оправи.
Сибел пита как е Рюзгяр. Тя казва, че вече е добре- малко се е изплашил, но вече бил по-спокоен. Сибел също е притеснена, че бебето е неспокойно. Емине {много ми е трудно да ѝ вдяна на диалекта}май ѝ казва да не се оставя на Кендал и да го оставя да се радва и да смята, че е спечелил като не е отишла на тази вечеря. Идва Мая и Ебру я вика да си поговорят.
Кенан ги посреща пред ресторанта. Фикрие пита за Сибел, Емине и децата. Йоз пак се изцепва, че не искали да сядат на една маса с Кендал.И понеже пак всички я гледат укорително „Майко защо ме гледаш така, лъжа ли е?“ Кадрие отговаря, че Сибел е ангажирана с бебето. Баран бил в Антеп. За Ебру и момичетата знаела. Фикрие казва, че на друго се надявала, но каквото, такова.
Мая пита майка си дали ѝ била ядосана, че е отишла при Елиф и Емре. Ебру казва, че не за това иска да говорят сега. Мая пита за какво тогава. Ебру казва, че е за Ада и състоянието ѝ и естествено за Сердар. Ебру казва, че знае всичко. Мая пита какво зна е и Ебру казва, че тя също знае защо Сердар и Ада са се разделили- заради нея. Мая е изненадана, но Ебру продължава, че тя толкова била влюбена в Сердар и толкова много страдала като ги гледа двамата с Ада, а Ада пък толкова обичала Мая, че поискала да избяга в Истанбул за да помогне на Мая и да забрави за любовта си. Ада пита майка си дали е казала на Мая. Ебру кима утвърдително.Мая пита Ада защо го е направила. Ада казва, че друго нямала какво да направи. Пита дали ѝ се сърди. На себе си направила лошо, също като с топката/балона преди години. Припомня тази случка как балона се закачил и докато тя страда пред дървото как Ада дошла и казала да не тъжи, а после паднала и се потрошила, а Мая я питала дали много я боли. Сега Ада отговаря, че много боляло. Мая казва, че било по-добре да не го е правила, но Ада казва, че така трябвало. Мая ѝ казва, че била глупава, но Ада казва, че не е, тя била и Мая казва, че май е точно така. „Глупак-млупак обичам те“
Дениз пита какво ще стане сега. Сердар казва, че не знае. Дениз казва, че се озовали в странна ситуация- нямали си никого, никой не се интересувал от положението им, баща ѝ пострадал от Шамверди, но никой от тях не се обаждал даже по тел за да се заинтересува. Сердар казва, че не му и трябват, макар, че можело и да се обади някой. Идват Елиф и Емре. Елиф казва, че е разбрала от полицията какво се е случило, пита за Дениз и казва, че се притеснила за нея.
Йоз не може да стои тихо- шепне на Мелек, че Кенан е ангажирал много голям ресторант за тях. И казва на всички, че много ѝ харесвало и се радвала. Кенан казва, че щяло да е още по-хубаво ако и Емине и Ебру били с тях. Кадрие казва, че имали трудности с децата. Кенан казва „Нищо, някой друг път“
Ебру си спомня сцени с Кендал. Емине идва и казва, че колата продължавала да я чака, познавала я Емине и трябвало на инат на Кендал да отиде. Тя винаги щяла да е зад нея. Тя си знаела, но……
Фикрие казва, че не трябвало тя да произнася реч, а Кенан, но на всички пожелавала да са добре дошли. Споделя, че за съжаление е много болна и не знае дали пак ще могат така да се съберат, макар, че лекарите все ѝ вдъхвали надежда, но колко щяла да живее само Аллах знаел. Докато била жива обаче искала всички тях и най-вече сестра си да са до нея. Всеки ден да бъдели заедно, защото са едно семейство, носят една и съща кръв и иска да споделят и доброто и лошото заедно, да си прощават грешките, да няма тъга в очите им. И в този момент казва, че и нейната гостенка идвала.
„Вие?“- казва Ебру. „Колко е малък светът, нали!“- отговаря Кенан.

Изображение Моят син е защитил сестра си. Какво да му кажа? Не я защитавай? Аз не можах да защитя своя брат. Нека той прави това, което счита за нужно.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Мар 28, 2015 11:41 am

Изображение
Черная Роза (Анонс к 78-ой серии) русские субтитры (3 Nisan 2015 | Cuma)

превод от руски написа:- Какво е това?
- Лукум. Струва ми се лукум потопен в сироп.
- Това е омар.
- Харесва ли ти?
- Дай ми я. Може да ти се стори, че е детински, но ще я запазя, за да я изгорим, когато бъдем заедно.
- Моля ти се, искам да бъда до вас.
- Ти закъсня,Ада. Доста закъсня.
- Това е заради теб. Всичко се случи заради теб. Баша ми попадна в затвора заради теб, заради всички вас.
- Всичко свърши!
- Заедно ще станем много силни.
- Страхувайте се, треперете! Сега Кенан и Кендал ще бъдат заедно!
БАМ !!!!

превод от хърватски написа:На Мелек ястието е суши. Тя пита Йозлем какво е това, а тя й казва, че е локум. После поставят пред нея порция раци и тя става от стола, защото си мисли, че може да я щипне.
Малко романтика ... Сабри подарява на Мелек колие и го поставя на крака й.
Нарин отива в ареста при Огюз, плаче ... той взима кърпичката й за спомен, като казва, че може да изглежда детинско и смешно, но иска да запази нещо от срещата им.
Ада казва на Сердар, че е съгласна да бъдат заедно, но когато почти да се целунат, той си тръгва и казва, че е късно, много късно. После има сцена в автобуса с него и Дениз, вероятно автобуса е от Халфети.
Дениз нахълтва на вечерята и започва да крещи, че всичко е заради Нарин, затова баща й е в затвора, всичко е заради тях. На заден план сцена от затвора между Дениз и Огюз прегърнати.
Кенан тактично се обръща към Кенан и му казва, че заедно ще бъдат по-силни. Сцената в колата – Кендал крещи, че държи всички в ръцете си, сега заедно и с Кенан. Кенан е отвратен и ... прави нарочна катастрофа с джипа. Кенан е отвън, Кендал в смачканите ламарини ...
@PoisonIvy1990

Изображение Не знам дали Кенан прави наистина катастрофата или за миг си я представя в колата мисля: В дизито доста използват сънища и видения ...Изглежда ми доста жестоко от страна на Кенан, веднага да се разправи с Кендал [277.gif]
Май си е истинска катастрофа, защото снимат в болница мисля: Изображение Чакат Кендал да се гътне зъбчо:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Апр 01, 2015 8:09 pm

Изображение 78. Bölüm Özeti | 3 Nisan Cuma 20.00
Ebru, her ne kadar meydan okumak için yemeğe katılsa da, masanın asıl sürprizi yemekte iken gelir. Deniz yemeği basar. Tatsız bir şekilde sonuçlanan yemek sonrasında Kenan ve Kendal iş için Ankara’ya gitmeye karar verirler. Kendal kendisini bekleyen sondan habersiz, Kenan’la birlikte yola çıkar.
Oğuz’un hapse girmesiyle birlikte ortada kalan Serdar ve Deniz için, Oğuz bir karar verir ve İzmir’e dönmelerini ister. Bu karar uyan Deniz ve Serdar hazırlıklarına başlar. Bunu öğrenen Ada her şeye rağmen, Serdar’ı durdurabilecek mi bilmeden peşine düşer.
Ayşe’nin çalıştığı kafenin kapatılması üzerine, sonuçlarını bilmeden Baran’ın aklına düşen yeni bir fikir, bütün aileyi birleştirmek için bir adım olur. İlk adımı atan Ebru ile birlikte bütün konak kadınları yeniden birleşir.

Total
1 KARAGUL FOX TV 20:44:05 23:50:32 9.79 23.85
AB
1 KARAGUL FOX TV 20:44:05 23:50:32 6.56 16.67

Karagül 78. Bölüm Tek Parça izle - Part1/ https://www.dailymotion.com/video/x2lp7 ... e-part1_tv
Karagül 78. Bölüm Tek Parça izle – Part2/ https://www.dailymotion.com/video/x2lqa ... e-part2_tv

Така и не можах да разбера, защо направиха епизодите по 2 часа ?!!!! Говори се ... но не е потвърдено, че ще снимат и 4-ти сезон. Дано не е вярно, защото само ще загубят от славата си досега ... , поне в чужбина, ако не в Анадола.

Изображение
Има само едно правило и то е, че няма правила!
Не се притеснявай, Кендал, справедливостта ще ти намери място /ще те застигне/.

След вечерята Кенан и Кендал тръгват за Анкара по бизнес дела. Кендал предлага да подкупят някой, но Кенан казва, че всичко ще бъде в съответствие с правилата. Кендал се е напил на вечерята и говори несвързано, казва на Кенан, че отсега нататък той също ще се казва Шамверди. Разказва му как той е трябвало всичко сам да прави, докато Мурад се е разхождал из Истанбул с момичета. Кенан му казва, че Мурад му е казал, че той е пропаднал заради кредита на Кендал. Той му разяснява, че всичко възможно е направил, защото баща му е оставил на него да се грижи за земята, знаел е, че само той може, а не защото го обича. Той продължава с глупостите си в колата, като изброява как е убил Мурад, как Фърат е излетял в реката, както и как е вкарал Огюз в затвора. Те двамата с Кенан не са Мурад и Фърат. Кенан започва бавно да превърта филма, даже и той не е очаквал такова признание и когато Кендал започва да се унася, натиска газта и скача от колата. Кендал в колата се забива в дърво. Кендал дори не усеща какво го е треснало.

@ morski briz е направила подробно резюме на еп.78 Изображение
Изображение
Черна роза /Карагюл/ 78 епизод
Ебру казва, че май наистина светът е малък и риторично пита: „Значи синът на Фикрие сте вие“ Кенан казва, че се е получила хубава изненада и я кани на масата. Кадрие пита дали се познават. Ебру казва, че Кенан им е помогнал предния ден. Йоз добавя, „като бягахте от гората ли?“ Кадрие пита да какво бягство става дума/явно не са ѝ разказали подробности/ Йоз добавя, че ставало дума за инцидента с децата. Кадрие се обръща въпросително към Ебру и тя обещава да ѝ разкаже вкъщи.
Ада и Мая са се потопили в спомени за някаква лелка- тяхна комшийка. После Мая пита още ли се чувства Ада объркана в мислите си. Ада пита защо да се чувства така и Мая казва, че много ѝ е липсвала, докато се е люшкала между любимия и сестра си, защото много са се отдалечили една от друга. Ада казва, че и на нея ѝ липсвала. И Ада, докато бърше сълзите казва на Мая да не плаче, а тя ѝ отговаря „И ти, недей!“ Мая кара Ада да се обади на Сердар, който на брега на реката си спомня как батко му го е разубедил да се връща в града. Ада казва, че не смее да му звънне и Мая ѝ казва, че трябва да го направи. Допълва, че разбирала сестринската ѝ жертва, но това по същество било глупаво. Ада „Но нали ти…. Сердар…..“ Мая казва, че много е мислила, може би защото много ѝ се искало да е обичана, нуждаела се от това и грешно разчела поведението на Сердар. Но всъщност виждала, че не е точно това, което искала. И пита Ада дали мисли, че могат да бъдат щастливи и тя, и Сердар, дори и да са заедно. Виждала, че той страда за Ада, че двамата са един за друг и могат да са щастливи. Ада пита:“А ти?“ Мая казва, че и тя иска да е щастлива, но не на такава цена. Иска да я оценят като виждат само нея. Ада казва, че май има такъв, който я оценява.
Елиф се опитва да успокои Дениз, но тя казва, че се отнася за нейния баща, който тя не вярва, че може да прави такива неща. В затвора посрещат Оуз с пожелание Аллах да му помага. Дениз споделя, че много обича баща си, макар че не му го е показвала и се правела, че му е ядосана, а той винаги се е грижел за нея. Притеснява се и как ще преживее всичко това.
Шивачът в затвора пита Оуз „Какъв вятър те довя, синко-войниче“ Оуз е изненадан, заради обръщението и шивачът обяснява, че го е познал по обувките.Тогава той се представя като началник на полиц. управление. Шивачът също се представя- Идрис баба. После на въпроса на Оуз с какво се занимава обяснява, че шие сако на началника на тяхното управление. На въпросителния поглед на Оуз обяснява, че сакото и факта, че го шие на човека, който го е затворил тук са две различни неща, различни сметки и едното няма нищо общо с другото.
Ада звъни на Сердар, но той казва, че е закъсняла и не вдига тел. Мая пита „Не вдига ли?“ и Ада казва, че и не очаква да ѝ вдигне и тръгва да го търси.Мая пита Емине дали знае къде е майка им. Емине им казва къде е. Двете се възмущават как е могла да отиде, но Емине казва, че Кендал там нищо не може да ѝ направи и че трябвало да отиде и да го гледа право в очите, за да разберял, че не я е смачкал.
Йозлем казва, че за вечерята Ебру била много привлекателна и разбирала защо Мурат я е харесвал толкова много. Фикрие казва, че много ѝ се зарадвала на Ебру, а Кенан ѝ благодари, че e уважила молбата на майка му.
Следва шоуто с „невижданите“ ястия- Йоз смята, че сушито е локум, но Мелек не ѝ вярва и решава да пита Кенан. Той казва какво е и пояснява, че е сурова риба. Кендал казва, че те са свикнали на кебап и тези калмари и сушита не са за тях. Кенан казва, че ги разбирал, но искал да направи нещо по-специално за тях, което е изискано и вкусно. Кадрие казва, че Кендал е прав- какво изискано имало в суровата риба. Кенан ѝ казва, че с такива блюда се посрещали много скъпи гости, били блюда за богаташи. И Кендал казва щом е така и те щели да хапнат от скъпите блюда.
Денис се ядосва и че всички са ги зарязали сега, когато са изпаднали в беда. Нито Ада, нито Мая се обаждали. Емре се опитва да защити Мая, че можело и да не знае какво се е случило, но Дениз е сигурна, че знаят пък и не виждал ли как Ада отбягва Сердар и в какво състояние е той заради нея. Елиф предлага те да им звъннат, но Дениз не е съгласна и после хуква нанякъде.
Кендал обявява, че е обмислил предложенията на Кенан и щял да му сподели какво мисли. Кенан го прекъсва, че не е красиво да го правят пред дамите на масата, че сега са на семейна сбирка и ще поговорят след това.
Йоз се оплаква, че не ѝ харесало сушито, а после се плаши от скаридите. Кендал ѝ се подиграва, да не се плашела от тях.
Дениз пристига в конака и пита къде са момичетата. Емине казва, че вероятно са отишли на вечерята. Дениз ядосано казва, че точно това трябвало да направят и пита къде е тази вечеря, а после тръгва към ресторанта.
Кенан иска позволение и той да каже няколко думи. Благодари, че са ги удостоили с вниманието си, идвайки на вечерята. Споменава, че заедно с майка му много години са били далеч от земята и семейството им. Нямало е как да седнат на трапеза с голямо семейство/с много хора/, затова сега най-сетне видял такова семейно събиране/за каквото са копняли/ и затова им благодари. Благодари на леля си, че го приела като роден син. Благодари, че Кендал го е приел за приятел и казва, че с благоволението на Аллах вече щяли да са винаги двамата заедно, че щял да има зад себе си своето голямо семейство и изказва съжаление- де да били тук и Емине и Сибел с децата си.Кендал се изцепва, че само те липсвали на софрата.
Ада и Мая идват в дома на Оуз и разбират от Елиф, че там няма никой. Елиф казва, че Сердар отдавна е излязъл, а Дениз внезапно е скочила и е хукнала нанякъде, но къде са не знаели, но се притеснявали заради състоянието им. Момичетата питат какво се е случило и Емре казва, че Оуз е изпратен в затвора. Това била и причината и двамата да се чувстват много зле. Момичетата са изненадани и се питат къде ли може да са. Ада казва, че ще ги търси. Мая моли Елиф ако разберат нещо непременно да им се обадят.
Айше и Баран се радват на времето, което са прекарали заедно. На Айше ѝ се обажда шефа на кафенето, който ѝ поръчва да отидела при него. Баран пита защо и Айше казва, че му дължала пари. Баран казва, че вечерта щяли да отидат заедно да видят за какво става дума.
При Кендал идва някакъв, който му носел поздрави от някакъв си Рюстем и го питал имал ли нужда от нещо. Кендал му благодари и казва да му предаде, че не се нуждае от нищо. Кендал самоуверено се хвали, че бил гост на Кенан, но навсякъде имал хора и те не го оставяли никога сам. Кенан му казва, че знаел това, Кендал бил много известен и затова всички го познавали. Казва му, че Мурат му е разказвал за батко си.Йоз бърза да подчертае, че Кенан и Мурат са се познавали, казва, че и те в конака са се шашнали като разбрали. Кенан казва „Де да бих могъл и с Фърат да се запозная“, но Мурат му бил разказвал колко благороден и достоен мъж бил Фърат. Нарин се разстройва от казаното и моли за извинение. Мелек хуква след нея. Кенан казва, че това е много тежък разговор/за Нарин/ и я разбирал.
Нарин казва, че е добре, но залита и Мелек казва, че вероятно ѝ е паднало кръвното. Нарин казва, че ѝ премаляло докато слушала думите на Кенан за брат ѝ. Кенан пита дали им е харесала вечерята и Кадрие казва, че е много доволна и се радвала, че са заедно. Ебру пита Кенан дали е ходил в Истанбул при Мурат и Кенан отговаря, че го е посещавал във фирмата.
Дениз пристига и пожелава на всички иронично „Добър апетит“ Пита ги дали празнуват по повод това, което се случило с баща ѝ. Кендал казва да я изгонят, но тя не позволява на охраната да я пипа. Отива при Ебру и казва, че от нея не е очаквала да седне намасата и да празнува такова нещо. Ебру се опитва да ѝ обясни, че това е семейна вечеря и никой не празнува нищо, още по-малко пък за случилото се с баща ѝ. Сердар влиза и пита какво става. Но Дениз продължава да се възмущава и обвинява за положението на баща си Кендал. Той пък я обижда и Сердар е готов да го нападне. Кендал им казва да се махат от тук и нарежда на охраната да ги изхвърли.
Нарин се е посъвзела и казва да се връщат в залата, защото се получило много неудобно пред хората.Йз пристига и ги информира, че не видели какво се случили и Мелек пита какво е станало. Йоз казва за Дениз и за това, че им съобщила, че Оуз е в затвора. Като вижда Мелек, Дениз пак се разкрещява, че всичко станало заради нея- заради нея баща ѝ бил затворен, а семейството ѝ унищожено. Накрая обобщава, че всички те са виновни за тази мръсотия, която се е изсипала върху тях и ги пита какво искат от тях. Сердар я отвежда и пита Кендал разплатил ли се е, сметките оправени ли са. Кендал му отвръща, че той вече е бил във фабриката и е видял как се разплащал Кендал.
Баран и Айше се прибират. Сибел им казва Добре дошли и Айше отговаря- Добре заварили, како-но после се поправя „мамо“ Айше ѝ дава подаръка, който ѝ е купила. Имала подарък и за Мехти. Сибел казва, че щял да се зарадва малкия на кака си.Емине предлага и на Асъм да отидат да видят какво е купила каката за неговото братче. Радват се на /вероятно костюмчето или шапката/ Казват, че много му отивало. Асъм пита дали може да го подържи. Сибел се съгласява и му го дава в ръцете. После казва, че всеки би се гордял с такъв батко. Сибел прави знак на Баран и двамата излизат. Баран пита дали се е случило нещо. Сибел казва, че искала само да му благодари. Баран казва, че била много сърдита, но вече всичко се е подредило. Излиза и Айше и ги пита дали е станало нещо. Баран казва, че е станало- говорели за една малка вещица. Айше казва, че ще отиде до кафенето. Баран отива с нея.
Йоз се възмущава, че заради Дениз свършила вечерята, била бетер отАда, крещяла като луда. Мелек ѝ казва поне веднъж да не проявяла състрадание/справедливост. Кенан казва на някого, че очаква новини, а на Кадрие, че шофьора ще ги откара до конака, на Кендал, че иска да си поговорят малко. Кендал се съгласява.Кадрие му благодари, че е толкова внимателен и загрижен за тях.Ебру също му благодари за всичко и се извинява за случилото се.
Дениз продължава да се жалва- не можела да разбере откъде се стоварило всичко това на главите им. Сердар ѝ обещава всичко бързо да отмине. Елиф пита къде са и дали Дениз е до него и че ги чакат в чайната градина.
Кенан и Кендал- не зная какво пият и каква е тая церемония- Кендал се надсмива на Кенан, че трябвало два филджана/чашки/ да се пие- едната заради софрата, а другата… Кенан го прекъсва, че знаел поверието и пита какво щяло да стане ако не иска да се изпълни. Кенан казва, че филджана щял да му прибере алтъните /абе някакво поверие, от което нищо не разбрах, въпреки, че съм човек, който уж е запознат с много от традициите и обичаите на различните националности. Ако науча нещо повече за това непременно ще ви разкажа/ Кенан казва, че винаги играел по правилата, но в случая нямал желание да играе./то така като го гледам Кендал май изобщо не схвана намека на Кенан, че винаги прави това, което иска и не се поддава на провокации.Изглежда това, което пиха е много силен алкохол или опиат и Кенан иска да е с трезва мисъл/
Ебру е отишла в дома на Оуз, но там няма никой. Ада ѝ се обажда и казва, че се опитва да се свърже със Сердар. Ебру казва, че след случилото се едва ли ще ѝ вдигне тел. Ада пита какво се е случило. Ебру обяснява, че са затворили Оуз и Дениз изобщо не е добре, разказва и за случката в ресторанта. Ада казва и на Мая.
Кендал казва, че сега трябва да са много предпазливи, защото имало някакви от Анкара, които имали интереси да съсипят бизнеса с фастъците от техния край. Кенан казва, че има много добри приятели в Анкара, които биха им помогнали- познавали се с всички в този бизнес. Кендал казва, че могат да опитат, но едва ли щяли да се справят. Кенан казва като отидат ще видят какво ще стане. Кендал пита кога ще стане това. Кенан казва- сега, веднага, работата не може да чака. Кендал е доволен и казва, че тази вечеря била точно навреме иначе едва ли щяло да стане дума за това и се обажда на майка си за да ги информира, че заминават. Казва ѝ,че ще се върнат на следващата вечер. Кенан предлага да не пътуват със самолет, а с неговата кола. Кендал казва, че се плашел от самолетите.
Йоз разказва какво се е случило в ресторанта. Емине пита какво са ѝ казали по тел и Кадрие казва, че К и К заминават за Анкара. Йоз продължава да разсъждава- Оуз бил влюбен в Нарин и Дениз смятала нея за виновна. После пита Емине и Сибел дали знаят какво е „шюси“ Мелек се подсмива и Йоз пита така ли се казвало.
Ада търси Сердар на тяхното място. Пита Мая как да го намерят като не знаят нищо за него, а той бил в толкова тежко състояние и имал нужда от подкрепа, а тя го изоставила съвсем сам. Мая казва, че непременно ще ги открият.
И Кенан информира майка си, че ще ходят с Кендал в Анкара. Тя пък се обажда да пита Кадрие дали са добре след случката. Кадрие ѝ казва, че ще се съвземат и не забравя да ѝ напомни да си пие лекарствата.
Нарин е сама в стаята си и си спомня мили сцени с Оуз и всичко, в което после я обвини Дениз.
Идрис баба е направил чай и Оуз казва, че не било редно той, по-възрастния да го гощава, но шивачът казва, че той все още бил гост тук. Оуз пита защо е затворен Идрис. Той казва, че е убиец. Убил зетя и приятеля му. Оуз казва, че човек не се ражда убиец и за да стане такъв винаги има някаква причина.Идрис разказва, че дъщеря му шест години след като се оженила живяла в кошмар. Двамата са я тормозели много, не можел да се свързва с нея по телефона, защото ѝ забранявали. Ходел при нея и като виждал как е принудена да живее, непрекъснато ходел в полицията за помощ, но началника не обръщал внимание. Една вечер не издържал и ги убил, а преди това видял пребитата си дъщеря и малкия ѝ син да лежат на земята по телевизията, а в дома им имало полиция. Отишъл там веднага, началника на полицията го посрещнал и му казал, че за тях се е погрижил Аллах.
В чайбахчето Елиф успокоява Дениз. Казва ѝ, че Мая и Ада също са ги търсили. Дениз казва, че много са закъснели и после скача да отидела при баща си. Сердар се опитва да я успокои. После Елиф казва, че всички ще отидат и дано да успеят да го видят.
Емине пита какво ще стане сега с Оуз. Кадрие казва, че се притеснява много за тях. Кендал нямало да се откаже от обвиненията си. Сибел пита защо е постъпил така Оуз, а Йоз казва, че е заради Нарин. Кендал нямало да се съгласи с тази любов, нито пък Баран и пита Кадрие тя какво мислела за тази любов. Кадрие ѝ казва да спре да повтаря“Оуз-Нарин“ поне веднъж да замълчи. Сабри е написал на Мелек, че случайността му е направила голям подарък като го срещнала с нея. Йоз ще умре от любопитство- пита Мелек на какво се усмихвала, а после казва, че конакът се тресял от заплетени истории. Тя да мълчала, а защо, защото другите мълчали за всичко.
Прокурора е отишъл при Оуз и му казва, че съжалявал, но нямал основания да постъпи по друг начин. Оуз казва, че го разбирал и знаел, че е ако е имал възможност щял е да му помогне, но така трябва, постъпил е така, както и той би постъпил. Пита Оуз дали има адвокат и му обещава да му осигури такъв.Казва да не се тревожи за нищо, той щял да има грижата. Оуз казва, че се тревожи само за дъщеря си и брат си. „Само за тях ли?“- пита прокурора. Оуз се усмихва и казва, че и за още някой. Прокурора пита „За Нарин ли?“ и продължава, че те работят вече толкова години заедно и са повече от братя. Нищо не можело да се скрие от очите на брата.
Майката на Ръза му нарежда да отидел някъде и непременно да и занесял това, което му поръчала. После пита Касъм момичетата ли гледал. И той ги гледал, но си имал една, за която постоянно мислел. Те и двамата били много стабилни и осигурени и били желана партия за всяка……. /не е много важен разговора и няма да го преразказвам дословно/
Дениз казва на охраната, че е дошла да види баща си, но той казва, че не е ден за свиждане. Елиф пита наистина ли няма никакъв начин и обяснява, че това е дъщерята на капитан Оуз. В този момент идва прокурора и той урежда свиждането.
Айше и Баран са в кафенето. Собственикът я очаквал. Той ѝ казва, че положението му е много лошо, намалявал персонала и щял да го затваря.
Оуз се извинява на Дениз, че я оставил сама, тя казва, че много го обича и моли Сердар да ги остави сами. Оуз казва, че ще поиска нещо от Сердар: да отведе Дениз в Измир. Сердар го пита дали е сигурен в това и Оуз обяснява, че така ще бъде най-добре.
Айше се ядосва, че е работила толкова време и накрая не са ѝ платили. Собственикът играел комар и бил натрупал големи борчове.Сега се чуди как да плати борча си в общежитието.
Дениз пита баща си защо я гони, нали твърдял, че я обича. Той казва, че тя знаела, че я обича. А тя казва от къде можела да знае след като ето, дошла тук и той отново я отпраща. Оуз казва, че иска най-доброто за нея. После казва, че всичко това се случило заради онази жена/Нарин/ Оуз казва, че Нарин няма нищо общо. Казва, че му е била ядосана и е знаела, че има друга жена още преди много години, още като ги отпратил в Измир. После майка ѝ умряла и тя съжалявала всяка минутка за това, че той не е до нея, въпреки че си казвала, че точно той е убил/е бил причината/ майка ѝ. И въпреки всичко той ѝ липсвал. Сега не искала някой да ѝ разказва сладки приказки, а само да бъде до нея и да му се доверява. Не искала повече Нарин да ги отчуждава. Накрая му казва да стои далеч от нея щом е избрал да страда заради Нарин, да ги изостави отново, заради нея и се разплаква.
Ебру в чайбахчето се среща с разтлевожените Ада и Мая, които споделят, че не могат да открият Сердар. Ебру обещава да ги намерят
Баран и Айше са в общежитието.
Дениз разказва някаква случка за едно момиче, което я е наранило като намекнало, че си има баща и не е като нея. Така разкрило играта, която тя играела, че в семейството ѝ всичко е наред.Тя се разстроила, наругала я, мразела я, защото я заплашвала с баща си и после избягала в градината и плакала много и все повтаряла „Татко, татко“ Съобщават им, че свиждането е приключило.
На въпроса на Елиф какво се е случило, двамата казват, че баща им е поискал да се върнат в Измир.
Баран е платил на шефката на общежитието и тя им казва да се махат от там.
Оуз разказва на Идрис, че му е много трудно. Толкова време страдал за дъщеря си, че не е при него, а сега, когато най-накрая това се случило бил принуден да я отпрати, но смятал, че това е правилно, защото ако останела щяла да полудее от притеснение за него.Знаел, че в Измир няма да ѝ е по-леко, но нямало всичко наоколо да ѝ напомня за него и да я разстройва. Идрис разказва някаква притча вероятно: Не от всеки плат може да стане сако. Тъкан, от която става сама ще ти каже. За да стане на сако я режат с ножица, но тя мълчи. Нищо няма да каже, дори ако хиляди пъти с кредата я драскат, няма да каже, че са я повредили. Кредата я цапа, но това е пътят за да се превърне във сако. Когат в тъканта вкарват игли, тя не пита докога ще я пронизват. Ще чака. Скоро ще се превърне в сако. Нейното бъдеще е задушено от възли, но тя мълчи и не иска да се избави от тях. И това е така, защото тя знае, че тези възли не са за да я задушат, а за да я съединят в едно цяло. На нито една игла не казва- почакай, уморих се, защото дори безсърдечната и бездушна тъкан по пътя към сакото има търпение. А ти имаш ли търпение за да станеш човек? Тъкънта е хубава, това се вижда. Не спори с режещата ножица и бодящата игла, която връзва възели. Почакай. Бъди търпелив . Поне веднъж ти-човека положи усилие./превод от мамашите/
Ада дочаква Дениз и Сердар и им казва колко много се е тревожила за тях, казва на Дениз, че вярва баща ѝ скоро да се върне при тях и я пита с какво да им помогне. Дениз ѝ благодари и казва, че няма нужда от нищо вече, че когато хората имат нужда един от друг трябва да е навреме, а не след това. Ада казва и на Сердар, че го е потърсила веднага след като е разбрала- че е звъняла и го е търсила навсякъде, казва, че не иска да го оставя сам.Сердар ѝ казва да не се насилва и се прибира след Дениз.
Емине се притеснява за кръвното на Кадрие, като я виждала толкова угрижена. Кадрие казва, че се тревожи за Оуз. Йоз естествено пак разсъждава, че щом е намесен Кендал едва ли щял леко да се отърве Оуз.Кадрие я нарежда, че изкарвала виновен за всичко Кендал и продължава да се притеснява за Оуз, който им е направил толкова добрини и се тревожел заедно с тях.
Ада през сълзи обяснява на Мая, че Сердар дори не искал да я погледне в очите.Дениз ѝ била сърдита и Сердар също като нея смятал, че когато трябва я е нямало. Мая я успокоява, че когато се успокояли малко щели да оценят нейната загриженост за тях и ще я разберат. Ебру също ѝ казва, че на другия ден пак ще отиде. Когато хората са наранени говорят неща, за които после съжаляват. Ада казва, че е допуснала голяма грешка и затова сега и двамата ѝ се сърдят.
Сибел решила да направи мекички. Йоз казва, че миришели хубаво и добре е направила, че ги е приготвила. Емине предлага да изпратят храна на Дениз и Сердар. Кадрие казва, че добре го е измислила- Ада и Мая ще я отнесат. Сибел отива да приготви храната.
Емре пита леля си защо не яде. Тя казва, че не била гладна, а само за Дениз и Сердар си мислела. Според нея не била добра идеята да заминават. Емре казва, че Оуз сигерно по-добре знае кое е добро и кое не за тях, но Елиф продължава, че там нямало да има с кого да споделят нищо, на кого да се оплачат. Емре казва, че е права- там хората няма да се интересуват защо са в такова състояние, предлага да им се обадят, но Елиф предлага да отидат при тях- да не ги оставят сами поне докато са тук.
Нарин пита Ебру какво ѝ е. Тя отговаря, че всичко е наред, на Нарин казва, че виждала, че има някакъв проблем. Сядат и Ебру разказва за Ада и Сердар- това което се е случило през деня. Нарин казва, че тя също се тревожела и за Оуз и за Дениз, въпреки че тя изсипала цялата вина върху нея. Ебру казва, че всъщност всичко е дело на Кендал, защото всички знаели, че Оуз всъщност на никого не би навредил.Нарин казва, че все пак нещо се е случило между тях- видял са в какъв вид бил Кендал.Според нея Оуз се е изнервил от това, че Кендал не е съгласен да са заедно, можело и да го е провокирал, но и Оуз имал вина. Ебру казва, че едва ли са такива моралисти и двамата, но Оуз не би си позволил да постъпи така както им е описал Кендал. Сигурна била Ебру, че нещата не са такива каквито ги описва Кендал.
Ада иска да отиде отново при Сердар, щяла да стои пред вратата докато ѝ отворят. Мая предлага да му се обади, но Ада казва, че тя е била пред него и той не искал да говори с нея, та по тел ли ще ѝ отговори. Мая я разубеждава- казва ѝ, че може би искат да останат сами и да поплачат на спокойствие, сутринта щяла да отиде. Ада казва, че много е закъсняла вече.
Дениз пита дали ще заминат. Сердар я пита какво може да я задържи тук. Дениз казва, че това е баща ѝ. И на него обяснява, че е била много ядосана на баща си, но винаги е искала да е до него и да усеща неговата загриженост, неговата сила. Сърцето ѝ знаело, че той я обича. Днес му разказала всичко и ѝ било много мъчно, че той отново я изпраща далеч от него. Сердар ѝ казва, че я отпраща, но не от себе си, отпраща я заедно с него-чичо ѝ за да не страда сама в неговия дом, където всичко е свързано с него. Казва ѝ че той-чичо ѝ винаги ще е до нея. И той си нямал никой освен тях двамата. Казва, че е убеден, че Оуз няма вина и скоро ще излезе и отново ще бадат заедно.
Нарин благодари на Ебру за доверието и разбирането, които проявявала. Ебру казва, че винаги може да разчита на нея, винаги ще е до нея. Нарин предлага на другия ден да отидат при Оуз. Ебру казва, че не знае какво я очаква на другия ден/покрай децата/ но ще намери време да отиде с нея. Нарин моли да не казват на Баран. Баран и Айше се прибират и Нарин го пита какво се е случило. Баран разказва за тома, че собственика на кафето не е платил на Айше, защото бил затънал в дългове на комар.
Айше се оплаква на майка си и се чуди как ще продължи по-нататък без работа и без средства.
Баран казва, че му минала една идея през главата. Кафенето било на хубаво място и било разработено, мислел дали не могат да платят борчовете и да станат съсобственици за да продължи да работи. Ебру казва, че идеята му е хубава, но трудно осъществима. Трябват пари, а и ще трябва всички да работят там. Нарин казва, че е готова да помага. Ебру казва да го обмислят по-добре. Сега щяла да се прибере при децата, а на другия ден ще обсъдят детайлите и ще решат какво да правят.
Емре се обажда на Мая, като се извинява, че толкова късно я безспокои, ѝ казва, че Сердар и Дениз ще заминават за Измир и че така е поискал Оуз. Казва, че сега отиват при тях. Ада тревожно пита какво се е случило и Мая казва това, което е научила. Разплакана Ада хуква навън, а Ебру и Мая след нея.
Йоз чува, че Мелек говори с някого. Мелек пита Сабри дали е добре.Той казва, че е добре, благодарение на нея. Тя пита какво толкова е направила и той отговаря, че е направила това, което никой не е правил за него. Мелек притеснено му казва, че трябва да затваря. Сабри я моли да отиде на другия ден при него-искал да ѝ даде нещо мъничко. Тя пита какво е, станало ѝ любопитно. Той казва като отидела, щяла да види. Йоз си казва, че посред нощ си шушукала тайно с някого.
Ада казва, че е длъжна да отиде и не могат да я спрат. И Ебру и Мая я убеждават, че не е добра идея да ходи сега. На другия ден щяли да отидат. Можело да имат нужда и от помощ и те ще са там.
Мелек вижда Йоз пред вратата и пита дали я следи. Йоз казва, че дошла да я извика за вечеря.
Ебру е приела идеята на Баран. Казва, че може би ще е добре децата да работят и да изкарват пари за уроците си.Но не иска да са съсобственици на кафето, а да го наемат те. Казва, че сами обаче не могат да се справят и ще трябва и те да помагат. Не иска обаче да вземат пари от Кендал за тази работа. Нарин е притеснена, че ще го правят през главата на Кендал, но Ебру ѝ казва да спре да се съобразява с него. Навън казват на децата, че имат изненада за тях. Да отиват на вечерята, където ще им съобщят. Ада не иска да се качва, да кажела каквото има тук, но Ебру не се съгласява.
Сердар е стегнал багажа. На вратата се звъни и Дениз казва ако е Ада да не отваря, когато имали нужда от нея, я нямало, сега не я искала. Елиф казва, че не искала да стоят у тях и дошли за да са заедно. Емре пита наистина ли ще заминават. Елиф казва, че не трябва да заминават, но Дениз казва, че така трябва, така е поискал баща ѝ. Сердар казва, че това е правилно. Елиф казва, че тук имат тях и ще им помагат, няма да ги оставят сами, ето дошли са при тях и заедно ще вечерят.
На вечерята Кадрие казва, че са решили да приготвят храна и за Дениз. Ебру казва, че добре са го решили, но тази вечер било по-добре да не ги безспокоят. Баран е нетърпелив и подканя Ебру и майка си да кажат за сюрприза.Ебру обяснява за идеята на Баран, която двете с Нарин са обсъдили и са решили да наемат/или да купят/ кафето. Всички са изненадани. Йоз казва-„Вие, двете с Нарин?“ Ебру казва, че там ще работят децата, а те двете с Нарин ще им помагат. Ада казва, че това е чудесно. Емине казва, че те също ще помагат. И Мелек щяла да отиде с тях да им помага. Кадрие казва „Какво ли ще каже Кендал?“ Нарин казва, че нямат намерение да му казват, сами ще го платят и сами ще се справят.
Елиф казва, че е трябва да послушат Оуз, но колко време ще стоят надалеч и ще чакат за да се върнат. Дениз казва, че няма да се връщат повече. Емре пита защо няма да се връщат. Сердар обяснява, че те знаели за оставката на Оуз. Когато мине делото и той ще отиде при тях, няма да остава тук. Дениз казва, че повече нищо не ги задържало тук. Елиф пита Сердар дали е говорил за това с Ада. Дениз казва, че няма какво да обсъждат с нея. Елиф казва, че тя също се е побъркала от притеснение- звъняла им, но те не отговаряли, трябвало да поговорят. Дениз казва, че вече е много късно за това. Емре също казва, че Ада много съжалява и наистина ще се побърка от притеснение. Сердар също казва, че не може да се съобразява с нея, тя го е изоставила, решила е, че така е по-добре и той не искал сега да го съжалява и да се връща при него заради това, което се е случило с тях.
В конака, децата се радват за кафенето. Айше казва, че била радостна, че отново ще има работа. Ада казва, че тя няма да работи там, а всички ще бъдат ортаци/съдружници/ и всички ще работят. Ада казва, че няма търпение да каже това и на Дениз. Баран пита какво общо има това с нея. Ада казва, че и тя ще се зарадва да работи с тях. Айше казва на Баран да не се държи така. Той бил ядосан на баща ѝ, каква била вината на Дениз. Айше е притеснена дали ще се справят, но Мая казва, че всичко ще е наред. На Ада казва да не се тревожи повече. Тази новина щяла да зарадва и Дениз и нещата щели да се оправят. Ада пита дали вярва в това. Мая е убедена.
Йоз казва, че не можела да повярва- всичко в конака тръгвало по нови правила. Ебру я пита дали не искала и тя да отиде при тях да работи. Йоз е изненада, обаче казва че можела поне чая да приготвя. Кадрие благодари на Бог, че такива хубави неща е доживяла да се случват. Емине и Мелек дават своята лепта за кафенето.
Нарин пита Ебру дали е готова. Ебру обяснява, че двете ще отидат при Оуз, а на връщане ще минат през кафето. Ада, която е очаквала Ебру да отиде с нея при Дениз и Сердар не остава много доволна, но Ебру ѝ казва да отидат с Мая и да обяснят, че тя е имала работа и после ще им се обади.
На срещата приятелят на Кенан казва, че ще проучат за какво става дума и ако могат ще помогнат. Кендал казва, че трябва да им се затворят устите и да не ги притесняват. Приятеля казва, че той знае какво да направи, но трябва да е запознат с подробностите- не може да приема мнението само на едната страна. Кендал пише някаква сума и казва, че мислел, че това ще реши кой е правият. Кенан издърпва бележката от ръцете му и казва, че всичко трябва да е по правилата- всичко трябва да се проучи и тогава да се вземе решение. Към приятеля си се обръща с думите „Ще очакваме да ни се обадите!Проучете всичко!“ Той казва, че ще се наложи да поизчакат, но обещава да помогне. Кенан казва, че помощта наистина трябва да е съобразена с правилата и законите.
Мелек казва, че е дошла да прибере тенджерата и котлона. Сабри я пита само за това ли е дошла. Тя казва, че е заради него- притеснявала се.Показва какво ѝ е купил и я пита дали ѝ харесва. Пита дали може да ѝ го сложи той. Йоз се пита какво прави това момиче там. Чука на вратата, а Сабри притеснено пита дали някой е видял Мелек като влиза. Тя казва, че не знае.
Мая и Ада са в дома на Оуз, но там няма никой. Ада се притеснява, че вече може да са заминали. Мая предлага да звънят, но Ада не вярва да вдигнат тел.Мая казва, че тя ще звъннена Емре, и можело да разберат къде са. Емре казва, че за съжаление знаел. Нямало никаква шега тук, купили са билети и ще тръгнат всеки момент.
Йоз вика Мелек и Сабри я вмъква в бърлогата си. Пита я какво търси там. Йоз пита Мелек какво търсела там. Заплашва я с Кендал- какво щяло да се случи ако разбере. Сабри казва да не се меси.
Ебру и Нарин са в затвора. Охраната пита дали имат разрешително за посещение и Нарин казва, че нямат такова. Охраната отказва да ги пусне. Ебру ѝ казва да не се натъжава и я пита наистина ли много го обича. Тя казва, че е така, но каква полза от това. Ебру казва, че винаги има шанс да са щастливи. Прокурора/като на филм идва по поръчка/ и я пита при Оуз ли е дошла. Уреди свиждането. Мая се обажда притеснено и обяснява, че Сердар е купил билетите вече, моли я да отиде при тях.
Йоз предупреждава брат си да не им струпвал неприятности на главите. Мелек казва на Сабри да се пази, а той ѝ казва да не се тревожи за него.
Пияния Кендал продължава да се самоизтъква пред Кенан, че знаел как стават тези работи и за да станело това, което искат какво трябвало да се направи. Казва му, че бил много наивен, така щяли винаги да го прецакват. Ако тези тук се опитали да му навредят, вместо да му помогнат, той щял да си носи последиците. Кенан казва, че вярва в тях и нищо лошо не биха направили, пък и да не се тревожел той щял да си носи последствията. После предлага наздравица. Фамилното му име било друго, но за него той бил Шамверди. Кенан отказва да пие, защото щял да кара. Кендал настоява, знаел че карал внимателно, но Кенан отказва. Кендал почва да ги реди- приличал на покойния му баща, държал се като него и говорел като него. Знаел ли какво значи името Шамверди- значело сила, мощ и те били точно такива мъже- в тях била силата да се справят с всички, които са против тях.
Оуз пита Нарин как е успяла да си уреди свиждането. Тя обяснява, че прокурора ѝ е помогнал. Оуз казва, че много го е зарадвала. Нарин казва, че по цели нощи мисли за него, какво щяло да стане, как ще продължи. Оуз казва, че нямало значение за нея. Пътищата им се разделяли. Тя искала да излезе от живота му и другото нямало значение. Нарин казва, че не бива да говори по този начин, виждал какво е положението при нея.
Кенан пита Мурат не бил ли такъв/като тях/ Кендал казва, че той не можел да цени земята. Предпочел градското цвете пред бащината земя и ако не бил той охооо. Кенан обаче му казва, че е затънал Мурат в борчове, които Кендал е теглел на негово име. Кендал казва, че е правел това, което трябва. Сега той бил мъртъв и каквото е имал вече отишло с него. Заслужил е всичко, което му се случило и ако сега той седял на тази маса било защото всичко сам е оправил, сам се е справил с всичко, което е трябвало и това бил правилния начин. Макар че след всичкото добро, което бил направил за него сега на главата му се изсипали жена му и децата му, а те били една голяма беля, обае той и с тях щял да се справи, да не си мислели, че е лесен . И започва да се ядосва и да пита защо баща му Мехди е дал земята на Мурат. Ето сега вече било справедливо, защото Кендал е този, който работи. Баща му обичал повече Мурат и само на него се доверявал, ама ето че вече справедливостта възтържествувала- всичко, което му се полагало вече било в ръцете му.
Оуз иска кърпичката със сълзите на Нарин и казва, че си ги събирал. Знаела ли защо. Защото се надявал един ден, въпреки пречките и въпреки несъгласието на децата двамата заедно да ги унищожат и никога повече Нарин да не плаче. Не знаел дали ще дойде такъв ден, но той си мечтаел за него и никога нямало да се откаже от нея. Нарин казва, че докато той е тук тя винаги ще бъде нещастна, а ето той отпращал и децата, защо, мислел да се махне от тях и тя щяла да продължи да страда. Оуз казва, че така трябва. Нарин казва, че те с Ебру се опитват да се борят, въпреки, че са жени, а той се бил отказал.
Кендал продължава да плюе Мурат- разхождал се из Америка и Истанбул, а той стоял тук и се грижел за земята. Но вече край. Кенан казва, че наистина това свършило и той вече няма да е сам. Той- Кенан- щял да бъде винаги до него.Двамата щяли да са голяма сила. Ето това е!-казва Кендал, това искал да чуе. Кенан казва, че май много се напил. Кендал казва, че е така. Кенан казва, че за сметка на това пък разбрал много неща/Ин вино, веритас- не напразно са го казали/
В кафето Дениз пита Сердар, дали осъзнавал, че повече тук няма да се върнат, баща им щял да отиде при тях, приятелите им оставали тук, а Халфети ѝ харесвал, имали и дом ту,но нейното идване тук не донесло нищо добро. Сердар я пита какво очаквала, дали не иска тук да изчакат баща им, но Дениз казва, че тук са и онази жена и тя не изпитвала вина, че се е държала така, защото заради нея сега били принудени да зарежат всичко, та дори и баща ѝ. Сердар казва вече да тръгват полека-лека.
Ебру отива при момичетата и Ада и разказва каквото знаят. Притеснена е и не знае какво да направят, не знаят къде са сега Дениз и Сердар. Емре е казал, че са взели билети, но не знаят дали са заминали.
Йоз чете конско на Мелек, а тя пита защо я следи. Йоз я пита не осъзнавала ли, че брат ѝ е лош човек. Какво добро можела да очаква от него.
Ебру казва, че ще ги открият, независимо, че не вдигат тел. си , ще намерят някакъв начин. На автогарата Ръза ги вижда.
В кафето Баран и Айше искат да говорят със собственика. Баран го пита колко пари иска за това място.
Ръза спира и пита Ебру накъде са тръгнали. Ебру казва, че и тя не знае. Ръза плещи врели некипели- че тук не било като в Истанбул, където имало къде да се разхождат. Ето видял и близките на Оуз и те заминавали от тук. Ада пита за Сердар и Дениз ли говори. Той казва, че за тях, след като капитана е затворен те какво да правели тук….. Те се качват в колата, а Ръза крещи да не заминават и поне колета да му оставели.
Идрис иска да премери сакото и кара Оуз да го облече. А след това разбират, че началника за когото е, внезапно е умрял.
Пияния Кендал продължава да дрънка глупости в колата- гордеел се с Кенан. Не приличал нито на Мурат, нито на Фърат. Те като били честни какво направили. Търсели правдата и всичко свършило за тях/приключил с тях/ Вярно оставил му Мурат градското цвете, но той и нея щял да оправи.Коя била тя, коя. Как си мислела да се справи с мъж като него. Мъжа ѝ го нямало вече, разчитала на любимия. Какво направил той- хоооп скочил във водата, набързо му поправил колата Кендал и го изпратил където трябва. А той, лелиния му син, да не си помислял да им помага, че и него щяло нещо да го постигне. Обаче знаел, че той винаги ще бъде с него, а не с тях, защото си приличали. Те били силни и с всички щяли да се справят. Никой не можел да им попречи, какъвто и да е и разказва какво е направил и с Оуз. Кендал бил непобедим, а сега вече били двама и били още по силни. „Треперете всички, сега няма по-силни от нас.
Докато кара в главата на Кенан кънтят думите на Кендал, ако се откажел да му помага как и с него можело да се случи нещастие и взема своето решение.
И накрая думите на Идрис баба: „Нали ти казах- Оня горе ще потърси сметка на всеки!“
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Апр 04, 2015 9:15 am

Изображение
79. Bölüm Fragmanı (10 Nisan 2015 | Cuma)

Чёрная Роза (Анонс к 79-ой серии, русск.суб)

превод от руски написа:- Претърпяхме авария.
- Как е моят син?
- В ада няма огън. Всеки със своят огън идва тук. Ти какво, пренесе Адът на земята?!
- Там има полиция.
- Спряха камиона. Конфискуват стоката. Идвайте, идвайте!
- Дай ги !
- На късмет да ни е! Кафенето е вече наше.
- Ооооо... супер!
- Много ми домъчня за теб.
- Хайде да избягаме. Ще започнем нов живот.
- Ти на всички всичко ли ще простиш? Ще простиш ли?
- Той е умрял! Умрял е, а вие не можете да ми кажете това!?

Изображение [difus_blush2.gif]

Красавци зъбчо: Изображение и дундьо [10671_549.GIF] Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Апр 08, 2015 8:01 pm

Изображение
превод от руски написа:В края на сезон 3 ще се разкрие главната тайна за Ебру и Баран.
Сценаристите се извиняват за това, че 3-тият сезон е бил повече драматичен, но заради аварията с Месут Акуста и Шериф Сезер, наложило се е да променят сценария.
Сезон 4 ще бъде много интересен, защото тайната ще е разкрита.

79. Bölüm Özeti | 10 Nisan Cuma 20.00'de ‪#‎FOX‬
Изображение Trafik kazası sonucunda Kendal ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılır. Ölüm döşeğinde olan Kendal’ın haberi Kadriye ile birlikte fabrikadakilere de ulaşır. Panik başlar. Ve alacaklılar kapıya dayanır. Bu durumdan en büyük payı Baran alırken, Kadriye ve Kenan bu işe el koysa da girilen krizden çıkmak artık o kadar kolay değildir.
Gitmekten vazgeçen Serdar ve Deniz için yeni ve umutlu bir bekleyiş başlar. Baran’ın ön ayak olduğu kafe işi için herkes kollarını sıvar. Kafe başta Narin ve Ebru olmak üzere herkes için yeni bir nefes olacaktır.
Melek’in Sabri’yi ziyarete gittiği sırada Sabri’yi gören birisi jandarmaya ihbar eder. Bu durum o sırada orada olan Özlem için hiçte iyi sonuçlanmayacaktır. Diğer yandan Kasım’ın ısrarlı aramaları sonucunda, Özlem kaderinin değişeceğini bilmeden kendi sonuna doğru hızla yürümektedir.

TOTALep.79/10 април 2015
1 KARAGUL FOX TV 20:43:14 23:45:42 9.80 24.08
АВ
1 KARAGUL FOX TV 20:43:14 23:45:42 6.73 16.75

79.Bölüm 1 Part https://www.dailymotion.com/video/x2mbm ... -1-part_tv
79. Bölüm Tek Parça izle - Part2 https://www.dailymotion.com/video/x2mat ... e-part2_tv

Изображение Кенан предлага на Ебру да се заеме с фабриката., докато Кендал се възстанови. Баран е прекалено млад , работниците и партьорите не му вярват ...
Изображение След освобождаването на Огюз, прокурорът му предлага да се върне на старата си работа. Най-напред не приема, но прокурорът го убеждава, че много добре се справял с работата си и това било неговото място, неговата съдба. Левент не ставал за тази работа и много неща е объркал.
След първоначалните си изстъпления Кадрие вече съжалява, че е изгонила Йозлем и ако брат й не направи нещо с нея, пак ще я прибере и даже ще скрият случката от Кендал.
Изображение Катастрофата е предизвикана умишлено от Кенан в отговор на пиянските изстъпления на Кендал в колата и държането му на срещата в Анкара. Кендал смята, че ще може да дърпа конците и на Кенан, той с всичко ще се съгласява.Над болничното легло Кенан казва "Виждаш ли колко е лесно да отнемеш живота на някой или да го накараш да страда? Колко лесно е никой да не разбере, че самият ти си го направил, братко."

@ morski briz е направила подробно резюме на еп.79 Изображение
Изображение
Карагюл 79
Кенан се обажда и казва, че е направил катастрофа по пътя към Урфа.
Елиф казва на Дениз, че вече трябва да се успокои и да се погрижи за дома им, а всички те щяли да са до тях и винаги, когато имат нужда ще им помагат.Емре, вероятно е помагал да разопаковат куфарите и е намъкнал една риза и прави своите шегички, за да ги разсмее. Елиф набързо ги строява всички да работят за да подредят багажа по местата. И понеже Дениз продължава да се обръща към нея с „ходжам“/учителко моя/ ѝ казва, че е учителка в училище, а тук е кака Елиф. Ада благодари на майка си за помощта. Мая пита кога ще кажат на Дениз за кафенето. Ада обаче се притеснява и предлага все още нищо да не ѝ казват, за да не се налага да се изправят лице в лице с Нарин. Ебру се съгласява и казва, че ще се опита да поговори с Нарин, но те двете да не се заяждат с Баран и да не го дразнят с Дениз.
Оуз отново се е отдал на мрачните си мисли и Идрис баба му предлага броеница за да се успокои. Оуз споделя, че се притеснявал за Дениз, защото тя изобщо не се разбирала със сестра му в Измир, където ги изпратил. Притеснява се, че тя няма да му прости, че я връща при нея. Идирис баба му казва, че дъщерите могат да се променят и той вярвал, че тя ще го разбере. Оуз казва, че спрямо нея е допуснал много грешки. Идрис баба, казва, че не е негова вината. И Оуз пита чия е тогава.Шивачът му казва, че добрите хора са добри, точно защото могат да различат виновния от невинния. Лошия, дори добро да му направиш щял да види грешката ти и да ти я набие в очите, а добрият дори пред него да убиеш, ще се опита да разбере причината и ти за него няма да си престъпник. /Идрис баба отново разказва някаква притча за един бръснар и един дервиш, но не смея да я превеждам, защото и в нея има много думички и диалектни, които не разбирам. Ако излезе някъде превод ще постна притчата отделно./В тази притча Оуз вижда себе си и Кендал, а режисьорът ни показва и другите двама „дервиш“ и „бръснар“- добрия и лошия- Кенан и Кендал –на мястото на катастрофата. Идрис баба го пита как мисли дали лошият не си получава заслуженото винаги в живота и дали добрият може да прощава. И допълва, че ако правиш лошо, трябва и да очакваш лошо. Пита го дали според него всичко това е истина/дали е разбрал поуката от притчата/ Оуз му благодари за урока.
Сердар отива в кухнята при Ада и я пита дали има нужда от помощ.Тя му благодари и той пита за какъв сюрприз е споменала Ебру. Ада с го излъга, че става дума за това, че са говорили с Мая за отношенията си и това вече е затворена страница. Казва, че Мая сама започнала разговора и казала, че вижда колко много се обичали двамата. Той я пита сигурна ли е, че той я иска и Ада веднага го чуква, че зорлем ще си проиграе шанса. Сердар ѝ казва да не се чумери веднага, шегувал се и само искал да разбере какво чувства към него. Ада казва, че го обича. И двамата си споделят, че много са си липсвали. Емре крещи от другата стая къде останал чая.
В съня си Кадрие чува гласа на Кендал, който крещи “Мамо, горя, мамо! Отива в стаята му и „вижда“ Емине, Сибел, Йоз и Мелек и огън върху леглото.Излиза и на двора вижда Ебру и друг огън. Ебру действително е там и я пита дали е добре, но Кадрие не може да се осъзнае това дали е истина или сън. Ебру отива при нея и я пита има ли нужда от помощ. Постепенно Кадрие идва на себе си.
Оперират Кендал./от цеия разговор в операционната успях да разбера само, че е загубил много кръв и има сериозни счупвания, ама какво точно му е потрошено не разбрах/.
И другата майка усети със сърцето си, че нещо се е случило/кафето кипна/ По тел на Кенан ѝ се обади полицай, който ѝ каза за катастрофата.
Ебру успокоява Кадрие, че е сънувала само лош сън и като поспи всичко ще отмине.
Момчето в дома на Кендал намира припадналата Фикрие и пита станало ли е нещо. Тя казва за катастрофата. Иска веднага да отиде при него. Сестрата казва, че е слаба, но Фикрие не слуша никого.
Нарин пресреща Ебру и предлага да си поговорят. Ебру казва, че и тя искала да сподели нещо с нея. Нарин се досеща, че става дума за Дениз и казва, че ще гледа да избягва да се среща с нея, защото не иска да я наранява повече, поне докато баща ѝ е затворен. Ебру я успокоява, че момичетата не са казали на Сердар и Дениз и пита какво ще правят след това. Нарин казва, че само иска Оуз да излезе от там, за да не страдат близките му, пък после каквото било писано. Ебру казва, че всичко ще се оправи.
Ада се радва, че всичко се оправило, макар и в последната минута, а и че успели да спрат автобуса и да ги върнат обратно. И двете вярват, че от тук нататък няма да позволят да се случи нищо подобно. Мая се притеснява за Дениз и срещата им с Баран, но Ада я успокоява, че те ще са наблизо и нищо лошо няма да се случи и тя ще се чувства добре при тях в кафенето. На Ебру казват, че се вълнуват как ли ще потръгне работата с кафенето. Ебру ги подканва да си лягат, а на другия ден ще видят какво ще стане с кафенето.
Фикрие млита в болницата и пита как е сина ѝ. Лекарят я успокоява, че е добре, направили са му контролни прегледи и сега си почивал, обаче спътникът му бил много зле. Казва какво му било счупено и операцията продължавала все още.
Мелек си спомня за изгарянията и крема, с който Кендал я е мазал. Асъм сънува памука, който му е купил и въпроса дали му е простил и казва: „Простих ти, татко“
Емине пита Йоз нямало ли да им помогне. Йоз казва рано сутринта с нея ли щяла да се заяжда.25
Кадрие влиза и пита дали има новини от Кендал. Йоз казва, че няма и пита защо. Кадрие обяснява, че се е притеснила, защото от вечерта не се е обаждал. Тя звъняла, но тел. Му бил изключен и се ядосва можело ли така да прави човек. Мелек казва, че щом не е задължително нещо да се е случило, можело да са работили до късно, да са пийнали и да са останали там да пренощуват. Йоз казва, че най-вероятно така е станало.
Рано рано Ада си говори с.. . Дениз- че всичко станало като насън и са успели да ги върнат, а сега имала многоинтересно предложение за нея- като бомбо било. В това време Баран и Айше също обсъждат как ще отидат и като измъкнат кафенето от ръцете на сегашния собственик ще го разработят и ще бъдат независими от други хора, пък и ще са всички заедно.

Идва Нарин и пита излизащата Ебру дали е готова да отиват. Ебру казва, че е готова, просто малко се забавила с момичетата. Предлага на Баран и Айше да отидат да се срещнат със собственика, а те после ще отидат, защото имали малко друга работа.
Кенан се събужда и Фикрие се радва. Влиза лекаря и го пита дали се чувства добре.Докато го преглеждат Фикрие пита за Кендал. Лекаря казва, че за съжаление не могат да им кажат нищо успокояващо, защото положението му все още било критично. Операцията е продължила до сутринта. Пита и дали е уведомено семейството му.
Кадрие пита защо другите ги няма за закуска, а Емине казва, че кафето им е грабнало акъла на всички и са заминали да оправят тази работа.Йоз подиграва Емине, че говори на диалект „кааве“, вместо „кафе“, но Емине казва, че това не било важно- така знаела така казвала. Сибел казва, че трябва да заведе Мехти на контролен преглед. Асъм казва, че братчето му вече е добре и Сибел не пропуска да подчертае, че това е благодарение на него. Йоз казва, че ще извикат Касъм да ги закара.
Мая и Ада са при Сердар. Той ги е поканил и отива да извика Дениз. Казват ѝ че ще отидат заедно в кафенето, защото вече са „ортаци“ и ще е тяхното момичещко кафене. Ада пита Сердар какво щял да прави. Той казва, че мислел да отиде да види батко си, трябвало да поговорят. Ада казва, че той много го обичал и Сердар казва, че е така, защото му е батко.

Касъм идва в конака и се опитва да говори с Йоз, но тя му казва да я остави вече и да не ѝ навлича бели на главата.Сибел дръпва Йоз и отново ѝ чете конско. Казва, че знаела, че нито тя я обича, нито пък обратното, но много пъти вече ѝ е повторила, че от тази връзка тя само може да изгори. Йоз казва, че нищо не е направила, не видяла ли, че той я дръпнал. Сибел пита какво иска от нея, защо се е вкопчил в нея. Тя казва, че не знае.Сибел ѝ казва, че познава Касим и нищо добро да не очаква Йоз от него- тя все още била жена на Кендал и това още повече щяло да утежни положението ѝ. Касъм няма да може да я защити нито от Кендал, нито от семейството му, нито от хората в градчето. Йоз казва, че тя не искала да я разбере, но Сибел казва, че вероятно му дава надежди за да е толкова настъпателен. Йоз казва, че Сибел не можела да е толкова сигурна, че Касъм е лош човек, защото го е познавала преди 20 години- можело да се е променил. Но изказва предположение, че тя не иска да ги вижда с Касъм, защото той е баща на Айше. Че можела да разказва всякакви приказки в конака, но тя била разбрала истината. Сибел казва, че не е така, но Йоз казва, че ще видим времето било пред тях. Истината щяла да се разкрива парченце по парченце.
Нарин споделя, че децата изглеждали много щастливи с тази идея за кафенето. Ебру пита какво ще стане с Оуз . Нарин се опитва да завърти разговора, че Оуз ще се съгласи с идеята за кафето/Дениз да работи там/, но Ебру казва, че не говори за това. И ѝ казва да не се отказва от любовта си, ако наистина обича Оуз, без да се интересува нито от реакциите на Кендал, нито от тези на Баран. Накрая и те щели да приемат това. Нарин обаче казва, че Ебру не познава Баран, той никога нямало да приеме това.
Собсвеника на кафето си говореше с някого, че нещата ще се оправели…. И дрън, дрън- не е интересно. После попита Баран и Айше какво ги водело при него и за какво настоявали да разговарят.

Фикрие поръча на шофьора да отиде в конака, а тя щяла да се обади за да им съобщи. Каза му нищо да не говори с нея. В това време Кадрие пак се опитва да говори с Кендал, но тел му е изключен. Мелек идва и казва, че трябва да излезе. Йоз предлага да отиде с нея. Кадрие казва, че така било по-добре- двете да отиват заедно.Йоз отивала да се приготви за да не се налагало да закъсняват. Навън пита Мелек при батко ѝ ли щяла да ходи. Мелек казва, че е така и какво от това. Йоз я пита изобщо ли не се страхува от Кендал, щял да я убие. Мелек ѝ казва да не се меси. Йоз казва да си събере акъла в главата и да се откаже от пътя, по който е тръгнала. Този път, по който вървял брат ѝ не можел да бъде нейния, какво очаквала от него- нищо не можел да ѝ предложи освен болка и сълзи. Мелек казва, че не искала нищо и нищо не искала да знае.
Баран и Айше са си казали предложението. Баран предлага да му оставят капаро, а после и цялата сума.
Фикрие се обажда на Кадрие и тя я пита дали са се обаждали децата/Кендал и Кенан/ Кадрие казва за катастрофата и че са в болницата, но твърди, че и двамата са добре. Кадрие обаче пита какво е станало със сина ѝ, умрял ли е. Фикрие ѝ казва да не говори така, а да отидела при тях.
Ръза се прави пак на голямата работа, защото вижда, че Гюлсум идва. Тя пък му казва, че идвала при баща си и понеже го нарича „батко“, той ѝ казва, че не е батко а само Ръза. Тя пита къде е баща ѝ и той обяснява, че си е свършил работата и е отишъл на пазара, но щял да се върне- да го почакала.
Кадрие изскача от конака и пита шофьора как е сина ѝ, но той казва, че не знае.
Ръза се опитва да подхване разговор с Г. пита я дали си имала на някого, нали била написала писмо. Г. обаче изобщо не го е слушала и после като осъзнава какво я пита казва, че си няма приятел. В този момент един от работниците съобщава за катастрофата и това, че Кендал е в болницата.Работниците питат дали е жив, а Ръза скача да се бие с вестителя на новината.
В кафенето успяват да го наемат, но май има някакъв проблем/не схванах точно за какво говореше шефа/, но им каза, че ще упомене това в договора, който ще подпишат.
Войникът съобщава на Левент, че имат сведение къде се укрива Сабри.
Лекаря казва, че малчуганът не само изглежда добре, но и резултатът от прегледа го доказвал.Сибел благодари и отново казва, че това е благодарение на батко му. Асъм казва, че братчето му винаги ще е добре.
Полицаят идва за да вземе показанията от Кенан. Пита го дали си спомня какво се е случило.След срещата си тръгнали и всичко било нормално. Нещо излязло на пътя, но той не видял- куче ли било или нещо друго. Не можал да овладее колата и след това загубил съзнание. Освестил се на пътя и видял какво се е случило. Полицая казва, че в кръвта му имало малко алкохол. Кенан казва, че е така, отпил е глътка за една наздравица. После Кенан пита дали са уведомили за катастрофата. Фикрие казва, че е изпратила шофьора в конака. Казва му и че се притеснява как ще се почувстват като разберат, че състоянието на Кендал е много тежко. Кенан казва да не се тревожат, Кендал бил добре и щял да се оправи.
Йоз продължава да моли Мелек да се откаже от тази среща. Накрая казва да правела каквото е решила като е дебела глава. Сабри пита Мелек какво ѝ има и защо е разтревожена. Мелек го пита дали само бели му носело нейното появяване. Сабри пита Йоз ли е казала така. Мелек казва, че Йоз ѝ го е казала и още твърдяла, че той носел само беди на хората и на нея щял да навлече беля. Сабри казва, че Йоз ѝ е казала истината. Казва ѝ, че е добре наистина да си върви от него, при това да бяга. Казва, че самият той е една голяма беля, която я обича. Йоз вижда полицаите, които говорят с оня маймун, който издаде Сабри и се връща за да ги предупреди. Левент влиза и намира само Йоз. Пита къде е беглеца, но Йоз казва, че не знае. Левент я пита какво търси тук. Казва ѝ, че вероятно му помагала- ятак му била- веднага да кажела къде е Сабри. После ѝ казва да тръгва с тях.
Ада се пита какво ли е станало с кафенето. В договора явно са фиксирали дата за следващото плащане и Ебру пита защо правят това. Собственика казва, че с този документ си осигурявал да не му търсят сметка за тези 11 хил, които му дават. Поздравява ги за сделката, а после Ебру казва, че те вече си имат кафене. Нарин се разпорежда да разгледат кухнята, а след това да купят каквото е необходимо още. Ебру се обажда на Ада и казва, че кафенето е вече тяхно, да си гледали спокойно уроците. Момичетата се похвалиха и на Елиф и казаха, че отиват там, но Елиф каза да го направят след уроците.
Работниците коментират катастрофата. Бащата на Гюлсум пристига и я дърпа изненадано като пита нея ли обсъждат работниците. Г му казва, че говорят за Кендал, който направил катастрофа и бил в болницата. Казва, че така му се падало.
Кадрие пристига в болницата и пита дали е умрял сина ѝ.
Сердар пита дали може да види брат си. Постовият казва, че не е ден за свиждане, но го пита кой е брат му. След като разбира, че става дума за Оуз казва, че прокурора ги е предупредилза него, за дъщеря му и за още една жена, чието име не се сещал; Сердар му помага-Нарин; и може да го посети.
Кадрие пита къде е сина ѝ и иска да го види. Фикрие я успокоява, че ще го види, но не веднага. Влита и Ръза и пита къде е шефа му, иска веднага да го заведат при него. Фикрие го вика. Кадрие пита какво се е случило със сина ѝ.
Оуз влиза и пита Сердар какво прави тук и защо не са заминали.“Ах бе Сердар бе, поне веднъж да беше чул думата ми!“ Сердар му казва да се успокои, променили се нещата и затова. Оуз казва да му разкаже тогава какво се е случило. Сердар разказва всичко подробно. Казва, че е послушал Ебру/не можал да ѝ откаже/А и без това не искали да го изоставят и да заминават. Дениз не искала да живее със сестра им.Сердар казва, че ще се справят- имало го него, Ебру… , да не се тревожел, пък и без това скоро щял да излезе от тук. И освен това казва, че по този начин щяло да се вдигне самочувствието на Кендал- че много добре се е справил с всички тях.Нямало защо да бягат. Следва една малка шегичка- Оуз казва „Браво на вас- добре сте обмислили всичко. Убеди ме“, а Сердар казва:“Дай тогава молива“, щял да запише там че поне веднъж брат му е признал, че е постъпил правилно.
Мелек казва, че ще почака. Сабри я пита какво ще чака, а тя отговаря, че ще чака да се промени Сабри към добро, защото знаела, че е започнал. Той казва, че кривите хора трудно се оправят.Такива като него не бивало да се чакат. Тя казва, че можело да минат години и плановете/намеренията от миналото вече да не са същите.Така се било случило и при нея- много чакала, но щяла да получи, нещо за което е мечтала.Сабри казва, че нямало такива, това били само мечти, но Мелек казва, че промяна винаги имало. И той пита какво например: тя казва –обучението, при нея. Той казва, че това не знаел дали е толкова хубаво- представял си тефтери, уроци, моливи.. как щяло да става, щяла ли да издържи.Мелек казва, че щом за нещо хората мечтаят, след това трябва да имат сили и да го отстояват.
Сердар казва, че ще чакат освобождаването на батко му и сега ще отиде да зарадва Дениз, че баща ѝ се е съгласил да останат тук. Оуз му напомня, че му е поверил дъщеря си, да я пази.
Левент казва, че бил сигурен, че Йоз знае къде е Сабри. Пита я от колко време го крие там. Казва ѝ да не се опитва да си играе игрички с него. Видял, че там има тенджери, тави- как ли са се озовали там.
Гюлсун е при прокурора и иска да говори с него.
Кадрие-монолога- до тук ли стигнал синът ѝ, искал да огорчи/съкруши сърцето ѝ, казали ѝ че било катастрофа, нещастен случай, но так али било или изплащал големи грехове към Асъм, Емине, Мелек, Йозлем, Ебру, момичетата. Можело и всичко да мусе връща, защото са му се ядосвали, а той не се замислял и трупал нови грехове, палел нови огньове и не мислел, че може да падне в тях. Много пъти му била казвала да е справедлив, а сега какво да му кажела. Молела го да се спре, но той продължавал, надявала се да се спре, защото знаела, че всичко се връща. Искала да спре, за да не го постигне това, което се случило с Мурат, на когото толкова навредила тяхната постъпка. Искала да ѝ открият истината за сина ѝ, но той не се съгласил. Не пожалил жената, която продължавала да се интересува дали тя самата/Кадрие/ е добре и тя не знаела как да ѝ каже, че се чувства зле, защото Кендал постъпва лошо. Какво от това, че Кадрие е добра, щом той не иска да се спре. Баран можело и да ги разбере, но Ебру няма, защото са стоварили на главата ѝ още беди. Неговият огън изпепелявал всичко по пътя си, но ето че сега сам паднал в него. И тя сега трябвало да го оплаква. Да ставал, да каже две думи поне, да не я оставял да се мъчи и да страда както правел баща му Мехти. Да признаел какво е сторил, а не като баща му, да научават след време, както е научила тя за Кенан. После си спомня разговора им за снимката на Мурат, която поставила на мястото на купата, спечелена от него и му казва, че тогава пак страдала заради Мехти, който изпратил Мурат надалече.
Гюлсум разказва на прокурора какво се е случило и се опитва да го убеди, че Оуз няма никаква вина. Вината била нейна и че е написала това, което искал от нея баща ѝ. Прокурора казва, че я разбирал. Тя го моли да изкара Оуз от затвора.
Левент докарва Йоз вкъщи. Емине и Сибел се чудят какво може да се е случило.
Мелек казва, че времето се разваляло и трябва да се прибира. Пита го дали и той ще се върне с нея. Къде щял да остане. Сабри казва да не се притеснява за него, щял да се оправи, но тя да се пазела.
Айше и Ебру се опитват да се справят с клиентелата, но не смогват. Ебру пита къде са останали момичетата, дали не са свършили занятията им. Клиентите питат за поръчките си. Ада започва веднага да приема поръчки и предлага на Дениз веднага да се включи и тя. Емре щял да прави тостовете. Елиф започвала с чая.
Емине питаЛевент какво е станало. Левент обяснява, че са намериле Йоз там където се крие брат ѝ, на когото тя помагала. Казва и за посудата, които видял в скривалището. Казва, че това също се наказвало. Виждал, доказана била вината ѝ, но засега щяло да ѝ се размине.Емине пита Йоз дали е истина това, което казал капитана. Емине ѝ чете едно конско, че забравила какво е направил Сабри, когато Кендал я върнал.Пита я акъла си ли е загубила.
Кадрие казва, че няма да заминава от болницата и няма повече да оставя Кендал сам. Фикрие я убеждава, да не го прави, да се довери на лекарите. Казва, че Кенан е говорил със сестрите, които се грижат за него и те са казали, че ще се оправи, но засега ще продължава да спи. Обещали са, че ако има промяна ще ги уведомят. Идва Кенан и казва, че всичко това станало по негова вина. И затова смятал, че той трябва да стои тук при Кендал докато се оправи. Кадрие казва да не се счита за виновен, това винаги можело да стане на пътя. Казва ѝ, че няма нужда да стои в болницата, той се е погрижил да осигури на Кендал всичко каквото трябва.
Идрис баба казва, че сакото станало точно по мярка за Оуз. Съобщават му, че има посетител. Идрис предполага, че неговото момиче- Нарин е дошла.
Касъм пита работниците какво се е случило и защо не си вършат работата. Казват му за катастрофата. Касъм казва „Намери ли си белята, Кендал“ Ръза пък казва, че дроба го болял от болка за Кендал. Касъм пита как бил сега Кендал и Ръза казва, което знае.
Посетителят на Оуз е прокурора, който му е разказал за Гюлсум. Оуз пита какво ще стане с нея. Прокурора казва, че вместо да се радва, че се спасява, той питал за Гюлсум и му обещава да направят така, че да не я изложат на опасност. Казва му и че е пазпоредил брат му, дъщеря му и Нарин да ги пускат на свиждане. Оуз му благодари, моли го да съобщи на брат му хубавата новина.
Нарин и Баран са напазарували за кафенето. Баран пита майка си ще отиде ли с него в кафенето и тя казва, че ще се върне в конака, а той да отиде сам, вечерта щели да се видят.
Мелек се прибира и Йоз я посреща – пита я защо ѝ навличала беля на главата. Казва, че я е предупреждавала за брат си, че го търсят и ето какво се случило- намерили го. Пита какво ще стане сега, как ще продължи. Казва ѝ, че полицаите са я прибрали и са я разпитвали и че мислят, че тя му помага. Казва, че нищо не им е казала, а трябвало да каже, че всичко това го е направила Мелек.
Сердар се обажда на Ебру и ѝ казва новината за брат си. Ебру го поздравява. Сердар казва, че искал да съобщи на Нарин, но се чувствал неудобно. Ебру казва да не се притеснява, тя щяла да го направи. Пита как се случило това, как са разбрали, че е невинен, но Сердар казва, че и той не е разбрал все още и сега ще се опита да разбере. Веднага след това се обажда Ебру на Нарин и ѝ съобщава. Нарин не може да повярва, но Ебру ѝ обяснява какво ѝ е казал Сердар. Нарин пита дали това е истина. Ебру потвърждава и казва „Ето виждаш ли, лека полека всичко се подрежда“ И Елиф пита дали се е случило нещо и Ебру и на нея съобщава хубавата новина. Влита и щастливата Дениз и се хвали с току- що научената новина. Ада казва, че това е супер новина. Мая казва, че е вярвала това да се случи толкова бързо. И Айше се присъединява към поздравите. Ада предлага да направят изненада на Оуз. Дениз казва, че това е много хубава идея. И Емре- последен/как тъй/- пита за какъв сюрприз говорят.
Кадрие се прибира в конака. Сибел казва на Емине, че яденето е готово. Влиза Кадрие и Емине се втурва да пита какво се е случило.
Елиф пита дали се знае кога излиза Оуз. Дениз казва, че Сердар не ѝ е казал, но се надявала да е днес. Елиф предлага всички да отидат да го посрещнат. Дениз казва, че и това ѝ харесва, пък и той трябвало на всички да благодари, щяла да ги държи в течение. Ебру обаче предлага да не правят това, а да му пожелаят „Всичко да минава“ тук в кафенето на партито. Баран идва с продуктите и всички отиват да се погрижат за това.
В конака всички са се събрали и са разбрали вече за катастрофата. Емине пита как е Кендал. Кенан обяснява какво е положението, като казва,че няма нужда да се притесняват, погрижил се е за всичко. Нарин пита кога се очаква да се пооправи или поне да се знае какво е точно състоянието му. Кенан казва, че трябва да минат поне няколко дни за да го стабилизират и тогава ще могат да кажат- дали ще има някакви последици. Кадрие не вярва той да се оправи, но Фикрие ѝ казва да не говори така. Йоз пак се изказва не на място- че Кенан бил добре, а … , че дяволът ги бил намерил в Анкара и се случило това. Пожелава бързо да минавало, какво да се правело- каквото такова. Мелек пак я предупреждава да се спре. Йоз и нея сгризва, че това и за нея било добре- спокойно щяла да прави, това, което е започнала без да се страхува. Емине казва, че пак черни облаци се струпали над главите им и се чуди за какви грехове били наказани.Йоз казва, че сигурно са големи греховете за да се случи това. Фикрие предлага на Кенан да се прибират вече, за да можел и той да си почине.
Ръза се разпорежда, че всичко трябвало да продължи по старому, независимо какво се е случило, работата трябвало да върви, а Касъм трябвало още от сутринта да идва във фабриката. Касъм казва, че щяло да става както той искал. Идва камиона и Касъм пита дали това е по някаква заявка. Ръза казва, че не е. Ръза е притеснен и пита защо са дошли. Касъм пита дошлите за какво са дошли и единия им казва, че са дошли да си вземат фастъците. Някой си бей имал вземане- даване с Кендал, дължал му пари и той повече не искал да чака, затова дошли да си приберат стоката. Ръза казва, че не може така, това трябвало да се реши от агата, обаче те не са съгласни. Ръза се ядосва и на Касъм и му казва и той да кажел нещо. Касъм казва можело ли така, нали Ръза бил патрона- той да се оправял.
Кадрие казва, че те са силно семейство и трябва да се държат един за друг и да си помагат. Ръза се обажда на Кадрие и казва какво става във фабриката. После се обажда и на Баран. Касъм си спомня разговора с Кенан и е убеден, че това/вземането на продукцията/ е работа на Кенан.
Мая носи кашон с чаши и споделя с майка си, че ще ги разопакова. Емре се спуска да ѝ помогне- той щял да ги носи, че са тежки. Ада му се подиграва, че помагал само на Мая. Ебру ги строява да си гледат собствената работа. Дениз пита Ебру дали може вече да си тръгва, защото оставила Сердар сам, пък и трябвало да се подготвят за посрещането на баща ѝ. Ада ѝ се подиграва, че много бързала, а Елиф ѝ напомня да се обади ако научи нещо. Дениз им пожелава лека работа и заминава.
Баран пристига във фабриката и се опитва да се справи с положението, но не успява. Пристига и Кадрие с пушката. Пита ги кои са те и как си позволяват да правят това. И на нея казват защо са тук, но Кадрие казва, че нито 1 чувал няма да пипнат от стоката. Шамверди нямало да позволят това- веднага да се махали. Казват ѝ, че са длъжни да го направят или да си получат парите. Кадрие казва да кажат на патрона си, че Шамверди са точни хора и щом са казали нещо ще го изпълнят- щом му дойдело времето и парите си щели да получат. Човека на другия ага казва, че те знаели какво е положението на Кендал и не вярвали да се разплатят. Кадрие обаче насочва пушката и казва, да му носят поздрави от нея- тя ще се оправи с проблемите, а те да се махат и нито едно фастъче няма да напусне фабриката. Пристига и Кенан и казва:“Чухте какво каза леля ми“. Ако има нещо за обсъждане да се обърнат към него.
Йоз пита Мелек защо била нервна. Сибел също я пита дали е добре и дали е станало нещо. Мелек смънка, че след урока веднага се е прибрала вкъщи. Емине се тревожи за Мехти и Асъм – дано да не останели без баща. Мелек пита къде е майка им- излязла и не се върнала. Емине казва, че сигурно е в стаята си за да си почине. Сибел предлага да отидат да я нагледат, но Емине казва, че е по-добре да я оставят да почива и после казва, че ще отиде да види Асъм.
Кадрие благодари на Кенан, но той казва, че нищо не е направил- с всичко сами са се справили. Кадрие пита той откъде е научил. Кенан казва, че от шофьора си, който случайно разбрал и казал на майка му. Предлага ако имат някакви проблеми да му се обаждат. Тя го нарекла свой син и можела да разчита на сина си за всичко. Докато се оправи Кендал той винаги ще е до тях и ще се погрижи за всичко. Баран пита къде е чичо му и защо не е сега при тях. Ръза му съобщава за катастрофата. Баран пита за каква катастрофа говорят. И тогава и Ръза разбира, че Баран не знае. Кенан му обяснява какво се е случило.
Дениз влита в къщи и пита дали е истина това, което ѝ е казал по телефона. Сердар ѝ казва, че е истина и на другия ден баща ѝ ще си е вкъщи.
Йоз пита Мелек дали е разбрала какво ѝ е казала за брат си. Мелек я пита какво иска от нея и какво я интересувало. Йоз се ядосва, че я въвлякла в тази беля, трябвало да ѝ каже какво мисли да прави. Мелек ѝ казва, че е разбрала, че е спасила брат си. Йоз пак ѝ повтаря да остави брат ѝ, за да не стане по-лошо. Мелек ѝ казва да не ѝ се меси. Йоз ѝ казва, че май не разбирала в какво въвлича всички.
Баран пита защо не са му казали за катастрофата. Тя казва, че нещата ще се подредят, да не се тревожи. Баран пита тогава защо Кендал е в болницата- значи нещата не са добре. Кадрие му казва да не се тревожи, лекарите си знаели работата. Баран казва, че трябва да отиде да го види и как щяли да продължат докато той е там. Кадрие казва, че те са Шамверди и могат да се справят с всичко. Казва му, че сега той е начело на тази фамилия, докато Кендал се оправи.
Йоз е в стаята на Кендал и нарежда, че ето на липсвала ѝ тази стая, това било нейното легло…. Всичко се било обърнало наопаки и не се знаело Кендал дали ще се оправи. Касим ѝ се обажда и казва, че трябва да говорят. Тя не иска, но Касъм се ядосва и си казва, че непременно ще говорят.
Баран казва на Кендал, че трябва да се изправи, за да е до него. И в болницата е дошъл заради това- да е до него. Искал пак да чува как го наричал „лъвчето ми“ Говори му за момичетата- че Ада го наричала „малкия Кендал“, но това му харесвало, обаче сега се ядосал, защото не знаел как ще се справи без чичо си, разказва му, че днес почти станала война във фабриката и ако той бил там щял да го предотврети, защото с всичко се справял. Бил му като баща, така го чувствал. Разбирал ли, че баща му и майка му ги чувствал по различен начин, някак си на игра ги възприемал, че са заедно и са до него, но не така гледал на него- за него той бил най-добрия, защото чичо му правел всичко, което той му е поискал. Моли го да стане, да забрави техните дразги и да стане за да е отново до него.
Кенан на гробищата. Казва на Мурат „Дойдох, братчето ми! Дойдох за да можеш да спиш спокойно. За всичко, което Кендал е направил ще му поискам сметка- едно по едно. Разплатата ще я получи. Дойдох да му поискам сметка. Знаеш ли тук изобщо не бих се върнал, но сега се чувствам така сякаш винаги съм бил тук- въздухът, земята, всичко ми е близко, може би защото тук съм роден. Ти знаеш, че родната земя привлича хората и аз дойдох тук., не исках да съм чужденец в родното си място, за което съм мечтал.“ Дошъл е с други грижи, с друга цел. Разказва, че е оправил новия конак за майка си, било станало много хубаво и очите на майка му се усмихвали щастливо, той много искал да я вижда щастлива, а не както я направил нещастна, техния баща. Как можел да гледа тъжните ѝ очи и нищо да не прави, ничии очи не бивало да бъдат тъжни и вече е дошло времето да изтрие сълзите, причинени и от Кендал. „Вие и двамата спете спокойно. Аз дойдох, Мурат“
Сибел разказва на Айше за катастрофата. Емине и тя разказва на Ебру и децата. На другия ден Емине казва, че нямат новини за Кендал. Асъм казва, че иска да види баща си. Емине му обещава да го заведе. Асъм я пита дали ще се оправи баща му и тя му обещава да се оправи. Кадрие пита за какво си говорят рано-рано. Емине казва, че искат да отидат в болницата. Кадрие казва, че не е нужно, но щом искат нека отидат.Щяла да се обади на Ръза да ги закара. Мелек пита майка си тя нямало ли да отиде с тях. Тя казва, че трябва да отиде във фабриката. Баран ѝ казва да не се притеснява, ако иска да отиде в болницата, той щял да отиде във фабриката. Кадрие казва, че той трябвало да отиде в кафенето, но Баран казва, че Ебру е в кафенето и той няма защо да ходи там, пък и нали му поверила работата на Кендал докато се оправи. Кадрие се съгласява и му казва да отидел и да покаже, че Шамверди си стоят здраво на краката.
Мая се опитва да събуди Ада, а тя мрънка те да заминавали пък тя щяла да отиде после. Мая казва, че така не може. Ебру им се смее, че май не могат още да се събудят и Мая обяснява от колко време се опитва да събуди Ада. Ебру казва да отиват на уроците, а тя ще отиде в болницата и послев кафенето и после ще ги чака да се върнат.Ада я пита наистина ли ще ходи при Кендал, Мая също се възмущава, но Ебру им нарежда да се приготвят и да заминават на училище. Нарин казва на Емине, че и Ебру ще отиде с тях. Асъм и той иска да тръгне с тях. Мелек пита дали ще могат да го видят. Ебру казва, че се надява, но зависело от състоянието му. Емине казва, че всички знаели за отношението на Кендал към Ебру и не бивало да се счита за длъжна да ходи с тях, но Ебру казва че двете неща са различни.
Идрис баба е подарил сакото на Оуз и всички го изпращат от килията. Става дума и за това, че адвоката на Идирис баба не е успял да се справи с намаляването на присъдата му. Оуз го пита как се чувства, сигурно много му липсвали близките му, но той му обяснява, че след като влязъл тук те заминали за Франция и никога не са се интересували от него. Тук се чувствал добре, къде щял да отиде като излезе, да не се тревожел за него. Навън щял да е самотен, а тук имал приятели. Навън никой не го чакал. Оуз му казва, че той щял да го чака. Идирис казва, че се радвал, че имал срещу себе си истински човек и му пожелава да е открит пътя му.
Кадрие пита Йоз дали са заминали всички, само Сибел е тук. Кадрие я пита тя защо не е отишла. Не знаела, останала да приготвя храната. Тя я пита само затова ли. Касъм казва, че веднага трябва да говорят, да излезела от конака. Йоз не иска, нямало за какво да говорят, да я оставел на мира вече.
Оуз благодари на прокурора. Той му казва, че винаги може да разчита на него и го пита дали не иска да го откара, но Оуз казва, че ще изчака дъщеря си. Дениз и Сердар пристигат. Дениз казва колко много ѝ е липсвал.
Докато Йоз се радва колко било спокойно в конака, пристига Касъм и Йоз го пита какво прави там. Касъм казва, че трябва да говорят. Йоз повтаря, че няма за какво и той бил полудял- и Сибел и майка им били в конака, да се махал веднага. Касъм казва, че докато не говорят няма да се махне. Йоз казва, че щял да ѝ навлече беля, да заминава. Той не иска. Чува се Кадрие и Касъм я замъква в мазето.Там ѝ казва, че ще избягат. Йоз казва, че това не може да стане и че ако ги хванат с нея е свършено. Той казва да замълчи и да го изслуша. Йоз казва, че няма какво да слуша. Касъм казва, че Кендал скоро няма да излезе от болницата и сега е най-удобно да се измъкне. Това бил краят на сем. Шамверди . Казва ѝ дори, че във фабриката вече има проблеми. Когато Кендал го няма всичко щяло да се обърне обратно. Баран ли щял да се оправи с всичко или майка Кадрие.Да не забравяла Кенан защо е дошъл тук. Да тръгнела с него, да избягат и да си построят нов живот.
„Разбираш ли колко е лесно, Кендал? Дали ще живееш или не- това да зависи от някой друг, друг да решава вместо теб! Братко мой“
Сибел пита Кадрие как се чувства и дали се е случило нещо. Кадрие казва, че нищо не е станало, само ѝ било притеснено. Сибел казва, че ще ѝ приготви чай. Тогава чува гласовете от мазето и тръгва натам.
Касъм обяснява на Йоз, че откакто я познава тя го е променила и той иска да тръгне вече по друг път. Предлага ѝ още на другия ден да заминат, да се доверяла на ръцете му, да станела неговата съдба, неговата жена. И виждат и двамата Кадрие.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Апр 11, 2015 11:58 am

Изображение
Karagul / Чёрная Роза (Анонс к 80-ой серии, русские субтитры)
превод от руски написа:Кадрие: Не бих помислила за бягство, защото само Кендал да се изправи на крака и ще ви убие и двамата.
Мелек: След всичко лошо, което ни причини, не смятам да се разстройвам заради тебе, братко.
Сердар: Наистина ли свършиха лошите дни?
Ада: Всичко свърши,сега всичко ще е прекрасно.
- Изненада!
Нарин: Мъжете се държат за любовта. Жените зависят от своята любов. Боят се да не паднат. Някои от тях искат да бъдат любими. Даже и да няма надежда в това, все пак искат.
Сибел: Е, Касъм, все пак постигна своето.
Баран: Чичо го няма, но аз съм тук.
Кенан: Във всяко дело ще бъдете победители. Силата ви се вижда във вашите очи.
Касъм: Докато не те убия, няма да се успокоя!
Йозлем: Ето, на това място моята дъщеря умря. Тук е нейната кръв. Направи ми добро и ме изпрати при дъщеря ми.

Karagül 80.bölüm özetiИзображение
Изображение Özlem ve Kasım’ı mahzende yakalayan Kadriye, beyninden vurulmuşa döner. Çaldığı bütün kapılar Özlem’in yüzüne kapanır. Artık Özlem için sonu nereye gideceğini bilmediği bir yolculuk başlar.
Kendal’ın ölümle yaşam arasında ki savaşı devam ederken, konaktakiler için Kendal’ın yokluğu kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlar. Patronlarının öleceğine inanan fabrika çalışanları topluca iş bırakır. Baran elinden gelen tüm çabayı gösterse de yeterli olamaz.
Gülsüm’ün verdiği ifade üzerine hapisten çıkan Oğuz için gençler bir gece düzenler. Elif ile Oğuz’un yakınlaşması için bir zemin olan ve bu zemini hazırlayan Deniz çok mutludur. Ancak bunu öğrenen Narin için, Oğuz’a kavuşma mücadelesinde önüne yeni bir engel daha çıkar.
 : Когато Кадрие вижда Касъм и Йозлем в мазето, тя полудява. Всички врати за Йозлем са затворени, тя няма къде да отиде.
Докато Кендал е между живота и смъртта, в конака всички започват да чувстват отсъствието му. Работниците във фабриката напускат работа, мислейки, че шефът им ще умре. Въпреки че Баран прави всичко възможно, то не е достатъчно.
След показанията на Гюлсум, Огюз е освободен от затвора. Дениз е щастлива и организира празненстео в чест на освобождаването му. Този празник става начало на сближаването между Огюз и Елиф. Въпреки че Нарин научава за това, пред Огюз се появява ново препятствие преди срещата им.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

TOTAL/17 април 2015/Изображение
1 KARAGUL FOX TV 20:43:38 23:57:59 9.41 24.08
АВ
1 KARAGUL FOX TV 20:43:38 23:57:59 6.95 18.62
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Апр 18, 2015 9:38 am

Чёрная Роза (Анонс к 81-ой серии, русские субтитры)
Изображение
превод от руски написа:Йозлем: Ако някой от вас се беше влюбил, нима щеше да е грях за вас? И така зазагубих дъщеря си...
Кадрие: Ние като Шанверди ще бъдем начело в работата!
Кенан/към Йозлем/: Ти сега имаш цялата власт и богатство на Кендал!
Ебру: Любовта не е такова нещо, което лесно може да се намери. Говори за всичко, което ти подсказва сърцето.
Мелек: Всичко, което загубихме, така или иначе не е било наше.
Йозлем: Все ми е едно, защото аз не чувствам ,че живея. Така и смъртта си няма да почувствам!
Касъм: Къде е Йозлем?
Сабри: Умря!

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Кендал ... Касъм ... Сабри ... мисля: Кенан помага на Йозлем и Касъм, като им дава пари да заминат за Истанбул, но ... Анадола не позволява на една жена да бъде малко щастлива [321.gif] Самите жени не могат да преодолеят вековната робска психика и не си помагат, а вредят една на друга [yahoo_10.gif] Няма майка, няма сестра, има само традиция и свирепи братя - убийци [witch3wi2.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Апр 22, 2015 7:35 pm

81. Bölüm Özeti | 24 Nisan Cuma 20.00'de ‪#‎FOX‬'ta!Изображение
Kasım ve Özlem’i bulan Sabri’nin bıçağı yine Özlem’in sırtındadır. Özlem’in başına geleceklerden habersiz otele geri dönen Kasım, Sabri ile burun buruna gelir. Artık ikisi de hesaplaşmanın son noktasındadır. Ölümüne bir kavgaya girerler.
Özlem abisinden kurtulsa da ne yapacağını bilemeden dolanır ve kendisini Kendal’ın odasında bulur. Artık Kendal’ın ve mal varlığının kaderi Özlem’in vereceği karara bağlıdır.
Diğer yandan işçilerin gitmesiyle birlikte üretimi duran fabrika, Kadriye ve konak kadınlarının özverisiyle makinaları yeniden çalıştırır. Ancak hiç birinin asıl krizden henüz haberleri yoktur.
Deniz’in zorlamasıyla Oğuz ve Elif’i aralarındaki yakınlaşmaya şahit olan Narin için kadınlığının en zor günleri başlamıştır. Narin’e göre sevdiği ikinci adam olan Oğuz’u da yine bir başka kadına kaptırmak üzeredir.
превод от eng. написа: Изображение Заради Касъм, Сабри отново опира нож в гърба на Йозлем. Касъм, който няма представа какво се случва, връщайки се в хотела се натъква на Сабри.
Изображение Двамата са решени да стигнат докрай. Те се борят до смърт.
Независимо, че е успяла да бъде далеч от брат си, Йозлем не знае какво да прави и бродейки безпомощна , тя се отзовава в болничната стая на Кендал. Съдбата на богатството на Кендал е в основата на действието, което Йозлем предприема.
Изображение В същото време всички работници във фабриката отказват да работят и се стига до крах, но предаността и решимостта на жените от конака начело с Кадрие решават машините да заработят отново.
Изображение Същност нито една от тях не знае истинския размер на кризата.
Със своята настойчивост Дениз прави всичко възможно Огюз и Елиф да стават все по-близки, което забелязва и Нарин.
Изображение Най трудните й дни като жена тепърва започват. Нарин си мисли, че човекът, който тя обича, отново може да й бъде отнет от друга жена.

http://izleyiciplatformu.com/haber/6421 ... eview.html

Йозлем се е скрила, Кенан я намира мисля: ИзображениеИзображение
семейството без Кендал зъбчо: Изображение Ръза, Баран и фабриката Изображение
Мелек, и тя ще иска помощ от Кенан мисля: Изображение

TOTAL/24 април 2015/ еп.81Изображение
1 KARAGUL FOX TV 20:44:30 23:46:50 10.22 25.55
АВ
1 KARAGUL FOX TV 20:44:30 23:46:50 6.06 16.02

Karagül 81. Bölüm 720p Tek Parça Full izle - Part1 https://www.dailymotion.com/video/x2nv1 ... e-part1_tv
Karagül 81. Bölüm 720p Tek Parça Full izle - Part2 https://www.dailymotion.com/video/x2nv2 ... e-part2_tv
Karagül 81. Bölüm 720p Tek Parça Full izle - Part3 https://www.dailymotion.com/video/x2nv2 ... e-part3_tv
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Апр 25, 2015 9:29 am

Изображение
Анонс к 82-ой серии, русские субтитры

Отмъщението на Кенан ! ИзображениеИзображение
- Ти си много смел щом си решил да ме отвлечеш. Но не ти достига смелост ли да си покажеш лицето?

Тържеството на Йозлем! Тя има цялата власт и богатство на Кендал!Изображение
- Ще ви накарам да преживеете всичко, което ми причинихте!

Резюме еп.82

Кенан продължава със своя план за отмъщение срещу Кендал. След инцидента те се изправят за първи път един срещу друг и Кендал осъзнава, че Кенан му е подготвил самия ад.
Отсъствието на Кендал започва да влияе върху семейство Шамверди. Кадрие не може да приеме Йозлем, независимо от това, че трябва да се извъшат плащания и фабриката се налага да затвори.
Дениз научава, че Огюз се готви да направи крачка спрамо Нарин и като ураган веръхлита върху нея. Тя се нахвърля първо на Нарин, а след това и на Баран. Баран, който не подозира нищо за това, полудява и избухва пред майка си без да мисли за думите си. Ебру също получава своя дял от цялата тази история.
Нарин е на път да се откаже от всичко, тя не издържа повече. Ебру се опитва да оправи нещата към по-добро, но те стават все по-зле и Баран отново насочва гнева си към нея. Ада и Мая стоят твърдо зад майка си и не мълчат. Това е знак, че започва отново буря в отношенията между брат и сестри.
82. Bölüm Özeti | 1 Mayıs Cuma 20.00'de ‪#‎FOX‬'ta! [/b]
Kenan, Kendal için hazırladığı intikam planını ince ince işlerken, kazadan sonra ilk defa yüzleşirler. Kendal artık Kenan’ın kendisi için hazırladığı cehennemin ortasında kaldığını anlar.
Kendal’ın yokluğu artık Şamverdi ailesini iyiden iyiye etkilemeye başlar. Özlem’i kabul etmeyen Kadriye ana ne kadar dirense de fabrikada ödemeler yapılmadığı için dayanamaz ve kapanır.
Oğuz’un Narin için harekete geçeceğini öğrenen Deniz, ortalıkta tam anlamıyla bir kasırga gibi eser. Önce Narin’e sonra Baran’a içindeki her şeyi kusar. Bu durumdan haberi olmayan Baran delirir. Konağın ortasında annesine söylemediğini bırakmazken Ebru da payını alır. Artık yaşadıklarına dayanamayan Narin, büyük bir isyanın eşiğindedir.
Tüm bu olayların tam ortasında kalan Ebru, her şeyi düzeltmek için çabalasa da her şey gittikçe iyileşeceğine sarpa sarmaya başlar ve Baran’ın okları Ebru’ya döner. Bu duruma sessiz kalmayan Ada ve Maya, annelerinin arkasında durur. Bu da kardeşler arasındaki yeni bir fırtınanın habercisidir.

http://izleyiciplatformu.com/haber/6493 ... eview.html

Изображение Огюз, отзовавайки се между Нарин и дъщеря си, се чуди какво да направи ...
Изображение Кадъните Шамверди първи работнички зъбчо: Тук сценаристите са сътворили голяма глупост :)
Изображение Баран: Очевидно си решила да не се криеш, да се покажеш. Сега ще си понесеш последствията...
Изображение "Аз винаги съм печелившата страна и затова играя!"
Изображение
ep.82 #sessiz kalamam /няма повече да мълча с GT/ мисля:
TOTAL/1 май 2015/еп.82
1 KARAGUL FOX TV 20:44:02 23:50:22 9.26 24.48
АВ
1 KARAGUL FOX TV 20:44:02 23:50:22 5.09 15.66

ИзображениеАда: В какво сме виновни, мамо? Каква е твоята вина? Нима вината ти е , че прости на жената, която искаше да те убие, ами не стига това, ти се сприятели с нея и й даде съвет!
Изображение "Как да заспя, Ебру?! Гласът на Баран ехти в ушите ми цяла нощ. Всичко свърши, Ебру. Загубих сина си."
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Май 02, 2015 11:40 am

83. Bölüm Fragmanı (8 Mayıs 2015 | Cuma)
Изображение

Изображение "Да избягаме, Огюз. Да оставим всичко зад нас и да избягаме независимо където и да е."
Изображение "Тук няма "снахо Йозлем", Мелек! Тук е г-жа Йозлем. Нуждаете се от мен, за да имате хляб!"
Изображение "Преди това трябва да убиеш мен, разбираш ли? Хайде, стреляй! ... стреляй! ...стреляй!"

Резюме еп. 83
Кендал се опитва да се измъкне от ада, в който е попаднал. Между другото Кенан намира улики, които използва, за да притисне Кендал в ъгъла. Намира Саит (този, който повреди спирачките на колата на Фърат), чрез който иска да изпрати Кендал в затвора. Но Кендал не се предава ...
С пълномощното за подпис, което Йозлем получава, тя създава на Шамверди доста проблеми. Ебру е първата, която се противопоставя на това, но Йозлем няма никакво намерение да спре. Тя настъпва, преминавайки всички граници. Избухва голямо противопоставяне в конака. Накрая Йозлем прави неочакван ход, така че това ще взриви отново баланса на силите в конака.
#‎Karagül‬ 83. Bölüm Özeti | 8 Mayıs Cuma 20.00'de ‪#‎FOX‬'ta!
Kendal, Kenan’ın kendisi için hazırladığı cehennem çukurundan kendini kurtarmanın yollarını aramaktadır. Kenan bu sırada, Kendal’ı iyice sıkıştıracak ipucunun peşindedir. Sait’i bulur ve Kendal’ı hapse götürecek kapıyı aralar. Ancak Kendal asla pes etmez...
Özlem imza yetkisinin kendine geçmesiyle birlikte, tüm Şamverdi ailesinin sınırlarını zorlayacak kadar ileri gider. Bu duruma en başta Ebru karşı çıksa da Özlem artık durmayacaktır. Gidebileceği son noktaya kadar gider. Avlunun ortasında yaşanan büyük hesaplaşmanın sonunda Özlem, kimsenin tahmin edemeyeceği ve beklemediği bir hamle yapar. Artık dengeler değişir.

Karagül Episode 83 Preview http://izleyiciplatformu.com/haber/6554 ... eview.html

TOTAL еп.83/8 май 2015

2 KARAGUL FOX TV 20:44:10 23:44:05 8.23 21.04
АВ

2 KARAGUL FOX TV 20:44:10 23:44:05 5.30 13.30
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Други