ASI-BG.COM • Виж темата - Guzaarish

Guzaarish

Guzaarish

Мнениеот Flower » Съб Мар 17, 2012 6:00 pm

Изображение

Резюме:

Когато си най-добрият, нормално е много хора да ти завиждат. Но когато най-злият ти враг е не друг, а твоят най-добър приятел, последствията са още по-лоши. След инцидент, Итън Маска ренас - гениален илюзионист, се оказва прикован към леглото, без никакъв шанс някога отново да може да се движи. Заобиколен от своята малка армия борци - медицинската сестра София, личния си лекар и най-добрата си приятелка, Итън успява да постигне много - радио програмата му вдъхва живот на много хора, изгубили надежда, а книгата му се радва на успехи.
Но когато самият Итън губи надежда и оповестява желанието си да умре, целият свят се изправя срещу него, дори най-близките му хора.
И все пак, ако има приятели, които копнеят да те погубят, винаги ще се намерят и такива, които да се борят за теб и твоите желания. Дори това желание да е... смъртта.

Лично мнение:

Страхотен филм. Помних го дълго след като го изгледах. Тежък, драматичен, на моменти ужасен. Показва докъде може да стигне алчността на един човек, както и болката и смелостта на друг. Живота е привилегия, но понякога смъртта също е. Според мен всеки трябва да има право да прекрати живота си. Не става въпрос за самоубийствата, а за евтаназията. За това съм за нея. Когато страдаш, когато те боли, когато се чувстваш негоден, когато вече не си себе си и когато се чувстваш като тежест, трябва да имаш възможност да направиш избор. Този избор отрази филма.
Страхотна игра на Хритик Рошан и Айшвария Рай.
но имам обещания да изпълня,
и много път преди сън да измина..

Изображение
Flower
Любовни афери ООД
Любовни афери ООД

Статус:

Re: Guzaarish

Мнениеот Моргана » Пет Мар 23, 2012 12:08 pm

Страшен филм,
Невероятно изпълнение на ролите.
Няма нищо общо с индийските филми, което не прави филма по-малко добър, напротив.
С такова чувство е разказана тази история, че направо могат да те побият тръпки.
София естествено е страшно красива, за Итън няма да говоря, то си личи от аватара ми :)

Който обича смислени и добре изпипани драми нека да гледа филма, няма да съжалява. [canim.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Re: Guzaarish

Мнениеот gery_dobreva » Вто Апр 10, 2012 11:02 pm

Току що изгледах този филм и мога да кажа само - Евала!
Това не е просто индийски филм, това е филм на световно ниво. Ритик не е просто красавеца от екрана, той показна невероятна игра. Почти през целия филм е неподвижен, но това не му пречи да те накара да се влюбиш в него както София. Накрая не виждаш инвалида, а човека Итън.
Още съм подвластна на емоцията, но просто немога да намеря лош момент в този филм. Толкова изпипан, атмосферата е толкова магическа, че ти се иска да не спира.
Филма повдига е въпроса за евтаназията и една нова гледна точка към нея. Не убийство , а спасение от болката.
Аватар
gery_dobreva
новак
новак

Статус:

• Advertisement

Назад към Индийско кино