ASI-BG.COM • Виж темата - Индийски филми

Индийски филми

Re: Индийски филми

Мнениеот Ani1707 » Чет Сеп 26, 2013 1:44 am

Много се запалих по този сериал Phulwa. С всяка серия става все по-интересен и ме е яд, че не разбирам нищо, затова ще бъда благодарна, ако се намери някой преводач. Ще бъда благодарна и ако някой, който знае повече за филма да ми каже. Доколкото успях да разбера с превода на Гугъл се разказва за едно 11-годишно момиче, което губи своята невинност. Доколкото разбрах го принуждават да се омъжи за доста по-голям от нея мъж (Алек от "Цветовете на любовта"), който пък виждам, че има спомени за един пожар при който губи жена си (в това не съм сигурна понеже не разбирам нищо), а дъщеря му остава инвалид. Интересно ми е да разбера и какъв е този обичаи при индийците, ако на темето на жената или момичето има червена черта, както е показано във филма. Препоръчвам го, който иска може да го гледа уверявам, че ще ви хареса така, както и на мен. Пускам си по няколко серии на ден. Очаквам бърз отговор направо нямам търпение, надявам се скоро някоя телевизия да го закупи. Сигурна съм, че ще има голям успех.
Изображение
Ani1707
новак
новак

Статус:

Мнениеот kukuryak » Чет Сеп 26, 2013 3:34 pm

Здравей! Добре дошла в темата!
Аз не гледам индийски сериали, а само филми - този е безкрайно дълъг за мен - над 230 серии. Не знам дали някой ще се хване да превежда толкова серии. Става въпрос за разни бандити и отмъщения и за това момиче, което женят за много по-възрастния от него.
Мога да ти обясня за червеното на темето на жената - означава, че е омъжена. Казва се синдур и се слага по време на сватбената церемония - какво символизира мисля, че и сама можеш да се сетиш сетих се:
Ако те интересува нещо друго, питай [41.gif] Приятно гледане!
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот Ani1707 » Чет Сеп 26, 2013 10:47 pm

Ясно, благодаря [difus_19.gif] [difus_19.gif] [difus_19.gif]
А това момче, което продава сладоледите е голям сладур, предполагам, че е приятел на семейството на детето. Виждам някаква жена предполагам, че е майка му и една по-млада, която не разбирам дали му е сестра или приятелка. Другото, което не разбирам е защо този Шанкар (мисля, че така се казва) толкова много мрази момичето? Какво е виновно то? Както и да е, благодаря това ми стига засега. Ако се сетя нещо друго пак ще питам.
Изображение
Ani1707
новак
новак

Статус:

Мнениеот Flower » Нед Сеп 29, 2013 11:59 am

Исках да гледам сериала, но го дават в много неудобно време през деня.
Тъй като отдавна не съм гледала индийски филми и почти ги позабравих, за днес съм предвидила един лек и приятен влюбена:
Куки, не сме коментирали скоро :) Покрай работа, работа и пак работа, плюс някой корейски сериал не остава време.
И аз гледах Jab Tak Hai Jaan преди няколко месеца, но не ми хареса особено, затова не съм коментирала. Стори ми се дълъги напрегнат, цялата история с Бог ми дойде в повече и сякаш не ми се стори уместна.
За смотаните, депресивни дни съм подготвила Zindagi Na Milegi Dobara, който мога да гледам още хиляда пъти и няма да ми омръзне. Поне винаги ми оправя настроението.
но имам обещания да изпълня,
и много път преди сън да измина..

Изображение
Flower
Любовни афери ООД
Любовни афери ООД

Статус:

Мнениеот Flower » Съб Ное 09, 2013 5:14 pm

Пак включване от мен, за да се похваля за филма, който гледах - Yeh Jawaani Hai Deewani, в който участват двама от любимите ми актьори - Ранбир и Дипика. Много весел, забавен, приятен, сниман на красиви места, със страхотни сцени, песни и актьори.
Препоръчвам го. Кукии, мисля, че ще ти хареса срам2:

Изображение
Flower
Любовни афери ООД
Любовни афери ООД

Статус:

Мнениеот Flower » Нед Ное 10, 2013 10:46 pm

Продължавам с индийската вълна, макар никой да не се включва :, с филма - Bhaag Milkha Bhaag. Много силен, стойностен филм, по действителна история, с продължителност 3 часа, но те минават бързо и неусетно като секунди.

Изображение
Flower
Любовни афери ООД
Любовни афери ООД

Статус:

Мнениеот kukuryak » Пон Ное 11, 2013 9:59 am

Мерси за препоръката, Цветенце! Първият със сигурност ще ми хареса - видях му трейлъра [newsm08.gif]
А ти гледала ли си Ченай експрес?
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот Flower » Пон Ное 11, 2013 9:51 pm

Набелязала съм го, но все още не съм. Какво ти е мнението, ако си го гледала?

Изображение
Flower
Любовни афери ООД
Любовни афери ООД

Статус:

Предишна

• Advertisement

Назад към Индийско кино