ASI-BG.COM • Виж темата - Karadayı / Хулиганът - 2 тема

Karadayı / Хулиганът - 2 тема

С участието на: Кенан Имирзалъолу, Бергюзар Корел, Четин Текиндор, Мелике Ипек Ялова, Ръза Коджаолу и Явуз Бингьол
karadayi__

За какво плаче сценаристката в 21 епизод?

Защото Фериде се разделя с Махир.
11
22%
Защото Айтен изпуска баничките на земята.
3
6%
От умиление, че Орхан и Махир се сдобряват.
0
Няма гласували
За дилемата на Сонгюл - какво да прави, като се влюби и в двамата.
0
Няма гласували
Защото отново пращат Хаким ханъм за зелен хайвер.
5
10%
Защото Назиф Кара преяжда със сирене и вдига кръвно.
1
2%
Защото Душко бастисва Сехра.
1
2%
Защото има страстна сцена между Айтен и Косматко.
0
Няма гласували
Защото Орхан изпява, че Сали е Махир.
15
31%
Защото не е поканена в харема на Зиги.
13
27%

Общо гласове : 49

Re: Karadayı / Хулиганът - 2 тема

Мнениеот petan » Вто Мар 05, 2013 4:34 pm

здрасти:
За сега, мисля че събрах че събрах резюмето зъбчо: вмъкнах и от eng. резюметата.
Но най-точно ще си дойде с оригиналния превод в края на седмицата.
Ще споделя само, това което ми направи впеатление от развоя на сериала.

За мен "белите птици" са двете сценаристки ! Заформят някаква "световна конспирация" с кодово наименование "Тургут" [277.gif] От отрицателен герой (убиец на държавен пост- ПРОКУРОР) с болен мозък ще направят главен герой ! Оказва се, че той дърпа конците ... и всички тичат след него, без да се усетят! Този, който трябва - Съдийката, е направо пълен въздух без налягане, но... красива, богата и добре (по модата) облечена! Каквото и да й каже Чепик Бей, дето е юрист по неволя, тя все не поема, защото в него вижда единствено разбивача (огън и меч) на закъснялата й "девственост" домати: И нека това да е лИбоФ! Търсейки непрекъснато връзка между Сюлейман и Назиф през последните 30 години, сценаристите се връщат отново и отново към прослувутото "турско отмъщение (мъст)" , толкоз яко вкоренено в народопсихологията им. Аман !!!!
Права си, super_katia! Тя не го оневини, а смени само мярката за неотклонение ! Без мотив престъпление и съдебен процес с множество процесуални нарушения! Връща го за доразследване ..., ама къде и от кой ? Дали наистина турците са толкоз зле в правораздаването -преди, а и сега мисля: Май -ДА!

Това ми напомня на героя ми от "аватара" в един друг сериал (Комисар Канибалов, с екзотично генно заболяване!)

Явно турците си падат по таквиз сбъркани истории и затова реват, когато трябва да се радват!Драма, драма и пак драма ...и рейтинга е показателен намигане:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот smufy » Вто Мар 05, 2013 4:46 pm

Да ви кажа..изчетох резюмето...не видях драма....от киселата баница на айтен по-голяма драма няма...а детенцето не ми се вижда да го убият...просто този сериал не е в графата свръх драма..не че не са правили и по-грозни сценарии, ноооо най-тъпото е, че май назиф баба ще зачеше махирчо за феридетка и така махир ще се чувства зле...а както всички знаем, за един турчин няма нищо по-драматично от това семейството ти да не одобри твойта булка, а да си иска айтенката мисля:
smufy
новак
новак

Статус:

Мнениеот szsi » Вто Мар 05, 2013 5:16 pm

Изображение

[smile3516.gif] [smile3516.gif] [smile3516.gif]
Аватар
szsi
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот ilian67 » Вто Мар 05, 2013 5:23 pm

хай:
Прочетох набързо какво сте писали и превода на Шефката и като гледам мокри клавиатури няма [smile3532.gif] ,ще изгледам и серията и ще се изкажа компИтентно [smile3508.gif]
Delyna,аз на купона където бях те видях,махнах ти ,но ти явно не си ме видяла [smile3511.gif] [smile3511.gif] ,моля ти се следващия път бъди по– внимателна [smile3533.gif] [newsm08.gif] [newsm08.gif] [newsm44.gif] [newsm68.gif]
Човек е толкова велик,колкото велики са мечтите му !
ilian67
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот szsi » Вто Мар 05, 2013 5:38 pm

Изображение

мисля: мисля: мисля:
Аватар
szsi
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот joro69 » Вто Мар 05, 2013 6:11 pm

Мога много дълго да изказвам благодарности на Моргана за чудесния превод, отзивчивост и всеобхватност по отразяването на сериала. Затова просто и [kangura_27.gif] и се надявам да продължи в същия дух. Благодаря още веднъж. обичам те:
joro69
новак
новак

Статус:

Мнениеот toni » Вто Мар 05, 2013 6:20 pm

Тургут ще дърпа конците, ще дърпа до едно положение....
докато навъртят двата сезона.
Нямат друг избор сценаристките.
В 21 епизод е рано да се случват големи обрати по хиляди причини.
Ако беше по друг начин -
всеки ще е наясно вече с всичко и Турги да е метнат зад решетките!
Останалите по своя път и сон!
Но както беше писал някой по-напред - важно е да се обичат Салих и Фериде,
а после и Махир и Фериде.
Най ме вълнува въпроса как Фериде ще разбере за Махир. Той на нея ли ще признае?
Турги ли ще научи пръв и ще изиграе поредния си ход?
Айтен чапла ли ще издаде своя любим?!
Много работи предстои да се случат.
Сонгюл-Осман
Ясин-Сонгюл
Айтен-Неждет
Малкият брат - накъде? ще влезе ли в правия път?ИМа знак.
Бащата на Фериде - страхотен актьор. Какви начини ще използва
за да навреди на Салих Ипек, докъде ще се комбинира с Турги
дано не са верни предсказанията на момичето по-горе - Фериде да бъде пожертвана.
Много човещина има в нея. Но човек не може да избира родителите си.
Сцените между нея и Мелих са сладки.
Мисля, че кастът е уникален.
Дори и със семейните на Махир се свиква, всеки е различен по своему
но пък са добри и на фона на Неждетовци и разни около тях...
Благодарско на Моргана за превода, докато върви серията! [11363_980.GIF] [11363_980.GIF]
toni
фен
фен

Статус:

Мнениеот kukuryak » Вто Мар 05, 2013 6:26 pm

vichom написа:И малко съм ядосана на сценаристите за образа на Фериде.Всички около нея й казват колко е акъллия,а тя е такава ината наивница красива,че няма на къде??Нея всеки може да я смотае. Махир я лъже съдбовно,родителите я лъжат грижовно,Тургут я лъже върховно,Сехра я лъже виновно,Дори Миндиля я излъга най-безочливо,не ми идва друга дума,а любовно!Ах Фериде,ах! [angry22.gif]

[difus_19.gif] [difus_clapping.gif] [difus_clapping.gif] [difus_clapping.gif] [difus_19.gif]
Браво, vichom! Много добре го каза.
Ами като гледам и другите съфорумци май така мислят - няма смисъл от първата анкета, щом цари такова единодушие.
ШЕФКЕ, сложи втората анкета - за намеренията на Тургутджъмчето, че да има по-разнородно гласуване зъбчо: Ако имате други предпочитания - кажете си - нали тук е демокрация, ама аз ви ошашках с толкова анкети очички: . Другия път само една. [newsm08.gif]
petan написа:Явно турците си падат по таквиз сбъркани истории и затова реват, когато трябва да се радват!Драма, драма и пак драма ...и рейтинга е показателен намигане:

Каква драма? Драма тоя път йок - ревали са от радост - ами колко време го чакаме това освобождение - да си иде бабаджъм вкъщи - емоционален е моментът за семейството му - много ясно. По-добре за това да реват отколкото за някоя трагедия.
Ти Петанчесе приготви да ревеш за твойто севгили екс-комисарче, защото там ще е трагедията [icon_korku1.gif]
Аз пък мисля, че е логично рейтинга да се вдигне като стават хубави неща в сериала. А че падна на епизода с ламперията е по вина само на Зиги, че много е изтощила Махир в харема и не можа да се представи докрай добре човека - зрителите са били разочаровани от финала на сцената нее:

Delyna написа: За освобождаването на Назиф излиза, че нямат много заслуга Фериде и Махир, а просто заверата на Ефенди, Главния и Адютанта така решиха.

Ама решиха така, защото Махир много сериозно взе да им диша във врата - така че негова е заслугата все пак.
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот Delyna » Вто Мар 05, 2013 6:32 pm

szsi написа:https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ljr_AUxIAU

Момичетаа...аз ли съм бляла някъде мисля: ...но кога е било това мисля: ...доколкото разбрах Сафие разказва ,кога Махир я е нарекъл мамо...може би в първите серии...уж гледам по няколко пъти ,а пък съм го пропуснала... стена: шок1:

Няма го в качения епизод. напушване:
szsi, ще го сложа на клип да го видят и другите, че мисля, че е важно. Ако може Моргана да го погледне и да каже какво долу горе разказва Сафие. Може и да е от полза за родословното дърво на фамилия Кара. мисля:

Видео от : youtube.com

Това е качено преди 3 часа. Единствено разбрах, че Махир е учил Сафие да чете. сетих се: 471.gif
Брех! От Ay Yapim взеха да показват неизлъчвани кадри?! луда: луда: луда:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Delyna
Харем
Харем

Статус:

Мнениеот kukuryak » Вто Мар 05, 2013 7:26 pm

Делинче обичам те: , супер попадение! Мерси, че сподели!
Не гарантирам, че всичко съм разбрала, но поне да не те гложди любопитството докато се появи Шефката и преведе подробно... Сафие разказва, че била направила такава трапеза когато Махир за пръв път я нарекъл МАМА. Разказва как се оженила за Назиф, дошла в къщата С ДЪЩЕРЯ СИ (поне аз така разбрах - че Илкнур й е дъщеря), ама Махир не я поглеждал в очите - трудно било да я приеме за майка, но постепенно се опознали - той я видял да плаче и като разбрал, че не може да чете се хванал да я научи. И тя като прочете правилно, той от радост й каза : Браво, мамо!
Това е накратко. Ако съм сбъркала, който разбира добре турски, моля да ме поправи домати:
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот petan » Вто Мар 05, 2013 8:51 pm

Изображение http://www.youtube.com/watch?v=jSHjBO-ZzEA
Ако мога, да помогна зъбчо:
Сафие Hanim приготвя вечеря за сина си Орхан. Тогава е щастлива да разкаже историята на децата си,когато тя е приготвяла всички тези гозби за първи път. Тя емоционално разказва историята си:
"Приготвих тези гозби за първи път, за да отпразнувам когато Mahir ме нарече "майко" за първи път. Бях младоженка, Mahir самотно дете без майка, нито сестри, нито братя, не беше лесно за него изведнъж да приеме жена с дъщеря в живота си. Но той беше много сладко и мило дете. Един ден Илкнур донесе у дома ученическия си бележник, а аз седях и плачех, защото не знаех да го прочета, когато Mahir дойде и ме видя. Той започна да чете вместо мен и след това започна да ме учи да чета. Прекарарвахме всички сутрини и вечери в обучение, докато един ден той започна да скандира щастливо и ме нарече "майко" (anne), когато успях да прочета цяло изречение. И от тогава той е мой много скъп син. "
Ама това (горноро) нали не са давали снощи(въх,не си спомням) мисля: Лелееее... то иначе сериите им ще са по 3 часа [277.gif] много е плезене1:

Изображение Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Вто Мар 05, 2013 10:57 pm

Изображение Назъм Хикмет " Няколко съвета към тези, които са затворници" (1949 г.) /нещо такова /, което чете Назиф Кара .когато Махир е в телефонната будка ...
HAPİSTE YATACAK OLANA BAZI ÖĞÜTLER
Dünyadan, memleketinden, insandan
umudun kesik değil diye
ipe çekilmeyip de
atılırsan içeriye,
yatarsan on yıl, on beş yıl
daha da yatacağından başka
sallansaydım ipin ucunda
bir bayrak gibi keşke
demiyeceksin,
yaşamakta ayak direyeceksin.

Belki bahtiyarlık değildir artık,
boynunun borcudur fakat
düşmana inat
bir gün fazla yaşamak.

İçerde bir tarafınla yapyalnız kalabilirsin,
kuyunun dibindeki taş gibi,
fakat öbür tarafın
öylesine karışmalı ki dünyanın kalabalığına,
sen ürpermelisin içerde
dışarda kırk günlük yerde yaprak kıpırdasa.

İçerde mektup beklemek,
yanık türküler söylemek, bir de,
bir de gözünü tavana dikip sabahlamak
tatlıdır ama tehlikelidir.

Tıraştan tıraşa yüzüne bak,
unut yaşını,
koru kendini bitten,
bir de bahar akşamlarından.

Bir de ekmeği
son lokmasına dek yemeyi,
bir de ağız dolusu gülmeyi unutma hiçbir zaman.

Bir de kim bilir
sevdiğin kadın seni sevmez olur,
ufak iş deme,
yemyeşil bir dal kırılmış gibi gelir
içerdeki adama.

İçerde gülü, bahçeyi düşünmek fena,
dağları, deryaları düşünmek iyi,
durup dinlenmeden okumayı, yazmayı,
bir de dokumacılığı tavsiye ederim sana,
bir de ayna dökmeyi.

Yani içerde on yıl, on beş yıl,
daha da fazlası hattâ
geçirilmez değil,
geçirilir,
kararmasın yeter ki
sol memenin altındaki cevahir...

Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот Моргана » Вто Мар 05, 2013 11:37 pm

Delyna написа:
Видео от : youtube.com

Сафие: За пръв път направих такава маса, когато Махир за пръв път ми каза мамо.
Оженихме се и дойдохме тук.
Махир не ме поглеждаше, не ми викаше майко, но това е нормално.
Една чужда жена с дъщеря. Той нямаше братя или сестри, трудно е да се приеме.
Но моят син е сърцат, запознахме се и се обикнахме.
Той ме научи да чета и пиша.
Илкнур беше завършила, учителят й беше изпратил бележника. / не разбрах дали е завършила, или е била още ученичка/
Но аз не можех да чета. Толкова голяма жена, а толкова неука.
Плаках и се опитвах да разбера нещо.
Тогава Махир дойде и ме попита какво става, казах му, че не мога да чета.

Тогава от сутрин до вечер Махир седеше и ме учеше да чета, не ходеше да си играе с децата, а се занимаваше с мен.

Във флашбека Махир я учи да чете, накрая тя успява и той й казва
Мамо, ти го прочете!

Сафие: Каза ми мамо и ме прегърна.

В онзи ден станах майка още веднъж.

п.п. Тази тема за благодарности някой я е пуснал като си е мислел, че пуска пост в темата, поне аз така мисля.
Няма такова нещо като тема за китки и благодарности обичам те:
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот morski_briz » Сря Мар 06, 2013 12:09 am

[11363_980.GIF] Благодаря за преводчетата!!!!!
Изображение Да му се невидеше и на родословното дърво и на чудесията! Пак нищо не схванах-Илкнур, ако е дъщеря на Сафие що не е сестра на Сонгюл?! Математиката и тя не ми излиза 471.gif -преди 30 г. осъдили Назиф баба, лежал 9 години, пък преди 25 прибрал Илкнур мисля: И с калкулатора смятах ама от 30 като извадя 9 не ще да показва 25- как ли не го мъчих. очилатко: Ако пък визират, че Сюлейман и Назиф са се видяли като са го освободили и от там да броим тези 25, тогава пък възрастта на Махир хич не се вързва- би трябвало да е юноша като са дошли мама Сафие и Илкнур. [difus_8.gif] Да не би мама Сафие да има друга дъщеря- и с нея да е дошла пък междувременно Илкнур да е дошла не не: никак не се вързва- пак не излиза сметката [smile3511.gif] и... къде е дъщерята? чудене:

P.S. За протокола да отбележа само, че видеото го открива адашката-szsi , а Делинчето обичам те: го популяризира
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
morski_briz
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот kukuryak » Сря Мар 06, 2013 12:37 am

Шефкееей, здрасти: чок мерси за преводите - златна си! [480.gif]
А може ли нова темичка и анкета, лютфен [iconmelek.gif]
kukuryak написа:Какво е намислил Тургут?
1. Да прелъсти Айтен
2. Да отвлече Фериде
3. Да убие Сали
4. Да изяде баничките
5. Да отвлече кючук Назиф
6. Да постави капан на Назиф баба
7. Да докара нов свидетел
8. Да забегне в Париж
9. Да бастиса Сехра
10. Да влезе в архива на Зиги

morski_briz написа:Да не би мама Сафие да има друга дъщеря- и с нея да е дошла пък междувременно Илкнур да е дошла не не: никак не се вързва- пак не излиза сметката [smile3511.gif] и... къде е дъщерята? чудене:
P.S. За протокола да отбележа само, че видеото го открива адашката-szsi , а Делинчето обичам те: го популяризира

Ааааа, ами де да знам, че morski_briz = szsi (демек, че сте адашки) Не си приличат много имената така като ги гледам хи хи: Благодарности и на szsi и на Делянчето. Във видеото много ясно споменават Илкнур - това е дъщерята на Сафие, доведена сестра на Махир значи. Изяснява се малко по малко родословното дърво [newsm44.gif] . За математиката - не се втелявай - няма смисъл - то е ясно, че сценаристките са били скъсани по тоз предмет, затова и са се захванали с писане 109:
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот morski_briz » Сря Мар 06, 2013 12:51 am

Изображение Демек кръвта на Сафие във вените на Сонгюл не се брои! Сонгюл и Илкнур не са сестри, щото имат различни бащи. В тази връзка обаче Махир и е брат, щото са от един баща очички: Тц, отказвам се не не: Утре пак ще мисля, сега ви пожелавам Изображение [434.gif]
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
morski_briz
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот szsi » Сря Мар 06, 2013 1:16 am

Ааааа, ами де да знам, че morski_briz = szsi (демек, че сте адашки) Не си приличат много имената така като ги гледам

Ха ха ха ...големи сте сладури... обичам те: [236.gif]

Исках да пусна клипчето като клип ,но нещо не ми се получи...абе, много са ми трудни тия поствания в този форум...преди време се мъчих цял ден да си туря аватар,добре ,че Морганчето ми помогна...днес се мъчих да си турна и подпис...ама йок...та и с клипа се получи същата работа...уж следвам правилата ,ама не става...другаде ми се получава ,но тук неще ...и туй то...но няма значение ...важното е ,че Делянчето ме допълни...за ,което [480.gif] и на адашката [480.gif]
ААААААА...сега разгледах и видях...имало опция видео от ютуб... шок1: домати: [you are crazy.gif]
Аватар
szsi
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот szsi » Сря Мар 06, 2013 1:51 am

Изчетох преводите и коментариите шок1: ...вече хептен се обърках мисля: ...кой кум ,кой сват ,кой на булката брат... [difus_23.gif] ,но се сетих за разказа на Илкнур пред Фериде...нещо не се връзва не не: ...от клипа Сафие казва за дъщеря си Илкнур ,а пък Илкнур казва на Фериде ,че майка и я изоставила и Назиф я е прибрал...а къде е и кой и е баща мисля: ...един господ знай...голяма объркацияяя [hoernichtzu_snoozer.gif] ...но ...ще видим...може би в следващата серия какво ще ни разкаже Сонгюл в школото,при представяне на родословното дърво на сем.Кара...
Благодарско за превода...шефче... [480.gif]

Моргана написа:
и - какъв човек е назиф кара ли, има много неща да се кажат.
Баща ми не ми е ситниски баща ми, майка ми ме изостави, бяха трудни дни, тогава назиф кара ме приюти. каза ми ела и остани с мен, затова истинският ми баща е назиф кара. Днес дължа единствено и всичко само на него.
ф - откъде се познавате от колко години
и - 25, от токова години съм негова дъщеря.
Аватар
szsi
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот g_georgieva08 » Сря Мар 06, 2013 8:31 am

хай:

Сипах си едно [6306_429.GIF], после пак [6306_429.GIF]и пак [6306_429.GIF]

ама нещо не се получава 471.gif , не моге да си освежа калинките в главата [smile3511.gif] .

Чета коментари, кафе пия , мисля, гледам ....Отказвам се .
Това родословно дърво на сем. Кара е рядко срещано явление и трудно за обяснение. На това девойче влюбена: Сонгюл ще и трябва не един час а цял учебен срок в училище ( демек един сезон) да обясни за родата си зъбчо:

szsi написа:[color=#000080]Изчетох преводите и коментариите шок1: ...вече хептен се обърках мисля: ...кой кум ,кой сват ,кой на булката брат... [difus_23.gif] ,но се сетих за разказа на Илкнур пред Фериде...нещо не се връзва не не: ...от клипа Сафие казва за дъщеря си Илкнур ,а пък Илкнур казва на Фериде ,че майка и я изоставила и Назиф я е прибрал...а къде е и кой и е баща мисля: ...един господ знай...голяма объркацияяя [hoernichtzu_snoozer.gif] ...но ...ще видим...може би в следващата серия какво ще ни разкаже Сонгюл в школото,при представяне на родословното дърво на сем.Кара...
...
[/quote]
[difus_20.gif] влюбена: [difus_20.gif]
Аватар
g_georgieva08
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот Delyna » Сря Мар 06, 2013 8:36 am

хай:
Благодаря на kukuryak, petan и Моргана за превода на липсващата сцена! [236.gif]
За протокола - "отрязаният" е находка на szsi. Беше сложено като линк и аз лично първия път го подминах. Точно заради това реших да го сложа като клип за да привлека вниманието. Не съм игнорирала szsi.Началото на поста ми е цитат на нея. сделка:
А иначе е много интересно защо са го отрязали, а после са решили да го качат в You Tube? мисля: От превода разбирам, че е важно. Вместо да акцентират на сърмите и Кока Колата на масата можеха да го оставят. Сцената е 2 мин. и нещо. Където са два часа и кусур там са 2 часа и още малко кусур. 471.gif
Може и да са решили, че наистина ще ни объркат допълнително с изчисленията по родословното дърво?! стена: Направо не знам как се е справила Сонгюл с домашното?! луда: Ние тук с калкулатори, Excel и [232.gif] не можем да се оправим вече месеци! стена:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Delyna
Харем
Харем

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Karadayı / Хулиганът