ASI-BG.COM • Виж темата - Тема за съобщения и статийки от тр. преса!!!

Тема за съобщения и статийки от тр. преса!!!

С участието на: Кенан Имирзалъолу, Бергюзар Корел, Четин Текиндор, Мелике Ипек Ялова, Ръза Коджаолу и Явуз Бингьол
karadayi__

Re: Тема за съобщения и статийки от тр. преса!!!

Мнениеот petan » Пон Юли 28, 2014 2:21 pm

Изображение
Още едно интервю на Селма за януарския брой на списание „Esquire”

- Вашият баща е турчин, а майка ви – немкиня. Как е повлияло това върху Вас?
- Моето детство беше повече шарено и колоритно, отколкото при другите деца, доколкото в нашаето семейство силно са преплетени две култури. Ние се явяваме пример за това, как абсолютно различни хора са могли да намерят общ език, за да бъдат заедно. Майка ми е израстнала в Германия, но е родена в Швейцария. Баща ми е възпитаван в турските традиции, роден е в Адана. Моите родители са били не само мъж и жена, но и партьори в работата си.
- На 15 години вие сте заминали да учите в Окфорд, напускайки родния дом. Защо взехте такова решение?
- Исках да уча в Лондон, но баща ми считаше, че в Оксфорд ще получа по-качествено образование. Затова аз заминах там. Впрочем моята по-малка сестра също получи висшето си образование в Оксфорд.
- Възможно ли е именно тези години да са ви повлияли в това, че сега Вие живеете някак изолирано от обществения живот?
- Не, това просто е особеност на моя характер. Когато бях малка, аз не обичах да бъда център на вниманието. Имах свой собстен свят, в който бях истински щастлива. И сега имам свой собствен свят, само че сега нямам възможност напълно да се изолирам в него от заобикалящите ме. Понякога има дни, когато не искам даже да видя своята котка.
- Как се отнасяте към хората, които чакат милостта на съдбата, или вие сама правите всичко, за да постигнете поставените си цели?
- Има една поговорка: ”Късметът идва само тогава, когато му отвориш вратата”. И аз се придържам към този принцип. Сигурна съм в това, че ако сте готови за нещо хубаво, рано или късно ще ви се случи това и ако правите всичко възможно за него, то непременно ще бъде. Ако не мечтаех да стана актриса и не работех упорито над това, то едва ли някой би дошъл при мен да ми предложи да изиграя тази или онази роля.
- Откривате ли някакъв смисъл във всичко, което се случва с Вас?
- Не знам дали ние сами сме си виновни за всичко, което се случва с нас, или това ни е предначертано свише. И ако понякога не ни се удава да постигнем поставената цел, според мен това се явява повод за депресия и отчаяние. Освен това, всеки от нас има свои представи за смисъла на живота. Някой го вижда в работата, друг преживява жовота си, играейки роля, а някой се отдава на религията.
- Какво ви доставя повече радост ?
- Понякога – да поседя на морския бряг, друг път ми се иска да се повеселя, да се изгубя в тълпата. От време на време имам желание просто да поседя у дома в напълно сама.
- Имате ли в живота си моменти, които предизвикват във вас съмнение или недоумение?
- Разбира се. Най-много ме поразява фактът, че на света е имало толкова велики хора, чийто ум е осветявал пътя на много поколения. Работите на Платон, Сократ, Аристотел са написани преди стотици години. Аз се възхищавам на техните мисли и способността им да влиаят на хората. И наред с толкова хубави неща в нашия живот има множество отрицателни, озлобление и завист. Как е възможно това? Не мога да повярвам! Защо хората правят врагове самите себе си ? Това толкова ли е необходимо?!? Тези въпроси постоянно ме измъчват.
- Лесно ли си създавате врагове?
- Старая се да не правя това. Разбирам, че е много трудно, но ми се иска да нямам изобщо врагове.
- На коя черта от вашия характер се доверявате най-вече?
- Винаги мога да кажа: „Давай, ще ни се получи!”
- За кой урок, който животът ви е поднесъл, винаги си спомняте?
- Да получиш урок - това не е достатъчно. Гланото е да го осмислиш и да съумееш правилно да го приемеш. За себе си осъзнах, че произнасянето на думи по човешки има най-голямо влияние. Ако вие за нещо говорите с груби думи, то обезателно ще ви се отразят и на самите вас. Научих се да не бъда перфекционистка. Сега казвам: „Всичко, което беше по силите ми, направих. И при стеклите се обстоятелства моето решение беше единствено правилно!”.
- Нека да поговорим за вашата актьорска професия. Два сезона Вие участвахте във „Великолепният век”. Как стана това?
- Разбрах, че в този проект ще участва Халит Ергенч и на мен ми се прииска също да играя в този проект, даже и във второстепенна роля. Това наистина беше завладяващо! И ето, веднъж попитах:„В сериала ви няма ли да се намери място за мен. Вземете ме, моля ви се, искам да играя тук!”. Обикновенно не правя така, но в този случай нещата се промениха.
- Снимахте се в рекламен клип заедно с Орландо Блум.
- Бях поразена, кокато получих това предложение. Орландо се оказа удивително приятен и спокоен човек.
- В киносалоните излезе филма „Твоята история” с Вас във главната роля. Как получихте тази роля?
- Отдавна исках да работя с Толга Орнек. Прочитайки сценария , той ми хареса, обсъдихме детайлите и дойдохме до съгласие. Главната мъжка роля във филма изпълни Тимучи Есен, с който винаги съм искала да работя. Този филм – това е цялата история на живота.
- При такова натоварено темпо остава ли ви време за личен живот? Имате ли хоби?
- Гмуркане с акваланг – това е моето хоби. Този вид спорт за мен е като медитация. Получавам истинско удоволствие, когато съм под вода.
- Какво четете сега?
- „Inventing the Enemy” на Умберто Еко (италиански писател, филосо; произведенията му покриват широк спектър от теми, от загубени острови и митични светове до необходимостта на народите да измислят врагове си, ако не разполагат с такива, за цензурта, насилието, структурата и използването на информацията ...). Благодарение на нея аз се уча да не си създавам врагове.
- Амбициозна ли сте?
- От време на време, а понякога просто упорита. Много често амбицита ни мотивира за нови достижения, затова тя има своите плюсове, но все пак е необходимо да се знае мярката. На мен ми е чужд принципът: „С цената на всичко ще постигна целта си.”
- Кажете ни нещо за себе си, което все още не се знае за вас.
- Много се страхувам от скорпиони. Когато ги гледам, ръцете и краката ми треперят. И най-удивителното е, че ги откривам винаги, при все, че съм зодия Скорпион.
- Какво ви разстройва най-много?
- Подтисничеството (насилието) над слабите от силните ... Това ми напомня на играта „котка и мишка” .
ИзображениеИзображение

превод от руски срамежливко:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Пон Юли 28, 2014 8:49 pm

Изображение
Не знам доколко ви е известно, но рускоговорящите кореспондират и обменят инфо чрез ВКонтакте (VKontakt), социална мрежа подобна на туитър и фейсбук. Ето какво излезе днес (следя заради "Черната роза") ... а вчера имаше и проблем с мрежата мисля:
Изображение и пост -разяснение под това инфо:
На 16 април основателят на мрежата от Санкт Петербург - Павел Дуров, е обявил, че на 13 декември 2013 г. Руските служби за национална сигурност (бившето КГБ) е поискало от ръководството на мрежата да им предаде лична информация за организаторите на "Евромайдан" , на което те са отказали. През декември е минала сделка по продажба на част от компанията.
Според него, Украйна не попада под юрисдикцията на Русия и законите й не важат за украинските ползватели в "ВКонтакт". На 22 април става известно, че Павел Дуров излиза зад граница и не възнамерява да се върне. Това той е казал в интервю за TechCrunch."Боя се, че няма път за връщане. За съжаление в тази страна е невъзможно да се прави интернет." [277.gif]
По-късно от фонд UCP, който притежава 48% от акциите на «ВКонтакт», са съобщили, че не смятат оставката на Павел Дуров за свършен факт, защото не го бил обсъдил със Съвета на директорите.

Да, бе ... той емигрирал... те го чакат да се върне за обсъждането на условията в затвора, ако изобщо го оставят жив шок1:
Такивава ми ти неща стават из необятната матушка Руссссссссссссссссссь...
плезене 2:

Дано не затвори мрежата мисля: ама ...
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Вто Юли 29, 2014 4:26 pm

Изображение

И така, пресата съобщава, че Берен Саат и Кенан Догулу вече са женени !Изображение/не знам дали така е изглеждала булката днес мисля: /
Свидетели на булката са станали Белчим Билгин Ердоган и съпруга й. Тържеството се е състояло в имение на престижния квартал Санта Моника.
Явно журналистите черпят информация от социалните мрежи с инфо от поканените на сватбата ... така че се очаква повече информация и снимки, но вече можете да се изпращате поздравления [difus_victory.gif]
Да са живи и здрави, най-важното - да се обичат [11363_980.GIF] Тази година булка, догодина - люлка [difus_ok.gif] [41.gif]

Ето ги щастливите младоженци: ИзображениеИзображение
http://gecce.com/magazin/foto-galeri/be ... aflari?p=1
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Юли 30, 2014 9:54 pm

ок:
Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Re: Академия за dizi изкуство и литература "ХУЛИГАН"

Мнениеот petan » Съб Авг 02, 2014 6:19 pm

здрасти:

На какво попаднах, докато търся инфо за разни хулигани, рози, бегълци и .... хи хи:

Досега са минали две сватби: на Беренката и Кенан Изображение
на Бирдже Акалай и Сарп Левендоглу Изображение партньори в "Малкият Ага" (за нея 2-ри брак)
още кои предстоят до есента на 2014:
на 26 август- Енгин Алтан Дюзятан и Неслихан Алкочлар (за нея 2-ри брак);
... Али Йоренч и Фатмагюл Факъ Изображение мисля:
но .... Еткин Дикинджилер и Аслъ Орджан Изображение [difus_19.gif]
също и Ахмет Тансу Ташанлар Изображениене пише с коя мисля:

Нещо интересно, което ми изскочи на търсачката зъбчо: носталгични сватбени фотки на известни турски актьори и публични личности [cuki_girl.gif] много са - 251, естествено е, че не познавам повечето плезене 2: , но има някои много интересни като тази например:
зъбчо: Recep Tayyip Erdoğan ile Emine Gülbaran, 4 Temmuz 1978 Изображение на малкия син на Реджеп - Билал, скъп гост е бил Силвио Берлускони Изображение ...
Yılmaz Erdoğan ile Belçim Bilgin Изображение на Бергита родителите Tanju Korel ile Hülya Darcan Изображение , а баща й освен че е бил красив, майка й -също, но той има забележителна филмова и театрална кариера очички: Бергюзар трябва доста още да се потруди, за да го стигне зъбчо: видях още, че Халит, както и Бергюзар са участвали в някои филми с баща й намигане:
Познах още и други, но по-добре ги разгледайте [291.gif]
http://www.turknostalji.com/fotogaleri/ ... l#sayfaust
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Вто Авг 05, 2014 9:21 am

Изображение

"Зимен сън" на Нурир Билге Джелан ще се бори за 87-я Оскар в категорията "чуждоезичен филм " [difus_19.gif] Това е предложението на тяхното Министерство на културата и туризма.
Нека успехът от Кан да ги съпътства и в нощта на Оскарите [difus_victory.gif]

Изображение
Моето име е Гюлтепе
Benim Adım Gültepe

Изображение
Продуцент: D Yapım
Продуцент: E. Ayşe Durmaz
Изп. Директор: Seçil İssi
Режисьор: Zeynep Günay Tan
2-ри Режисьор: Deniz Koloş, Savaş İlhan
Сценарий: Vural Yaşaroğlu
Оператор: Sedat Yücel
Сценография: Murat Güney
Актьори:
Ayça Bingöl Bingöl (Gülümser), Mete Horozoğlu (Eşref),İlker Kızmaz (Halil), Ekin Koç (Seyfi), Evrim Alasya (Suna), Tolga Sarıtaş (Murat), Efe Akercan (Gülali), Burak Dakak (Fevzi), Hakan Karsak (Basri), Şafak Başkaya (Fuat Hoca),Özgür Özgülgün (Cevat), Bige Önal (Nazlı),Oktay Daner (Dursun Dede), Selen Öztürk (Meziyet), Metehan Erdem (Salih), Numan Çakır (Refik), Necmettin Çobanoğlu (Ziya Efendi), İskender Altın (Saadettin), Ali Altuğ (Rami), İlayda Alişan (Nurten), Miray Akay (Gülten)
Изображение

РЕЗЮМЕ:
Годината е 1980-та. Kвартал Гюлтепе, Измир. Гюлтепе е такъв квартал, че всяка отделна улица има своя история, борба за живот, тъжни разочарования, търсене на надежда, конфликтни семейства, забранени любови, несподелена любов. Свидетели на всички тези истории са четиримата близки приятели Сейфи, Гюлали, Февзи и Мурад.
Гюлюмсер
(Айча Бингьол) е майка на едно от тях - Гюлали. Съпругът й е в затвора, но въпреки това, Гюлюмсер остава здраво стъпила на земята. Работи здраво заради сина си, изживява тайна и забранена любов с привлекателния и вироглав шофьор на микробус Халил (Илкер Къзмас), от която не може да избяга. Халил също е влюбен в Гюлюмсер и иска да изгради живота си с нея.
В махалата Ешреф (Мете Хорозоолу) е хулиган, който както всява страх, така и буди уважение.
Един от главните действащи герои ще бъде квартала Гюлтепе, с неговите хора, младежи, език и култура.

Новият сериал "Моето име е Гюлтепе" започва на 3 септември 2014 по канал Д

Mete HorozoğluИзображение Ayça Bingöl ve İlker KızmazИзображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Авг 06, 2014 9:39 pm

Турска следа в китайското кино намигане:
Изображение
Мечът на Дракона

Приятна изненада за турските киномани е новината за това, че във високобюджетен китайски филм ($65 млн.) една от ролите ще се изпълнява от турският актьор Емре Йълмаз. Негови партьори ще бъдат Джеки Чан, Ейдриън Брооди и Джон Кюсак. Историческата картина „Мечът на дракона” ще разкаже за двама пълководци – китайски (Чан) и римски (Броуди), които съдбата среща на бойното поле („Когато орелът се среща с дракона”). Римските войници са се загубили по пътя си през Китай....
Режисьор и сценарист е Даниел Лий от Хонг Конг, който успешно експлоатира източната тематика в своите проекти.
Продуценти: 8 филмови компании, вкл. Джаки и JJ Productions (Джаки Чан и Сузана Цанг), вкл. китайският фонд „Chinese Film & Television”
Дистрибутор: Encor film (2015) (Сингапур)
Емре Йълмаз (Крорайна) ще изпълнява ролята на вожда на племето кьосем. За да получи тази роля, турският актьор е преминал през жесток кастинг като в началото за ролята му е имало 1200 човека. Но след многодневен кастинг като се е наложило да се преоблича с десетки костюми, показвайки всички свои умения по хореография и източно бойно излуство, Йълмаз е бил предпочетен. А Даниел Лий му е обещал да го включи в следващ проект и го е поканил в актьорския си курс в Хон Конг и то – безплатно. Актьорът е разказал, че в кадрите ще говори на китайски и турски. Но най-сложни за него са били бойните сцени : „ Всичко е толкова реално, че тялото ми е цялото в синини. Неведнъж бях на границата на сериозна травма. За щастие имахме отличен филмов екип, всички с хубаво чувство за хумор, което много помага” – споделя своите впечатления Йълмаз.

За ролята на римски пълководец се спряга Мел Гибсън, но няма твърдо потвърждение, освен че ще е холивудски актьор с голямо име.
Снимките са започнали на 15 април 2014 в Китай, Hengdian - едно от най-големите филмови студия в Азия, после в Дунгхуанг, Западен Китай и също пустинята Гоби.
Световна премиера на 19 февруари 2015 в Китай (в първият ден на годината на Козата).
Изображение
Jackie Chan, Choi Si Won, Adrien Brody and director Daniel Lee

този турски актьор не го знам срамежливко:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Изображение

Във връзка със 100-годишнината на турското кино, по поръчка на тяхното Mинистерство на културата и туризма, от юни месец е започнало гласуване за 100-те филма , което ще приключи края на август.
Представени са 301 филма , избрани от 500, като селекцията е направена от академични, професионални и неправителствени организации. Какви ли са им били критериите ?!? Има филми от периода „Йешилчам” до „Зимен сън” на Нури Джелайн ...

Линкове:
http://100yil100film.gov.tr/
http://www.yuzyilyuzfilm.gov.tr/
Ето филмите, ако искате ги разгледате: http://www.yuzyilyuzfilm.gov.tr/TumFilm ... x?cf=a&s=1
До този момент са гласували около 300 хил. Води култува комедия от 1970 г. „Hababam Sinifi” – ученици от средните класове в пансион, от които са се избавили бедни родители, по мотиви на турският писател – класик Ръфат Йългас. После бил филма „Бандит” (1996) на Явуз Тугруп Ешкъйя и „Baban ve Oglum” (2005) на Чаган Ирмак. Следват „Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm” , “Selvi Boylum Al Yazmalim” (червената забрадка по мотиви на ...Чингиз Айхматов)...
Септември ще обяват резултатите и ще разберем какво са избрали турците , ноооо... предполагам без брадите и забрадките от Анадола и Диарбекир мисля: , те са заети с предизборните клипчета за бащицата - президент :)
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Авг 13, 2014 1:02 pm

Изображение
Изображение

Да ви информирам намигане: преброих приблизително 35 нови сериала, които се готвят да започнат от септември по 5-6 турски телеканала очички: още 10-на, които ще продължат с нови сезони :) , някъде толкова, които са започнали през лятото хи хи: и няколко, които ще стартират в началото на 2015 шок1:
Колко ли ще останат до Нова година зъбчо:
Това са дизитата, които продължават, без тези от TRT 1 [yahoo_10.gif] ... вкл. тези, които са започнали в началото на лятото, които не следя ... сигурно има пропуски, ама това е УДЖАС очички: те излезнаха един куп плезене1:
Изображение

Ще пусна и ТУК инфото, което намерих за началото на сезон 3 на "розата"
50. Bölüm - Bölüm Tarihi: 05/09/2014

http://www.fox.com.tr/Karagul/

За новите дизита подготвям инфо, но чакам да излезнат всички на пътеката Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Авг 16, 2014 1:21 pm

ДИЗИ ПОТОП на БОСФОРА
от септември 2014
Изображение

Гурото на турските сериали Oya Doğan Изображение днес е пуснала материал за наводнението през септември с турски сериали
нее: "На кой телеканал какво ще излезе?" http://www.gazetevatan.com/oya-dogan-66 ... eyecegiz-/
Извадих за по-ясно и доколкото можах тук-там попреведох с GT срам:

Стари сериали, които продължават с нови сезони и такива, които са почнали през лятото :
Kanal D
1. Küçük Ağa
2. Arka Sokaklar
3. Yalan Dünya
4. Ankara’nın Dikmeni с продължение на миналия сезон
5. Kurtlar Vadisi Pusu
6. Ulan İstanbul /Хей, Истанбул/
7. Güllerin Savaşı /Войната на розите/
8. Anasının Oğlu /Майчин син/
Atv
9. Karadayı_3
10. Kara Para Aşk_2
11. Kaçak_2
12. Bugünün Saraylısı_2
13. Diğer Yarım başladı /Другата половина/
Star TV
14. Medcezir
15. Aramızda Kalsın
16. Kurt Seyit ve Şura
17. Güzel Köylü /Красивата селянка/
18. Kaçak Gelinler /Избягалите булки/
Fox
19. Karagül_2
20. O Hayat Benim
22. Kocamın Ailesi /Семейството на съпруга ми/
23. Kiraz Mevsimi /Сезонът на черешите/
24. Ruhumun Aynası /Огледало на душата ми/ – ще го спират на 19 август, вторник 19:45
TRT 1
25. Zengin Kız Fakir Oğlan
26. Beni Böyle Sev
27. Seksenler
28. Yedi Güzel Adam
29. Yazın Hayat Yokuşu
Show
30. Fatih Harbiye
31. Güldür Güldür
Нови сериали, които започват септември, а някои в края на годината или началото на другата:
Kanal D
1. Benim Adım Gültepe (Ayça Bingöl, Mete Horozoğlu ve İlker Kızmaz )
2. Poyraz Karayel /Пойраз Караел/ ( İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu, Limon Yapım)
История за бивш полицейски служител Пойраз Караел (Илкер Калели), който е отстранен от полицията в обвинение на нещо, което не е направил. За да спаси сина си, който е отвлечен от бившата му жена, той прави сделка с Комисаря на полицията и се внедрява в мафията. Неочаквано и за себе си, той ще се влюби в Айшегюл, дъщерята на Боса на мафията Бахри (Муса Узунлар)
3. Bana Artık Hicran De…/Наричай ме Хиджран/(Buğra Gülsoy, Aslı Enver ve Alican Yücesoy)
Хиджран е една обикновенна жена, една майка като всички майки ... Но животът й я принуждава един ден да направи своя избор и тя казва на своята дъщеря „Аз не съм твоята майка”. На въпроса на дъщеря й как тогава да я нарича, тя казва:„Наричай ме вече Хиджран„.
4. Urfalıyım Ezelden (Bülent İnal ve Settar Tanrıöğen, Dolunay Soysert)
5. Şeref Meselesi /Въпрос на чест, адаптация/ (Kerem Bürsin, Yasemin Allen, Şükrü Özyıldız)
6. Bu Son Olsun (Engin Öztürk, Nur Fettahoğlu, Burak Yamantürk, İpek Karapınar ve İlker İnanoğlu).
7. Roman Havası (януари, адаптация на Cennet Mahallesi).
8. Adı Yok (през ануари - проект на Serdar Akar).
atv
9. Üç Arkadaş /3-мата приятели/ (Hakan Yılmaz, Leyla Feray, Burak Hakkı, на Süreç Film) адаптация нa филм 1971 за сляпо момиче ...
10. Cihangir’in Cool Kızı./работно заглавие/ Mustafa Sandal ve Merve Büyüksaraç
11. Aşk Hırsızı /Крадец на сърца/ (Mine Tugay ve Kenan Ece; Mint Yapım)
Дафне е била изоставена заедно с нероденото си дете от човек, в който е била влюбена. На сина си Бора не може да каже, че баща му го е изоставил, и той му пише писмо след писмо.В последно време, когато копнежът за баща му става непоносим, Бора започва да разговаря с него. Текин е крадец и се промъква в дома на Дафне, за да задигне ценни антики и картини. Когато влиза в къщата, Бора се събужда и си мисли, че това е баща му, който той никога не е виждал. Бора говори за първи път след дълго време. Дафне е напълно безпомощна. Или трябва да каже на сина си цялата истина за баща му, или да представи крадеца на Бора като негов баща, който се е завърнал в къщи.
„А вие бихте ли могли да се влюбите в крадеца, който се е промъкнал в дома ви?”
12. Beyaz Karanfil /Белият карамфил/ с Kenan Çoban от Kurtlar Vadisi.
13. Kumar /Хазарт/ (NTC Medya, от януари).
Star TV
15. Reaksiyon (İbr. Çelikkol, Erdal B.Yurdaer Okur, Selen Soyder ve Nehir Erdoğan )
16. Aşktan Kaçılmaz (От любовта не можеш да избягаш) (Erler Film; Berk Oktay, Pelin Akil ve Ceren Hindistan)
Мардин, жестоки закони, заявка за правосъдие, отмъщение ... в сянката на една любовна история ... Прокурор Ясемин (Пелин Акил) е измамена от годеника си и с болката от любовта си се изстрелва командировка в Мардин, без да знае какво я очаква там. По пътя в самолета среща Берзан (Берк Октай), който ще играе важна роля в живота й. Комисар Али (Çağdaş Onur Öztürk) от отдела за наркотици ...
Любовен триъгълник – Ясемин, Берзан и Али. Берзан е влюбен в нея още от детството ...В Мардин властва Искендер Ага (Macit Sonkan) и сее зло навсякъде ...
17. Kaderimin Yazıldığı Gün /Денят, когато бе написана моята съдба/ (Hatice Şendil ve Özcan Deniz, Ceyda Düvenci)
Джейда Дювенджи ще бъде съпруга на Йозджан Дениз и майка на 4 деца ...
По-рано ролята е била написана за Белчим Билгин, но тя се е отказала ...
18. Gönül İşleri /(Sinem Kobal, Bennu Yıldırımlar ve Selma Ergeç)
Семейна драма с най-малката от три сестри,в която роля е Синем Кобал
19. Ben Olsaydım/работно заглавие/ (Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay, Endemol yapıyor)
20. Propaganda (Plato Film, Kemal Sunal, Meltem Cumbul ve Rafet El Roman, януари 2015).
21. Serçe Sarayı /работно заглавие/ (Endemol Star TV’ye Songül Öden, януари 2015)
22. Sil Baştan (Gani Müjde-Tükenmez Kalem Star TV’ye bir komedi).
FOX
23. Emanet (Mehmet Akif Alakurt ve Özlem Yılmaz)
История за една трагична любов ...
Действието се развива в Централна Анадола. В основата на сюжета са действителни събития от 1974 года. В резултат на престрелка загива един млад жандармерист Евфрат, който не е виновен в нищо. Делото е възложено на капитана по безопасност Фърат (Mehmet Akif Alakurt). Опитвайки се да разбере истината и да достигне до справедливо решение, Фърат се запознава със Зелал (Özlem Yılmaz ) и се влюбва в нея .
24. Günahkar /Грешник/ (Seçkin Özdemir ve Gülcan Arslan; MF Yapım, Çağatay Tosun)
Сечкин Йоздемир е млад доктор, който заради своята любима става съучастник в престъпление. Момичето попада в затвора и изоставя приятеля си, като не му остава друг избор, освен да й отмъсти.
„Вина има във всеки от нас” ... „всички сме малко или много грешни”.
Юсуф (Сечкин Йоздемир) и Аслъхан (Хазал Филиз Кучуккоше) са израстнали в един квартал. Единият е завършил медицина, а тя работи в телевизионен канал и пуска цензационни новини. По този път тя се старае да стане известна и богата.
Интересен и необичаен сюжет, една история на за любов, саможертва и разочарование, което се превръща в отмъщение за жестоко и безсърдечно предателство от любимата жена.
25. Kadim Dostum (İlker Aksum, Ünal Silver, Tarık )
26. Glee (2. Kez Uyarlanıyor) /Ocak 2015/
TRT 1
27. Diriliş /Възкресение/ Engin Altan Düzyatan, създаването на Османската империя, мини сериал от 4 епизода ...
28. Hayat Ağacı /Дървото на живота/ Fikret Kuşkan, Özge Özberk, Onur Saylak, Tolga ; Focus Film.
Нова драма за голямо семейство на обущар, който живее с представата за това, че каквото и да направиш – добро или зло, то винаги ще ти се върне. Трудни времена поставят под съмнение тази представа за живота и хората ...
29. Yeşil Deniz /Зелено море/ Özgür Çevik в главната роля; 30 Eylül 2014, Salı
30. Filinta- Bir Osmanlı Polisiyesi. Es Film; Naz Elmas в главната роля.
Show TV
31. Yılanların Öcü (Отмъщението на змията) Hande Soral, Cemal Toktaş ve Ceyda Ateş, Koliba Film.
32. Ah Neriman (Perran Kutman ; Süreç Film)
33. Çiçek
Сериалът ще покаже историята на малкото момиченце Чичек /Цвете/(Nisa Melis Telli), което при раждането си е оставено под натиск от истинските й родители Илкнур и Ръфат ( Седеф Авджи и Емир Бендерлиоглу). Без да знае за това, тя живее щастливо в новото си семейство, докато не става тежък инцидент с тях. Разбирайки за спечелването на джакпота, в първите минути на Новата година, семейството претърпява пътен инцидент и животът на малката Чичек се променя още веднъж. Какво ще стане с момиченцето, което отново е загубило семейството си? И най-важното: кои ще станат родители на Чичек –Шахин и Седеф (Енгин Хепирели и Башак Дашман) или Илкнур и Ръфат ( Седеф Авджи и Емир Бендерлиоглу)?

Добавям още няколко, които видях, че не са отразени от Оя Доган намигане:
34. Son Destan …с Mert Fırat, Tomris Giritlioğlu (ще се снима в Македония, какво се е случило на Балканите 1944-45 г. ) мисля:
35. Alın Yazım/писмо от Али/(1 Eylül Pazartesi Kanal D/ Duygu Keser, Yeşim Gül, Ozan Dağgez, Orhan Aydın ve Mihriban Er)
36. Aşkın Bedeli /цената на любовта/ 1 Eylül Star tv
37. Askin Dili Yok с Yigit Ozsener и Deniz Cakir по Kanal D.
....
Керем Дерен продължава работата си над новия сериал с работно заглавие "Самоотвержено" мисля: , в който ще вземат участие Джансу Дере и Мурад Йълдъръм. Завършил е 1-вият епизод. Другият главен герой ще се казва Кемал и ще бъде съпруг на героинята на Джансу. ... Продължавал да пише хи хи: премиерата се очаква ноември ...
Изображение тук разчетох шок2: "DAVULCU" /барабанчик с GT плезене1: )

Тенденциозно не отразяват кюрдския телеканал SAMANYOLU TV, но там продължават с нови сезони на старите дизита:
32. KUCUK GELIN_2 (24 август)
33. Şefkat Tepe_9
Грубата сметка сочи 70 парчета стари и нови очички: пълна заетост на дизи бранша зъбчо: който не е поискал, той не се е включил в проект [leb.gif]

PS: Оя Доган днес е допълнила инфото си от вчера с пропуснатите сериали намигане: http://www.gazetevatan.com/oya-dogan-66 ... lli-degil/
Днес започва нов сериал от 30-те и аз продължавам да пиша... Днес ще говорим за още 5 сериала ...
Телеканалите все още не са ясни, но един от петте ще бъде обявен скоро. Aşkın Dili Yok на Boyut Film е заснел видеоклип с участието на Deniz Çakır и Yiğit Özşener в Битлис ... в тесен контакт са с канал Д ...
Споменава и за сериала Son Destan на BKM, Tomris Giritlioğlu с Mert Fırat и Bensu Soral ...
Споменава и за Murat Yıldırım и Cansu Dere, които са избрани за главните роли от Ендемол ... върви договаряне с телеканалите ...
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Нед Авг 17, 2014 7:58 am

ВЕЛИКОЛЕПНИЯТ СУЛТАН
Halit Ergenç

Изображение
за живота, любовта и актьорството

След четири години в сериала "Великолепният Век" Халит Ергенч говори пред Ayşe ARMAN/hurryiet KELEBEK/ за живота, за плановете си, за любовта и брака си с Бергюзар Корел ... http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hayat/27015082.asp

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот g_georgieva08 » Нед Авг 17, 2014 12:07 pm

... и превода на интервютo благодарение на varna_2 [480.gif] [480.gif] [480.gif]
За живота, любовта и актьорството с Халит Ергенч
Разговаряме с Халит Ергенч за живота, актьорството, любовта и брака му с Бергюзар Корел след 4 години, отдадени на ВВ.

Представям ви Халит Ергенч.
Отървал се е от онази дълга брада, олекнало му е.
Седи срещу мен с тениска, на която пише „невидим“.
Личи си, че иска да е невидим в тези дни.
Показва ми от телефона си клипчета със сина му Али, разказва ми, че преди да дойде при мен, вкъщи са правили сладолед.
Наваксва за четирите години, в които непрекъснато беше на снимачната площадка и нямаше възможност да вижда достатъчно сина си и съпругата си Бергюзар Корел.
В който и сериал да участва, чупи рекордите. Любимецът на продуцентите. „Зерда“, „Алие“, „1001 нощ“, ВВ.
Чукнете на дърво, всички негови проекти се увенчават с успех.
Но той не приписва успеха на себе си.
„ В края на краищата това е екипна работа. Колко струва, ако само аз съм добър, всички трябва да играят добре.“

Изображение
Приключи ВВ. Всички са любопитни какво ще правиш сега?

Ще ми повярваш ли, ако ти кажа, че и аз не знам. По някакъв странен начин всичко ми олекна, чувствам се спокойно. Отървах се и от брадата! /смее се/

Казал си, че не искаш да играеш в сериали тази година. Умори ли се, да си починеш ли искаш?

Точно така.

Или това е стратегически ход.

И това го има.

Или се опитваш да си освободиш време, което да прекарваш със сина си и съпругата си?

Всъщност всичко, което изброи. ВВ е най-дългият ми проект. Това е сериал, в който не всеки актьор има късмета да играе. Изиграх 42 години от живота СС. Направо си беше като да направиш докторска дисертация върху Сюлейман.

Това изтощава ли?

Разбира се. Но това е природата на актьорската професия. Няма значение дали е в сериал или в театъра. Опитваш се да разкриеш чувствата на друг човек и така се отклоняваш от своите собствени емоции. Съзнателно подхождаш към определени чувства и събития. Не е възможно това да не те измъчи, да не те похаби. Изживях всички вътрешни борби и терзания на СС. От смъртните присъди над децата му до загубата на единственото, което има в този живот, до сетния му дъх. Имаше един американски преподавател по актьорско майсторство. Бяхме на негов семинар. Един човек попита: „Винаги ли трябва да ни е толкова трудно, когато се опитваме да извадим от себе си определен образ?“. Той се обърна и каза: „На вас ви плащат именно за това. Вие да не си мислите, че ви плащат, защото сте известен?“ Моята работа беше да се чувствам сякаш съм истинския Сюлейман, това и направих.

Колко време ти отне да се освободиш от образа?

Е, не беше лесно. Нито психологически, нито физически. 4 години бяхме заедно със СС. Когато продължителителен период си в определен образ, се чувстваш сякаш си носил едни и същи обувки дълго време. Има точки, които се обездвижват. Понякога загубваш своята еластичност като актьор. Полагаш както физически, така и психически усилия и след това пак трябва да се върнеш към себе си. И във физическия смисъл, не става просто да щракнеш с пръсти и да се върнеш към това, което си бил преди. Брадата си дори премахнах на три етапа. Накрая, когато съвсем я обръснах, Бергюзар застана пред мен и каза: „4 години не сме се виждали, затъжих се за теб, любов моя.“ И ме прегърна много силно.

А Али?

Той се изненада страшно много. Скачаше като подивял. Показваше ме на всички: „Виж, татко си махна брадата. Виж брадичката на татко, колко била малка.“ /има предвид ченето/. Той не си ме спомня без брада. Беше само на 10 месеца.

Вярно ли е, че си отклонил предложение за 150 000 лири на серия за новия сезон?

Естествено, че не е вярно. Няма кой да ви даде такива пари. Това са градски легенди. Преди някои продуценти плащаха астрономически суми на звездите в тв канали, които стартираха, но това не им донесе успех. Разбира се актьорите вземат добри пари. Но работата не приключва само с актьорите. Един сериал не се крепи само на актьорския състав. Глупаво е да се мисли така. Трябва да дадеш заслуженото на всеки работещ за сериала, от първия до последния, за да успее един проект. Накратко, длъжен си да си разпределиш като продуцент парите равномерно. Истината е, че в този момент не се интересувам от никакви предложения. Няколко месеца съм в безтегловност, като земя, която очаква да бъде обработена и засадена. И двамата с Бергюзар работихме и имаше сутрини, в които, разделяйки се, си казвахме: „Хайде, любов моя, дано след два дни успеем да се видим.“ Сега е време да наваксам за онези дни.

Няма ли да полудее Бергюзар да те вижда непрекъснато вкъщи.

Не, няма! Даже ще й бъде много приятно.

Каква е тайната на това, че всички сериали, в които играеш имат успех?

Уважението, което изпитвам към професията си. Ако има някаква тайна, това е. Според мен едното най-ценно нещо в живота е работата, другото човекът, с кого свързваш живота си. Те определят цялото ни бъдеще. И към двете неща се отнасям с уважение и се опитвам да бъда достоен за тях.

„Ако жените те харесват, ако си красив, ще успееш в актьорството?“ Това ли е формулата.

Разбира се, че не. Външният вид играе роля до някаква степен. От определен момент нататък обаче всички виждат как си вършиш работата. Никой няма да гледа някого само заради черните му очи и здравите мускули. А и аз самият не се намирам за красив.

Жените твой покровител ли са?

Бергюзар е моят покровител.

„Спокоен, уравновесен, задълбочен, скромен, джентълмен, сериозен“. Тези думи използват хората, когато говорят за теб. Приятно ли ти е това?

На кого не би му било приятно? Наистина имам такава страна в себе си, спокоен и уравновесен съм, но е вярно, че изживявам и доста вътрешни бури . И аз като всеки друг човек се опитвам да разгадая живота и себе си.

Детството?

О, това е дълбока тема. Не беше лесно детството ми. Да не си развалям настроението сега, нося един куп травми оттогава. Липса на пари, липса на внимание, самота. Родителите ми се разведоха, когато бях в началното училище, но баща ми и доста време след това остана в дома ни. Всеки ден скандали, направо апокалипсис. Освен това с нас беше и две години по-малката ми сестра, която е с психически увреждания, труден беше животът ни. Баща ми изчезваше за по 3-4 месеца, после пак се появяваше. Работеше в градския театър. Беше текстописец на песни. Има песни като „ Şimdi Şeytana Uyduk, Bin Kere Perişan Olduk“, която всички знаят. За мен в центъра на нещастието на семейството ни беше баща ми. Защото непрекъснато се държеше безотговорно и разстройваше майка ми. Затова исках да бъда далече от него и живота, който водеше.

Учил си корабно инженерство ...

Да, защото мъжете на лелите ми бяха инженери. За мен те бяха „добрите модели“. Само и само да не ставам като баща си, да не се занимавам с изкуство. Но на втората година спрях да ходя в университета. Човек не може да избяга от това, което е заложено в гените му. Музиката ме зовеше. Бях приет в оперния отдел на консерваторията. След това се прехвърлих в отдел „Мюзикъл“. Тогава се пресякоха пътищата ни с Халдун Дормен, покани ме в една пиеса. Казах му: „Аз съм музикант.“ А той отговори: „Не, ти си актьор, който може да пее". Оттогава се занимавам с актьорство.

/Отбелязвам, че Халдун Дормен е свекър на Айше Арман, легенда на турския театър, наскоро имаше изявление, че Халит и Окан са негови ученици и се гордее с тях/

Говори се, че не си приемал предложения за реклами, за да не навреди това на образа, който играеш.

Да. Защото лесно спечелените пари в живота ми, лесно си и отиваха. Не вярвам в лесно и бързо спечелените пари. Ако някой дойде при мен с предложение за реклама, той го прави заради работата, която върша, заради проекта, в който участвам. Например заради това, че участвам във ВВ. Ами тази реклама ще се появява насред сериала. Това не е ли глупаво? Може ли да позволя нещо да съсипе образа на Сюлейман? Освен това не обичам да правя много неща едновременно. Никой не ми е забранявал, това са си мои принципи.

Имаш ли си мании?

Да. Перфекционист съм. Имам си също и прякор. „Празната чаша“

Тоест?

Казват, че за мен чашата е винаги наполовина празна. Например всички, когато направят нещо хубаво са щастливи, летят, завладени са от тази магия, а мен ме обземат страхове. Един вътрешен глас ми казва: „Е, хубаво, успя да направиш това, но ще имаш ли сили за нещо по-добро.“ Никога не съм доволен от себе си. Имам много страхове за себе си и живота. Имам усещането, че в момента, в който кажа, че всичко е прекрасно, то за миг ще потъне и замине.

Страхуваш се да не загубиш нещата, които имаш.

Да. В мен е стаено винаги едно напрежение, затова ми казват „празната чаша. Но и нашата работа е много неблагодарна. Кога един сериал върви добре казват: „Лелеее, много си добър, супер си, няма по-добър от теб“. Ако нещата се обърнат на зле, веднага те слагат на устата на топа. Всички си мислят, че аз съм направил само ‘Zerda’, ‘Aliye’, ‘Binbir Gece’, ‘Muhteşem Yüzyıl’. Нищо подобно, играл съм в още куп неща, които завършиха разочароващо, не си спомням имената даже на всички хора, с които съм работил. Казваха ми: „Халитчим, ще напишем 10 серии, в които да играеш“. На следващия ден няма и следа от тях, никой не ме търси.

Значи не винаги животът ти е бил бляскав и лек?

Луда ли си? Никога не съм имал пари. Четири месеца стоях вкъщи, докато си намеря работа. Хранех се с парче сирене и мед. Давах уроци по танци, взема някой лев, платя наема и парите свършили. Обикалях из цял Истанбул с колело. И в Консерваторията ходех с колело. Правих си сметка колко пари мога да отделя за храната в столовата на университета. Работех като системен оператор. С тези пари си плащах за столовата, с останалите си купувах Синя Карта./после ще го видя какъв е този документ/. Както виждаш по отношение на парите винаги съм бил много предпазлив. Никога не съм вземал пари от родителите си. Не можех дори да отида на кино. После, когато започнах да печеля, никога не ме е напускала мисълта, че това няма да трае вечно. Благодаря на Бог, в момента имаме пари, за да водим хубав живот. Но и това си има своята цена. Сега плащаме, за да намерим място, където можем да останем сами. Ходихме в Лондон. Гребем с Али с лодката в езерцето в Хайд парк. Едни араби започнаха да ни преследват с колелета и викат: „Хелоу, Сюлейман, хайде да се снимаме!“. ВВ се гледа в 150 страни. Най-голямото ни желание с Бергюзар е да отидем на някой от гръцките острови, но се страхуваме, че няма да ни оставят да направим и една крачка.

През последните години изживя доста тежки моменти. Племенницата ти се самоуби, загуби баща си, почина Мерал Окай, отиде си и Тунджел Куртис, последно загуби майка си ...

Не питай! Всеки един от тях е отделна моя история. За всеки можем да седнем и да си говорим с часове. От всеки съм научил много и всеки от тях е много специален за мен. Смъртта на баща ми е нещо отделно. Между бащи и синове винаги има някакво напрежение, сдърпвания. Но ние изобщо не се разбирахме. Ако всеки от нас двамата се спусне дълбоко в това, което е преживял, всеки ще намери основание и оправдание за себе си. Баща ми е имал с една година по-малък брат, той умира, баща ми ме е кръстил на него. Аз съм първия му син. Има пет брака, народили са му се един куп деца. Носеше на майка ми сина, който имаше от следваща си жена и й казваше: „Погледни, Инджи, виждаш ли колко е сладък?“ Имам две сестри от брака на баща ми преди този с майка ми, след това има две деца от майка ми, след това още две деца. Когато умираше извади снимка на майка ми от портфейла си. Беше интересен, но труден човек.

Пет пъти ли се е женил?

Пет, шест даже и ние не можахме да разберем. Бях на 23 години, когато ми каза: „Ожени се, синко, какво толкова ще стане, ако не се получи, ще се разведеш!“ Ето такъв човек беше.

„Може би и аз нося гените на женкар“. Казваше ли си това, имаше ли такива страхове?

Имах да. И аз бях много див, минах през много жени. От цвят на цвят. Но с Бергюзар и Али се чувствам завършен. Свърши вече. С нея сме неразривно свързани. Бергюзар има за мен много специално и отделно място.

Каква е любовта ви?

Любов, която не на всекиго е отредено да изживее. Да бъдем заедно с Бергюзар е наша съдба. Първо се запознах с родителите й, дори съм играл с тях. Тогава бях в 20-те си години. Бергюзар е 12 години по-малка от мен. Тогава не се познавахме, тя най-вероятно е била още в началното училище. След това минаха години, бях на едно място в Бейоглу. Зад мен няколко момичета бъра- бъра разнищваха преподавателите в Консерваторията. Обърнах се и казах: „И аз уча в Консерваторията!“ Тогава се запознахме, но не знаех, че е дъщеря на Танжу и Хюля. След това се видяхме още един-два пъти. По-точно аз един-два пъти тайно я проследих. Но връзката ни си остана платонична, само в тези рамки. След години се срещнахме отново в ББГ и забелязахме, че онова взаимно въздействие все още го има, и не си отива.

Значи тя те е харесвала още преди години, така ли?

Да, но тя е много чувствителна и деликатна жена. Не показваше лесно какво иска. Очевидно се е притеснявала, срамувала се е. И аз при това положение изчезнах , тръгнах си. След това имах един куп връзки. Даже се ожених. В живота се плаща за всяко хубаво нещо. И ние все още плащаме за нашата любов. Защото всеки познат-непознат може да скочи и да започне да се изказва за нашата връзка. Чувства се в правото си да го прави. Преди в махалите ги имаше дежурните клюкари, сега го има Интернет. Изложен си на директни обиди и клевети.

Кое най-много те дразни от нещата, които се говорят за вас?

Толкова много глупости и лъжи бяха изписани, кое по-напред да ти кажа. Бяха казани ужасни неща, само за да ни разстроят, да ни причинят болка. Бомбардировката навън не спира, а ние се обръщаме един към друг и се прегръщаме много силно. Това, което най-много ме натъжаваше, беше несправедливото отношение към Бергюзар.

Какво в Бергюзар най-много те поразява?

Енергията, с която направо ме вдига във въздуха.

Още ли е пълна с живот според теб?

Разбира се, и дума не може да става. Невероятно жизнена е, открита, отворена към другите, забавна. Но ако пожелае може да бъде също толкова женствена.

Не я ли отегчаваш с това твое спокойствие и уравновесеност?

/Смее се/ Понякога се отегчава. Даже по времето на ВВ казваше: „Стига вече. Омръзна ми от теб“. Защото между нас непрекъснато стоеше Сюлейман, хората постоянно казваха: „Сюлейман направи това, Сюлейман направи онова“. Да речеш да седнеш да пийнеш нещо, да потанцуваш и ще излезе снимка, на която пише „ Сюлейман се размаза“. Не можехме да живеем нормалния си живот.

„Съпругата ми е актриса, но тук е Турция. Няма право да се целува, не може да играе в любовни сцени“. Имаш ли такива условия?

И двамата сме актьори и двамата изпитваме огромна любов към професията си. Разбира се, че ще правим това, което изисква ролята ни. Как да й кажа: „Няма да се целуваш!“ Възможно ли е подобно нещо. Това е все едно да й кажа: „Нямам ти доверие!“ Защо си заедно с този човек тогава? Освен това, ако и кажа подобно нещо и се усъмня в нея, трябва да го направи и тя. Аз също се целувах с един куп жени, защото ролята ми го изискваше. В такъв случай трябва генерално да преразгледаме начина, по който гледаме на своята професия. Например тя има сцени с Кенан и народът започва с атаките: „Тя тая жена и без друго си е такава, онакава“. На мен изобщо не ми пука, изцяло стоя зад жена си и ще я подкрепям докрай.

Каква съпруга е, каква майка е...

Невероятно забавна майка е. Но когато е нужно може да бъде строга. Това много ми харесва. Децата е нужно да имат дисциплина. Понякога в Бергюзар чувам гласа на майка ми. Като съпруга е невероятно загадъчна. Обича да прави изненади. Организирала е времето ни по много интересен начин, изненадвала ме е по най-неочаквани начини. Освен това много хубаво готви. Умирам за нещата, които приготвя.

Казваш ли си „А ако ме напусне и си отиде?“. Страхуваш ли се от това?

Страхувам се, разбира се. Дори не желая и да си мисля за подобно нещо. В живота няма гаранция за нищо. Непрекъснато трябва да поддържаме връзката си жива. Трябва да чувстваме, че придаваме важност един на друг. Аз правя каквото е по силите ми.

Как изглежда картината на вашето щастие.

В морето сме, гмуркаме се, закачаме се един с друг. Или танцуваме вечер на някое място.

Али какво прави, докато танцувате?

Ако танцуваме вкъщи с Бергюзар, той влиза между нас. Откъсва майка си от мен. Домът ми е мястото, където се чувствам най-щастлив. А Бергюзар е моето спокойствие. Човекът, на когото мога да „опра“ сърцето си, когато ми е най-тежко.

Какво правите, за да съхраните тази любов?

Много безмислени хора приказват безсмислени неща, разпространяват клюки. Ето например с такива хора не влизаме в спорове и обяснения. Това е един от начините да опазим любовта си. Защото това изсмуква енергията на човек. Предпочитаме да влагаме тази енергия в любов. Хората за съжаление гледат на нас като на открита мишена, по която могат да стрелят. Затова непрекъснато се месят, но проблем помежду си нямаме.

Значи само неща, които идват отвън...

И да има нещо, то са обичайните във всяка връзка спорове. Нашият проблем са бомбите, които хвърлят отвън по дома ни.

Защо го правят?

Когато започна любовта ни някои хора се опитаха да представят Бергюзар като човека, заради когото е приключил брака ми. В това е проблемът. А истината е, че краят на този брак няма нищо общо с Бергюзар. Абсолютно несправедливо е да бъде обявявана за жена, която разбива семейства. Абсолютна глупост. Отгоре на всичко вече 5 години сме женени, синът ни е на 4 години. Хората казват: „Защо тогава не излезе и не го каза?“. Ако бях влязал тогава в тези скандали и спорове и аз, и Бергюзар щяхме да бъдем още по-наранени. Защото ние не можехме да стигнем до тези хора, не можехме да го направим, каквото и да бяхме казали. Виж, вече години наред сме заедно, това не е ли най-добрият отговор? Запушваме си ушите, прегръщаме се и продължаваме да сме си семейство. Да ни оставят на мира вече!

Беше активен покрай събитията в парка Гези. За теб Гези израз на какво е?

Разбрах, че сме израснали с много романтични представи. Гледали сме на живота по много романтичен начин. И не сме били научени на определени неща. Не сме знаели доста неща. Така всъщност може да бъде обобщено всичко. Изправихме се пред неща, за които не можехме да си дадем сметка, не можехме да видим. Всичко се оказа, че е много по-мръсно, отколкото ние сме предполагали. Но се запознах с великолепни млади хора и това е едно от най-големите неща, които спечелих в тези събития.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=793108.615
[difus_20.gif] влюбена: [difus_20.gif]
Аватар
g_georgieva08
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот petan » Вто Авг 19, 2014 6:26 pm

Изображение
Изображение ИзображениеИзображение
Халит Ергенч е пристигнал днес рано сутринта в Сараево, столицата на Босна и Херцеговина.
Той е гост на тазгодишния филмов фестивал в Сараево (SFF), който се провежда между 15-23 август. Тази вечер ще се появи на Червения килим!

http://www.klix.ba/vijesti/kultura/zvij ... /140819009
HE: Много съм развълнуван. За първи път присъствам на СФФ, за който съм слушал много.Много съм щастлив, че имам тази възможност, въпреки че няма да остана дълго. Надявам се да имам възможност в бъдеще да се върна, тъй като не съм бил в Сараево. "
Казал е още, че знае за босненци, че са много приятни и гостоприемни хора , въпреки че имат болезнена история и добавя: Въпреки това хората тук стоят здраво на краката си и са пълни с енергия. Надявам се да науча още повече по време на престоя си тук."
Халит Ергенч ще си тръгне от BH утре сутринта.

Halit Ergenc за Klix.baИзображение http://www.klix.ba/vijesti/kultura/hali ... 40819056#8
"Приятели ми казаха, че това е един от най-добрите филмови фестивали в Европа с качествени филми и излъчва специална енергия", е споделил известният актьор.

Изображение
Тази вечер Халит Ергенч бе приветстван на червения килим на филмовия фестивал в Сараево от ентусиазираните зрители
http://www.klix.ba/vijesti/kultura/ovac ... 40819121#6
Изображение Похвалил се е пред камерите на BHT, че днес е опитал "много як бюрек" намигане: ""Въпреки това, най-хубавото нещо тук е гостоприемството. Хората са невероятни. Чувствам се у дома си. Храната е добра, но хората са страхотни"
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Вто Авг 19, 2014 10:13 pm

ИзображениеИзображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Re: Академия за dizi изкуство и литература "ХУЛИГАН"

Мнениеот g_georgieva08 » Сря Авг 20, 2014 2:03 pm

ИзображениеReaksiyon ne anlatıyor?/20 Ağustos 2014 Çarşamba/ VATAN
http://www.gazetevatan.com/oya-dogan-66 ... nlatiyor-/

Копвам на Варна обичам те: инфота за "Реакция" от госпожа Изображение
Оя Доган е писала за „Реакция“
Дизито ще бъде полицейски екшън. Разказва какво се случва в държавата. Сценаристите споделят, че за разлика от обичайните полицейски екшъни, при тях жените няма да си стоят по къщите. Създали са образи на силни и здраво стоящи на краката си жени. Искали са да направят динамичен сериал. Опитали са се да се доближат до динамиката на кино екшъните. Оуз / играе се от Ибрахим Челиккол/ е червена барета се сблъсква с предателство. Пътят на отмъщението ще го срещне със Текин, боец от специалните части. Това отмъщение ще ги отведе до мръсните дела, които се вършат във властта. Ще влязат във война с мощна клика. Без да искат се превръщат в герои. Сериалът представя света на настоящата политика. Досега зрителите са гледали политически екшъни, в които Турция е по-скоро в ролята на държава, на която и устройват капани и номера. Този сериал превръща Турция от пасивна в активна държава. Предвидени са 45 персонажа.
Селен Сойдер играе доктор Зейнеб, бившето гадже на баретата Оуз / Ибрахим Ч./
Нехир Ердоган играе военен прокурор Дуйгу . Тя е настоящето гадже на Оуз.
Ердал Бешикчиолу е в ролята на Явуз Аслан, с прозвището Вуйчото / буквално, ама той сигурно ще е Кръстника/. Бивша важна клечка в разузнаването, един от хората с влияние на бившия режим.
Юрдаер Окур /нашият човек/ е в ролята на Гюркан, шеф на разузнаването.
Има и други герои.
Започва на 17 септември, сряда.(най-вероятно)

Музика: Fahir Atakoğlu
Сценография и костюми: Nilüfer Çamur
Режисьор: Onur Tan
Консултанти: Cüneyt Aysan, Bahadır Özdener
Ако няма превод на политическия екшън, нищо няма да се разбере само с гледане намигане:

ИзображениеИзображение
ИзображениеБивша важна клечка в разузнаването, един от хората с влияние на бившия режим.
petan написа:В основата на сюжета на сериала са залегнали реални събития, които отразяват борбата за власт вътре в държавата. На преговорите, които са се състояли в Осло на 7 февруари, в рамките на Съвета за сигурност, са се обсъждали събития, които имат връзка с междудържавната сигурност. Случва се така, че конфеденционалността на преговорите е нарушена и изтича информация в пресата. Телевизията го пуска като Проект 7, който после преименува в Реакция. Целта на екипа е да създаде сензационен материал, основан на мнението на хората и тяхната реакция.
[difus_20.gif] влюбена: [difus_20.gif]
Аватар
g_georgieva08
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот petan » Чет Авг 21, 2014 8:07 am

Изображение
Сараево е невероятен, ще се върна тук с моето семейство!

Интервю на Халит Ергенч за AA/анадолската агенция/ http://www.najnovije.ba/vijesti/najnovi ... porodicom/

„Запознах се с много хора по време на пребиваването ми. Този град е невероятен! Турция и Босна и Херцеговина имат много общи неща и мисля, че това много си личи. Като цяло тази визита не ми е достатъчна. Трябва да се върна тук със семейството си и да остана по-дълго, за да посетя и други градове”

„Що се отнася до филмовия фестивал, тук цари наистина позитивна и топла атмосфера. Удоволствие бе за мен да видя как протокола работи без някои клишета и колко сърдечно са посрещанати гостите. Съжалявам, че не мога да остана по-дълго. Ще препоръчам на моитe приятели да дойдат тук на Филмовия Фестивал в Сараево, а в бъдеще ще бъде удоволствие за мен отново да посетя тази страна”.

Добавил е, че с удоволствие ще си сътрудничи с режисьори или актьори, ако получи оферта.
Говорейки за предишните си посещения в Сърбия и Хърватска, Халит Е. е казал, че е чул, че сериалите , в които играе – 1001 нощ и ВС, са имали добра гледаемост в тези страни. Но не е очаквал да има такава популярност и в Босна и Херцеговина, нито такова топло посрещане на червения килим , каквото е билo снощи.

„ Не знам защо, но винаги когато посещавам някоя страна и видя такъв интерес, в мен се появява вълнение и не ми се вярва. Така че действително не съм очаквал такава популярност тук, много съм щастлив.”

Коментира болезненото минало на Босна и Херцеговина. Споделя, че 20 години не са много за историята, но е забелязал, че хората са усмихнати и въпреки всичко стоят изправени.
„ Мисля, че има надежда за тази страна, която наистина е преминала през болезнен период. Мисля също, че проблемът не е в отношението между хората, най-вече конфликтите възникват заради политически игри и заради интереси. Бил съм в Сърбия и Хърватия, а сега и тук, в Босна и Херцеговина. Това, което видях е, че гражданите на тези страни много си приличат. Така че аз мисля, че съвместното съществуване не би трябвало да е проблем за тях. Понякога политиците всяват раздор. Но вярвам, че всички проблеми могат да бъдат решени, когато хората могат да седнат и разговарят един с друг. В края на краищата животът трябва да премине в любов, разбирателство и прошка.

Бележка на "petan": Болезненият период за Босна и Херцеговина е гражданската война през 90-те години, при разпадането на бивша Югославия. Най-лошото е, че това разпадане на Балканите е съпроводено с кървави кланета на верска основа. В този регион има огнища, които тлеят и днес ...
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Авг 23, 2014 8:43 pm

Изображение

Крадец на сърца
Изображение

по идея на: Metin Açıkgöz
сценарий: Birol Güven, Yaşar Arak, Caner Güler
режисьор: Emre Kavuk
продуцент: MinT Prodüksiyon
директор: MinT Prodüksiyon
с участието на: MİNE TUGAY, KENAN ECE, BERK PAMİR, İŞTAR GÖKSEVEN, MAZLUM KİPER, FUNDA POSTACI, ARDA ESEN, SELİN ORTAÇLI, ESER EYÜBOĞLU, ERDEM BAŞ, AHMET BURAK BACİNOĞLU, CEREN DEMİREL, FİLİZ UYSAL, CANSU KURGUN.
tv канал: atv, 31.08.2014, неделя

Изображение
 : Дефне (Мине Тугай) е самотна майка, която отглежда сина си Бора с подкрепата на своите родители. Изоставена е от човека, в който е била влюбена, преди раждането на сина им. Бора расте и все повече се интересува за баща си. Отначало Дeфне му казва, че баща му е заминал за Австралия, но когато момченцето престава да вярва на това, Дафне му казва, че той скоро ще се върне.
Текин (Кенан Едже) , макар и да държи кафене заедно с приятелите си Синан, Кемал и Филиз, той се занимава с кражби на антики и картини, но никой не подозира за това. Последният му обект на кражба е дома на Дефне, където тя държи много ценна книга. Текин трябва да я открадне.
Промъква се в тъмна доба, но Бора се събужда и виждайки го си мисли, че това е баща му, който се е върнал, и който той никога не е виждал досега.
Изображение
 : Дефне е напълно безпомощна. Или трябва да каже на сина си цялата истина за баща му, или да представи на Бора крадеца като негов баща, който се е завърнал в къщи.
"А вие бихте ли могли да се влюбите в крадец, който се е промъкнал в дома ви?”
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Нед Авг 24, 2014 5:40 pm

Изображение
от промото на Kanal DИзображение

ИзображениеИзображениеОчаква се да излезе официално в понеделник!

Изображениеето го [difus_19.gif] Емоция! Емоция! В турският Kanal D ! http://video.kanald.com.tr/yenisezon/Ye ... ilmi/25627

Излезнал е официален постер на TFT Production Company за Изображение
скоро и промо Изображение
https://www.facebook.com/korkuncyillar
https://www.facebook.com/MuratYildirimi ... fref=photo
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Пон Авг 25, 2014 7:17 am

Изображение
Документален филм за жените в турското кино
По повод стогодишниния юбилей на турския филм, легендарни актриси, които са белязали историята на турската кинематография, ще бъдат представени заедно в един документален филм. Популярни имена, като като тези на Нургюл Йесълчай, Озгю Намал и Берен Саат, ще бъдат интервюирани като едни от най-младите актриси в турската кинематография.
Ще бъде заснет документален филм " Сто години турско кино с легендарни имена на актриси" под егидата на Асоциация на възрастните хора (DÜYADER), Асоциациата Film-San и Асоциацията на жените. Филмът ше се излъчи през септември. Той ще даде представа за положението на жените в турската филмова индустрия, за образа на жените в миналото и сега, за тяхното културно и политическо положение – преди и сега. Във филма ше покажат актриси, които са били заедно с доминираните актьори - колеги, които в началото на киното са били пренебрегвани, а в днешни дни са легенда.
През последните години киното се свързва с познати имена. Nurgul Yesilcaj, Ozgu Namal, Gulse Birsel, Beren Saat, Ezgi Моlа, Belcin Belgin са само някои, които ще говорят за актрисите –легенди в киното.
Зрителите ще видят документалния филм с продължителност 100 минути, като ще започне от самото началона турското филмово производство с черно-белия филм. В документалния филм ще се използват архивни кадри, постери, части от филми от частни филмотеки и държавния аргив.
Документалният филм ще започне с "Митингът в Султанахмед", първият турски филм на Halide Edip Adivar, ще намерят своето място и запомнящи се филми като: Beklenen Şarkı (Песен за бъдешето), Üç Arkadaş (Трима приятели), Erkek Ali (Малкият Али), Haremde 4 Kadın (Четири жени в харем), Gurbet Kuşları (Прогонените птици), Sevmek Zamanı (Време за любов), Ahh İstanbul (Ах, Истанбул), Bitmeyen Yol (Безкраен път), Kızgın Toprak (Сърдита земя), Arkadaş (Приятели), Selvi Boylum Al Yazmalım (Червената забрадка), Sürü (Стадо), Yol (Път) и много други.
За своите преживявания при снимането на филмите ще разкажат актрисите: Belgin Doruk, Muhterem Nur, Sezer Sezin, Gülistan Güzey, Cahide Sonku, Çolpan İlhan, Selma Güneri, Nilüfer Aydan, Sema Özcan, Pervin Par, Sevda Ferdağ, Nebahat Çehre, Selda Alkor, Semra Özdamar, Hale Soygazi, Şerif Sezer, Meral Orhonsoy, Perihan Savaş, Melike Demirağ, Banu Alkan. Актрисите, които са все още живи, ще говорят за починалите си колеги, с които са си партнирали и са се познавали добре.
Mujde Ar, позната с ролята си като Бихтер в Ask-i Memnu (старата версия), ще има специално място в документалния филм, защото тя поставя началото на нова ера в турския театър. Актриси като Hale Soygazi, Hande Ataizi, Nur Sürer, Zuhal Olcay също ще бъдат показани, които са важни за художествените детайли в развитието на самото кино.
Комедията с Adile Nesit ще има специална част във филма. Също така, както и незабравимите актриси Ayfer Feray, Diclehan Baban, Suzan Avcı, Neriman Köksal и Feri Cansel, известни с дрехите, които са носели в своите филми.
Актриси, които са имали свои близки хора, както и са станали любими на зрителите като са ги опознали чрез филмите им, като Bergüzar Korel, Tube Büyüküstün, Belçim Erdoğan, Ceyde Düvenci и Tube Ünsal, също ще имат място в документалния филм, защото с актьорските си умения са създали живот на звезда.
В допълнение към откъсите от филмите, в които те са се снимали, актрисите ще говорят за личния си живот, ще има фотографии, свързани с живота на преводачи като допълнение към ролите им.
Снимки и записи от награждавани филми, в които са играли звездите Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik и Filiz Akın и които с играта си са оставили своя отпечатък върху продължителен период от турското кино- повече от петдесет години, също ще бъдат показани в документалния филм.
Документалният филм ще завърши с коментарите на актьори, писатели, продуценти и режисьори.
Излъчването на филма ще бъде повод за гала вечерта, организирана от DÜYADER, чийто президент Cinar изрази задоволството си по повод показването на големите имена на турското кино.Оя Demirtok от Асоциацията на жените, каза, че това е първият подобен филм, и че подобно нещо никога не е снимано, като добави, че се надява, че лицата и работата на актрисите да бъдат събрани в книгата.
Самото честването и гала вечерята на юбилейната годишнина се очакват на 14 ноември.
@ petan
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Пон Авг 25, 2014 10:04 pm

Reaksiyon 3.Fragman Yeni HD (25.08.2014)

Beyaz Karanfil ilk fragman Atv
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Karadayı / Хулиганът