ASI-BG.COM • Виж темата - Çalıkuşu

Çalıkuşu

Всички завършили и излъчени сериали

Ще гледате ли този сериал?

Анкетата свършва на Чет Яну 02, 2014 12:09 pm

1. Да, непременно.
15
58%
2. Само ако има превод.
9
35%
3. Може би.
1
4%
4. Не знам.
0
Няма гласували
5. Не, не ме интересува.
1
4%

Общо гласове : 26

Çalıkuşu

Мнениеот kukuryak » Вто Сеп 24, 2013 12:09 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Çalıkuşu
Нов сериал по едноименния роман на Решат Нури.
"Чучулигата" e урок по търпение и поддържане на надеждата жива. Това е куражът, силата на тези,
които едва сега тръгват на път в едно пътешествие, пълно с неизвестни. Това е юмрукът в гърлата на влюбените...
В същото време това е и чувството за цялост и хармония. По-висше от принадлежността. По-висше от чувството за откъснатост,
от чувството за намиране на себе си и накрая от чувството да станеш "един". Разказ за дългоочакваното събиране...
"Чучулигата" е разказ за порастването на едно момиче, което е загубило родителите си много рано, разказ за живота и
себеопознаването. Заедно с историята за пътешествието на едно момиче с разбито сърце, ще станем свидетели и на
историята на една държава. Всичко това се случва по време на масови трансформации, в епоха на нововъведения.
Нито консервативни , нито модерни времена... Нито нови, нито стари... Годините на прехода, годините на "болката"...
Също като това момиче, което е разпокъсвано между сърцето и ума си, нито още жена, нито дете... Като детето-жена Фериде...
И докато цяла една държава се строи наново, това дете-жена ще се възкръсне от пепелта. "Чучулигата" е история за един път,
за едно пътуване. Фериде, в което и да е кътче на Анадола да отиде, всички пътища водят към любовта, към Кямран.
"Чучулигата"- тази неповторима само по себе си творба на турската литература е позната на почти всички жени, много от които вземат Фериде за пример!

Започва от септември във вторник, от 20:00 ч. по KanalD.
В главните роли:
Fahriye Evcen и Burak Özçivit
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Още снимки от сериала:

Трейлъри:

Фрагмани от 1 епизод:

Канал в Youtube: http://www.youtube.com/user/calikusudizi?feature=watch
Страница във ФБ: https://www.facebook.com/pages/%C3%87al%C4%B1ku%C5%9Fu-Dizisi-2013/541821989211658
Уикипедия: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%87al%C4%B1ku%C5%9Fu_(dizi,_2013)
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Re: Çalıkuşu

Мнениеот vichom » Вто Сеп 24, 2013 2:33 pm

Кукуряче,превод йокму???И двамата баш артисти са кусурсус гюзеллик,хеле тоооой!Затова ми се иска да погледна,ама май искам и Беглецът,та сега съм в разкрачен стоеж и умувам!хихихихи зъбчо:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
vichom
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот kukuryak » Вто Сеп 24, 2013 3:04 pm

Ако се намери някоя добра душа да превежда... [emo-5ange.gif] Моят турски още не е достатъчно добър. хи хи: Иначе съм чела книгата, та мога да разказвам какво става по картинки :)
Надявам се, че ще се намери екип да превежда - сериалът ще бъде много хубав - главните са голяма хубост, и сюжетът по книгата е много интересен. Ще бъде романтика и чудо! [girlpinkglassesfn.gif] И драма ще има, но краят е щастлив срам:
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот becholina » Вто Сеп 24, 2013 3:12 pm

[236.gif] Записвам се и аз срам2:
Изображение
Изображение
Аватар
becholina
ОТЗ
ОТЗ

Статус:

Мнениеот petan » Вто Сеп 24, 2013 3:36 pm

Мацки [236.gif]
Сериалът ще се излъчва едновременно и по руска TV (не знам коя мисля: )! Няма начин да е без дублаж или без руски субтитри!
Търсете по руските форуми и сайтове, или го гледайте направо някъде там намигане:

сетих се: ето ви един сайт за руски форум (много народ 471.gif ) http://www.ashkimsin.ru/chayxana/topic20635.html
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот Planet » Вто Сеп 24, 2013 3:59 pm

хай: Здравейте романтички! зъбчо:

Сериалът започва тази вечер в 20.00 ч KanalD

http://canli.kanald.com.tr/

Изображение

Къде романтика и лИбоф без мене?! намигане:
Изображение
Аватар
Planet
обсебен
обсебен

Статус:

Мнениеот g_georgieva08 » Вто Сеп 24, 2013 9:15 pm

хай: Дзак.
Чучулиги... няма зъбчо: . Чак пък толкоз шекер ли има че сте залепнали пред ТВ, та не мърдате намигане:
Хайде, пожелавам ви приятни минути в темата, да си ги изпишите с мноооого Либоф [11363_980.GIF] .
Аз само щот ви обичам обичам те: , ще ви проверявам и наглеждам намигане:
[difus_20.gif] влюбена: [difus_20.gif]
Аватар
g_georgieva08
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот g_georgieva08 » Сря Сеп 25, 2013 7:31 am

petan написа:Сериалът ще се излъчва едновременно и по руска TV

Браво на вас , пак се уредихте [41.gif] Руски превод online
Аватар
g_georgieva08
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот kukuryak » Сря Сеп 25, 2013 2:20 pm

http://www.youtube.com/watch?v=d1glHUTq ... akPCOJUYcw

Мерси за линковете за руски превод! обичам те: Нямах време да гледам, но ще наваксам [girlpinkglassesfn.gif]
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот vichom » Чет Сеп 26, 2013 7:03 am

Погледах 1-ви епизод,малко на верев,че нямах време,но си мисля,че май кастинга не е най добрия мисля: Двамата баш артисти са много красиви,обаче от книгата,която съм чела мнооооого отдавна в главата ми е останало ,че Кямран е нежен,чистичък,подреден,абе малко женствен,а Фериде е своенравна,буйна,инатчъ.Образите на героите,които имам в главата си не ми се припокриват някак си с тези двама хубавци.Той е чист мъжкар,а тя е някак студена и подредена,поне така ми изглеждат!Ама книгата съм я чела преди 100 години и малко нещо помня,само общо.И помня също,че я прочетох на един дъх,много лек и красив изказ на Решат Нури.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
vichom
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот kukuryak » Чет Сеп 26, 2013 10:48 am

Вишомче обичам те: , права си за Кямран. Освен дето трябва да е нежен и женствен, трябва да е и рус, къдрокос и синеок - абе херувимче с една дума зъбчо: . А mudji: е всичко друго, ама не и женствен и рус :Д Обаче пък е красавец! плезене: За Фериде не мога нищо да кажа още.
Не мога да се изкажа за епизода - нямах време да гледам. Но ми се струва, че следва книгата. Обаче ни трябва превод, защото съм сигурна, че с превод ще е много въздействащо. Книгата е страхотна! Ето ви линкче към нея:
http://chitanka.info/text/13515-chuchuligata
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот vichom » Чет Сеп 26, 2013 4:10 pm

Тази книга я четох като студентка на една бригада,заех я за 3 дни, беше модерна,но малко помня от нея,защото тогава имаше толкова много рИалити емоции,че колкото и да ми е харесала,другото беше повече и по-хубаво! зъбчо: намигане: Еееех спомени! [smile3532.gif] но сега ще я препрочета,ще гледам и дизито,но е хубаво да има превод,макър че турския е страхотен език,мелодичен и красив,а има и такива непреведими изрази,че най си е добре да го знаеш,amaaaaa cok az turkce biliorum [smile3511.gif]
Аватар
vichom
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот kukuryak » Чет Сеп 26, 2013 6:18 pm

[newsm08.gif] И аз се надявам на превод. Погледнах първи епизод и да ти кажа, Фериде ми хареса - добре са я избрали - голяма палавница и със закачлива усмивка. Виж женчото никак не може да си скрие мъжествеността - колкото и да се прави на конте луда:
Иначе като цяло следва книгата, но има нови моменти май - не си спомням Кямран да е ставал доктор. Не си спомням и приятелят му да е преследвал Фериде, а Неджмие да се е влюбвала в него мисля: Може би просто паметта ми изневерява? Но основните сюжетни линии си вървят по план, макар че не разбирам достатъчно турски, за да превеждам, става ми ясно действието. Това накрая май беше поизмислено - тя като го изнудва да се преструвал на влюбен пред приятелките й срамежливо: ама не ми вервайте дали точно това каза, но севгили всички знаем какво значи срам:
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот kukuryak » Сря Окт 02, 2013 10:44 am

Втори епизод в оригинал:
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот g_georgieva08 » Пет Окт 11, 2013 10:47 pm

[41.gif] Изображение
Аватар
g_georgieva08
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот kukuryak » Пон Окт 14, 2013 6:44 am

Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот kukuryak » Вто Окт 15, 2013 7:52 am

Алеееекс обичам те: обичам те: обичам те:
мажоретки:
Мерси за сюрприза! [11363_980.GIF]
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Мнениеот gamebgtv » Вто Окт 15, 2013 3:44 pm

Още едно Фериденце [smile3532.gif] Ама "нашета хулиганка" по грабва очите. намигане:
Господ е на небето, а Опел-а е на шосето!
Аватар
gamebgtv
Любовни афери ООД
Любовни афери ООД

Статус:

Мнениеот janitkata » Вто Окт 15, 2013 8:14 pm

МЕРСИ! МЕРСИ! МЕРСИ! Мерси за хубавата тема! Мерси за настроението! Изключително много благодаря за сюрпиза! Очаквам с нетърпение да остана малко по свободна и да се включа и аз в конушмаците, ако ме пуснете срамежливко: ! [11363_980.GIF]
janitkata
новак
новак

Статус:

Мнениеот kukuryak » Вто Окт 15, 2013 9:00 pm

Добре дошла, Жани [480.gif] ! Как няма да те пуснем - темата порта няма, няма и пазачи, така че влизай смело и коментирай! [newsm44.gif]
Изображение
Аватар
kukuryak
Пилеене на пари
Пилеене на пари

Статус:

Следваща

• Advertisement

Назад към Завършили сериали