ASI-BG.COM • Виж темата - Güz Sancısı-"Есенни стадания"

Güz Sancısı-"Есенни стадания"

Re: Güz Sancısı-"Есенни стадания"

Мнениеот xhippie » Сря Сеп 14, 2011 8:38 pm

Сега ми попадна това клипче и макар, че е старо все пак да го сложа
http://www.youtube.com/watch?v=_RajZWeC ... re=feedrec

Гале, много се радвам, че си го изгледала. За мен този филм беше катализатора да обърна особено внимание на МЙ
гледах го докато гледах Аси и бях възхитена от играта му, толкова различни роли. Не си го представях като нерешителен
жалък тип, какъвто беше в началото. Той изгради героя си великолепно. Няколко пъти съм го гледала и всеки път повтарям сцената
в полицията - оставен насаме със списъка, как трепереше, как се потеше, уникално изпълнение.
След това прогледнал, как се въздигна. Отлично изиграно, гледали сте го, няма какво да коментирам повече.
А за интимната сцена, стува ми се доста трудно за него точно да изиграе плах мъж, с неловки целувки, [laie67dgirltv7.gif]
като знаем как целува [2dgq0jo.jpg] мнооооооооого сексапилен мъж, а Берен му подхождаше идеално.
За разлика от много други аз я харесвам.
Филмът като тематика, продукция и изпълнение си е за Оскари отвсякъде.
http://www.dailymotion.com/video/xcc1j6 ... rel-page-6
Последна промяна xhippie на Пет Окт 28, 2011 8:26 am, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение
Любовта не може да се обясни, но именно тя обяснява всичко.
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Марина » Пон Окт 10, 2011 10:29 am

Изключително слаб филм ! Правен е все едно от първокурсници във филмова академия, все още не успели да се отърсят от влиянието на световните шедьоври от които се обучават ! Мурат Йълдъръм се опитва да излезе от амплоато си на любовник , наложено му от Аси, но с толкова слаба режисура и сценарии копи/пейст от европейското кино от средата на миналия век просто не става ! Замислям се над думите му ,че след Любов и наказание трябва да си почине от киното и да преосмисли нещата. Явно е умен и достатъчно интелигентен за да отчита провалите си. Защото въпреки големия интерес и почти най-добрия екип и Л и Н не е израстване за артиста, а само повторение на успеха в амплоато му на любовник в Аси. Желая му да успее! :)
Марина
новак
новак

Статус:

Мнениеот proudgirl » Пон Окт 10, 2011 10:35 am

Xhippie от доста време се чудя дали да го гледам този филм,но все не ми остава време.И като се има на предвид при наличието на толкова много сериали.И като прочетох коментара ти няма начин да не го гледам.
Изображение
Аватар
proudgirl
новак
новак

Статус:

Мнениеот xhippie » Пон Окт 10, 2011 2:36 pm

Марина написа:Изключително слаб филм ! ..............:)

Като го прочетох този коментар, погледнах пак заглавието на темата да видя да не бъркам филма.
Струва ми се, че или критериите ти са на недостижимо високо професионално ниво или наистина гледаме различни филми, а може би търсиш под вола теле.
Достатъчно е да се каже кой е продуцент на филма, като гаранция за качеството му. Не съм съгласна с нито една част от изказването ти. А пък това, че се опитвал да излезе от амплоа на любовник направо ми беше смешно. Превъплъщението на М.Й. в Бехчет е уникално добро. Тематиката е болезнена за турците и това е единствената причина да се изказват негативи - по тематиката да, но за режисура, сценарий и игра не съм срещала от кинокритиците укори - напротив.
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот janono » Пон Окт 10, 2011 5:01 pm

сценарии копи/пейст от европейското кино от средата на миналия век

Сценария е копи/пейс от историята на Турция и отразява събитията от "кристалната нощ" преди 50 години.Има информация за тази нощ в началото на темата.
Колкото до играта на Мурат ,аз също мисля,че се справи великолепно,какво значи да избяга от образа на любовник,той в Аси не е любовник,не е Казанова,сменящ жените като ностни кърпички,той е влюбен мъж,обичащ с цялото си сърце една жена и готов да направи всичко за нея.Според мен има разлика и то голяма.
Избора на Берен също беше сполучлив,въпреки нескопосаните и опити да говори на гръцки, тя се справи много добре с ролята.
Кристалната нощ е голяма петно в историята на Турция,толкова загинали хора и разбити съдби има след нея,половин век никой не се осмели да направи филм за тези събития и да се определя "Есенни страдания" като слаб и
непрофесионално направен ми се струва прекалено.Всъщност с играта си в този филм Мурат доказа колко добър актьор е.Ако всички "провали" на Мурат са такива,много от нас ще ги гледат с удоволствие.
Изображение
Аватар
janono
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Пон Окт 10, 2011 7:18 pm

Марина написа:Изключително слаб филм ! Правен е все едно от първокурсници във филмова академия, все още не успели да се отърсят от влиянието на световните шедьоври от които се обучават ! Мурат Йълдъръм се опитва да излезе от амплоато си на любовник , наложено му от Аси, но с толкова слаба режисура и сценарии копи/пейст от европейското кино от средата на миналия век просто не става ! Замислям се над думите му ,че след Любов и наказание трябва да си почине от киното и да преосмисли нещата. Явно е умен и достатъчно интелигентен за да отчита провалите си. Защото въпреки големия интерес и почти най-добрия екип и Л и Н не е израстване за артиста, а само повторение на успеха в амплоато му на любовник в Аси. Желая му да успее! :)

Не знам дали сме гледали един и същ филм, но за мен образите Бехчет и Демир са коренно различни, аз определено не можах да позная онзи самоуверен Демир от сериала Аси, онзи горд мъж. Бехчет не притежава силата на Демир, гордостта му, непреклоността му, а е учудващо за мен как самият актьор се е справил с това толкова добре. Не го казвам заради някакъв сантимент към Мурат Йълдаръм, а защото филмът е наистина добър. Да не говорим, че самият сценарий не предполага "копи-пейст" от никой европейско шедьовър, събитията които са отразени са исторически. А и нека не забравяме едно нещо - тук не коментираме филми, които са с претенциите да вземат награда "Оскар", говорим за това какви впечатления е оставил в нас дадения филм.
Няма да се съглася и с още едно нещо - "почти най-добрия екип в ЛиН", съжалявам, но самите турци (и това знам от извора) считат този сериал за посредствен и не толкова добър, така че екипът определено не е успял да се справи. И това не се дължи на играта на Мурат Йълдъръм, а по-скоро на целия екип, на сценария, дори и на моменти на люшкането на камерата в първи сезон, от което можеш да получиш морска болест. Истински успешните сериали, част от които свършиха, а други продължават с втори сезон са няколко ("Езел", "Великолепният век", "Каква е вината на Фатмагюл?", "Забранена любов"...), и "Любов и наказание", за съжаление на всички негови фенове, не фигурира в този списък.
Напоследък рядко се включвам в обсъжданията и се надявам поста ми да не отприщи някой спор, но не успях да се сдържа, тъй като този филм лично на мен ми хареса изключително много.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот xhippie » Пон Окт 10, 2011 7:50 pm

Трябва да изкажа благодарност на Марина за поста й, защото ми напомни за филма и ще го изгледам отново с огромно удоволствие.
Раздвижи темата, а и се появиха стари дружки. Жане, Алис [236.gif]
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Марина » Пон Окт 10, 2011 8:54 pm

Мили момичета, свалете ако обичате розовите очила от влюбеността ви в Мурат Йълдъръм и игнорирайте факта,че тематиката е историческа/което е единственото ценно във филма/ и.... ще остане само погледа на М.Й. и едно велико нищо... А копи/пейста се отнася за похватите в италианската кинематография . Но за да го отчетете трябва да сте запознати освен с турското и с европейското кино назад във времето. Но всеки си има мнение и моето е такова и си го отстоявам. Искам да видя нещо качествено от М.Й. Играта му в Л и Н е с възходящо развитие и в последния епизод е най- добър, но.... на него действително му трябва работа с артисти като Хавиер Бардем, каквото всъщност е и неговото желание.Свалям шапка му за това,че вижда реално нещата и му пожелавам да го реализира.
Искам да се извиня ,че ви развалих идилията във форумчето, но няма да е за последно...:) обещавам !
Марина
новак
новак

Статус:

Мнениеот xhippie » Пон Окт 10, 2011 9:18 pm

развалих идилията във форумчето, но няма да е за последно...:) обещавам !

Марина, тона в този форум се е запазил с години толерантен и наглото и пародиино отношение, като твоето, не са оцелявали.
Имай си мнение, твоя работа, но не мисли, че можеш да го натрапваш. Ако считаш, че мястото ти не е тук и не си разбрана,
не се чувствай длъжна да ни просвещаваш.
Достатъчно разумни, интелегинетни и чувствителни хора има тук и без твоето просвещение ще минем.
Считам въпроса за приключен. Благодаря, не ми отговаряй!
Последна промяна xhippie на Вто Окт 11, 2011 7:09 am, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Марина » Пон Окт 10, 2011 9:21 pm

Не виждам дискусия , а само заяждане ! Явно тук розовите очила са задължителни, както и липсата на критично мнение,а споделянето на такова във форума се тълкува като заяждане... Сега разбрах поста за доматите ! Останете си със здраве !
Марина
новак
новак

Статус:

Мнениеот iva81 » Пон Окт 10, 2011 9:29 pm

Марина, нямам намерение да чета словоизлиянията ти, само те предупреждавам, че само още един пост нарушаващ правилата и ще те банна! Надявам се жълтия картон да ти е достатъчно красноречив, че ще го направя!

Хайде със здраве и се успокой!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Изображение
Изображение
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето" Хелън Келър

http://www.youtube.com/watch?v=jxoTXdA1K7g -
Аватар
iva81
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Вто Окт 11, 2011 12:52 am

Добра нощ, момичета [difus_18.gif]
Свалих поредната серия от дизито с Феридето след онлайн гледането и през това време ви изчетох в темата.
Марина написа:... Сега разбрах поста за доматите !

Марина, поста с доматките е мой и е в темата за ЛиН [difus_17.gif] Така че, заповядай там, за да ми покажеш колко е велик Мурат в последните 10 серии на ЛиН и особено в едната - финала!
Марина написа:... Играта му в Л и Н е с възходящо развитие и в последния епизод е най- добър

Само преди това се върни и почети постовете ни за последните серии на тези, които гледахме докрай, т.е. подготви се преди да се разпишеш. Няма да намесваме Хавиер Бердем, защото с мечтите си за партньори - европейски и оттам океана, Мурат не си е купил поршето, с което движи [difus_nea.gif] Без намеса и на школата на Станиславски - и хабер си нямам!
Това, че този филм не ми е от любимите, не ме е завладял и не съм го коментирала в темата, не означава че трябва да го анатемосам него и създателите му, както и артистите, вкл.Муратко и Беренката (само я харесвам, без да съм й фенка, имам други),
Не ми се коментира сега филма, гледах го отдавна, трябва да си го припомня пак, за да изкажа позицията си по-ясно, даже и да не съм права. А и ти, Марина. го удари много през просото...уби и най-малкото ни желание за дискусия, не съм филмов критик , нито апологет в киноиндустрията, само проЗт консуматор на хубави филми и артисти с харизмата на Мурат и красотата на Берен [gdance.gif]
Сега съм се отдала пак на бердели и аширети [277.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Вто Окт 11, 2011 5:19 pm

[28307_696.GIF] Отварям пощата и на ЛС чета:
Заглавие: *** [think.gif]
От: Марина
Изпратено на: Вто Окт 11, 2011 2:58 pm
До: petan
Съобщение
Мила, няма как да стане дискусия при условие,че аз говоря за киноизкуство, а вие за това каква кола кара М.Й. и с коя е прекарал времето си.Съжалявам, че се бухнах в блатото и разкряках жабите.Просто сгреших форума , явно ! А относно М.Й. очаквах да има нещо с него на световно ниво, но явно още не му е дошло времето. Ако не си гледала докрай Л и Н ти препоръчвам искренно да го направиш и то със субтитри защото в последните десетина серии артиста е страхотен. Владее до съвършенство речта си както и езика на тялото и мимиката не само в любовни ,но и в екшън сцени. Дано го видиме в кинопродукции на световно известни филмови екипи в най-скоро време-мене не ме удовлетворява само турското кино-в сравнение с италианското,испанското, френското . В такива продукции очаквах да има участия и затова може би летвата ми е вдигната високо по повод на очакванията ми към този артист и разочарованието ми си пролича веднага. Съжалявам че заради мен ти се наложи да се оправдаваш . Пишете си със здраве- аз просто не съм за тук. Приятно писане.

Някой от потребителите не могат да бъдат добавени, защото са изключили личните си съобщения.

Поствам го, защото тук именно Марина реши да блесне с познанията си по киноизкуство и да покаже високото си самочувствие, граничещо с безпардонност! В блатото се оказах най-нещастната и непросветена по въпросите на световното кино и играта на Муратко, заради който гледах ЛиН , но открих и други артисти [277.gif]

Еееех, Марина... това е свободен форум за толерантна дискусия, а не Велчова завера [kangura_crazy.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот xhippie » Вто Окт 11, 2011 7:23 pm

Ква-ква! Мда-а-а, умничко е гномчето, разбрало е, че не е за тук.
Тук всеки подкрепя тезата си с анализ, доказателства и разсъждения, а не с изброяване на държави филмопроизводителки.
Квак! [laie67dgirltv7.gif]

И за да не е съвсем [spam2.gif] Изображение нямам против да ме повози на ПоршЕто в този вид, [laie67dgirltv7.gif]
пък аз ще му погукам за френското кино [gdance.gif] Ква - квак!
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот proudgirl » Вто Окт 11, 2011 8:25 pm

Каквато и роля да играе Мурат няма значение дали филма е толкова хубав или не ние все иначе ще си го обичаме.
Момичета вие сте страхотни.Всички вие сте много мили и добронамерени.Това ми е първото впечатление,а знаете,че то е най-важното.Аз съм затворена личност.Не умея да разговарям много с хората,но тук при вас се чувствам страхотно.Макар да не пиша много всеки ден чета мненията ви.
Лека вечер [vrwt1s.jpg]
Изображение
Аватар
proudgirl
новак
новак

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Вто Ное 15, 2011 3:23 pm

Изображение
Изображение
Приятел е този, който идва , когато всички други си отиват
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Предишна

• Advertisement

Назад към Други продукции на артистите от сериала "Аси", и от други любими сериали