ASI-BG.COM • Виж темата - “YÜREĞİNE SOR” / ПИТАЙ СЪРЦЕТО СИ - Туба Бюйюкюстюн

“YÜREĞİNE SOR” / ПИТАЙ СЪРЦЕТО СИ - Туба Бюйюкюстюн

Re: “YÜREĞİNE SOR” / ПИТАЙ СЪРЦЕТО СИ - Туба Бюйюкюстюн

Мнениеот kiki » Чет Сеп 02, 2010 11:39 am

Алиса, Моргана, Краси , хиляди благодарности за филма. [236.gif] [236.gif] [236.gif] Ще го изгледам с удоволствие, разбрах, че е много хубав.
Изображение
Аватар
kiki
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот kely » Чет Сеп 02, 2010 5:08 pm

alice in wonderland написа:Цвети, я пробвай сега - оправих линковете и не би трябвало да има проблем. [kalp.gif]

[hearts.gif] Тенкс, сега стана - остава да намеря време да го изгледам.
Аватар
kely
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот bibisita » Чет Сеп 02, 2010 6:10 pm

Момичета и момчета,Благодаря ви от сърце за хубавата изненада!
[10665_504.GIF] [11363_980.GIF] [10665_504.GIF]
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Евгения » Пет Сеп 03, 2010 4:19 pm

Благодаря ви, момичета от сърце [236.gif] [236.gif] [236.gif] [emo-iloveu.gif]
Изображение
Евгения
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот vensvi » Съб Сеп 04, 2010 9:36 pm

Моргана написа:
krasimirem написа:Добро утро, пленителки. Ето и изненадката за добро утро, от мен, Алиска и Морганчето.

Yuregine Sor.2010.DVDRip.XviD-krasimirem.CD1 (Питай сърцето си) - Бг превод - http://dox.bg/files/dw?a=39bf088b24
h
Yuregine Sor.2010.DVDRip.XviD-krasimirem.CD2 (Питай сърцето си) - Бг превод - http://dox.bg/files/dw?a=5777223960

Приятно гледане с превода на Алиска и Морганчето.

Много много ви благодаря,страхотни сте [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [hearts.gif] [hearts.gif] [hearts.gif]
ИзображениеИзображение
Аватар
vensvi
обсебен
обсебен

Статус:

Мнениеот galq75 » Съб Сеп 04, 2010 11:30 pm

току що изгледах филма и още съм в транс и незнам как да го асимилирам. Доста му поревах, на тази невъзможна любов и се замислих, дали наистина може вярата да разделя любовта
Изображение
Аватар
galq75
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Viktoria » Нед Сеп 05, 2010 12:32 pm

А сега аз отивам да го гледам.Благодаря на преводачките [kalp.gif] [kalp.gif]
Изображение
Аватар
Viktoria
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Viktoria » Нед Сеп 05, 2010 3:51 pm

Съжелявам за двата постта един след друг,но не можех без да напиша нещо за филма.Приключих го преди малко и мога само да кажа,че е изключителен.Много разтърсващ,изпълнен с драма и романтика.А на сцената накрая се просълзих,много добре изиграно и направено.Благодаря за превода още веднъж! [kalp.gif]
Изображение
Аватар
Viktoria
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот janono » Нед Сеп 05, 2010 9:20 pm

Много благодаря на момичета,които преведоха филма и на всички ,които се потрудехе ,за да го гледаме. [10665_504.GIF]
Много добре направен филм ,с красива природа,с добра игра на артистите.Прави ми впечатление,че Томрис режисира филми,които аз лично бих опридилило като по-различни.Филми ,третиращи проблеми,които продължават да бъдат едва ли не табу за турското общество.В една от най-закостинелите по отношение на религиозна толерантност страна, да направиш два филма като "Есенни страдания"и"Питай сърцето"си е една малка революция.И в двата филма темата е любовта между хора от различно вероизповедание."Питай сърцето "е по-красив,природата е невероятна,изглежда почти нереален като приказка, но за съжаление историята,разказана в него е част от живота на Балканите.Някой се чудеше наистина ли вярата ,може да раздели любовта.Може и още как.За вярата се умира.На мен финала на филма ми напомня за смъртта на девойките,които се хвърлят от скалата на нос Калиакра,за да запазят честта и вярата си.Литературата и някой от филмите ни също изобилстват от такива примери.И независимо,че българка от знатен род е била женена за един от турските султани,живяли около Трабзон ,бракът между друговерци е бил табу.Но да не се връщаме векове назад,дори и сега такъв брак трудно се преглъща от хората.Много дълъг ми стана поста,но през цялото време ,докато гледах филма тези мисли ми се въртяха в главата,а и не знам защо се сещам за "Време разделно"За съжаление на Балканите е така,дори и в 21 век мисленето на голяма част от хората не се е променило.
Изображение
Аватар
janono
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Нед Сеп 05, 2010 9:45 pm

[emo-iloveu.gif] Много ми хареса поста ти, Жани. Мен този филм ме впечатли изключително много. Разбрах, че в Турция не е имал толкова голям успех, но може би е именно заради това мислене, за което говориш. Нищо, че са изминали векове някои неща не се променят, а турците са малко или много консервативни. И все пак определено е един от най-добрите и красиви филми, които съм гледала напоследък.
Относно самия филм - ще се повторя с твоя пост, но и мен ме впечатли природата, гледките, подхода към представянето на самите ситуации - много красота има във всичко. Историята е тъжна, но нашия фолклор изобилства с такива легенди. Вярата, религиите всъщност кому са нужни, това е въпросът. В крайна сметка всички вярваме в едно и също, но уви бариерите са огромни и трудно се преодоляват. В рекламата на филма имаше следните изречения, които ми направиха впечатление: "Любовта е да поставяш под въпрос вярата, а вярата е да поставяш под въпрос любовта." и "Пречката е толкова голяма, колкото голяма е любовта им.", много точно пасват на филма. Любовта на Есма и на Мустафа е огромна, но различната им религия на този етап, в Османската империя също е огромна пречка. Трудно може да се преодолее, а е толкова тъжно.
Също така финалната сцена е произведение на изкуството - много красиво замислена, тъжна, но величествена. Поздравления на режисьора на продукцията - невероятен филм, който си заслужава да бъде видян.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот galq75 » Пон Сеп 06, 2010 9:51 am

прекрасни постове пуснахте мацки, но мен много силно ме впечатли едно единствено изречение на гробаря. "Вярата е една, само сватбите и погребенията разделят хората на вяра " т.е. обичаите са различни
Изображение
Аватар
galq75
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Пон Сеп 06, 2010 11:14 am

galq75 написа:прекрасни постове пуснахте мацки, но мен много силно ме впечатли едно единствено изречение на гробаря. "Вярата е една, само сватбите и погребенията разделят хората на вяра " т.е. обичаите са различни

[canim.gif] Да и това е много вярно - сватбите, погребенията и кръщенетата усложняват нещата. И на мен ми направи впечатление докато превеждах именно тази реплика. [emo-iloveu.gif]
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот janono » Пон Сеп 06, 2010 3:42 pm

Докато хората не осъзнаят,че Бог е един,независимо дали го наричаме Аллах,Господ,Буда,той е един.Човек носи вярата в душата си и трябва да бъде толерантен към вярата на другите.Знаете ли,колко малка е разликата между суити и шиити,а колко хора измряха ,заради тази разлика.Колко хора са загинали остоявайки вярата си и православни и католици и мюсюлмани.Във филмите на Томрис навсякъде се прокрадва идеята за толераност към инаковерците.Помни те ли православната църква,чиито светлинки запали Асия.
За съжаление и сега в Турция,а и в България брака между християни и мюсюлмани в повечето случаи не се приема добре.А както каза и гробаря,всички са еднакви, само погребенията им се различават.Тъжно е ,но е истина.

А природата страшно много ми напомня на Родопите,около Ягодина,Дяволскто гърло .Същата зеленина,същите мъгли закриващи планината и каменните мостчета ,носещи на гърба си тежестта на времето.
Изображение
Аватар
janono
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Vihar » Пон Сеп 06, 2010 7:06 pm

Жани , защо ми се струва , че мислиш че режисьор на филма " Попитай Сърцето " е Томрис ???
Само да уточня ,че е друг режисьор -Юсуф Курченли . Извинявай ако аз съм с грешка .
[236.gif] [236.gif]
Изображение
Ти виждаш нещата и питаш "защо?",
аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"
Джордж Бърнард Шоу
Аватар
Vihar
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот janono » Пон Сеп 06, 2010 7:21 pm

Така си мисля,явно греша. [087.gif] Голям шемет съм.Аз съм останала с впечатление,че тя е режисьор и даже се чудих защо я няма на представянета на филма.Леле,добре че ми каза да не се излагам .И толкова съм убедена,че тя е режисьор ,че въобще не погледнах името на режисьора в титрите.Още един път благодаря за уточнението.Между другото благодарение на твоята информация за кристалната нощ в Истанбул ми стана ха ясни много неща,които ми направиха впечатление в Есенни страдания. [11363_980.GIF]
Изображение
Аватар
janono
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Vihar » Пон Сеп 06, 2010 7:26 pm

Жани , [c06.gif] !!!
Радвам се ,че има полза от това което правим . Нали като пчелички събираме информация за да ни е интересно и забавно на всички .
Изображение
Ти виждаш нещата и питаш "защо?",
аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"
Джордж Бърнард Шоу
Аватар
Vihar
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот galq75 » Пон Сеп 06, 2010 10:43 pm

Във Варна нали имаше представяне на филма, дали има някакъв отзвук или не
Изображение
Аватар
galq75
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Пет Сеп 17, 2010 9:17 pm

Файл : downloadbox.org-ltu-ayhearta-xvid 1.srt
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=21729566b1
Файл : downloadbox.org-ltu-ayhearta-xvid 1.avi
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=1289e3c911
Файл : downloadbox.org-ltu-ayheartb-xvid 2.srt
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=cebb1d70c4
Файл : downloadbox.org-ltu-ayheartb-xvid 2.avi
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=eec39ccdc8

Ето отново "Питай сърцето си", приятно гледане!
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот viki_17 » Пет Сеп 17, 2010 9:27 pm

Много благодаря на всички потрудили се да гледаме този филм ! [c06.gif] [236.gif] [236.gif] [236.gif] Аз сега влязох в темичката и останах приятно изненадана! [hearts.gif]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Mimence » Съб Сеп 18, 2010 1:40 pm

мерси мн за голямата изненада [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif]
Image
Аватар
Mimence
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Други продукции на артистите от сериала "Аси", и от други любими сериали