ASI-BG.COM • Виж темата - СТАТИИ

СТАТИИ

Статии в българскта преса, преведени статии от чуждата преса, интервюта и други видеоматериали.
[statia.png]

Re: СТАТИИ

Мнениеот vania_e » Вто Юни 08, 2010 7:03 pm

Tuba Büyüküstün Ölümden Döndü !!! -Sonuna kadar okuyun
Днес в 19:50
ŞOK! Tuba Büyüküstün ölümden döndü! Gönülçelen setinde facia kıl payı atlatıldı!
ATV'de başrolünü Tuba Büyüküstün'ün oynadığı Gönülçelen adlı dizide büyük bir facia kılpayı atlatıldı. Ünlü Oyuncu Tuba Büyüküstün ve tüm dizi ekibi ölümden döndü!
Tuba Büyüküstün ölümden döndü

ATV ekranlarında yayınlanan Başrollerini Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin'in oynadığı Roman Kızı Çiçekçi Hasret'in hikayesini anlatan Gönülçelen dizisinin setinde büyük bir kaza yaşandı.

Gönülçelen dizisinin bir benzin istasyonundaki çekim çalışmalarında, Jimmy Jib kamera ile yüksek gerilim elektrik hatlarının altında yapılan çekimlerinde ekip Jimmy Jib kamerayı yüksek gerilim hattına oldukça fazla yaklaştırınca kameralar patladı.

Kaza anında kameraların jeneratörlere değilde direkt olarak elektriğe bağlı olması, jeneratörlerin patlayıp dizi ekibinin benzinlikte büyük bir facia yaşamasından kurtardı.

Kazada sette olan Tuba Büyüküstün ve diğer oyuncuların korkulu dakikalar yaşadıkları da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

---> Gülnem

Doğru bu yazılan...Ekibimiz böyle bir kaza atlattı..
Tuba'mız da diğer oyuncularımız da gayet iyi merak etmeyin...

http://www.facebook.com/notes/tuba-buyu ... 0783396153

ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Вто Юни 08, 2010 7:11 pm

Tubanın Modacısı Dizide YER Alacak

Днес в 19:57
Başrollerini Tuba Büyüküstün,Cansel Elçin,Onur Saylak’ın paylaşdığı ”GÖNÜLÇELEN” dizisinde Büyüküstün’ün kostümlerini hazırlayan ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı ilk kez oyuncu olarak kamera karşısına geçecek.Dizide modacı rolüyle konuk oyuncu olacağını belirten Bağzıbağlı ”Oyunculuk anlamında ilk deneyimimi hayata geçiriyorum.”Gönülçelen” de konuk modacı olarak yer alacağım için çok mutluyum.Farklı bir deneyim olacak” dedi.Paris Hilton,Tuğba Özay gibi ünlü yerli ve yabancı yıldızları giydiren Bağzıbağlı daha önce sette Büyüküstün’ün kostümlerinin çalındığını da twitter’dan duyurmuştu.

Kaynak: Milliyet Televizyon MERTCNS
ИзображениеИзображение

http://www.facebook.com/notes/gonulcele ... 2569523176
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Чет Юни 10, 2010 8:47 pm

BÜYÜKÜSTÜN, GAZZE’DE HERKESİN CEBİNDE
Arap ülkelerinde yediden yetmişe herkes Türk dizilerini izliyor.
10 Haziran 2010 16:49

Изображение

Özellikle İsrail ablukası altındaki Gazze kıyı şeridinde güzel bir Türk dizi yıldızı çok beğeniliyor. Kim mi bu güzel yıldız? Evet şu sıralar ekranlarda büyük ilgi gören, “Gönülçelen” adlı dizinin yıldızı Tuba Büyüküstün.

Sokakta, lokantada takside, otobüste herkes, ceplerinden çıkardığı Tuba Büyüküstün'ün resmini, Türk gazetecilerine gösteriyor ve onu tanıyıp tanımadığını soruyor. Özellikle bayanlar, Tuba Büyüküstün'ü hayranlıkla izliyorlarmış

Изображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Чет Юни 10, 2010 11:00 pm

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Нед Юни 13, 2010 8:21 pm

Usta oyuncu dizinin başrol oyuncusu Cansel Elçin ile kavga edince diziden ayrıldı.
13.06.2010 18:50:00

Televizyon ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi “Gönülçelen”de yeni sezon öncesi şok bir ayrılık yaşanıyor. Ayakligazete.com’un haberine göre, başrollerini güzel oyuncu Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin’in paylaştığı dizinin sezon finali yapmasıyla birlikte şok bir ayrılık yaşandı. Tuba Büyüküstün’ün babası Burhan rolüne hayat veren usta oyuncu Ünal Silver, bir süre önce dizinin başrol oyuncusu Cansel Elçin ile sette kavga edince yeni dönem için sözleşmesini uzatmadı ve diziye veda etti.

Изображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот roslava » Нед Юни 13, 2010 9:47 pm

BÜLENT İNAL AÇIKLADI: 'AŞKI YOĞUN YAŞARIM'
Son olarak ’Bu Kalp Seni Unutur mu?’ adlı diziyle ekranlara gelen ünlü oyuncu Bülent İnal aşka bakışını anlattı.
Изображение13 Haziran 2010 22:33
İnal uzun soluklu ilişkiler yaşamayı sevdiğini söyledi ve ekledi: "Aşkı yoğun yaşamayı seven biriyim. Sabun köpüğü ilişkilerden hiç hoşlanmam, bana göre değil." İnal, Tuba Büyüküstün'le uzun bir beraberliğin ardından ayrılmış, daha sonra Beren Saat'le birlikte olmaya başlamıştı. Saat'le olan ilişkisinde ise İnal'ın hala Büyüküstün'ü unutamadığı iddiaları vardı. Bülent İnal, daha sonra Beren Saat'le yollarını ayırmıştı.
Изображение
Аватар
roslava
Почетен член
Почетен член

Статус:

Мнениеот vania_e » Пон Юни 14, 2010 6:38 pm

TUBA BABASIZ KALACAK

Atv'nin "My Fair Lady" müzikalinden ekrana uyarlanan "Gönülçelen" dizisininde de Tuba Büyüküstün'ün babası Burhan karakterini canlandıran usta oyuncu Ünal Silver dizinin yeni bölümlerinde rol almayacak.Silver geçen ay dizinin başrol oyuncularından Cansel Elçin ile sette bağıra çağıra kavga etmiş ve diziden ayrılacagını yapım şirketi Asis Yapım'a bildirmişti.
Usta oyuncu senaryoya çalışmadan ezber yapmadan sete gelen Elçin yüzünden çalışma programının aksadığını beklemek zorunda kaldıklarını belirterek kostüm odasında genç oyuncunun üzerine yürümüştü.Bu olayın ardından diziden ayrılmak istediğini açıklayan
Silver'in kararını uygulamasına yaptığı anlaşma engel olmuştu.
Silver bu sezon anlaşma biter bitmez diziden ayrılıyor..

KAYNAK=www.gonulcelen.biz

ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Пон Юни 14, 2010 6:44 pm

ŞARKILARIMI KENDİM SÖYLÜYORUM

"Bir İstanbul Masalı" "Ihlamurlar Altında" ve "Gece Sesleri" dizileriyle dikkatleri üzerine çeken Evrim Alasya bu sezon "Gönülçelen"de Balçiçek karakterini başarıyla canladırıyor.2003 yılında
İzmir'de Dokuz Eylül Ünivesitesi Oyunculuk Bölümü'nü bitiren Alasya aynı yıl
İstanbul'a davet edilince hayatının akışının değiştiğini söyledi.

Balçiçek karakterini nasıl anlatırsınız?

Şimdiye kadar oynadığım en renkli karakter.Rolün hareket alanı cok geniş.Hayata pozitif bakan rahat biraz patavatsız insanlarla ilişkilerinde hesap kitap bilmeyen bir kişilik.Olaylara takılıp kalmıyor herşeyi günlük yaşıyor.O an canı ne isterse onu yapıyor ve içinden geleni söylüyor.Renkli ve cıvıl cıvıl bir karakter.

Benzer yanlarınız var mı?

Hiç yok.(Gülüyor) Aslında Balçiçek iyi dans edip iyi şarkı söylüyor.
Övünmek gibi olmasın ama onlar da bende biraz mevcut.
Balçiçek karakterinin şarkılarının tümünü ben seslendiriyorum.Bu işi yapıyorsam kendimi de kendim seslendirmem gerekiyor diye düşünüyorum.Bunu benim adıma başkası yapacaksa benim o işi yapmamın anlamı yok.Yeteneğim olmasa ne yapardım orasını da bilemiyorum.

Rol için özel bir çalışmanız oldu mu?

Evet dans dersi aldım.Okulda da bu işlerle uğraştığımız için kapsamlı bir çalışmaya gerek kalmıyor.Altyapı zaten hazır oluyor.Dil dans ve şarkı için bir ön çalışmamız oldu.Çünkü ilk kez şiveli bir rol oynuyorum.Çok zorlanacagımı düşündüm.Hatta başlarda biraz zorlandım ama pratik yaptıkça daha da rahatladım.
Şive Biraz zorluyor.Özellikle de Roman şivesi devreye girince daha karikatürize bir hal alıyor.Öyle olunca da tekdüze bir şey oluyor ve karakterin derinine inemiyoruz.Onu biraz kırmakta tereddüt ettim ama şimdi oynadıkça yeni şeyler keşfediyorum.
Başlarda hocamız yanımızda duruyordu ama eskisi kadar yanımızda değil

Romanlardan gelen tepkiler nasıl?

Bizim kostümcülerimizin elbiselerimizi aldığı dükkanlar var.Benim için "O Balçiçek bizden ama sizi kandırıyor." demişler.Bu çok hoşuma gitti.Demek ki rolümü çok inandırıcı yapıyorum.Onu duyunca güvenim yerine geldi.Rolümle ilgili olumlu şeyler duyuyorum.Balçiçek pozitif insan.İnsanlar Balçiçek'e ekstra bir ilgi duyuyor.

Oyunculuk için eğitim mutlaka şart mı?

Televizyon için belki değil.Televizyona baktığımız zaman oyunculukla ilgili hiçbir fikri olmayan insan da su anda özellikle dizilerde oynayabiliyor.Ama tiyatro ve sinema yapıyorsanız eğitimsiz olamaz.Mümkün değil.Aslında eğitim bir okulu bitirmek de değil.O ylu yordamı kendin belirlemek zorundasın.Bu okulla okumakla ve araştırmakla oluyor.

Tahammül edemediğiniz şeyler oluyor mu?

Herkes çok yoğun ve stresli çalışıyor.O yüzden kaprislerle kimsenin tahammülü yok.Onun dışında ekibimin kimyası öyle tuttu ki herkes birbirine anlayışlı davranıyor.Mesela benim oyunum vardı.Oyuna gittiğimde benim oldugum sahneleri çekemiyorduk.Beni bekliyorlardı.Belki de benim yüzümden sabaha kadar çalışıyorlardı.Bu konularda hep birbirimize anlayış gösteriyoruz.Bizim setimizde olumsuz bir olay yok.

Bir taraftan da müzikalde oynuyorsunuz biraz bahseder misiniz?

Haluk Bilginer'in tiyatrosu Oyun Atölyesi'nde Skakespare müzikali "7"de oynuyorum.2 Mayıs'ta sezonu kapattık.Oyunumuz yeni sezonda da devam edecek.

Aşkımız Muro Filminde Başladı

İş dışında neler yapıyorsunuz?
Kendime uyumak için vakit ayırıyorum.Yürümeyi çok seviyorum.Zaten eski sporcuyum.13 sene ritmik jimnastik yaptım.Eskisi kadar yoğun spor yapamıyorum.Onun dışında kitap okuyabildiğim kadar okuyorum.Boş vakitlerimde tiyatro oyunlarına gitmeye çalışıyorum.

Hayatınızda biri var mı kalbiniz dolu mu?

Evet kalbim dolu

O da oyuncu mu?

Hayır yönetmen...Adı da Bülent Özer

Nasıl tanıştınız?

Muro filminde tanıştık.Her şey orada başladı.1.5 yıl oldu.Her şey çok güzel gidiyor.
O da ben de çok yogun çalışıyoruz.Pek sık görüşemiyoruz.

Evliliği düşünüyor musunuz?

Düşünüyoruz ama daha zamanı var.

KAYNAK=www.gonulcelen.biz

http://www.atvdiziler.com/gonulcelen-di ... i-1253/90/
Изображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Вто Юни 15, 2010 12:04 am

gonulcelendizisi.net Olarak Hasan Say'la Gerçekleştirdiğimiz Röportaj

gonulcelendizisi.net Olarak Hasan Say'la Gerçekleştirdiğimiz Röportaj
Сподели
24 май 2010 г. в 14:42

Изображение

idil: Kısaca kendini tanıtır mısın ?

Hasan:Adım Hasan Say 12 ocak 1994 İstanbul doğumluyum burcumun takipcisi değilim açıkcası bugüne kadar hiç merak etmedimgülücükk

İdil:Tutduğunuz Takım?
Hasan:Fenerbahçe

İdil:Şu an Ruhunun olmak istediği yer neresi?

Hasan: Cennet galiba..

İdil:İzlemekten keyif aldığın Tv programları neler?

Hasan: Beyaz show birde disko kralı Okan Bayülgen çok sıkıştırıyor milleti oda hoşuma gidiyogülücükk

İdil:Dizide kardeşi olduğun Tuba Büyüküstün'le aran Nasıl?

Hasan:Tuba Ablayı övmekle anlatamam sende biliyosun çok iyi bir insan çok dobra işini en iyi yapanlardan birisi tek benim değil herkesin arası çok iyi onunla zaten arası iyi olmayan insan bana göre yanlış insandır.Kimseye zararı yok aynı zamanda işine çok önem veren biri..Övmekle anlatamazsın yani..

İdil:Hayatta en çok Değer verdiğin insan kim?

Hasan: Halam

İdil: Neden Halan?

Hasan:Annemde o yüzden...

İdil:Nasıl yani?

Hasan:ya bana göre doğuran değil bakan anadır bu yaşıma kadar halam baktığı için çok değer verdiğim insan o ..

İdil:Benzetildiğin biri varmı?

Hasan:Var beşiktaş oyuncusu boboya benzetiyolar ama bence hiç alakam yokgülücükk

İdil:Ne tür müzikler dinlersin peki?

Hasan: Her tür müzik dinlerim yeterki hoşuma gitsin rock ve metalika hariç.

İdil:İlk dizi projen Nasıl tepkiler alıyosun , hayranların varmı ya da sokakta çeviriyorlarmı?

Hasan:Olmaz mı ya geçen gün bi teyze çevirdi beni seviyomuş güya tokat tokatına kadir kadir diyo aynı zamanda dövüyogülücükk Hayranım fazla olmasada sevenim çok fazla..

İdil:Eeee bu kadar sevilen birinin aşk hayatı ne durumda?

Hasan:ya boşver o gizli kalsın..

İdil:Hayattaki en büyük hayalin ne ?
Hasan:hayallerim gerçekleşti zaten hayalim repi temsil etmekti bu dizide o fırsat elime geçti bende değerlendirmek için elimden gelenin en iyisimi yapmaya çalışıyorum.

İdil:Immm peki en sevdiğin renk nedir?

Hasan: Her rengi severim ama renksizliği sevmem gülücükk

İdil:Peki kendinde en sevdiğin Özelliğin nedir?

Hasan:Bilmem senin bende en sevdiğin özelliğin negülücükk

İdil:Immm bi düşüneyimgülücükk Yükseklerde Uçmuyosun Galiba ..

Hasan: Evt o özelliğimi çooook seviyorum..

İdil:Duygularını hemen belli eden biri misin?

Hasan: Ben belli etmeyi sevmem ama anlayan anlıyor...

İdil:En sevdiğin müzik ve nedeni Nedir?

Hasan:yok ki nedeni güzel olduğu için dinliyorum.İçimde coşku varsa kop kop arabesk varsa halktan dinliyorumgülücükk

İdil: peki çoook çookk teşekkür ederimgülücükk

Hasan: Bende teşekkür ederim..

Hasan Say hayranlarına hediyemiz olsun :) --> DamLa // http://www.tubabuyukustun.net - http://www.gonulcelendizisi.net Farkı .
..

ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Чет Юни 17, 2010 11:08 am

Birgün Boyunca Tuba Büyüküstün ile Birlikte Oldum ve Çok Yoruldum ..
Днес в 11:36

Bir gün boyunca Tuba Büyüküstün ile birlikte oldum ve çok yoruldum
YAZIYA başlık atmaya gelince her yazar bir anlamda hanutçu gibi davranır. Okuyucuya, yazıma “gel gel” demek zorundasınız. Bence bu yazının başlığı, bir hanutçu başyapıtı oldu.

Üstelik başlık yalan da değil. Gerçekten bir gün boyunca Tuba Büyüküstün ile birlikte oldum ve de çok yoruldum.

Vogue Dergisi yöneticilerine, değişik tür bir yazı denemesi yapmak istiyorum dediğimde beni Tuba Büyüküstün ile temmuz sayısı için yapılan fotoğraf çekimine davet ettiler.

Ve ben araştırmacı gazeteciliğin ne kadar da zor, yorucu ve zahmetli bir iş olduğunu anladım, gün boyu Hasan Cemal gibi kan ter içinde çalıştım.

Birbirinden seksi kıyafetler içinde değişik seksi pozlar vermekte olan güzel kadını, iki metre yakınında oturmuş cigarillo içerek izlediğim an, baştan sona zorlu geçen günümün beni en zorlayan anıydı.

Orada sakin, heyecanını fazla belli etmeden ve kadına fazla dik dik bakmamaya çalışarak oturmanın kolay bir iş olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz.

Araştırmacı gazetecilikte zirve yaptığım günü başarıyla bitirdim. Okuyucum için gerekirse saçımı bile süpürge yapacağımı, umarım bu son çektiğim cefadan sonra görmüşsünüzdür.

Günü başarıyla bitirdim, ama başlangıcı o kadar başarılı değildi. Tuba Hanım’ı bekliyorduk. Batasıca karnım acıktı, orada bulduğum bir muzu hızla yedim. Son lokmamı çiğnerken bu kadar güzel, nasıl olabildiğini pek anlayamadığım Tuba Hanım geldi yanıma, elini uzattı, acele tıkınmaktan olsa gerek ağzımda, burnumda ve büyük ihtimalle saçımda bile muz vardı. Uzatılan zarif eli tutamadım, istesem kızı iki yanağından da öpebilirdim. Ama uğursuzluk var başımda, bahtım yok ben ne yapayım, o an tuvalete kaçtım ve kendimi insan ortasına çıkacak hale getirdim sanıyorum.

Serdar Turgut

http://www.facebook.com/notes/gonulcele ... 5096778176

А тук е цялата статия.

http://www.haberturk.com/yazarlar/52436 ... sladi-bile

Изображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Съб Юни 19, 2010 1:38 am

Gönülçelen’de Ayrılık Rüzgarları

Изображение

Tuba Büyüküstün, Cansel Elçin, Ünal Silver, Ayda Aksel ve Günay Karacaoğlu gibi çok başarılı isimlerin yer aldığı Gönülçelen dizisi Hasret’in Annesi ile tren garında buluşması ile sezon finali yaptı.

16 bölüm gibi kısa sürede çok geniş bir izleyici kitlesine sahip yeni sezonda ki yeni bölümler beklemye başlanmışken dizi önünde ve arkasında çalışan bazı Gönülçelen emektarları ile ilgili haberler okuduk. Henüz Asis Yapım‘dan bir resmi açıklama gelmedi ama anlaşılan o ki yeni sezonda bazı oyunuclar ve Gönülçelen‘in arkasındaki bazı sessiz kahramlar yer almayacak…

Bir süre önce çeşitli magazin sitelerinde ve medyada dizide Burhan Karakterini canlandıran Ünal Silver ve Cansel Elçin arasındaki bazı tatsız olayların yaşandığı aksettirilmişti. Haberin doğruluğundan hiç bir zaman emin olamadık. Ama bugün basına yansıyan bu yeni haber, bazı şeylerin yolunda gitmediğinin habercisiydi…

Ortada gerçekten izlenesi bir yapım var… Bu doğru… Ama bu yapımın ortaya çıkmasında bazı sıkıntıların olduğuda bir gerçek… Bu habere göre Ünal Silver yeni sezon bölümlerinde yer almayacakmış. Anlaşmasını yenilememiş… Oyunuclardan Ayşe Şule Bilgiç’de son üç bölümdür Gönülçelen dizisinde rol almıyor. Habere göre Ayşe Şule Bilgiç‘de sette ki bazı sıkıtılardan dolayı diziden ayrılmış. Murat’ın annesini oynayan değerli oyuncu Ayda Aksel‘de yeni bölümlerde rol almak istemediğini belirtmiş. Ki bize göre eğer geçek ise set arkasında çalışan çok değerli isimlerin de ayrılıkları söz konusu… Hatırla Sevgili Ve Bu Kalp Seni Unutur mu? dizilerinin kalemi Nilgün Öneş, Gül Dirican ve Setaç Ergin‘de bunda sonraki bölümlerde yazmama kararı almışlar.Bu ekibin yerine Muharrem Buhara ile devam edilmesine karar verilmiş.

Gönülçelen dizisinin belki de en önemli kayıplarından biri de Cevdet Mercan olacak… Şayet haber doğru ise Gönülçelen masalının çok önemli mimarlarından Cevdet Mercan, çekeceği sinema filmi için diziden ayrılacakmış. Cevdet Mercan özellikle masalsı anlatımların usta yönetmeni olarak adeta ekranı sihirliyordu. Gönülçelen‘in kısa sürede bu kadar başarı sağlamasında bu yönetmenin payı büyükdü… dizinin bundan sonra ki bölümlerini yönetmen yardımcı olarak dizide görev alan Serkan İpekören yönetecek. Aslında bu ismin yönetmen koltuğuna oturması içimizi rahatlatıyor ama Cevdet Bey’in sihirli dünyasının yokluğu diziye ne denli zarar verir bunu zamanla göreceğiz…

Sezon finali ile başlayacak bekleyiş.. başka bir bekleyişe dönüştü. Umarız bu çözülme bir an önce durur ve oyuncular ikna edilir. Diziden ayrılmak isteyen bu oyuncular, Gönülçelen dizisinin çok önemli karakterleri… Her bir karakterin hikayesi zevkle izlenirken yeni karakterlerin yada aynı karakterlere yeni oyunucların sunulması mutlak suretle ahengi etkileyecektir.

Sezonun sonuna doğru, ekrana merhaba dese de özellikle rüya kadrosu ile çok kesim tarafından benimsenen bu grubun dağılması bir çok dizi fan’ını üzüntüye boğuyor.

Gönül ister ki bu mevcut kadro ile en az 2 sezon daha ekran yolculuğu devam etsin… Ama güzel görünen bazı şeylerin arkasında yaşananları göremiyoruz… Bu ayrılıklar gerçekleşirse dizinin geleceği ne denli etkilenir bunu kesitiremiyoruz ama mevcut izleyicinin yeni seonda içinin burkulacağını görebiliyoruz.

TelevizyonDizisi.Com

http://www.televizyondizisi.com/index.p ... uzgarlari/

ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Vihar » Вто Юни 22, 2010 10:04 am

Tuba Büyüküstün üzerinden rant yapanlarИзображение
Tuba Büyüküstün'ün etinden, sütünden...

Hülya Avşar 20'li ve 30'lu yaşlarda pek çekici ve güzeldi. Türk erkekleri ona hayrandı. Bekar odalarını Avşar kızının fotoğrafları süslerdi. Her yaptığı olay olur, gazetelerin sürmanşetlerine çıkardı.

Taçsız Kraliçe bir zamanlar neyse, şimdilerde Tuba Büyüküstün de o. Hatta çok daha fazlası...

Türkiye onun için ölüp bitiyor. Konuk olduğu en sıradan programlar bile reyting rekorları kırıyor. İnanın, konuşmasına bile gerek yok, isterse hiç ağzını açmasın, görüntüsü yetiyor. Gazetelerde adının geçtiği her haber, noktasına, virgülüne kadar okunuyor. Bu duruma çoktan vakıf olmuş çok satan bir gazetenin internet sitesi, birkaç ay önce kızcağızın bikinili fotoğrafını giriş sayfasına koymuş, altına da şişirme bir haber iliştirip 72 saat yayınlamıştı. İnternetteki tıklanma kaygısı, Tuba Büyüküstün'ü can simidi yapmıştı.

Bakıyorum da meslektaşlarının yanında Tuba, soyadı gibi hem büyük hem de üstün! Çünkü arkasında duran, seven ve kollayan muazzam bir hayran kitlesi var. Genç kadının 24 saat peşindeler, onunla yatıp onunla kalkıyorlar. Gün boyunca ne yedi, ne içti her şeyini biliyorlar. Hepsi adeta gönüllü paparazzi. En son haberi onlardan al!

Aslında demek istediğim şu:

Sevgili Tuba'ya acıyorum. Tıpkı onun gibi içim yanıyor. Ama düzen böyle işliyor işte! Kızcağız ne yapsın, koskoca Türk medyasına rest mi çekecek, ne mümkün? Cici olup, olan bitene boyun eğiyor. Medya tarafından fütursuzca kullanılıyor. Göz göre göre, etinden, sütünden, yağından nemalanılıyor.

En son örnek Serdar Turgut!

Transfer olduğu gazetede fark yaratsın, okunsun diye geçen gün Tuba Büyüküstün'ü köşesine taşımış. Tuba'nın dedesi yaşında olan beyefendi diyor ki:

"Bir gün boyunca Tuba Büyüküstün ile birlikte oldum ve çok yoruldum"

Ve devam ediyor:

"Yazıya başlık atmaya gelince her yazar bir anlamda hanutçu gibi davranır. Okuyucuya, yazıma 'gel gel' demek zorundasınız. Bence bu yazının başlığı, bir hanutçu başyapıtı oldu. Üstelik başlık yalan da değil. Gerçekten bir gün boyunca Tuba Büyüküstün ile birlikte oldum ve de çok yoruldum."

Efendim, şimdi siz bu cümleden ne anlarsınız? Ben hiç hayra yormam...Peki, Tuba'nın ailesi ne yapsın, yerin dibine mi batsın? Yazara sorsan, ismi dışında kız hakkında hiçbir şey bilmez. Yine de onu cinsel bir obje olarak kullanmayı kendine hak görüyor. Espri değil, eşek şakası hiç değil! Çok çirkin ve mide bulandırıcı.

Diyeceksiniz ki boşver, "Rojin'i dağa kaldırırdım" diyen bir yazardan başka ne beklenir ki?

Hem yazar hem de okuyucu gözüyle ondan bir şey beklediğimiz filan yok ama hiç değilse, ak düşmüş saçlarından, gül gibi karısından, koç gibi küçük oğlundan utansın. Rojinler'i, Tubalar'ı, yazılarına konu yapmayı planladığı tüm kadınları artık rahat bıraksın.

Şebnem ÖZCAN (Bugün gazetesi yazarı)
Изображение
Ти виждаш нещата и питаш "защо?",
аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"
Джордж Бърнард Шоу
Аватар
Vihar
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот vania_e » Сря Юни 23, 2010 8:38 pm

Влязох в темата за да сложа статията която по-горе Вихър е сложила. От два дни я слагат навсякъде и така не можах нищо да разбера за какво става дума в нея.

Ира,
имам молба само с няколко реда кажи за какво става дума.
Благодаря предварително!

ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот irra » Сря Юни 23, 2010 9:36 pm

Това е статия на една журналистка, която коментира друга статия на един журналист (статията преди тази) заради недобрия език, който е използвал автора, за да разкаже един ден на Туба Бююкюстюн - той казва, че прекарал един ден с нея и много се изморил. Това изречение звучи много двусмислено, особено след последните му изречения - как Туба му протегнала ръка, а той в крайна сметка бил мъж, не можел да остане безучастен. Автора е на възраст и доколкото знам, е от религиозните. Журналистката коментира именно начина му на изразяване и добавя, че такива статии са единствено с цел автора да се възползва от популярността на Туба - дори нищо да не казвала, достатъчно било Туба да присъства някъде, за да е хит (интерпретира присъствието й в статията:))
:)
irra
Staff
Staff

Статус:

Мнениеот roslava » Сря Юни 23, 2010 9:55 pm

irra написа:Това е статия на една журналистка, която коментира друга статия на един журналист (статията преди тази) заради недобрия език, който е използвал автора, за да разкаже един ден на Туба Бююкюстюн - той казва, че прекарал един ден с нея и много се изморил. Това изречение звучи много двусмислено, особено след последните му изречения - как Туба му протегнала ръка, а той в крайна сметка бил мъж, не можел да остане безучастен. Автора е на възраст и доколкото знам, е от религиозните. Журналистката коментира именно начина му на изразяване и добавя, че такива статии са единствено с цел автора да се възползва от популярността на Туба - дори нищо да не казвала, достатъчно било Туба да присъства някъде, за да е хит (интерпретира присъствието й в статията:))

Ирра,
много,много ти благодаря за превода. [emo-5ange.gif]
Последна промяна roslava на Сря Юни 23, 2010 9:58 pm, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
roslava
Почетен член
Почетен член

Статус:

Мнениеот kali_georgieva » Сря Юни 23, 2010 9:56 pm

Ирра, благодаря ти!!! Да не повярва човек и възрастен и религиозен, наистина не се връзва с езика който е ползвал.....

(в по-горната статия май точно този журналист мернах като име)
Аватар
kali_georgieva
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Vali_N » Чет Юни 24, 2010 10:14 am

Ирра, благодаря и аз за коментара на статията. Ясно е, че на мъжете Туба им въздейства, независимо от възрастта и религиозното им възпитание. Че журналистите се възползват от популярността й, също.
Аватар
Vali_N
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот vania_e » Чет Юни 24, 2010 8:03 pm

irra написа:Това е статия на една журналистка, която коментира друга статия на един журналист (статията преди тази) заради недобрия език, който е използвал автора, за да разкаже един ден на Туба Бююкюстюн - той казва, че прекарал един ден с нея и много се изморил. Това изречение звучи много двусмислено, особено след последните му изречения - как Туба му протегнала ръка, а той в крайна сметка бил мъж, не можел да остане безучастен. Автора е на възраст и доколкото знам, е от религиозните. Журналистката коментира именно начина му на изразяване и добавя, че такива статии са единствено с цел автора да се възползва от популярността на Туба - дори нищо да не казвала, достатъчно било Туба да присъства някъде, за да е хит (интерпретира присъствието й в статията:))

Ира, много, много ти благодаря, че ми задоволи любопитството за статията. Като я гледах два дни по форуми и фейсбука само се нервих че не разбирам езика.
Още веднъж голямо благодаря!

ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Vihar » Пет Юни 25, 2010 1:47 pm

vania_e написа:Изображение

''Bal Gözlü Sevgiliden Yeşil Gözlü Öldürücü Kadına Dönüşümün Hikayesi''
Днес в 13:48
YEŞİL GÖZLÜ ÖLDÜRÜCÜ KADIN ~

Tuba Büyüküstün'ün çekim setine Serdar Turgut gibi imajinasyonu derin,mizah duygusu keskin,metaforları zengin bir yazar girerse ne olur?Tabii ki ortaya , içinden cinayet bile geçen tutkulu acayip bir yazı çıkar.Yazarın ''Bal gözlü sevgiliden yeşil gözlü öldürücü kadına dönüşümünün hikayesi'' diye sunduğu...
Fotoğraflar Stefano Galuzzi
Sevde.
Devamı Vogue Temmuz'da :)

ИзображениеИзображение
Изображение
Ти виждаш нещата и питаш "защо?",
аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"
Джордж Бърнард Шоу
Аватар
Vihar
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот vania_e » Пет Юни 25, 2010 9:31 pm

TUBA BÜYÜKÜSTÜN
En üst seviyede değilse öldürürüm

“Aşk, benim için hayatımın en önemli noktası. Aşk konusunda yetinmem. Bir şey ya vardır, ya yoktur. Olacaksa da tam olmalıdır. En üst seviyede yaşayamazsam, bilerek öldürürüm o aşkı. Aşıksam ama doymuyorsam tüketirim. Beş duyu organımla hissedilmek ve sevilmek isterim. Karşımdaki adam yaklaştıkça, ben de yaklaşırım. Ama iki adım uzaklaşırsa, ben 10 adım uzaklaşırım.”

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/ga ... 0&rid=2368

ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Публикации в пресата - статии и съобщения