ASI-BG.COM • Виж темата - СТАТИИ

СТАТИИ

Статии в българскта преса, преведени статии от чуждата преса, интервюта и други видеоматериали.
[statia.png]

Re: СТАТИИ

Мнениеот vania_e » Вто Мар 29, 2011 3:03 pm

Отдавна никой не е слагал тук превод на интервюта които се превеждат.
Моля Ви дайте да започнем отново да слагаме преводите на интервютата и тук, че като се сетим за нещо кои какво казал се чудим къде по темите да го търсим.

Днес слагам едно интервю на Туба което е дала в Мароко.
http://www.aujourdhui.ma/magazine-details410927.html

Ние не трябва да мислим за любовта, ние просто трябва да я изживеем!

ALM (aujourd'hui Le Maroc) се срещна с турската звезда Tuba Büyüküstün, известна още като lamiss, по време на първото и посещение в Мароко. В това интервю, прекрасната актриса обяснява успеха на турските сериали в Мароко и в арабския свят.

ALM: Предполагали ли сте някога, че ще постигнете такъв успех в арабския свят?

TB: Когато започнах да се снимам в сериали аз не знаех, че ще бъдат излъчвани и по арабски канали. Когато научих, че арабските зрители ги следят, бях много щастлива. С това, аз открих една нова част от света.

Вие играеете романтични роли в сериалите. Вие романтична ли сте в реалния живот? И какво мислите за любовта?

- Да, аз съм много романтична. И говорейки за любовта, ние не трябва да мислим за това или да имаме мнение по въпроса. Ние просто трябва да го чувстваме и живеем това чувство. Когато се влюбя в някого, аз не разкривам чувствата си веднага. След като го направя, ставам лудо влюбена и напълно отдавам себе си на него.

Това ли е вашето първо посещение в Мароко? Какви са вашите впечатления?

- Да, това ми е за първи път. Аз доста се радвам. Много е интересено, но за съжаление не съм имала възможността да посетя и други имперски градове, защото програмата ми е запълнена.

Вие сте по-известена в арабския свят под името lamiss. Знаете ли какво означава това име?

- (Смее се) Да, разпознават ме повече с това име, отколкото с истинското ми име Tuba. Ето защо аз се опитах да намеря смисъла на това име в интернет, но за съжаление не успях.

Запознахте ли се с лицето, което ви озвучава на арабски в сериала?

- Не, аз никога не съм я срещала, но имах възможността да говоря с нея веднъж по телефона. Нейното име е Annahid Fayad. Тя е една много известена сирийска актриса в арабския свят.

Какви са бъдещите ви планове?

- Аз не съм човек, който живее с мисълта за бъдещи проекти, планирани и предварително определени.

Това, което мога да кажа е, че харесвам работата си като актриса, и ще се опитам да работя много усърдно до края на живота си, за да успея в областта на художествената си кариера.

Нямаэли да снимате в сътрудничество със звездата Къванч Tatlitug, известен още като Muhannad?

- Не за съжаление, аз нямам предложение за съвместна работа с него.

Как си обяснявате успеха на турските сериали в арабския свят?

- Мисля, че нашите сериали преразказват универсални емоции. Историите и ситуациите, които се случват в тях не се срещат само в турският живот, но могът да се случат на всеки и навсякъде. Ето защо турските сериали се харесват на арабските зрители.

Каква е връзката ви с вашите фенове?

- Аз не знам как мога да отговоря на този въпрос. Но всичко това, което мога да кажа е, че феновете са просто невероятни хора ... Те следват точно моите проекти. Те ме познават по-добре от мен. От време на време, аз се срещам с тях, и говорим за всичко, не само за моите проекти ...

Знаете ли нещо за киното в Мароко?

- Няма много марокански филми, прожектирани в Турция, така че за съжаление не мога да ги гледам, но бих искал да ги изгледам. Ще се радвам да се запозная и с друг вид кино, различно от турското.

Каква е тайната на вашата красота?

- Лично аз вижда цялостната красота при жените. Трябва да се чувстваш красив, за да бъде така. Така че, трябва да се грижиш за себе си за да се чувстваш красив. Също така трябва да се грижиш за духа си, душата и тялото. Колкото повече се грижиш за тези три елемента, толкова повече ще се чувстваш красива и бляскава.
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Вто Мар 29, 2011 3:18 pm

Интервюто на Туба за Хърватската телевизия.

http://www.youtube.com/watch?v=z8afCa0g ... ideo_title

Журналист: В моята страна Вие станахте идеал за женска красота. Чух, че сте избрана за най-красивата турска актриса. Какво значи това за Вас?
Туба: Хубаво е, че това което правиш значи нещо добро за хората и това ме прави много щастлива и някък специална.

Разказ .....

Туба: Не вярвам в това. Всъщност едно е да играеш роля, друго е да си красива. Актьорската игра помага на моята красота, а не красотата да помага на актьорската игра.

Журналист: Колко различна е Аси от Туба?
Туба: Героините, които играя са с различни мои черти, версии и не мога да кажа какво е различно и какво е еднакво между Аси и мен.
.......
Журналист: Беше ли ви трудно да снимата на другият край на Вашата страна?
Туба: Бяхе толкова далеч от нашите домове, че си изградихме различен живот в Антакия, в южна Турция. Ние бяхме там около 2 години. Бяха трудни времена. Не беше лесно.

Журналист: Намерихте ли нови приятели по време на снимките на Аси?
Туба: Да. Намерих.

Журналист: И това беше?
Туба: Например Селма, която изигра моята по-голяма сестра. Бяхме много близки по време на снимките.
.......
Тука ще се опитам да напиша нещо от хърватския текст, но не ми е силата в този език
.... Обича толкова страсно Аси. Ако му гледате лицето не можете да се откъснете от екрана. Не можехме да не попитаме Туба дали може да остане студена към артиста, който всеки ден ... изиграва/демонстрира любов и дали тя се е „предала” пред някой от своите филмови партньори?
Туба : Всъщност се влюбвам в тях защото аз съм в тази роля и тази героиня трябва да се влюби в тях. Влябена съм в тях във филма. Но не съм когато съм извън филма.

Журналист: Романтичен човек ли си?
Туба: Да.

Журналист: Колко рочантична?
Туба: Не зная. В сравнение с какво?
...
Туба. Да. Влияе на живота ти. Но след това, когато изградиш героинята можеш да отделиш героинята от личния си живот.

На скоро Туба се е разделила с дългогодишен приятел. Не желае да говори за раздялата с млъдежът защото все още е того болезнено. ..... но вярата си в любовта не е изгубила.
Туба: Аз разказвам любовни истории. Ако не вярвам в любовта няма да мога да ги разказвам.

По въпроса, че е звезда
Туба : не, не вярвам, че на това, че съм звезда.

Журналист: какво значи за Вас „да бъдеш звезда”

Туба: Не зная. Не вярвам и затова нищо не значи за мен. Аз само си върша работата по много добър начин.

Журналист: Коя е любимата Ви роля?
Туба: Всички, но моята любима ... моята любима е Аси и първата ми роля. Казва се Зерифе.

Журналист: Какво правите в момента. Снимате ли?
Туба: Снимаме нов сериал наречен „Гюнюлчелен”. Това е история за едно момиче, което е циганче и след това става певица.

Журналист: Как се описва с няколко думи
Туба: Аз съм романтична. Мисля, че съм чувствителна и малко бунтовник .
...
Туба: Аз съм единствено дете. Всъщност в моето семейство аз съм единственото момиче. Всичките ми братовчеди са момчета. Трудно е. И е хубаво. Хубаво е, но трудно.

Журналист: Привързана ли сте към семейството си.
Туба: Да. Много.
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Вто Мар 29, 2011 3:36 pm

Murat Yıldırım (IN magazin, Nova TV)

http://www.youtube.com/watch?v=SVeNQdMx ... er&list=UL

Опитах се да преведа, доколкото мога, интервюто. Моля да не ми се сърдите за някои неточности.

Романтичната любовна приказка буквално е очаровала тв зрителите. По време на излъчването на турската ТВ новела Аси във всички къщи в Харватска настава абсолютна тишина. Пред малкия екран всички се борят за своята отдавна угаснала романтика.
Но показването на сериала в Хърватска създава и реални проблеми на мъжете, напр. съпругите им поставят шармантния Демир като императив. „Искам да ме обичаш както Демир обича Аси”, „Искам да си романтичен като Демир” или „Демир е толкова силен и твърд, а същевременно е толкова нежен и чувствителен”
В работната суматоха разбрах, че моите колеги в редакцията не могат да се разберат коя да отиде в Турция на среща с актьора, който е новият супер герой. Накрая ми повериха пътуването на мене. Срещнах се с 32-годишният Мурат Йалдъръм в един от най-луксозните фитнес салони в Истанбул.

Още в началото реших да разкрия тайната и да проверя колко си приличат Мурат и Демир.
МЙ: Вероятно има прилика, но не може да се каже колко се препокриват. Но Демир е добър образ. Имам някои прилики с Демир, но моят живот не е същият. Например има моменти когато говоря повече от него. Например с приятелите, с жена си. Много хора казват, че съм по-забавен от Демир.

Почитателките на Мурат го наричат „актьорът, който говори с очи”, кълнат се че го разбират и без превод защото разбират какво усеща във всяка сцена от филма.
МЙ: Вероятно не разбират какво си казваме, но очите улавят нещо, израза на лицата и погледите. Това е добре за актьорската игра, но това е само игра. Вече чувам да се говори за образа на Демир и това ми харесва. Аз се опитвам да дам всичко от себе си. Още повече, че това се харесва на хората.
......
Казват нещо за мъжката красота
МЙ: Говорите за външният вид, но това е въпрос на генетика. Това е заслуга на моите родители. Аз не се считам за особено красив. Смятам, че красота на мъжа се крие и в неговото самочувствие, успех и интелигентност. Същото важи и за жените.

По време на снимките на Аси, филма който му е донесъл световна известност, той е живял 2 години на 2000 км от дома си.
МЙ: Трудно е да живееш извън града си. Далече от къщата, приятелите, семейството. Не мога да кажа и че ми е било много тежко защото живеех с работата си. Много бях зает с работа си. Постоянно бях на снимачната площадка.

Почитателите на сериала са очаровани от двата главни образа – Аси и Демир и вярват че любовта не може да не се е появила и между актьорите които въплащават тези образи ..... че има и нещо по-голямо. Искаме да решим мистерията дали между актьорите и заискрило нещо.
МЙ: В работата сме партньори и работихме много добре. Не сме имали никакви проблеми. Енергиите ни паснаха добре. Във личния живот не сме се виждали много.

По времето когато снима Аси, Мурат се заклева във „Вечна любов” на своята приятелка и сегашна съпруга БТ, която му е била партньорка в друга ТВ новела, снимана преди да получи ролята на Демир Доган.
МЙ: Никога не се знае каде ще те застигне любовта. Мен ме застигна на снимачната площадка. Може вас да застигне тук. Това беше щастлив сериал за мен. Там се влюбих. След това се оженихме.

Помни смешни случки от времето на филмирането и разказва как се е снимал с Адриан. После и други почнали да ги снимат защото „това е момчето от Аси”.

....... го питахме за новите му планове и за политиката.
МЙ: Никога не съм счетал политиката за нещо искрено. При всички влезли в политиката се намесват и други неща. Затова никога не съм искал да съм там.

На фона на усиленото филмиране, което продължава по цял ден, не му остава много свободно време.
МЙ: Последните няколко седмици не ми остава много време. При нас серийте продължават по 90 мин и повече. Това задължава да се работи по цял ден.

Всеки свободен миг Мурат посвещава на най-милите си – семейството и приятелите. Семейството го счита кото светиня.
Ж: Има ти ли братя и сестри? Привързани ли сте към семейството си?
МЙ: Имам по-голяма и по-малка сестра. Семейството ми е много важно. Целият ми живот, от детството та до сега, силата ми идва от семейството. Затова за мен семейството ми е центъра на живота.

Има много планове за бъдещето, но не иска още да говори за тях. Сега е зает със снимането на новия проект.
МЙ: Сега се снимам в ЛиН. През юни ще приключи. Надявам се този сериал да се хареса в Харватска.

Много искрен, открит и сърдечен актьор. Каза ни, че е чувал много за Хърватска, но до сега не я е посещавал Накрая ни благодари, че заради него сме направили това далечно пътуване и разписа автографи за колегите в къщи.

Превод: Gawina
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Сря Мар 30, 2011 12:20 am

eдно интервю с Джансел Елчин от в-к "Hurriyet ".
14 Март 2010
Айше Арман

Научих се да бъда свободен във Франция

Участва в "Спомни си любима" на Томрис Гиритлиоглу. Сега споделя главна роля в "Запленяваща сърцето" с Туба Бююкюстюн и го гледате в ролята на академик пианист. Един различен мъж... Един нов мъж... Един европейски мъж...
Всъщност аз не знех, че Джансел Елчин е чуждестранен актьор, прехвърлен у нас след като е живял 30 години във Франция. След като научих, че се е върнал след толкова години, си казах: "Сигурно е полудял!". Историята му ми беше любопитна, и се изправих срещу него...

Колго години от живота си прекарахте в Турция?
- 6.

На колко години сте?
- 36.

Турчин или чужденец е човек, прекарал 30 години от живота си в чужбина?
- Преживяваш объркване на сaмоличността, когато си живял толкова дълго в чужбина, писва ти, не знаеш към къде принадлежиш, после изведнъж ти светва лампичка в главата: започваш да виждаш приклещването между двете култури не като недъг, а като предимство, казваш: "Аз принадлежа и на двете култури". Аз съм французин, който живее в Турция, и турчин, който живее във Франция.

Къде започва историята ви?
- в Тире. В Измир - Тире. Малко село с 30000-но население. Ние сме беломорци. Типично беломорско семейство. Детството ми премина прекрасно. Щастливо детство. Затова разказът ми може да не ви се стори интересен...

Защо казвате това?
- Ами защото вие преследвате история! А историята на щастливите хора е скучна. Но все пак да ви разкажа. Баща ми е шивач. Мъж, обичащ Франция. Малко авантюрист. През 65-те заминава за Франция. Когато мама забременява с мен, се връщат в Тире, аз се раждам там, и имам брат, който е по-голям от мен с 8 години. Този период си спомнням като чернобял филм. Къщата във филма на Семих Капланоглу "Яйце" е къщата на чичо ми, а ние живеехме точно срещу тях, израстнах в този квартал. Баба ми се грижи за мен. Обожавам я. Все още помня мириса й, топлината й, усмивката й. Ходех на училище сутрин около 8-9 часа, връщах се в 12. Веднага лягах с баба за обеден сън. Какво по прекрасно от съня има на света? Ще ви отговоря: гласовете "гу-гуу-гу-гууу" на гълъбите, точно преди да се унесете! Все още ги чувам. Ако днес ме запитате какво за мен е спокойствието, милосърдието, ще ви отговоря "Сънят в прегръдките на баба ми". Винаги лято, винаги прекрасно време, ухаещи на зехтин градини, сенките на зехтиновите дръвчета, хамак, хубава храна, зехтин...

Как изоставихте такова място, за да отидете във Франция?
- Ам насила, но мама и татко отидоха, за да печелят пари. Бях започнал начално училище тук, там го започнах отново. Бях най-възрастното дете в класа. Нищо не разбирах. А и преживявах културен шок. Всички идваха на училище с дънки (в Турция до завършвяне на гимназия се ходи на училище с униформа). Учим смесено. И училището продължава до 5 вечерта. Бях в състояние "Какво пък е това!" Няма вече гласове на гълъби, баба, сън. Беше ми трудно да свикна.

Не бяхте ли пренебрегнат (изолиран)?
- За щастие французите са снизходителни, не са расисти като германците.
-Детето, което седеше до мен, беше от Конго, друго беше от Алжир, друго от Австралия, тоест нямаше нищо особено да си турчин. И все пак аз бях затворен в себе си до 13-14 годишна възраст. Имах проблеми с общуването. Постоянно исках да се върна. После един ден си казах: "Ей, я ела на себе си, приеми го вече, животът ти ще премине тук. Трябва да свикнеш с тази мисъл. И първо научи френски като човек." И няма да повярваш, научих го. Започнах да получавам високи оценки и така нататък.

А какво стана после?

- После се преместих от предградието в което живеех със семейството си в Париж. На 17-18 години. И създадох собствения си свят.

Следвахте ли тогава?

- Учих език и литература в гимназията. После започнах университет, но ми стана скучно след 6 месеца. По-привлекателно ми се струваше да печеля пари. С брат ми започнахме текстилен бизнес, 90-те години, имаше пари във внос-износа. Носехме стока от Турция и я продавахме във Франция. Хавлии, халати, чаршафи от Денизли, текстил от Бурса... Франция беше привлекателна консуматорска платформа, откриваше се за Алжир и далечния Изток. Донесената стока продавах в големите верижни магазини, а после отивах да видя кой купува чаршафите, какъв е профила на клиентите, какво още, което биха купували, да внесем? Много опит събрах от тази работа. А после ми доскуча и тя. Печелиш пари, и докъде? Не ми беше достатъчно само да печеля пари. Почувствах празнина. Щях да се занимавам с текстил цял живот ли? Записах се на уроци по театрално изкуство. Ходех вечер. След това се записах в 4-годишно училище по теартално майсторство. Животът ми стана театъра...

Явно сте имали пари...
- О, не, имах само докато трая текстилния бизнес с брат ми, после останах съвсем без пари. Започнах да правя дребни работи.

Какво означава дребни работи?
- Междинни тоест. Правех палачинки при палачинкаджиите, сервитьрство, барманство, после работих в Риц като шофьор, бях и частен шофьор. От друга страна учех, играех в сериали, в реклами, вършех всяка работа, която ми се изпречеше...

Какво ви даде това, че живяхте до 30 година възраст във Франция?
- Станах свободен човек. Там свободата се пропи дълбоко в мен. А и толерантност, приемане без предразсъдъци ми даде живота там. Не съдя никого. Опитвам се да разбирам. Старая се да приемам така, както е. Френското образоване е малко такова. Отиваш някъде за седмица, никой не се интересува кой си, какъв си, откъде идваш, къде отиваш, какво работиш, колко печелиш. От тази гледна точка са цивилизовани. И свикваш с комфорта им, тоест по принцип няма да умреш, ако пресичаш, всички спират на червено, знаят как да се редят на опашки, уважават изкуството, киното. Създава се едно основно естетично чувство у теб. Всичко е достъпно, ако искаш можеш да играеш голф, няма нужда да си богат за това, достатъчно е да ти се иска. Няма онази йерархична социална структура, която съществува в Турция. Във Франция няма "Нищо си, ако нямаш пари", както е тук...

Там ли са още вашите?
- Да, всички с изключение на мен са там. Брат ми се ожени за мексиканка, има три деца. Но сега се случи нещо странно, когато ида във Франция, Истанбул ми липсва, боли ме сърцето, толкова ми липсва, че се връщам обратно.

Няма връзка с разговора ни, но просто се зачудих - много ли хубави палачинки правите?
- О, да, много хубави ги правя. Но вие не бихте успели да направите същите у дома. Трудно е да се направи хубава палачинка, трябват специални продукти и талант.

Вие специален таланлив човек ли сте?
- Не знам отговора на това. Но аз имам отношения с живота. Имам дълбока връзка. Обичам да живея. Любопитен човек съм, опитвам от всичко.

Връзката ви с жените?
- Когато бях на 7, държах за ръка едно момиче в Тире, защото бях влюбен. На 11 целунах едно момиче във Франция, защото пак бях влюбен. На 17 се любих пак с французойка, пак бях влюбен. Добри отношения имам с жените. Но връзките ми продължават много дълго. Три години, пет години...
Каква е разликата между туркините и французойките?
- Разлика в гледната точка.

Как тоест?

- Тук или ще си богат, или известен, или ще бъдеш от добро семейство. А във Франция "ти" си важният, важна е твоята личност, не парите на баща ти, ролята или фамилията ти. В Париж можеш да бъдеш продавач на вестници в "kiosque", но да вършиш тази работа на час, и не знам, в същото време да следваш за докторска степен в някой университет, или пък да си водопроводчик, или да косиш трева по два часа седмично за допълнително приходи, или да си барман...

А нашите момичета не обръщат внимание на вършещи такава работа?
- Луда ли си? Разбира се, че не обръщат. Но във Франция една преподавателка в гимназия може да се влюби в дърводелец, да се оженят, да имат деца. Защото учителката и дърводелеца могат да споделят една култура. Може да е дърводелец, но да е културен. У нас не виждаш подобни неща, всъщност причината за това е, че Турция е страна от третия свят. Франция има добри икономически условия, приходът на глава от населението е по-висок отколкото при нас, затова статутът не влияе на отношенията между хората. Безработните получват пари за безработица. Дори намиращите се в най-лошо положение могат да живеят нормално. Разбира се, тогава печеленето на пари не се превръща в приоритет, те тръгват след "Какво трябва, за да си щастлив". Знаят, че не можеш да бъдеш щастлив само печелейки пари. Разбира се, има още нещо - нямат проблем с наема, с храната, не живеят на ръба на глада, няма я тревогата "ще попадна на улицата", тогава няма и нужда от много пари. Вършиш работата си, а в останалото време мислиш "Какво да правя, за да съм щастлив". Нашата страна все още не е достигнала това положение. Следователно това влияе на отношенията.

Извинете, но що за безумие ви прихвана да се върнете в Турция?

- Може би съдба. След като завърших театралното училище, имах роля в пиесата "Клетка номер 118". Много се шумя по нея. Много успехи ми донесе. Благодарение на нея кастиновите агенции започнаха да се интересуват от мен, започнах да играя във сериали и реклами, дори имам реклама със Зидан. Снимана в Мадрид. Първото ми докосване до Турция беше с филма на Ферзан Йозпетек "Харемно суаре", а там работих зад камерата, бях актьорски треньор на французите. После пак се върнах във Франция. След време ми се обади Томрис Гиритлиоглу, за ролята на "Капитан Джемал". Беше роля в Айвалък, казах "Добре". Мислех, че ще остана два месеца и ще се върна във Франция. После се появи "Спомни си любима". А след това всичко дойде като разплетен чорап. Сега съм академикът пианист в "Запленяваща сърцето". Забелязах, че съм щастлив тук. И останах...

Много ме нервира да дублират гласа ми. Всички казават, че трябва да озвучавам себе си, дори момчето, което ме дублира. Да, в началото турският ми не беше добър, но сега се оправи...

КАКВО БИХ ПРАВИЛ, АКО ИМАМ ПАРИ ЛИ?

Бих снимал филм. Имам много късометражни филми. Участвах във фестивали с един мой такъв филм за хората с увреждания. След това снимах и дългометражен, "Боси крака в общежитието". История за малди хора, които нямат никакъв опит в живота, които току-що се изправят на крака. През май ще излезе на DVD.

В КАКВО ВЯРВАМ ЛИ?

Че човекът е много зло създание. Наистина е така. Патетично. И Жалко. Първо, не е свободен, да можехме всички да бъдем свободни.

превод: irra
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Чет Апр 07, 2011 11:06 pm

Интервюто на Туба за хърватско списание
Изображение
04-04-2011.

http://www.gloria.com.hr/vijesti/showpage.php?id=14786

Турската актриса Туба Б., която в ролята си на Аси възхити хърватските зрители, в нейната страна е съвсем различна. В Аси тя играе непокорно момиче, което се бори за бъдещето на своя имот, за да спаси семейството си от банкрут и позор. 28-годишната актриса играе ромско момиче в новия сериал ПС- улична продавачка на цветя, чийто живот се променя, когато известен музикант вижда красотата на гласа и. Влюбен в нея и подчиняващ цялото си знание и опит на нейната кариера. Това може би звучи познато на много хора: Това е турската версия на мюзикъла "Моята прекрасна лейди".
- 6-месеца подготовка за ролята. Хасрет беше най-вълнуващият ми период. Не само, че взимах уроци и пеех с най-добрите учители, но също пренесох снимките там, откъдето идва всъщност Хасрет. Научих много за номадите, които са равнодушни към нещастията и предрасъдъците, с които се срещат в днешни дни и с добро настроение преминават през живота!- казва актрисата.
Хатидже Туба Б. е родена на 5 юли 1982г. в Истанбул, единствено дете на механик инженер и банков служител. Името Хатидже идва от първата жена на пророка Мохамед, а Туба на арабски означава божественото дърво на живота.

Аз израстнах в консервативен свят, но с модерно буржоазно семейство. Докато другите деца бяха в къщи с майките си, моите родители ме записваха по детските градини. Повечето време прекарвах с баба ми, която ме отгледа, защото родителите ми никога не бяха в къщи. Много копнеех за тяхното внимание и обич. Като малко дете аз бях доста дръпната (отдалечена) даже асоциална. И сега като се сетя как стоях сама в ъгъла на детската градина, гърлото ме стяга- спомня си актрисата, която се е дипломирала в Академията по изкуства Mimar Sinan в Истанбул като костюмен дизайнер и арт директор.
Ножици и рязане.
Много обичам да правя дрехи за мен и другите. Аз мисля, че някой ден ще правя това професионално.- казва Туба, която стъпва в света на шоубизнеса като студентка. Нейн колега и правел снимка за едно упражнение. Снимка, която вижда един представител на швейцарска фирма за часовници, и прави оферта на Туба да стане лице на компанията им. Работейки като модел помогна на бюджета ми, но първите пари, които направих толкова лесно не ме накараха да загубя сърцето си. Започнах да получавам много оферти, но ги отказвах всички докато не завърших училище. В противен случай силно се съмнявам, че щях да завърша някога.
След като заснема няколко успешни филма и сериала, тя планирала дълга ваканция. Но през 2007г тя приема ролята на Аси, която и предлага нейната много добра приятелка Томрис Г., която посвещава сериала на баща си.
-В Антиохия, дълбока провинция, на границата със Сирия, беше прекрасно, но и трудно. На 2000 км далече от дома, аз копнеех за семейството си, приятелите и приятеля ми. Тези две и половина години от живота ми бяха най-стресиращите (натоварени).- казва Туба, която по това време има 3-годишна връзка с оператора Сами С. Въпреки многото мисли тогава, че тя и Мурат Й. нейния партнъор от сериала Аси, ще бъдат перфектната двойка в реалния живот, между тях никога не е имало истинска химия.
Преди Сами тя е имала връзка с актъора Saygin Soysal ( Аслан в Аси) и Бюлент И., които снима "Несвършваща песен" с Бергюзар Корел.
Туба определя нейната тинейджърска любов като най-романтична.
- Аз за първи път се влюбих когато бях на 14 години. С това момче, което обичах, се гледахме около година преди той да се пристраши и доближи. Спомням си, че понякога той стоеше целия следобяд да ме чака пред входа ми да се върна от училище и това беше толкова мило- припомня си актрисата, която въпреки армията от фенове по света в момента няма връзка. Убедително една от най-големите звезди в Близкия изток, където тя получава оферти за милиони долари за да приеме роля в тяхна сапунка.
Тъмната страна на славата.
Аз не приемам никога роля, ако не харесам сценария и екипа и няма да направя изключение и за този.- казва Туба, която чувства лошата страна на славата върху нея.
- Всяко лято аз си взимам ваканция в семейната ни къща в Бодрум и това лято папараци ме преследваха и докараха до лудост. Страхувах се да отворя вестника, защото знаех, че ще видя нови ексклузивни снимки и измислици за мен. Не е лесно да се живее така.
Трябва ли да спра да посещавам моите родители и приятели?- е въпроса, които актрисата си задава.
Туба е особено чувствителна към деца и животни, и специално кучета. Когато зимата види скитащо навън куче, сърцето и се къса и тя самата не знае колко точно кучета са били закарани у тях, нахранени, изкъпани и обезпаразитени. Въпреки, че знае, че това не е постоянно решение на проблема, инстинкта да им помогне е по-силен. Туба винаги се води в живота от чувствата.

Превод:Didisa
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Пет Май 27, 2011 9:43 pm

Интервю на Онур

Един запленяващ актьор

* "Есен" беше история, базирана на вас, не бяхте в главна роля, а целият филм беше героят ви Йусуф. Но в сериалите не ви виждаме в главни роли.

Въпросът да сте в главна роля в сериал, е напълно търговски. Никой не е избиран според "този би могъл да играе добре тази роля". Тук се влагат пари, и продуцентите избират този, който ще допринесе най-много за сериала.

* Но вие сте героят на филм с много награди. Продуцентите не обръщат ли внимание на това?

Колко души ходят на кино, за да гледат турски филм? В случая е важен фактът колко сте популярен. Може да имате определн кръг хора, които ви харесват и познават, но той е много малък в сравнение с цялата страна. Актьорството няма начало и край, защо да има главна роля или най-низша роля? Всичко е в това, как се гледа на актьорството. Моята цел е да играя добре и да участвам в добри проекти. За съжаление, ще ни е много трудно, докато не ни "етикетосат" като артисти.

* А откъде минава пътят за това?

Не знам с точност. Единственото, което мога да правя, е актьорството. Опитвам се да играя доколкото мога, в тези условия и честно в сериалите.

*Защо беше премахнат сериала "Нефес (дъх)", който започна в същия канал с многоброен екип и с голяма шумотевица?

Имаше много странно уравнение в темата на сериала. Имаше девойка, която се опитваше да прелъсти доведения си баща, за да отмъсти. Актуални станаха моралните ценности. Някои вестници раздуха това, каналът не пожела да защити сериала, и така приключи.

* Вероятно сте чули тези, които казаха: "Защо участваш в такъв сериал след филма "Есен"?

"Есен" беше толкова харесан, че искаха постоянно да ме виждат като Йусуф, дори имаше такива, които ме спираха на улицата, за да ми кажат, че не искат да играя в сериали. Бих искал и аз, но се налага, заради икономически причини. Започнах кариерата си много късно. Бях на 30 години, когато се дипломирах и имах една голяма нула в ръцете. Приех ролята в "Нефес", тъй като предложението беше много добро за условията на живот в Истанбул. И никога няма да се питам: "Защо участвах в "Нефес"?" Мога да приема много различни роли за в бъдеще. Разбира се, опитвам да съм избирателен за себе си, правя го, за да не се ругая след 10 години, когато погледна назад.

* Всички ваши роли до днес бяха модел на мъж, който има голямо чувство за отговорност. Левент е разглезен. Как получихте ролята?

Факторът "Томрис Г." Работихме заедно в "Аси". Това е въпрос на доверие, ако сте актьор, ви писва да играете еднотипно. След първия епизод бившите ми съученици ми казаха: "За първи път ти се смяхме". Защото и в университета не съм играл в комедии, не ми позволиха, вероятно съм некомедиен тип. Всъщност и Левент не е смешен, просто е по-енергичен.

* Казвате, че сте само актьор, но сте учили физика, а после и държавно управление?

Но това е въпрос на професионализиране. Учих и двете, но след един момент се върнах напълно към актьорството, след което тези двете се изчерпаха. Все още имам знания, мога да решавам проблеми по физика, благодарен съм, доста добре са ме научили, но когато се промени професионалната област, тези двете остават назад.

*Да се върнем съвсем в началото. Станахте известен с ролята си в "Аси", след това участвахте в много награден филм като "Есен", но ние не знаем нищо повече за вас.

Роден съм през 1977 година, в Кушадасъ, порастнах там, тоест аз съм морско момче, татко има лодка, все още изпитваме голямо удоволствие да ловим риба заедно в нея. Имам по-голяма сестра, преподавателка по литература, и брат, който е инженер по екология. Работническо дете съм. Имам дълго 13-годишно висше образование, което започна през 1993-та и завърши през 2006-та година.

* Периодът ви в Анкара с университета ли започна?

Да, дълготрайното ми образование е свързано с това, че съм от Кушадасъ. Защото в Кушадасъ има само една гимназия, а образованието там е малко по-различно. А именно: Ако математиката ви е малко добра, ви подготвят за точните науки, а останалите биват възпитавани за бъдещи занаятчии на Кушадасъ. Разбира се, така беше по мое време. Така преминахме, съвсем и без да искаме, към точните науки с много от съучениците ми. После ме приеха в ODTU (*Orta Dogu Teknik Üniversitesi - и в миналото и все още - най-добрия технически университет в Турция). Не знам защо избрах специалност Физика, това е труден въпрос. Така започна периода ми на просветление. Все още пазя билетите, няма концерт или театър, дори опера и балет, на които да не съм ходил, ходил съм на всички постановки. Но тогава все още нямам представа от "т"-то на театъра, нямам и желания такива, нямам интереси. След ODTU преминах в Държавно управление.

* Защо изоставихте физиката?

За да изучавате дялове като Физика, химия, биология, математика, трябва да имате определени идеали. Не бяха в моето поле на интерес, организмът ми не ги прие. Казах това на семейството си, и всички започнаха да ме увещават през сълзи. После отново се явих на изпит, приеха ме "Държавно управление". Отново Анкара. Нова вълна на радост в къщи, започнаха да ми купуат костюми, "Синът ни става кмет!" Всички бяха щастливи, но на мен отново ми стана скучно. Видях обява в училище, пишеше: "Ще се приседините ли към нашия театрален клуб?", и се присъединих.

* Тоест: "И без това ми е скучно, нека убия малко време в театралния клуб"?

Ами малко беше така всъщнст, напреднах лека-полека и учителите ми казаха: "Помисли за това по-професионално", и така ме упътиха. Докато си мислех дали мога или не мога да го направя, си казах: "Иди и го виж поне, после ще решиш". Тогава главен режисьор в Анкара беше Ерхан Гйокгюджю, режисираше постановка на име "Гето". Включих се, казаха ми да се явя на изпит и ме приеха в Билкент (* първият непрофилиран университет за изкуства, намира се в Анкара).

* Със стипендия ли?

Разбира се. Работническо дете съм, как бих могъл да заплатя? Отначало семейството ми не знаеше, ако им кажех за втори път, щях да им докарам някой пристъп. Бях на 25 години, когато навлязох в театъра. Скрито-покрито учех и работех. Водех програма в държавния канал, участвах в дребни роли в сериалите, правех куклено шоу, бях сервитьор, продавач, и след подобни 4 години се дипломирах.

* Като че сте малко лаком по въпроса с обучението?

Действията ми са напълно от незнание.

*Имаше ли полза от физиката за театъра, или от това, че учихте различни специалности преди театъра?

Разбира се, има полза от всеки опит. Учих история и право в "Държавно управление". Ако погледнем на това като преживявания, то тогава колкото повече препатите и преживеете, толкова по-голяма полза има за актьорството.

Превод: Irra
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Сря Юни 01, 2011 11:35 am

Интервю за сп. ALL DECOR на Онур Сайлак 06/2011 год.

Онур Сайлак на шопинг тур

Изпълнителят на ролята на Левент в Gonulcelen Онур Сайлак търси мебели и аксесоари
за новия си дом и оглежда магазините по Bağdat Caddesi /име на улица/.
Преди 2 месеца Онур Сайлак се премества поради глъчката/трафика от Европ.част в кв.Kadıköy /. Намира се в Азиатската част на Истанбул.
Завладял сърцата ни с филма Sonbahar /Есен/, филм, заемащ важно място в турското кинопроизводство, сега Онур Сайлак се снима много интензивно в Gonulcelen. Той иска мебелите в домът му да отразяват неговия характер, харесва екзотични предмети и затова не бърза с обзавеждането.

Как започнахте да играете?
Започнах през 2001г в Bilkent Üniversitesi / в Анкара /, преди това учих политически науки.
Бях вече голям на години и за да не искам пари от семейството си, аз започнах
работа в театъра в Анкара. По това време поех и роли в няколко сериала. После завърших университета, върнах се в Истанбул и се снимах във филма на Özcan Alper Sonbahar. След това дойдоха Аси и Gonulcelen.

Каква музика обичате да слушате?
Nick Cave, Leonardo Cohen и Lou Reed

Имате ли нови проекти?
В момента тече подготовка за един филм. За втори път ще имам участие във филм на Özcan Alper. Филмът е пълнометражен, с докосващ сърцата сценарий и съм много щастлив за участието си.

Да поговорим за дома...
Живея в района на Yoğurtçu Parkı. Преди това живеех в Ayazağa Oyak Sitesi / Това е квартал в Истанбул тип "сити" с високи блокове/.От тази страна / Азиатската част, където живее вече / е много тихо и се радвам, че живея тук.

Как прекарвате времето си у дома?
Всичко у дома е ново. Купих един диван, но не съм седял и един час на него. Само идвам да спя.

Превод:Fan
Последна промяна vania_e на Чет Юни 23, 2011 12:12 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Пет Юни 03, 2011 12:22 pm

Интервю за хърватското списание "Gloria"

Изображение

ЕКСКЛУЗИВНО: МУРАТ ЙЪЛДЪРЪМ

Първа ваканция в Хърватия

Очаквам с нетърпение да се среща с феновете в Хърватия и да посетя Дубровник, за чиято красота съм разговарял със съпругата си. Съгласихме се, че вече трябва да го направим това лято, веднага след като приключи всеки своята работа - каза в началото на интервюто за Глория 30-годишният турски актьор Мурат Йълдъръм. Звездата от телевизионния сериал "Аси", в който актьорът пресъздава образа на Демир Доган, от три години е женен за 31-годишната си колежка Burçin Терзиоглу, която от своя страна участва в "Ezel" в ролята на Азад Karaeski, дъщеря на шефа на мафията в Истанбул.
В интервю, което се състоя в любимия му спортен клуб в елитния квартал Bebekoy в Истанбул,Мурат Йълдъръм пристигна с порше, скъпа кола, каквато други вероятно биха могли само да мечтаят да притежават със професията, която имат.
Той е възпитаник на Техническия университет Йълдъз, дипломиран инженер по машиностроене, който за да следва се е издържал сам; работил е в магазин за женски дрехи на една от главните улици в Истанбул Istiklal Caddesi. Освен това той е бил барабанист в местна хеви метъл група и е възхитен от подарък, който сме му подготвили - миниатюрен комплект барабани, изработени от загребчанина Gorana Maretića.

Кой ви препоръча Хърватия за ваканция?
Burçin миналата година снима три дни в Дубровник, един епизод от ''Ezel'', в които се опитваха да избягат, а когато тя се завръща у дома, не престана да хвали красотата на градските стени и дворци и чистотата на Адриатическо море. Допълнителен мотив, която ми повлия за да посетя страната е срещата с хърватския премиер Иво Йосипович и първата дама, неговата съпруга Татяна Йосипович, която през март ме покани да посетя Хърватия.

Как се стигна до срещата ви с хърватския президент?
От офиса на турския президент Абдула Гюл ме помолиха, да присъствам като специален гост на вечеря с хърватския президент и съпругата му, при пребиваването им в Cankaya Анкара. Вечерта беше много приятна, президентската двойка е много сърдечна. Пристигнахме и говорихме, доколкото ни позволи протокола, и първата дама лично ме информира за това изключително явление - гледането на турски сериали, като добави че ''Asi'' е сред най-популярните.

Участвали ли сте досега в срещи от държавния протокол?
Не, това ми беше първата и последна за сега. Когато се свързах с продучентите и попитах за един ден, не можеха да повярват, като чуха моето обяснение. Обикновено участници търсят свободно време, поради лични задължения, не помнят някой да ги е питал за да отиде на вечеря с президента на приятелска страна.

Това, което си спомняте от снимките на ''Asi''?
Тази година и половина, която съм прекарал в Хатай, провинция в даличния юг на Турция, в покрайнините на Антакия, беше за мен един много хубав опит и завръщане към детството. Всъщност, аз съм роден и израснал на село, близо до град Коня, където баща ми работеше като учител, и когато бях в пети клас, се преместихме в град Мардин, която е в другия край на Турция. В Хатай имах на разположение къща с красив двор, и както всички прекарвах времето си сред природата, на чист въздух, дори не бе трудно да се снима. Екипът беше отличен, постоянно идващите на посещение Бурчин и семейство напарвиха така че, ежедневието ми на две хиляди мили разстояние от Истанбул да не ми липсва. И когато Burçin на петия месец, се премести при мен, дойдоха да ни посетят и нейното семейство.

Как се запознахте с жена си? Беше ли любов от пръв поглед?
Ние се срещнахме на снимачната площадка на ''Storm'', в които играхме една влюбена двойка. Не беше любов от пръв поглед, едва на третия ден ние осъзнахме, че се обичаме. Затова нямахме нужда от известно време ...

И кога разбра, че Burçin е жената, с която да прекараш живота си?
След една година, през която живяхме заедно разбрахме, че всичко е перфектно, и че тя е подходящата жена за мен, и аз подходящия човек за нея. Ето защо, ние се оженихме, след като се приключи със снимките от поредицата,''Asi'' и след сватбата отидохме на меден месец в Бали.

Имате ли любима далечна дестинация?
Обичам да пътувам, независимо къде в страната, Далечния Изток, САЩ, в Европа ... Но винаги се радвам, когато се върна у дома. Истанбул е моят град, където живея и където се чувствам най-добре. Понякога си мисля, че мога да живеят в провинцията, с коне, градина и домашни любимци, но след това разбрирам, че ще се побъркам от скука, след един месец.

Като дете ли се научихте да яздите?
Не, като малък съм се качвал само на магаре. В селото имаше само няколко коня, и като деца бяхме особено поласкани, когато техните собственици ни позволямаха да ги доближим. Само този факт е достатъчен, за да напарви дните ни важни. Ето защо, преди да започна снимките на''Asi'' бях на манежа, и ми отне доста време, за да се запозная с коня, който ми беше по всяко време на разположение.

Как станахте актьор?
Никога не съм взимал решение, че актьорството ще бъде моя живот, просто така се случи. Като инженерен студент се присъединих към един любителски театър, и в крайна сметка получих и оферти от професионален театър. Когато през 2003-та получих първата си телевизионна роля, се озовах в един затворен кръг, от който вече не можех да изляза. Преминвах от един проект в друг, и така остана до днес. В началото се още се заблудждавах че, това е просто хоби, за което имам време като инженер, но днес разбрах, че инженерството за мен е приключила история.

Вие сте единствената творческа личност в семейството?
Освен мен и жена ми, няма друг творец в семейството ми. Баща ми и по-голямата ми сестра са учители, майка ми е домакиня, по-малката ми сестра учи компютърни науки в Истанбул.

Кои са най-важните съвети, получени от родителите ви?
Родителите ми изискваха от нас да станем по-независими и зрели. Настояваха, да запишем и да завършим колеж, така че никога да не бъдем в състояние да зависим от нечия милост, а да разчитаме само на собствените си знания и способности. Не се намесваха в нашите избори и решения, и ние винаги сме имали подкрепата им, дори ако те не са били много доволни. Тази свобода е най-доброто и най-важното нещо, което са ми дали.

Как се издържахте по време на следването?
Работил съм през всичките тези осем години, които ми бяха необходими за да се дипломирам. Бях доста успешен продавач в магазин за женски дрехи, докато не започнах да се изявявам като актьор. Поради това аз се дипломирах едва през миналата година, учих също и докато снимахме АСИ.

Защо избрахте да следвате инженерство?
В Турция, не може свободно да избираш какво искаш да учиш, но на базата на оценки, успех в приемния изпит и място на пребиваване има няколко възможности . Тъй като аз съм отличен математик, първият ми избор беше машиностроенето, другият медицина. Тъй като аз не мога да понасям болници, не се колебах в избора си.

Какво мислите за Истанбул?
Очароваме от пръв поглед. През тези първи години бях, разбира се, по-заинтересован от изучаването на музика и излизането. Веднага станах барабанист в хеви метъл групата на приятелите си, и с тях участвах в клубовете около площад Таксим. Родителите ми не бяха съгласни с това, но разбраха, че няма смисъл да се опитват да ми влияят на този етап от живота ми.

Кога получи първия си комплект барабани?

Парадоксално, но след като напусналх групата. Като студент аз нямах достатъчно пари, за да си купя, но свирех с взети на заем и сънувах, че един ден ще се прославя като музикант.

Как изглеждаше по това време?
Имах дълга до раменете коса, моя " униформа" бяха дънки, маратонки, тениски и кожено яке с шипове. Стила ми на обличане не се е променил много и до днес , аз нося костюм и вратовръзка само на важни срещи и тържества.

С какво се разтоварваш най добре?
Любимо ми е, когато жена ми и аз споделяме деня заедно. Понякога не излизаме изобщо от вкъщи, но каним приятели. И понякога прекарваме един ден в спортния център, където се наслаждаваме на фитнес и басейн, или ходим на кино с приятели.

За какво не съжалявате, когато харчите пари?
За семейството, приятелите и нашето куче, бял малтийски териер Sušija. Въпроса за мен никога не е в размера на хонорара, на първо място винаги е качеството на сценария, изборът на режисьор и останалите членове на екипа.

Къде се виждате след десет години?
Аз не съм човек с големи планове, не мисля за това, в момента единствената ми цел е да довърша работата си, да си почина и да преценя какъв ще е следващия проект, който искам. Преди десет години аз дори не смеех да мисля, че мога да стигна до където съм сега. Ето защо аз нямам специално желание, всичко засега върви добре. Единствено се надявам да съм заобиколен от скъпи хора, и че ние Burçin и аз скоро ще станем родители. Това едва ли може да чака.

Превод: Elma
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот mariya.1942 » Сря Юни 08, 2011 2:44 pm

Превод на интервюто с Мурат Йълдъръм от хърватският вестник "Vecernji list"
публикувано на 4 февруари 2011 г.
МУРАТ ЙЪДЪРЪМ: ПРЕДЛОЖИХ НА СЪПРУГАТА СИ БРАК, ЗАРАДИ РЕВНОСТТА Й КЪМ АСИ!

Съпругата на турският актьор Мурат Йълдъръм, който в сериала "АСИ" обича главната героиня, не е преживяла романтичното предложение, за което мечтае всяка жена. Мурат, който в сериала изпълнява ролята на Демир Доган признава, че е предложил брак на актрисата Бурчин Терзиоглу в много напрегнат за двамата момент, след като Бурчин, заради своята ревност преживява лека катастрофа! Необикновената любовна история накратко се развива така: разяждана от ревност към Туба Буюкюстюн, обявена за най-красивата турска актриса, Бурчин решава да изненада своя любим като го посети в близкото до Антакия село,където се снима сериала, но по пътя претърпява пътна злополука. Мурат обзет от чувство за вина решава, че не трябва да се бави повече и предлага брак на своята избранница.
- Направих това докато се карахме. Бурчин ме попита какво искам от нея, а аз й казах, че искам да се оженя за нея.Така завърши и разправията ни - споделя 31-годишният актьор, който изиграл първата си роля в постановка на своя баща учител, който в свободното си време правел училищни преставления.Бащата не открил в сина си артистичен талант, защото го избрал само за една малка роля. Мурат по това време въобще не се интересувал от актьорството. Интересувал се само от математика и музика и след завършване на средното си образование заминава за Истанбул, където следва инженерство, а през свободното си време свири на барабани. Мурат не съзнава, че идването му в Истанбул като студент всъщност е началото на актьорската му кариера.
- Най-голямата ми мечта беше да свиря на барабани на голям концерт, но това не се осъществи.Свирех само в групата на мои приятели. Един ден в двора на факултета дойде едно много красиво момиче. Каза ни, че изнасят представление и ни покани да го гледаме.Момичето се хареса на един приятел и той ни накара да отидем да го гледаме.
Беше някаква пиеса на Cana Yucela,Bahar Noktasi -"Пролетни вълнения" и си спомням, че през цялото време се заливах от смях.
Много ми хареса актьорът Volkan Sumbul, а също така и Jerrija Lewis. Пожелах си да бъда на тяхното място и през следващата година се присъединих към тях - спомня си началото Мурат уверен, че в това има пръст съдбата. От тогава никога повече не свирил на барабани. Завладява женските сърца с ролите си на смел закрилник, който не се страхува от любовта и винаги е богат. Извън Турция популярност му носи ролята на богатият и привлекателен бизнесмен Демир Доган, който се влюбва в дъщерята на човека, който Демир смята отговорен за смъртта на майка си. Обожателки има и в Хърватия, а една от тях му е посветила и песен, в която го нарича "лек за всички проблеми". Самоуверената турска звезда има своя дефиниция за мъжката привлекателност:
- Смятам, че мъжът трябва, преди всичко, да е харизматичен. Освен това е важно да е умен и самоуверен - изтъква Мурат.
Възпитаван в духа на традициите той смята за своя най-голяма слабост семейството, приятелите и това, че е много съвестен. Освен към себе си, най-критично се отнася към чуждата нетолерантност и неуважение. - Не обичам много да се гледам по телевизията, защото съм самокритичен. Вероятно и няма да мога да свикна - признава Мурат. Както и много негови колеги и той с удоволствие би играл заедно с някоя холивудска звезда.
- Първо бих предложил на Хавиер Бардем. Ако той не се съгласи, ще предложа на Шон Пен, ако и той ми откаже на Джони Деп и Роберт Дювал -младши. В крайна сметка ще се радвам и сам да играя в Холивуд!
Освен тази мечта, сърцето му най-силно се вълнува, когато си помисли за съпругата си, с която се запознават по време на пробните снимки за сериала "Буря"
- Разбрах, че съм влюбен по време на снимките на сериала. В една сцена й показах любовта си гледайки я право в очите. Това не беше само игра, защото аз наистина го мислех - разкрива популярният турски актьор, който може да се похвали със съвършенни маниери.Всеки път казва на съпругата си наздраве, когато кихне , не му тежи да пазарува. -Обичам да ходя на пазар сам, но винаги купувам по нещо и за Бурчин. Ето наскоро за себе си купих фанелка, а за нея книга - хвали се Мурат и споделя какво никога не би сложил на себе си: "Мъжки слипове. Наричам ги "майтап" и като ги видя казвам: "Започва майтапа!"
Въпреки че пази личния си живот за себе си, Мурат споделя, че загрижеността на Бурчин за него се оказва решаващ фактор, за да я направи своя съпруга и да се оженят. През следващите няколко години планират да имат и деца.
-Още не сме мислили за имената. Няколко пъти се сетих за имената Али и Зейнеп - казва Мурат и споделя, че избягва, колкото е възможно, да бъде обсъждан по вестниците и затова вместо да излиза предпочита да се забавляват с приятели в домашна обстановка. Казва, че така е и отраснал в Мардин, градче в Североизточна Турция. В живота се ръководи от съвета на баща си: - Татко винаги ми казваше, че е грях да се сравняваш с другите. Все още не съм си позволил това. Първо исках да направя нещо за семейството си, а след това за себе си - казва Мурат Йълдъръм, който е готов да си почине поне една година след завършването на сериала "АСИ".

Превод: Mаriya.1942

ПС: Материалът беше постнат от Петан на 4 юни в темата "Любов и наказание". Тъй като не знам дали може да се пусне толкова дълъг в същата тема, затова го слагам тук и се надявам и другите да го прочетат, ако проявят интерес. [c06.gif]
Image
Аватар
mariya.1942
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот vania_e » Чет Юни 23, 2011 8:32 pm

Не разбирам как нашето приятелство се превърна в любов

Изображение

Те са главните изпълнители в сериала ПС.... Те бяха приятели зад кулисите, сега те се явяват пред нас като двама млади любовници, които се разбират помежду си добре. Дали се чувстват уморени от дългите часове работа по време на снимките на сериала, или желаещи да се наслаждават на живота, двамата са решили да стоят далеч от светлините на прожекторите за известно време. Tuba и Онур Saylak, за своите планове, своите виждания за ТВ фестивала в Монте Карло , и личния си живот.

* Въпрос * Със сериала АСИ сега вие получихте международно признание ,също така бяхте в Монте Карло на фестивала, какво е чувството да си там?

~Tuba Buyukustun ~ в Монте Карло е интересно .... АСИ е в същата категория като на световно известния сериал The Bold & The Beautiful. Ние привършваме един епизод от 90 минути , понякога много бързо се налага да бъдат спазени сроковете. От друга страна, те имат милиони долара бюджет. Изненадващо е да бъдат поставени в една и съща категория, както и чест за нас, разбира се .....

~Onur Saylak ~ Това е първият път, когато турска продукция присъства на церемонията

* Въпрос * Смятате ли, че тази ситуация произтича от продължителността на производството, и т.н.?

~Tuba Büyüküstün ~ Както казах по-рано размерът на средствата, продължителността на времето, усилията за съжаление не могът да се сравнят!

* Въпрос * Какъв е вашия опит от там?

~Onur Saylak ~Това беше една истинска фестивална атмосфера. Всеки се смесва с останалите . Например имахме на нашата маса английски медии.

~Tuba Büyüküstün ~ Ние бяха попитани за сериала, в един момент те се интересуваха за град Антакия, това е наистина един момент, с който се гордеем ....

~Onur Saylak ~ продукциите ни са направени за турската телевизия и кино и се счита, че трябва да бъдат предназначени само за местните зрители. Производството се харесва от турската публика, това е хубаво. Това се дължи на факта, че ние не може да приемем идеята за това, каква ще бъде реакцията на международната публиката. Всичко се случва толкова бързо, както и се отнася до рейтинговата система. Когато обясних това на тях, те не можеха да проумеят това ни виждане, и решиха че е шега. .

~Tuba Büyüküstün ~ Знам, че е имало моменти, когато съм работила в продължение на 72 часа без прекъсване. Как може да се очаква човек да даде най доброто от себе си при тези обстоятелства. Това важи също и за хората зад кулисите, както и за режисьора. Дори телесните функции се нуждаят от почивка. Въпреки че на фестивала чух един разговор, където те говореха за цена от 34 милиона долара бюджет за всеки епизод, което е нечувано.

~Onur Saylak ~ Това е така защото мислят в дългосрочен план и за по високо международно признание.

~ Tuba Büyüküstün ~ Има и по-голямо равноправие на половете, където и режисьора и актьорите всички печелят еднакво, защото влагат една и съща енергия в производството.

* Въпрос * Но вашите епизоди са 90 минутни, и, за да завършии този епизод навреме, е нужно да се раздаваш....

~ Onur Saylak ~ Своевременно всичко ще си дойде на мястото. Сега имаме актьорска гилдия. Но това не е възможно само с участието на актьорите, които работят в тази посока, за доброто на цялата индустрия всички трябва да седнем и да стигнем до споразумение.

* Въпрос * След 2 години ПС е в край си, какво мислите?

~ Tuba Büyüküstün ~Да, завършва, края вече е записан.

* Въпрос * Имате ли нови проекти на хоризонта?

Tuba Büyüküsütün ~ ~ Не по това време все още не, искам да си взема почивка. От снимките на "Cemberimde Гюл Оя" не съм почивала и съм работила без прекъсване. Имам нужда понякога да се възстановя. Когато говорим за сериал, ако е успешен, ще се извърши за минимум 2 години нон-стоп, обаче ако това е игрален филм разбира се, ще бъде нещо, което ще се разгледа, тъй като не е дълъг производствен план.

~Onur Saylak ~ Аз имам много предложения, но има нещо, наречено живот, и бих искал да поживея малко и правя други неща. Производството на един сериал е дългосрочен ангажимент за най-малко 2 години и трябва живота ти да се върти около сериала. Аз лично би искал известно време за себе си. Поради тази причина ние решихме да си вземем почивка.

* Въпрос * Изигравайки сходни характери за продължително време, оказва ли това ефект на социалния ви живот?

~Tuba Büyüküstün ~ Не .... когато пристигна на снимачната площадка аз съм Аси или Hasret, и двете реално са съвсем различни от мен. Аз дори се изненадвам от това как може да се включвам и изключвам.

* Въпрос * Наслаждавате ли се на собствените си изпълнения по телевизията?

~Tuba Büyüküstün ~ Гледам да видя какво съм направила, как съм го изиграла, само за по-добри изпълнения, иначе защо човек да гледа своите превъплащения.

Въпрос * Какво са плановете ви за лятото?

~ Onur Saylak ~ Ще излезем във ваканция и ще пракараме малко време далеч от работа.

* Въпрос * След толкова много години, да сте приятели, как това приятелство се превърна в романтиката?

~ Tuba Buyukustun ~ Всъщност ние не разбрахме

~ Onur Saylak ~Но ние трябва да погледнем крайния резултат, всичко върви много добре

* Въпрос * Може ли всъщност добри приятели да се превърнат в добри любими?

Tuba ~ ~ Абсолютно, това е начина, по който трябва да бъде, нашето приятелство прерасна в романтика и всичко върви прекрасно.

Превод: Elma

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/maga ... sp?gid=383
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vania_e » Вто Авг 30, 2011 1:39 pm

Джансел Елчин, който ще гледаме като „измамника Селим”в новия сериал ЛП, казва за Селим, че е „симпатичен колкото Жокера от Батман”.
(интервю от сайта/вестник "Radikal")

Изображение

Скоро започва новия сериал ЛП. Каква е темата (сюжета)?
В основата е историята на една жена, която в миналото, заедно с любимия извър шила измама, по-късно избира друг живот. В ролята на тази жена е ФЕ, а в ролята на неин съпруг СЕ. Аз играя бившият любим, крадеца (измамника), т.е Селим. Не искам повече да „дешифрирам” историята, но Селим влиза в затвора и иска да си отмъсти. Подготвя много добър план за отмъшение. И тук именно започва историята (разказа) ни.

Много лош ли е образа на Селим или е от симпатичните лоши?
Джансел към журналиста: Вие харесвахте ли Жокера от Батман?
Журналиста: Аз лично - не го харесвах.
Джансел: Ами ето толкова симпатичен е и Селим (смее се).

Преди виждахме Джансел Елчин в роли с много класа, като високопоставен годподин от Истанбул. Имате ли някакви опасения, за това, че този път ще играете различна по характер роля?
Не, точно обратно, чувствам се щастлив, че ролята е различна. Изобщо не се замислих да играя лош човек. Аз не гледам на него като на лош, само се опитвам да преживея неговите страсти и желания. Опитвам се да му дам възможност. Селим гледа на събитията от позиция на болката (горчилката). Той не приема поражението (провала).

Тоест Селим има няколко плана. И заради тези планове, му е нужна дългата брада?
Да, но тук сега не трябва много да разкриваме плановете. Защото в моя герой зрителите ще видят четири различни състояния. В играта има игра, ето това е. В сериала например, аз играя играта на Селим и според мен, това е забавното в тази работа.

Този път ще използвате ли гласа си?
Не знам. (всъщност вечерта, на въпрос на Самира в Туитър, Джансел потвърди - ще използва гласът си)

Кой знае?

Нищо не мога да кажа по този въпрос, все още няма изцяло яснота. Но аз искам да използвам гласа си.
........

Всичките ви предишни ангажименти са били дългосрочни. Имате ли си някаква формула, започвайки нова работа, защо например приехте този проект?
Вече исках да играя нещо различно. Говорих за това с Фарук Тургут. Продуцент, който много харесвам и с него седнахме и разговаряхме за проектите. Споменах му, че искам да играя нещо различно. Исках да играя някой, който е леко обсебен...

Нещо доста по различно от предишните роли?
Да, точно така. Малко време оставаше до завършването на „Пленителката на сърца”. Фарук Тургут ми изпрати проект. Прочетох го и много харесах историята. Динамична, интересна история. И диалогът е добре написан. "Лъжовна пролет" е написан много умно (разумно). Сериал, който с финала на всяка серия ще събужда интерес (любопитство). Аз самият съм толкова заинтригуван, че питам, „Какво ще стане след това?”, но не ми казват. След сериала „Пленителката на сърца", можех да изчакам няколко месеца, но историята ми се видя доста интересна. Това, което говоря, може да изглежда малко преувеличено, но първата серия е като американски филм.

Вашата оценка на сектора за производството на сериали в Турция.
Тук производството на сериали е съвсем различно изкуство. В Турция то се прави със скорост. Във вторник се снимат сцените, в четвъртък гледаш заедно с 10 милиона души. Няма такова място на света. Като пример: в театъра хората гледат на момента, кинофилмите – след шест месеца. В коя друга страна, освен Турция, във вторник сцените, които сте заснели за седмица, след 10 дни ги гледате? В Европа, всички сериали, филми, се предават по 13 серии, една година по-рано.

Сериали, кино, театър... Кое ви доставя най-голямо удоволствие?

Три различни занимания. От правенето и на трите изпитвам удоволствие. Преимуществото е за сериалите.

Усещаше ли още от дете, желание да станеш актьор?
Не знам дали съм имал такова усещане. Имаше една книга – "Д-р Кнок". Докторът пристига в един град, но всъщност той не е доктор. Той прави психологическо лечение на хората от града и излекува всички. Тогава съм бил в началното училище, учителят ни караше всички да играем (да участваме във възпроизвеждането). Много бях развълнуван.

Доволен ли беше, наслади ли се, че си на сцена?
Не твърде. Учителят ме качи на сцената заедно с едно момиче от класа, което много харесвах. Ако не беше това момиче, ако беше съвсем друго, нямаше така да се вълнувам (смее се). Тогава бях на 11 години.

След това какво стана?

След това, 16-17 годишен, вървим си с един приятел по пътя, един мъж дойде до нас „Снимаме клип, искате ли да дойдете?” – казва. Ние и без това нищо не правехме в момента, отидохме в студиото. Ами снимаха клип на "Too Funky" на Джордж Майкъл. Отидохме, бяхме статисти. Дори и след това не свързвах себе си с актьорството. Започнах да се занимавам с текстил. Доставях тъкани от Турция. Доста скучен беше живота ми през този период.

Учил сте икономика и социални науки, не искахте ли да работите в тази област?

На 20-25 години всеки открива себе си и иска да изкаже мнението си, затова и аз се” изправих”, тръгнах на вечерни театрални курсове. Възможността да мога по-добре да изразя себе си, намерих в театъра.

Колко годишен заминахте за Франция?
Бях на 9 години. В Турция учех във втори клас, но във Франция започнах отново начално училище. Изобщо не знаех френски. В началото се насилвах, но след това си казах „Дълго време ще живея в тази страна, трябва добре да знам този език”. Много работих, и доста добре го научих. Заобичах думите. Междувременно, говорейки за "думите", предишния ден в предаването Yekta-Kopan (Култура-изкуство), говорих за Молиер. Но там стана недоразумение (погрешно разбиране).

Веднага да поправим това недоразумение...
Казах, че искам да играя Дон Жуан. Но видях, че тук (в Турция) Молиер се възприема само, като автор на комедии. Той има 4-5 комедийни пиеси, но не е само автор на комедии. Допринесъл е за френския език и е използвал френския по най-добрия начин в пиесите си. Във Франция все още казват La Langue de Molière - Езикът на Молиер. Ясно е, (видно е) от начина по който е писал - поезия с 12 сричкови изречения.

Без изключение, всичките ли фрази са 12 сричкови?
Да, всички изречения (фрази) в тази форма, са написани и са римувани едновременно.
Докато има толкова хубаво изкуство, кой и какво да прави в икономиката? (смее се).

„Джансел Елчин иска да играе комедия”, така ли са написали?
Да, това са написали. В програмата имахме малко време, затова не можах да обясня достатъчно...
В същност, не е толкова важно.

Добре, как стана идването ти в Турция?
В Турция ме доведе Томрис Гиритлиолу.

Вие, казвайки "да" на предложението на Томрис Гиритлиоолу, знаехте ли, че ще се установите в Турция?
Не. Мислех си, че идвам за 3-4 месеца.

Колко години вече сте тук?
5 години.

Вече за постоянно ли сте тук?
Не знам. Ако ми кажат в „В Нова Зеландия, заради сериал /филм ще отидеш ли?, ще видя сценария..., ако ми хареса, ако е нещо различно - ще отида.

Свикнахте ли с Истанбул?
Разбира се. Инстанбул е много хубав, но е много населен. Много харесвам културата на кварталите в града.

(В интервюто има абзац в който с журналиста говорят, как миналата година Джансел Елчин е написал статия в същия този сайт/вестник за филма "Илюзионистът". Елчин обяснява колко и с какво го е впечатлил този филм..., говори за Джак Тати newsm78)

След време (един ден), ще четем ли Ваш роман?
Роман не, но имам два сценария.

Ще изпратите ли сценариите на някого?
Ако ще правя нещо, ще го направя сам. На никого няма да ги изпращам. Сам ще направя продуцентството, режисурата и актьорското изпълнение.

Какво правите в свободното си време?
Играя футбол. Следя английското първенство, гледам каналите на Premier Lig. Това е най-любимият ми канал. Ayazma - играя в този футболен отбор. Там са Can Öz, Ender Özkahraman, Alpay Erdem, Bağış Erten, Harun Tekin, Mustafa Öztürk ve Hayko. Толкова забавен отбор сме. Разбира се, че не говорим само за футбол. Обсъждаме всичко.

Следите ли социалните мрежи?

Имам официална страница във Фейсбук, но не сe занимавам с нея (не съм ангажиран).
Използвам Туитър.

Името, което ползвате?
Ползвам cansellelcin. Задават ми въпроси, аз отговарям.

Поглеждате ли в речника (??? - може би мненията, статиите), какво се пише относно вас?
Да гледам, гледам и си правя оценка. Например, ако е написано нещо за моята игра, мисля над това, трябва да съм много внимателен, си казвам. Понякога и се смея на написаното.

(Преведено от Дани_ка, без претенции за абсолютна точност и изчерпателност)

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx? ... goryID=138
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Предишна

• Advertisement

Назад към Публикации в пресата - статии и съобщения