ASI-BG.COM • Виж темата - Melek - Ангелът (Мелек)

Melek - Ангелът (Мелек)

Творчески изяви
[pen.png]

Re: Melek - Ангелът (Мелек)

Мнениеот t1n43t0 » Пон Апр 19, 2010 6:16 pm

•Глава Двадесет и Втора•

- Искам да говоря с господин Йълмаз! – Мелек почти удари с юмрук по бюрото на секретарката.

- В момента господин Йълмаз е зает. Имате ли...

- Не, нямам среща. Просто искам да говоря с него. – Мелек се огледа наоколо, видя табелката „Мурат Йълмаз” и се засили към кабинета. Връхлетя с все сила в него, за да види как Мурат и някаква висока руса жена се смеят на висок глас, пиейки уиски. Настъпи неловка тишина. – Оп, извинете. Май не много подходящ момент случих... – Мелек се обърна да излезе.

- Извинете за момент. – Мурат я последва и я догони в коридора. – Да, Мелек, добре дошла. Да, Мелек, добре си заварила.

- Не, аз видях, че си зает. Ще почакам, ако трябва. – Мелек седна троснато на едно от канапетата в чакалнята.

- Не беше ли с господин Кемал? В Карасу? – Мурат сложи ръце в джобовете на панталона си и я изгледа многозначително.

- Бях. Но разбрах доста неща, които се нуждаят от обяснение.

- О, господинът се е изказал не особено ласкаво по мой адрес, предполагам... – в това време русата жена приближи до тях и сложи ръка на рамото на Мурат.

- Аз ще тръгвам, може би сега не е моментът. Ще се чуем и ще се уговорим за по-нататък. На спокойствие. – тя натърти на последната дума и изгледа пренебрежително Мелек.

- Разбира се. – отговори троснато Мелек и проследи с поглед излизането на русата жена. – Коя е тя?

- Каза, че имаш да говориш за нещо важно с мен. – Мурат се подсмихна. Мелек стана и грабна чантичката си.

- Не, "ще се чуем и ще се уговорим за по-нататък. На спокойствие." – Мурат я хвана за ръката.

- Стига, Мелек. Стига детинщини. – той я вкара бързо в кабинета си и затвори вратата. – Казвай какво има! Какво ти е наговорил онзи... онзи... Кемал?

- Каза, че твоят и моят род имат нещо общо помежду си.

- В смисъл?!

- Не зная в какъв смисъл, за Бога!

- Поговори ли с родителите си?

- Опитах се. – Мелек въздъхна и погледна към пода. – И двамата изригнаха. Може би наистина има нещо.

- И може би именно затова баща ми настояваше толкова много да не ходя в Карасу. А и не пусна Севдан да дойде с мен. – Мурат се почеса по брадичката и погледна през прозореца. – Многознайкото Кемал каза ли още нещо?

- Не. Но от всичко станало, стигнах до извода, че връзката между двата рода е много по-специална, отколкото изглежда на пръв поглед. Има нещо лошо в нея.

- Кемал поиска да не работиш за мен, нали? – Мурат стрелна Мелек с поглед. Тя преглътна тежко и кимна с глава. – Знаех си! Прие ли?

- Зависи. Може и да приема. Ако продължиш с тези... руси жени... "На спокойствие"

Мурат се усмихна с ъгълчето на устните си и приближи към Мелек. Наведе се към нея и тихо й прошепна:

- Ревнуваш. По-добре си признай! – той плъзна поглед по шията й, стигна до очите й, и впери очи в устните й. Мелек издиша силно – така, че дъхът й се удари в лицето на Мурат, след което се усмихна широко.

- Не става така, господин Йълмаз. Да ме целувате като нищо, а после да смятате, че няма да Ви ревнувам от красиви руси госпожици.

- Госпожи. – побърза да я поправи Мурат, покашляйки. – Беррин наскоро се омъжи за един мой близък приятел и сътрудник.

- Не думай! – Мелек плесна с ръце. – Колко близък? – телефонът й обаче я прекъсна, иззвънявайки. Тя вдигна капачето, след което притеснено погледна към Мурат.

- Кемал, предполагам? – Мурат прехапа устни. – Ама, отговори му, де...

- Ревнуваш. По-добре си признай! – Мелек трясна капачето на телефона си и се усмихна широко на Мурат. Той й отвърна със същото.

- Ревнувам. – той приближи към нея и хвана с ръце раменете й. Погледите им не се отделяха един от друг. – Ревнувам, Мелек, права си. – той се наведе и съвсем леко докосна устните й. Тя се надигна на пръсти и обгърна главата му с ръце, опитвайки се попие всяко сантиметърче от неговите устни. Вратата се отвори с грохот.

- Мурат! – възрастен мъж седеше на прага, вторачен в Мелек, която залитна към Мурат. Мъжът потрепера, но се подпря на рамката на вратата. – Мурат...

- Татко?! – Мурат се приближи към възрастния мъж и му помогна да влезе. – Тъкмо ти ни трябваш. Да те запозная – това е Мелек Умут.

- Приятно ми е. – мъжът се усмихна леко притеснено. – Позната сте ми отнякъде.

- Дъ..

- Дъщеря е на Есин Умут. – прекъсна я Мурат. Атеш Йълмаз пребледня и залитна към канапето. Спомените нахлуха в главата на Мелек като филмова лента. Мъжът, в когото Есин беше влюбена, наистина беше Атеш Йълмаз. Пъзелът започваше постепенно да се нарежда.
Изображение
'Je te souhaite tellement fort...
Je te souhaite trop d'amour.
Prends la vie à bras le corps,
puisque les miens sont trop courts...'
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:
Местоположение: София, България/Aberdeen, United Kingdom {İstanbul, Türkiye ♥ Madrid, España ♥ Θεσσαλονίκη, Ελλάδα}

Мнениеот zalabala » Вто Апр 20, 2010 9:56 am

[28300_634.GIF] [28300_634.GIF] [28300_634.GIF]
[newsm10.gif] [newsm10.gif] [newsm10.gif]

Тинче, мила, много ме зарадва като видях поредната глава. Вече си бях помислила, че си се отказала от този роман.
Обаче ти ме изненада изключително приятно. И мога да кажа, че и тази глава ми хареса мнооооого - даже имаше и целувка. [2dgq0jo.jpg] [gdance.gif]

Знам, че ти предстои абитуриентски бал с цялата еуфория и суета около него. Все пак тайничко се надявам, че няма да ни накараш да чакаме много дълго за следващата част. [emo-5ange.gif]

[236.gif] [236.gif] [236.gif]
... красив, мъжествен, снажен, горд...
Изображение
Аватар
zalabala
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Вто Апр 20, 2010 4:14 pm

Залче, вчера ме осени музата просто. [runlolarun.gif] И набързо-набързо - глава от "Град на самотата", и от "Мелек". Много бях продуктивна вчера - мани бегай! [happy0195.gif] [happy0195.gif]

Мерси много, миличка! [2dgq0jo.jpg] [2dgq0jo.jpg] Ще се постарая, ама, нали знаеш - нищо не промис! [laie67dgirltv7.gif] [236.gif] [236.gif] [236.gif]
Изображение
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:
Местоположение: София, България/Aberdeen, United Kingdom {İstanbul, Türkiye ♥ Madrid, España ♥ Θεσσαλονίκη, Ελλάδα}

Мнениеот bibisita » Чет Апр 22, 2010 6:52 am

И на мене ми хареса поредната глава,ама се чудя дали да не спра да чета и кето напишеш цялата книга да седна и да я изчета наведнъж,така се много дразня в най интересното и свърши.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Чет Апр 22, 2010 5:44 pm

bibisita написа:И на мене ми хареса поредната глава,ама се чудя дали да не спра да чета и кето напишеш цялата книга да седна и да я изчета наведнъж,така се много дразня в най интересното и свърши.

[happy0195.gif] [happy0195.gif] [happy0195.gif] Ама... както решиш. То така и така рядко пиша - докато напиша нещо, забрави човек за какво изобщо иде реч. [laie67dgirltv7.gif] [laie67dgirltv7.gif]
Изображение
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Вто Май 18, 2010 2:20 pm

•Глава Двадесет и Трета•

Атеш Йълмаз не отделяше очи от Мелек. Тя нямаше нищо общо с Есин, може би само жизнеността, която излъчваше всяка част от тялото й. Когато се бе запознал с Есин, тя беше също така млада, радостна, усмихваща се. После той разби живота й и си тръгна. Разбра какъв пост е заела, как постепенно е пробила в елитния живот. Виждаше я по корици на списания, по първи страници на вестници. Уведомяваше се предварително на кое събитие ще присъства тя, за да не отиде и той – за да предотврати евентуална среща между двамата. Толкова години не се бяха срещали. Знаеше, че не беше омъжена, но знаеше и че има дъщеря. А наскоро беше разбрал, че Мелек е осиновена. Значи не го беше забравила. Значи не искаше да бъде с никого другиго след него. Атеш Йлмаз отпи от чашата с вода на масичката пред него.

- Татко... – Мурат приближи до баща си и с усмивка на лице седна на канапето до него. – Това е Мелек Умут. Както ти казах – дъщеря на Есин Умут.

- Осиновена. – Мелек се опита да се усмихне, но не се получи. Атеш въздъхна дълбоко. – Истинските ми родители не живеят в Истанбул. От Карасу са.

- Разбирам... – гласът на Атеш прозвуча малко несигурно. Той отпи поредна голяма глътка вода. Мурат и Мелек се спогледаха колебливо. – Мурат, аз исках да поговорим за друго. Да си виждал Севдан?

- Най-вероятно хойка някъде. Татко...

- И с него исках да поговоря. Жалко, че не е тук. – Атеш разбираше, че няма как да избегне разговора с Мурат, но се опитваше да спечели малко време. Прикованият в него поглед на Мелек го посмути.

- Майка Есин не е добре. Вие вероятно я познавате. – Мелек изгледа строго Атеш. И той, и Мурат замълчаха, гледайки я с озадачение.

- С Есин Умут познавате ли се?

- Да, сине, бегло.

- Зависи какво разбирате под „бегло”. – Мелек усещаше, че е на ръба на нервите си. Стана от мястото си.

- Татко, знаеш ли каква е връзката на рода ни с тази на истинския род на Мелек – Кайя?

- Родът ми в началото се е казвал Асил. Познато ли Ви е това име? – неловко мълчание. Атеш беше чувал разни неща по повод връзката между родовете Асил и Йълмаз, но по-скоро всичко това му се струваше измислена приказка.

- Чувал съм само разни неща.

- Например?.. – Мелек скръсти ръце.

- Те са фантазии и няма много истина в тях... – Атеш пак се опита да смени темата. Е, по-приятно беше отколкото да се говори за Есин, но...

- Например?.. – Мелек повтори, натъртвайки на думата.

- Във Вашия род имало някакво проклятие, което тегнело заради нашия. Всъщност, и двата рода били прокълнати.

- Това е нелепо! – Мурат стана рязко от канапето и замаха с ръце. – Наистина са измислици!

- Дотолкова измислици, колкото това, че баща ти познава майка Есин? – Мелек стрелна с очи първо Мурат, а после и Атеш. Вторият наведе гузно глава. – А синът Ви, господин Йълмаз, знае ли каква е връзката Ви с майка Есин?

- Нека да не...

- Баща ти е бил женен, Мурат, когато си е хванал любовница. Тази любовница е била майка Есин.

Неловко мълчание, продължило около минута, се настани в стаята. Всеки гледаше другия. Страх, омраза, учудване – тези три чувства се четяха в очите съответно на Атеш, Мелек и Мурат.

- Майка знае ли? – Мурат прекъсна мълчанието със заглушен глас.

- Не. – Атеш стана бавно от канапето. След това вдигна погледа си към Мелек. – Но Есин знае повече за връзката между Асил и Йълмаз. Тя ще ви помогне. – Атеш се опита да излезе от стаята. – Ще потърся Севдан.

- Никъде няма да отидеш, татко. – този път Мурат беше този, който реагира по-остро. Той препречи пътя на баща си към вратата. – Тримата заедно отиваме в дома на Есин Умут.

- Сине... – никакъв отговор от никого. – Сине, не е редно. Вие отидете. Аз с години се опитвам да предотвратя всякакви срещи и контакти с Есин, не мисля, че...

- Тримата заедно отиваме у Есин Умут. – повтори Мурат, грабвайки палтото си. – Има неща, които явно не знаем и които само заедно можем да открием. – Мурат направи път на Мелек да излезе от стаята. Предстоеше една среща, отлагана с години.
Изображение
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Вто Май 18, 2010 2:36 pm

[vrwt1s.jpg] Благодаря ти, Тинче за поредната галава удоволствие наречено "Мелек" [emo-iloveu.gif]
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Вто Май 18, 2010 2:57 pm

alice in wonderland написа:[vrwt1s.jpg] Благодаря ти, Тинче за поредната галава удоволствие наречено "Мелек" [emo-iloveu.gif]

Молим, Гери, за бързия коментар! [laie67dgirltv7.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [emo-iloveu.gif] [emo-iloveu.gif]
Изображение
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Вто Май 18, 2010 3:47 pm

t1n43t0 написа:
alice in wonderland написа:[vrwt1s.jpg] Благодаря ти, Тинче за поредната галава удоволствие наречено "Мелек" [emo-iloveu.gif]

Молим, Гери, за бързия коментар! [laie67dgirltv7.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [emo-iloveu.gif] [emo-iloveu.gif]

[happy0195.gif] [happy0195.gif] Тинче аз съм бърза, особена ако нещо ми хареса веднага го изчитам. [c06.gif] Даже ми се стори кратка тази глава. [emo-iloveu.gif]
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот bibisita » Чет Юли 29, 2010 8:56 am

Тинче,знам че имаш и други работи ама крайно време ,е да видиме какво става на срещата. [169.gif]
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Чет Юли 29, 2010 8:58 am

bibisita написа:Тинче,знам че имаш и други работи ама крайно време ,е да видиме какво става на срещата. [169.gif]

Знам, знам. Впуснах се аз в други неща, тук нещо не ми идва не муза, ами... знам ли, идеята... та стана занемаряване... [087.gif] [087.gif] [087.gif]
Изображение
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот bibisita » Нед Яну 30, 2011 2:08 pm

Тине,няма ли да има и тука продължение? [think.gif]
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Нед Яну 30, 2011 2:42 pm

bibisita написа:Тине,няма ли да има и тука продължение? [think.gif]

Бибче, тия дни го обмислях - засега съставям план накъде да вървят нещата и може би ще има нещо... [g060.gif] Просто бях забила и не загрявах нищо за това как да се развива по-нататък действието. [kz9se9.gif] [kz9se9.gif] [kz9se9.gif]
Изображение
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот bibisita » Пет Ное 25, 2011 9:58 pm

Тине,аз пак да те подсетя и тука да драснеш два реда.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Предишна

• Advertisement

Назад към Лично творчество