ASI-BG.COM • Виж темата - Пътешественик. Обичате ли да пътувате? Споделете...

Пътешественик. Обичате ли да пътувате? Споделете...

Всички интересни неща, които обичате да правите!

Пътешественик. Обичате ли да пътувате? Споделете...

Мнениеот viki_17 » Пон Ное 30, 2009 4:22 pm

Следващото, което обичам е пътуванията из страната. Засега нямам излизане извън нея, но това, ще се промени при първа възможност - живи и здрави! [difus_victory.gif]
Посещавала съм няколко от историческите забележителности.
А желанието ми е да отида до Белоградчишките скали, Видините кули, Магурата, Дяволското гърло, Ягодинската пещера...
Обичам планините, ходила съм Рила (на много места), но Рилския манастир и 7-е езера никога няма да ми омръзне да ги посещавам! На езерата дъхът ти спира...красота, зареждат ме с положителна енергия! Влюбена съм в и в Пирин и околността. Горещо препоръчвам, който не е ходил - с. Ковачевица - Гоце Делчев, с. Огняново, с. Лещен...
Ходила съм няколко пъти по Стара планина и Родопите и винаги в съзнанието ми изплуват кадри от филма "Време разделно" и свирнята на родопските каба гайди - настръхвам от удоволствие и почитание... Това е за сега от мен. [10665_504.GIF]
Ще се радвам да се включите. [difus_victory.gif]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Re: Пътешественик. Обичате ли да пътувате? Споделете...

Мнениеот Gabie » Пон Ное 30, 2009 5:13 pm

Мноооого любима моя тема. Ще се включа по-късно. [28300_634.GIF]
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот bobi_84 » Пон Ное 30, 2009 8:00 pm

Обичам различните неща,това ми е като хоби ,обичам да пътувам и не защото работата ми е свързана с това,а защото това ме отпуска,изпитвам страни чувства когато се запозная с нещо ново и хубаво.Браво за темичката [28300_634.GIF] ...

"И най - обикновеното нещо придобива очарование щом започнем да го крием" -“ Портретът на Дориан Грей “
Аватар
bobi_84
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Vihar » Пон Ное 30, 2009 8:08 pm

Оооо зодията ми е стрелец с асцендент стрелец - пътешествениците на зодиака. Лоследното ми пътуване беше зад океана , но следващото ще е до Турция , кадето все още не съм ходила . Поне Истанбул да видя , ако не мога да стигна до Антакия. [491.gif]
Изображение
Ти виждаш нещата и питаш "защо?",
аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"
Джордж Бърнард Шоу
Аватар
Vihar
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот galina_malina » Пон Ное 30, 2009 8:43 pm

О,Вики страхотно си се сетила за такава тема! [10665_504.GIF] Мисля,че ще има много желаещи да се включат.И аз обичам пътешествията.Близки,далечни за каквито имам възможност. [464.gif]
Изображение
Аватар
galina_malina
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anichka » Пон Ное 30, 2009 9:46 pm

Много обичам да пътувам, ако имам възможност бих посетила всяка една държава по света, тъй като мисля, че всяка притежава по нещо уникално и забележително, което си заслужава да се види.. Пък и самата среща с друга култура обогатява човек в много отношения. [yahoo_33.gif]
Изображение
Аватар
anichka
луд фен
луд фен

Статус:

Мнениеот iva81 » Вто Дек 01, 2009 11:15 am

Яка темичка - за пътуванията....
Много обичам [491.gif]
Особено харесвам местата с исторически забележителности. При тях има един уникален дух, който се носи във въздуха. Усещането е различно и това много ми харесва.
Мечтата ми е, един ден да отида на околосветско пътешествие. Различни народи, различни култури. Всъщност по- хубаво и по- ценно нещо от такива спомени няма. Поне за мен. Те са достатъчни да дават на човек винаги топлина [236.gif]
Изображение
Изображение
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето" Хелън Келър

http://www.youtube.com/watch?v=jxoTXdA1K7g -
Аватар
iva81
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Вто Дек 01, 2009 11:58 am

Много хубаво темичка наистина - обожавам да пътувам, но за съжаление не съм излизала извън БГ все още. За сметка на това имах възможност да посетя много градове в България, много ми харесва възможността да пътувам и опозная другите градове, всеки от които крие своето очарование - била съм в Габрово, Велико Търново, Варна, Русе, Шумен, Перперикон - като историческа местност, Казанлък - с всичките разглеждания на музея на розата и на музеите в самия град.
Имам слабост към Северна България и освен Варна, който е любимият ми град, харесвам и Велико Търново адски много. Естествено пътувала съм в Родопите и Средна гора, които са сравнително близо до родния ми Пловдив, но точно защото са по-близо и сякаш са ми по-познати. Друго си е когато минеш Стара Планина и се озовеш в северната част на родната България - невероятни градове има там.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот viki_17 » Вто Дек 01, 2009 7:32 pm

Има толкова кътчета от красивата ни Родина, които не съм посещавала, и за които научавам и сега. Трябва да го направя и после да се замислям за излизане извън БГ. [434.gif]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Viktoria » Вто Дек 01, 2009 7:56 pm

Аз също обичам да пътувам,а много мразя да си стоя вкъщи,но независимо къде ще отида,дори и да не е на някое историческо място/както сте писали/ само и само да съм на път.Най-много обичам да пътувам из провинцията [kangura_05.gif] -природа,без мръсотии/в последно време вече и там ги има де [301.gif] / .Иначе местата,които бих искала да посетя са Испания,Гърция,там някои острови като Хавайските,Маями /къде чак отидох [kangura_crazy.gif] / и разбира се Турция /Инстанбул,Антакия и др./.Надявам се някога да имам възможност да осъществя тези свои мечти,а дотогава ще се задоволя и с красотите на България [480.gif]
Изображение
Аватар
Viktoria
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот queen_of_spades » Вто Дек 01, 2009 11:49 pm

Vihar написа:Оооо зодията ми е стрелец с асцендент стрелец - пътешествениците на зодиака....

Хайде и аз към групата на Стрелците пътешественици.Асцендента ми е Лъв, но това не ме прави по-малко пристрастена към пътешествията.Твърдо съм решила,че след определен брой години ще правя само това. [yahoo_06.gif]
queen_of_spades
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Gabie » Сря Дек 02, 2009 12:12 am

Много обичам да пътувам. Абонирала съм се за две издания на National Geographic(на испански). Винаги сме използвали прехода между България и Испания да разгледаме някой град, като обикновено предварително сме набелязвали какво ще посетим. Общо взето впечатленията ми са противоречиви. Места или градове, включително и европейски столици,които се смятат за култови, не са оправдали очакванията ми. Но истината е , че в Европа никога не съм ходила на организирана екскурзия. А когато сам пътуваш, се виждат не само добрите страни.
Най-много ми хареса в Каркасон (Carcasone), град в южна Франция (показваха го в поредицата на БТВ Документите "Великата ерес")
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Gabie » Сря Дек 02, 2009 12:26 am

В Турция, или по-специално в Истанбул, съм била в ранната пролет на далечната 1991г. Тогава за 3-4 месеца посетих всички съседни страни.
Ръмуния я познавах от много малка. Родителите ми имаха паспорти с право да излизат в Румъния всеки месец и заради това, че аз и брат ми също имахме право на определена сума за обменяне, майка ни често ни водеше със себе си.Що вятър ме е духал на открития ферибод между Силистра и Калъраш, но имахме само „вносни неща“. Тогава те бяха по-напред от нас.
Гърция ми се видя средна хубост, в Сърбия и Македония не ми хареса особено.
Но в Истанбул – да, мноого, мноого. И то когато не бяха толкова добре и в Бг се ширеше мнението, че са сто години след нас?!! Бях изненадана, направо шокирана. Много ми се иска отново да посетя Турция за повече време.
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот viki_17 » Сря Дек 02, 2009 12:59 am

Чувала съм, че в Дубровник е много хубаво - перлата на Адриатика! Освен всичко останало като курорт и като архитектурна забележителност! [yahoo_36.gif]
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот roslava » Сря Дек 02, 2009 10:48 pm

Вики,браво за чудесната темичка!!!
Имали човек на света който да не обича да пътува,не знам.
Аз съм била в Турция,-Истанбул-велик град много красив,също в Кападокия,който не е бил да отиде задължително,такива скални образувания,има много християнски църкви в скалите създадени преди много,много години.Абе какво да ви кажа красота.
Била съм в южна Италия-хубава държава.Много не съм се разхождала бях на гости за 3 дни и нямаше много време за разходка, и затова нямам много впечатления.
Гърция е много близко до нашия град на 18км.-и за това много често ходим до нея, я на море я на разходка.Гърция е красива държава но не толкова колкото България/аз така си мисля/Ходим много често до Македония по комшийски-да вечеряме,забравих да кажа ,че съм ходила и до Охридското езеро,там е хубаво.
Но за мен човек трябва да опознае първо родината си,защото в България има много неща за виждане.Била съм в доста градове на България,в Родопите,Пирин и Рила,но да си призная аз съм от кашкавал туристите,тези които искат да си седят само в хотела.
Но съм се зарекла,че следвашия път като отида някъде ще бъде наистина екскурзия,с посещения на исторически паметници и местности.
Съжалявам аз май се улях!!!
Изображение
Аватар
roslava
Почетен член
Почетен член

Статус:

Мнениеот Gabie » Сря Дек 02, 2009 11:52 pm

В тази тема мога да пиша с часове.
Днес за нашата родина.
Последната обиколка , която сме правили в България беше през 2007 по маршрут Пловдив/Велико Търново/Силистра/БГ Черноморие от Балчик до Лозенец отне ни 3 дена/ престой в Лозенец/ Пловдив/ Банско/ Рилски манастир и път 3000 км.
Най-много ни допаднаха Несебър и Банско. В Несебър (стария град) моите момичета бяха завладяни от обстановката, от морето, от останките на църкви, от дървените къщи, от колекцията им от мидени черупки, които си донесохме в Испания, пържената цаца. Ако можеше всички по стойностни сувенири биха изкупили.
Но общото ми впечатление за нашето крайбрежие,че е се е превърнало в битпазар. Най-много ме възмути, че разхождайки се по крайбрежните алеи в Златни пясъци, които познавах изключително добре, море не видях, а само сергии с чорапи, сутиени и пица на парче [28287_522.GIF] . Застрояването го оставам настрани. И тук има от всичко. Още – ограничението къде да си разпънеш хавлийката [angry22.gif].
От Бургас за Пловдив не знам защо минахме през Странджа. Обхвана ни такова тягостно чуство от изоставените от бога села.
Банско също е от любимите ни градчета. Мъжа ми каза, да бяхме зарязали всичко и тук само да си стояхме. Голям смях падна, когато ловихме пъстърва в някакъв рибарник [difus_fishing.gif] .
Надявам се, че не ви дотягам с моите коментарии.
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот viki_17 » Чет Дек 03, 2009 12:17 am

Габи, продължавай! Интересно ми стана да те чета. Аз през Банско съм минавала на път за Гоце Делчев и Огняново. В Несебър съм била много отдавна, но сестра ми това лято ходиха там и каза, че и харесва. Стария град - духът се е запазил там, въпреки всичко. Бях направили филм от престоя и забележителностите, и на мен ми хареса. [difus_victory.gif]
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот roslava » Чет Дек 03, 2009 12:28 am

И аз се включвам в темата за Банско,това ние любимия град,където ходим по няколко дни.Ние сме ходили на рибарник над Добринище,там също е много хубаво.От Добринище се ходи за хижа"Гоце Делчев''-мисля ,че така се казваше и от хижа Гоце Делчев с лифт за ''Безбок''-ако не се лъжа.Град Разлог е също хубав град.И аз съм ходила на Огняново,там е много хубаво с мин.води.
Имам още за разказване,ако не съм ви отегчила.
Изображение
Аватар
roslava
Почетен член
Почетен член

Статус:

Мнениеот viki_17 » Чет Дек 03, 2009 1:17 am

Роси, никого не отегчаваш - пиши си на воля! [difus_victory.gif]
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот toniak » Чет Дек 03, 2009 11:16 am

И аз да се запиша тук и да си кажа някои мои впечатления [yahoo_36.gif]
Аз съм от Варна, но по стечение на обстоятелствата живея и работя в Сф. Но сърцето ми си остана в този неповторим за мен град и при всяка възможност се връщам там [kangural_07.gif]
Когато заведох за първи път там моичкия, нямахме възможност да го разведа ни из града, ни из околността. Но му обещах да го запозная с този край. И след това като почнахме почти няма градче или селце в което да не съм го завела [yahoo_06.gif]
За мен северното черноморие е най хубавото. И до ден днешен като ни скимне тръгваме - Каварна, Балчик, Камен бряг, Тюленово, Шабла, Българево, Калиакра ... Аладжа манастир .... много ни харесва там. Особено в Камен браг и Тюленово - там всичко е каменисто - няма я тази населеност като по курортите. Можеш да си седнеш на някоя скала и да си гледаш морето ... а то толково успокоително действа .... ако не сте ходили там и имате възможност отидете ... ако искате и снимки ще ви пусна [yahoo_36.gif]
И на юг от Варна сме пообиколили [yahoo_06.gif] но там сме фенове на устието на река Камчия и девствените плажове след Галата - така наречените Ветеран, Паша дере и Фичоза. За мен няма по хубав плаж от тези. Открито море, чиста вода - вярно че е малко по студена и малко скалиста на моменти .. но това се преглъща. Има две три заведения и няколко бунгала . Хотели няма. Не е развито като курорт и затова си е запазило все още чара. На фичза има няколко реда с чадъри и шезлонги, но те са на символична цена и никой не ти казва къде да си опънеш хавлията [yahoo_10.gif] ... малко се олях .... но както ви казах сърцето си ми остана във Варна и все се надявам някой ден да се върна да си жевея там и да виждам морето с всяко ставане от леглото [yahoo_33.gif]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Следваща

• Advertisement

Назад към • Хоби и интересни занимания