ASI-BG.COM • Виж темата - Пътешественик. Обичате ли да пътувате? Споделете...

Пътешественик. Обичате ли да пътувате? Споделете...

Всички интересни неща, които обичате да правите!

Re: Пътешественик. Обичате ли да пътувате? Споделете...

Мнениеот kali_georgieva » Съб Май 22, 2010 3:06 pm

Хей, я да споделя с вас нещо слънчево и красиво (на пук на днешния дъждовен ден)

Снимки от Марбея. Това е един от най-красивите испански курорти , намиращ се в най-южната част на Ипания (почти до Гибралтар) на около 30-40 (мисля) км от град Малага.
До самия град Марбея има много (не толкова голямо) луксозно яхтено пристанище, нарича се "Порто Бану":
Ето ви и снимки:

от град Марбея

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Яхтеното пристанище "Порто Бану"

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение
Аватар
kali_georgieva
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот viki_17 » Съб Май 22, 2010 8:47 pm

Кали, много е красиво - благодаря! [hearts.gif] [hearts.gif]
Толкова чисто и подредено, че чак не мога да повярвам. [107.gif]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот tsarinna » Пет Юни 18, 2010 8:19 pm

Страхотна красота, чистота, дисциплина и култура! Позитивни и търпеливи! Възхитена съм от отношение!
Много зеленина, вода, паркове и свободни патици навсякъде около водите! Парковете са от квартала, в който живее дъщеря ми! Успях да обходясамо три, а те са навсякъде, все едно са междублоково пространство! [happy0195.gif]
А сега за световното по футбол навсякъде са се украсили в оранжево, все едно е Коледа! [happy0195.gif]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

На човек му отнема една минута да хлътне по някой, един час да хареса някой и един ден да се влюби в някой - но и един живот не стига, за да забрави някой.
Аватар
tsarinna
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот viki_17 » Пет Юни 18, 2010 8:24 pm

Царина, много е красиво - благодаря ти, че ги сподели с нас! [hearts.gif] [hearts.gif]
Сега разбирам, че дъщеря ти е пианистка, това е чудесно. Нека пожъне много успехи и най-вече на световна сцена! [newsm10.gif] [c06.gif] [c06.gif] [236.gif] [236.gif] [236.gif]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот margerita » Пет Юни 18, 2010 8:29 pm

Царинче, и аз ти благодаря, че сподели тази красота с нас. Наистина е много чисто и подредено. При нас няма да е така и след 100 години, за съжаление. Просто хората имат друг манталитет, поддържат и пазят.

Още веднъж поздравления за дъщеря ти и много успехи в кариерата. [hearts.gif] [236.gif]
Image Image
Аватар
margerita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот nezemna » Пет Юни 18, 2010 8:32 pm

Царина, благодаря за хубавите снимки. Изглежда като тихо райско кътче и наистина има изобилие от зеленина. Страхотно място.
asi58bolumbgaudiodvbrip
Аватар
nezemna
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот galina_malina » Пет Юни 18, 2010 8:40 pm

Най-напред още веднъж поздравления за пианиската!Да продължи да се развива и сбъдва мечтите си! [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif]
А снимките са страхотни,още една дистинация която бих желала да посетя! [kz2vx9.gif] [kz2vx9.gif] [kz2vx9.gif]
В кой град е това? [happy0195.gif] [happy0195.gif] [happy0195.gif]
Изображение
Аватар
galina_malina
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот tsarinna » Пет Юни 18, 2010 9:02 pm

Снимките са от Амстердам и Грьонинген. Наистина е рай!

На човек му отнема една минута да хлътне по някой, един час да хареса някой и един ден да се влюби в някой - но и един живот не стига, за да забрави някой.
Аватар
tsarinna
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galina_malina » Пет Юни 18, 2010 9:17 pm

tsarinna написа:Снимките са от Амстердам и Грьонинген. Наистина е рай!

Питам,защото мъжа ми е казвал че Ротердам е много мръсно и пълно с негри /то те къде ли ги няма вече/ [291.gif] ,не знам може нещо така да се е случило тогава,той кога ходи някъде 2002 г.Но на твойте снимки няма и помен от мръсотия.Много,много красиво
Изображение
Аватар
galina_malina
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот tsarinna » Пет Юни 18, 2010 9:31 pm

Тук също имаше негри и всякакви, но Грьонинген не е много голям град/тук сега завърши бакалавъра/, определям го като Плевен, от там са снимките със зелените площи и това е в нейния квартал, но по принцип е много чисто ми направи впечатление дори и след веселбите за световното сега, а те това го правят много звучно, и веднага на сутринта всичко е чисто. В Амстердам ходих за половин ден, докато беше на изпит се разходих, но и там макар и толкова народ навсякъде, също беше чисто и страшна дисциплина по улиците, наближиш ли пешеходната пътека, още не си стъпал и всички спират. По гарите е същото - пътувахме с два влака до нейния град - по перона няма нито фас, нито хартийка по земята. Има си определени места за пушене, всички са се наредили окоро това място и само там пушат, фаса на определеното място и толкова. В заведенията никъде не се пуши вътре.Само на изнесените маси навън, иначе по улиците всички пушат в движение, но никой не изхвърля фас на земята. Това ми беше адски интересно, защото съм пушачка! [happy0195.gif]
И разбира се, на центъра пиехме кафе и по едно време от някъде започва да се свири "Марина, Марина, Марина...." - познайте! Трима мургави братя! [happy0195.gif]

Аватар
tsarinna
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galina_malina » Пет Юни 18, 2010 9:43 pm

Царина,мерси за инфото,много интересно! [10665_504.GIF]
Те са бая народ,за толкова малка територия!Ама хората са го измислили и си спазват реда,затова им е подредено и хубаво.А не като нас,пълно безхаберие,анархия и разсипия и на това,което е създаденоХайде да не си разваляма настроението с милата родна картинка. [happy0195.gif] [happy0195.gif] [happy0195.gif]
Изображение
Аватар
galina_malina
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот tsarinna » Пет Юни 18, 2010 9:54 pm

И още една малка подробност. Там за да си изхвърлиш боклука, имаш електронна карта като дебитните наши, само в определен гюм можеш да го направиш, с тази карта си отключваш гюма, който се отваря като кутия за хляб, поставяш си торбата, която трябва да е завързана. Не може да го направиш в гюба на съседите, защото просто не се отключва с твоята карта и никъде не видях да е оставена торба до гюм. [happy0195.gif]

Аватар
tsarinna
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот viki_17 » Пет Юни 18, 2010 10:11 pm

Царина, благодаря за информацията. [c06.gif] [236.gif] [236.gif] Ние никога няма да ги настигнем, нямаме самосъзнание и дисциплина. Точно сега дочетох една книга на Дж. Клавел за Иран, когато аятоалах Хомейни взима властта. Та ние сме точно като тези, мръсотия, простотия и пр... Тези там на запад са цивилизовани! [kz2vx9.gif]
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот iva81 » Пет Юни 18, 2010 10:13 pm

Царинка, прегръщам те силно и от сърце [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif] [kalp.gif]
Отново поздравления за детенце [hearts.gif] [hearts.gif] [hearts.gif] [hearts.gif]
Изображение
Изображение
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето" Хелън Келър

http://www.youtube.com/watch?v=jxoTXdA1K7g -
Аватар
iva81
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот tsarinna » Пет Юни 18, 2010 10:45 pm

Благодаря,Иве, благодаря на всички! Наистина сме на светлинни години от тях и не само няма да ги стигнем, но няма и да ги срещнем! Аз не знам език/малко думи на английски само, но почти нищо/, по добре се справям с руски/разбираемо за моето поколение/. Един холандец ми предложи да му говоря бавно на руски, разбирал малко, само и само да ме разбере какво искам. А останалите по магазини и навсякъде бяха търпеливи с моите 10 думи да се опитат да ме разберат какво искам и какво питам. Пишат, показват само и само да ми удовлетворят желанията. [happy0195.gif]

Аватар
tsarinna
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот zigs » Пет Юни 18, 2010 11:35 pm

Царина [236.gif]
Добре дошла [c06.gif]
Много хубави снимки [28300_634.GIF]
Изображение
1101159Mwmr68QF.gif
Аватар
zigs
Харем
Харем

Статус:

Мнениеот Gabie » Пет Юни 18, 2010 11:41 pm

Царина,
Поздравления за успехите на дъщеря ти! Браво на детето!

Снимките и най–вече впечатленията ти са много интересни. Напълно те разбирам, особено що се отнася до спазването на елементарни правила. Аз също имам наблюдения, че холадците са много стриктни и точни. Сравнения няма да правя.
Просто не боли и ме е яд, когато знам, че не се иска кой знае колко усилия, за да се спазвам някои правила. А не да спреш в България на пешеходна пътека, с риск някой да се натресе отзад, и да даваш знак няколко пъти на пешеходците да минат, а те горките да гледат с недоумение. Или в тоалетните на Рилския манастир бабички гъркини първо да си измият пода с конците, които отдавна са си загубили цвета, преди да влязат.
Отплеснах се. Гледам да не пиша много по такива теми, защото знам, че макар и за кратко на някой му прелита мисълта , че съм далеко.
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот tsarinna » Пет Юни 18, 2010 11:48 pm

Габи, това че си далече не значи, че си се откъснала. Това няма как да се случи, ние просто си го носим, но жалко че нямаме такова самосъзнание. Напротив, тази криворазбрана демокрация сякаш ни направи по зли, за жалост! И така сами се обременяваме, а хората са освободени до наивност, но иначе си знаят правата и си ги защитават. Разбира се след като искат и спазват всички правила!

Аватар
tsarinna
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Gabie » Съб Юни 19, 2010 12:12 am

Царина, в музея на Мадам Тюсо не се ли фотна до някоя знаменитост? А разхода ли се с корабче?

Мъж ми казва , че има къщи-лодки. Аз не съм ходила в Холандия, но той се разписа миналата година.
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Gabie » Съб Юни 19, 2010 12:17 am

Ето една къща-лодка. Изображение
Снимката не е качествена, защото времето е дъждовно и е правена в движение.
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към • Хоби и интересни занимания