ASI-BG.COM • Виж темата - Моето хоби - книгите

Моето хоби - книгите

Всички интересни неща, които обичате да правите!

Моето хоби - книгите

Мнениеот viki_17 » Пет Ное 27, 2009 7:31 pm

Здравейте.
Аз реших пак да вмъкна темата - книги и тук, тъй като видях, че имам много съмишленички и за тази страст!Изображение
Заповядайте да си продължим рахатлъка с Изображение!Изображение
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Re: Моето хоби - книгите

Мнениеот alice in wonderland » Пет Ное 27, 2009 7:39 pm

Докъде бяхме стигнали с книгите - май се бяхме спрели на руската литература. Ако някой има да препоръча интересна книга от руски автор да заповяда. Аз съм отворена към всякави предложения.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот viki_17 » Пет Ное 27, 2009 7:45 pm

Да Али, последно коментирахме руските автори. Но аз за съжаление в момента нищо не мога да предложа като заглавие, защото скоро не са ми попадали. :oops: Ще разчитам на вас! :)
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Пет Ное 27, 2009 7:57 pm

Аз бях пропуснала в любимците си от руската литература Пастернак с неговия "Доктор Живаго". Много силна книга! :!:
Изображение
'Je te souhaite tellement fort...
Je te souhaite trop d'amour.
Prends la vie à bras le corps,
puisque les miens sont trop courts...'
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:
Местоположение: София, България/Aberdeen, United Kingdom {İstanbul, Türkiye ♥ Madrid, España ♥ Θεσσαλονίκη, Ελλάδα}

Мнениеот alice in wonderland » Пет Ное 27, 2009 8:25 pm

Тинче мерси, ето това е книга, която искам да прочета. Гледала съм филма, но смятам че винаги е по-добре да прочетеш книгата, защото тя е по-добра.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот danadani » Съб Ное 28, 2009 10:53 am

аз харесвам ,,двамата капитани,,на вениамин каверинбях малка като я прочетох и сега смятам да я взема от библиотеката
danadani
фен
фен

Статус:

Мнениеот viki_17 » Съб Ное 28, 2009 11:38 am

Не съм я чела.
На ме ми хареса "Белият юг" - Хемънд Инис. Разказва се за експедиции за лов на китове, в частност добив на китова мас. Нямах и представа преди това за тези неща... Доближих се до същината и...останах в потрес. Дано не се практикува вече това в наши дни... :shock:
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Съб Ное 28, 2009 11:39 am

Сега тъкмо чета "Тютюн" - за втори път. Бях я прочела преди 3 години, но тогава не ми хареса - може би съм била прекалено мъничка още. Сега обаче започвам да се зарибявам. Е, не е като "Осъдени души", която си остава в сърцето ми като една от най-хубавите книги, но... много е хубава, също! [kangura.gif]
Изображение
'Je te souhaite tellement fort...
Je te souhaite trop d'amour.
Prends la vie à bras le corps,
puisque les miens sont trop courts...'
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:
Местоположение: София, България/Aberdeen, United Kingdom {İstanbul, Türkiye ♥ Madrid, España ♥ Θεσσαλονίκη, Ελλάδα}

Мнениеот Shakira Sanz » Съб Ное 28, 2009 1:08 pm

Аз съм чела около 50 пъти 4-те тома за Асеновци-Една от книгите се казва Боянският майстор, Отнесени от вихъра си е класика в жанра,То на Стивън Кинг...страшно много любими книги ама не помня много авторите...като се сетя пак ще пиша!Иначе от руските нямам любими [difus_19.gif]
Изображение
http://vbox7.com/play:afbce7c8
Аватар
Shakira Sanz
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот viki_17 » Съб Ное 28, 2009 2:30 pm

От историческите ми харесват - "Дъщерята на Калояна", "И се възродиха Асеновци", "Самуил". Обожавам "Време разделно" - препрочитала съм я 4 пъти.
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот galq75 » Съб Ное 28, 2009 2:53 pm

На мен също са ми любими историческите романи Дъщерята на Калояна, Солунският чудотворец са ми на сърцето
Изображение
Аватар
galq75
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Моргана » Нед Ное 29, 2009 1:32 am

ха, чак сега видях тази тема [yahoo_10.gif]
да се разпиша и тук....

не мога да кажа дали имам любима книга, щото са много, но мога да кажа, че имам любим автор и това е Дюма - баща [yahoo_33.gif]
заглавия, за които се сещам на първо четене - Граф Монте Кристо, Кралица Марго, Тримата мускетари, Гордост и предразсъдъци, Разум и чувства, Анж Питу, Мария Антоанета, Парижката Света Богородица, Клетниците, Железният светилник, Гласовете ви чувам, Илинден, Дракула, оххх и много други за които не се сещам, имам библиотека в нас с над 350 книги /последно толкова бяха, скоро не съм ги броила/
фен съм на книгата, чета и нови автори, всичко чета без фантастика, иначе любов, ужаси, драма, няма значение, важното е да ме грабне [difus_victory.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Нед Ное 29, 2009 2:18 am

Морганче - Гордост и предразсъдъци не ти ли се струва като вдъхновението за Аси. Аз си мисля, че сценаристите чудесно са се възползвали от сюжета без да го копират изцяло- например омразния Али е вдъхновен от Уикъм, но в сериала си е направо като трън в очите и не оставя на мира, и какво друго в началото този Кенан е като г-н Колинс, който искаше да се омъжи за Лизи Бенет [480.gif] Това ми е една от любимите книги, както и всичко на Джейн Остин.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот Gabie » Нед Ное 29, 2009 2:24 am

[28307_696.GIF]

Последната книга, с която съм се хванала е на Orhan Pamuk, оригиналното заглавие е Sessiz(v) Ev, а от испански на български е Къщата на тишината. Това е един от първите романи на Памук.

Скоро четох и един съвременен роман The Friday Night Knitting Club на Kate Jacobs, който много наподобява на историята с нашия форум. (не съм го чела в оригинал) Разказва се за група жени на различна възраст и раса, обединени от хобито си [kangura_06.gif] се събират всеки петък да споделят идеи по плетките, но скоро увлечението им се превръща в приятелство.

По едно време много ми се четеше на български, и тъй като нямах друго под ръка, изчетох почти всички книги от поредицата за Хари Потър [difus_23.gif].
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Нед Ное 29, 2009 2:26 am

Хари Потър е чудесна книга - много се обсъждаше за нея, но според мен не пречи да е любима на малки и големи. Пренася в един интересен святна магия и приятелство - например майка ми, която е над 50 години също изчете поредицата и остана очарована. Не мисля, че има нещо срамно или странно в това, че Хари Потър се е харесал на някой.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот Моргана » Нед Ное 29, 2009 12:32 pm

Алиса, аз още в бг мамма съм писала не веднъж, че Аси е по романа на Остин, какво да кажа за мисис Бенет и Нери...

както каза Дарси за Лизи - "Красива??!, това е все едно да кажа, че майка и е учена" [2tooth.gif]

а Хари Потър и аз го чета, може да ми се смеете, но имам раздел в библиотеката с детски книги, и от време на време си ги чета, има книги, които ги знам наизуст, нищо че са детски [2tooth.gif] даже и приказки чета [87.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот allice » Нед Ное 29, 2009 1:06 pm

за себе си мога да кажа, че започнах да чета Орхан Памук отзад напред. Когато получи Нобеловата награда за литература, си мислех, че това е по-скоро политически избор (заради позициите му в Турция) и нямах желание да го чета. След това ми попаднаха няколко негови есета и много ме заинтригува погледа му към света. Така, и заради професионален интерес, стигнах до "Истанбул", а сега съм в плен на "Музей на невинността". Когато откъсна още малко време, ще прочета и по-ранните му книги. Горещо ви препоръчвам "Музей на невинността" (една много романтична история, разказана с меланхолия и изящество), разбира се и "Истанбул" - от която може да се научи много за този магичен град.
allice
новак
новак

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Нед Ное 29, 2009 1:34 pm

Моргана написа:Алиса, аз още в бг мамма съм писала не веднъж, че Аси е по романа на Остин, какво да кажа за мисис Бенет и Нери...

както каза Дарси за Лизи - "Красива??!, това е все едно да кажа, че майка и е учена" [2tooth.gif]

а Хари Потър и аз го чета, може да ми се смеете, но имам раздел в библиотеката с детски книги, и от време на време си ги чета, има книги, които ги знам наизуст, нищо че са детски [2tooth.gif] даже и приказки чета [87.gif]

О даа там приликата е очевидна - правилно си го написала , аз в бг мама явно съм чела по-новите теми и не съм видяла тази дискусия.
И за Хари Потър и за приказките сме на едно мнение - обожавам да чета такива вълшебни истории. Малко разтуха от заобикалящия ни свят.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот Mishel » Нед Ное 29, 2009 2:48 pm

Gabie написа:[28307_696.GIF]

Последната книга, с която съм се хванала е на Orhan Pamuk, оригиналното заглавие е Sessiz(v) Ev, а от испански на български е Къщата на тишината. Това е един от първите романи на Памук.

[difus_23.gif].

Безмълвната къща, Тихата къща..става и Къщата на тишината.
Прочетох "ИстаНбул" на Орхан Памук, но този автор ми е труден за възприемане, не излезе това, което очаквах.
Книгата е по-скоро вглъбена, аналитична, отколкото приключенска и публицистична.
Памук пише за неговия Истанбул, как го възприема той, един вид автобиографична книга.
Mishel
banned
banned

Статус:

Мнениеот allice » Нед Ное 29, 2009 3:45 pm

Прочетох "ИстаНбул" на Орхан Памук, но този автор ми е труден за възприемане, не излезе това, което очаквах.
Книгата е по-скоро вглъбена, аналитична, отколкото приключенска и публицистична.
Памук пише за неговия Истанбул, как го възприема той, един вид автобиографична книга.[/i][/color][
/quote]

Да, Mishel,"Истанбул" не е роман, в обичайния смисъл на думата.Той е представяне на "неговия" Истанбул през собствените му спомени, места, герои. Бавно се чете [169.gif]
"Музей на невинността", обаче, е роман в най-чист вид, истинска литературна класика. Освен всичко друго, на едно място говори за значението на погледите в общуването без думи между мъжа и жената в турската култура, фантастично го е написал.
allice
новак
новак

Статус:

Следваща

• Advertisement

Назад към • Хоби и интересни занимания