ASI-BG.COM • Виж темата - Моето хоби - книгите

Моето хоби - книгите

Всички интересни неща, които обичате да правите!

Re: Моето хоби - книгите

Мнениеот viki_17 » Нед Ное 29, 2009 6:09 pm

Без да се притеснявам и аз ще призная, че обичам да чета приказки - действат ми разтоварващо. Харесват ми и руски и български, и скандинавски - всякакви. [difus_good.gif] Много повече от сладникавите любовни романи, т.нар - розови! [28284_508.GIF]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот toniak » Пон Ное 30, 2009 10:23 am

Ето ме и мен пак в тази тема [480.gif]
аз обичам да се ровя в сайтове на издателства и да следя какви нови книги излизат, и ако нещо ми грабне окото да си купя веднага щом излезе [87.gif]
И понеже преди си говорихме за Паулу Коелю - на 7.12. излиза неговата биография
ето линк за тези от вас които се интересуват http://obsidian.bg/?viewID=1&bd_id=291

а друго което ме е заинтригувало ще има от 02.-06. 12.2009 коледен панаир на книгата в НДК ( за тези които са от Сф) ако ви е интересно ... аз да си призная до сега не съм ходила, но мисля тази година да го посетя [yahoo_01.gif]

хубав ден на всички [480.gif]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот iva81 » Пон Ное 30, 2009 12:18 pm

Как може да се пропусна тук... [277.gif]
И аз съм част от книжните плъхове [464.gif]

Чета и съм чела всякакви неща. В момента и от доста време наблягам на фентазитата. Като съм върл фен на Хари Потър (книгите ги имам дори на компа)
Но най- голямата ми любов е руската класика. Дори историческите им романи са невероятни.
Докато от българските автори: омагьосана съм от четирилогията на Д. Талев и по- специално "Железния светилник"
Изображение
Изображение
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето" Хелън Келър

http://www.youtube.com/watch?v=jxoTXdA1K7g -
Аватар
iva81
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот Моргана » Пон Ное 30, 2009 1:15 pm

Тони ще ходим, аз не пропускам това събитие в НДК-то [84.gif]

обаче не мога да излезна от там [yahoo_10.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот toniak » Пон Ное 30, 2009 2:06 pm

Моргана написа:Тони ще ходим, аз не пропускам това събитие в НДК-то [84.gif]

обаче не мога да излезна от там [yahoo_10.gif]

мен това ме притеснява [difus_blush2.gif] че обикновено като влезем с моя красавец в книжарница "уж само да разгледаме" [28315_761 (1).GIF] и после мъкнем една чанта книги .... амиии тая за да си поълним тази поредица .... пък тази ей така че изглежда интересна .....
ще се ходи явно с ограничен бюджет ... да не прекаляваме [41.gif]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот Моргана » Пон Ное 30, 2009 2:15 pm

аз понеже съм фен на пазаруването през нета, та вече в две книжарници съм VIP имам доста добра отстъпка, обаче мъжо каза че няма да ми прави по-голяма библиотека, една цела стена ми стигала, в читалните имало по-малко книги отколкото в нас [yahoo_10.gif] [yahoo_10.gif] [yahoo_10.gif]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот toniak » Пон Ное 30, 2009 2:20 pm

И аз съм така - поръчвам доста книги от нета - излиза мнооого по евтино .... но моята половинка казва ... друго си е да влезеш в книжарница ..да подържиш книгата в ръка и затова и така се сдобиваме с книги [yahoo_06.gif]
а библиотеката ми е много болна тема ... че си нямаме в нас и трявба да ги складирам на различни места и ме е страх да не се погубят някой ... но съм се сетила и си правя списък на книгите да знам какво имаме [difus_blush2.gif]
инъче в петък си получих поредната поръчка с книги от нета [28315_761 (1).GIF]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот viki_17 » Пон Ное 30, 2009 3:36 pm

Разбира се, че това е голямо удобство, но аз предпочитам да си разглеждам, да разпитвам и да не пропусна нещо. Но жалкото е напоследък, че така ни е туширала кризата, та книжките и други нещица са ми като химера. [28303_666.GIF] Надявавам се скоро да се поотпуснем! [difus_victory.gif]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот lina_4 » Вто Дек 01, 2009 3:44 pm

Не можах да се въздържа, щом става въпрос за книги. Чела съм и чета много. Минах през класиката, през розовите романи, през трилърите и кримките. Миналата година ми попадна книга на Александра Маринина - руско криминале "Всеки за себе си". И като се зарибих! Започнах да търся и да чета всичко на български, че и на руски (аз съм от поколението, което учеше този език и съм доста добра [87.gif] ). Понеже трудно ги намирам, все още продължавам да ги чета и все повече ми харесва Маринина. Няма нищо общо с Агата Кристи, но е увлекателна като нея . На А.Кристи съм голям фен. И Морганче, обичам много "Граф Монте Кристо", но вече не го чета - знам го наизуст!
Изображение
Аватар
lina_4
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Моргана » Вто Дек 01, 2009 3:54 pm

ох то и аз Графа го знам наизуст и Кралица Марго също, но от време на време си ги прочитама пак, просто никога няма да ми омръзнат сигурна съм [84.gif]

в момента съм почнала на Остин - Доводите на разума, ама тази седмица бях вампирясала с компа и не съм прочела и един ред [yahoo_10.gif] , но мисля събота и неделя да си я изчета, за сега е обещаваща, в което не съм се и съмнявала де, след като е на Остин [difus_victory.gif]

и с риск да ме убиете, никога не съм си падала по руска литература, също така и руски филми съм гледала 2 или 3, може би защото съм много боса с руския ли, що ли? но не съм фен, моя мъж го говори перфектно, греда филми, чете руски книги, обаче аз не [yahoo_10.gif]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот viki_17 » Вто Дек 01, 2009 4:36 pm

И аз няколко пъти съм препрочитала"Граф Монте Кристо". Харесва ми и "Графиня Козел", книгите на Дюма - баща и син.
Наскоро четох "Момент на лудост" на Уна-Мери Паркър - непозната ми до момента, но ми хареса.
Лина4, сега се сетих за Алескандра Маринина, не съм чела нищо от нея, но тя беше на гости в при Слави Трифонов и оттам зная, че пише криминалета.
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Моргана » Сря Дек 02, 2009 12:59 pm

Дами от Софийско, айде в събота на панаира на книгата????
така привечер, ще пийнем и по едно котейлче, аз така или иначе съм на концерт на Бони ем та ще се навъртам там по дифолт, но ще се радвам да се видим и да си вземем някоя книжчица под мишница, какво ще кажете?

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот toniak » Сря Дек 02, 2009 1:04 pm

аз много искам [icon_mbounce.gif] но май ще пътуваме тоя уикенд [28303_666.GIF]
ще ви следя дали ще се раберете нещо и ако се провали пътуването ще дойда .. стискайте палци [helpsmilie.gif]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот fenka100 » Вто Дек 22, 2009 7:33 pm

[28307_696.GIF] момичета.Любимите ми книги,които са ме впечатлили са ,,На изток от рая,,на Д.Стаинбек, ,,Отнесени от вихъра,, на М.Мичъл, ,,Птиците умират сами,,на К.Маккълоу, ,,Мъртвите сибирски полета,, на Виктор фон Фалк, ,,Вечната Амбър,, на К.Ундзор.
Изображение
Изображение Изображение

По-добре да си гладен, а да не ядеш какво да е, И по-добре да си сам, отколкото с кого да е!-Омар Хаям
Аватар
fenka100
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот queen_of_spades » Съб Дек 26, 2009 6:27 am

Ооо, тази тема е точно за мен.От дете съм фен съм на книгата.За съжаление, през последните години трудно намирам време за художествена литература.
Любими автори Фредерик Бегбеде, Ерих Кестнер, Джеръм Селинджър,Джон Стайнбек, Елия Казан, Артуро Перес- Реверте,Изабел Алиенде, Джоан Харис, Франсис Скот Фицджералд, Теодора Димова.
Любими книги .... толкова са много,че се затруднявам:
<Спасителят в ръжта> – Джеръм Селинджър
<Великия Гетсби>, <Нежна е нощта> - Франсис Скот Фицджералд
<Любовта трае три години> , <9.99> – Фредерик Бегбеде
<На изток от рая>, <Улица Консервна> – Стайнбек
<Морска карта>/вълшебна книга/, <Деветата порта> -Артуро Перес-Реверте
<Споразумението> – Елия Казан
<Къщата на духовете> / има страхотен филм по тази книга с Мерил Стрийп, Глен Клоуз, Джеръми Айрънс и др./, <Приказките на Ева Луна> – Изабел Алиенде
<Майките> – Теодора Димова
<Шоколад> - Джоан Харис
И забравих една от най-великите книги, как можах [yahoo_10.gif] :
<Опасни връзки> - Шодерло дьо Лакло /опитват се да филмират тази книги на няколко пъти, но безуспешно според мен/

И накъде без детските романи на Ерих Кестнер, те са ми на нощното шкафче.
<Антон и Точица>, <Емил и тримата близнаци>,<Емил и детективите>, <Двойната Лотхен>.... Сигурно съм ги чела над милион пъти.

Напоследък чета много детски приказки заради малката ми дъщеря. Тя не заспива без приказка и това много ме радва.

Както казва Слави Трифонов <През живота си съм прочела повече от един вагон книги>, за което съм благодарна на баща си!
queen_of_spades
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот paky » Съб Дек 26, 2009 9:36 am

Обичам да чета. Винаги имам наблизо книга.
Любими книги са ми:
четрилогията за Асеновци - знам ги на изуст.
всичко от Джейн Остин
Дюма, Конан Дойл
и много други
Купувам от книжарница, от сергия или от интернет - кога как ми хареса.
Hasret & Murat - I Need Your Love
http://www.youtube.com/watch?v=7uNdDY7PkM0
Аватар
paky
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот toniak » Пон Яну 04, 2010 3:09 pm

Айде да си напиша коментара за последната книга която прочетох.
Става въпрос за ИЗГУБЕНИЯТ СИМВОЛ - ДАН БРАУН
и за да не влия на хора, които не са я чели, но имат желание да я четата ще пиша с бяло [yahoo_34.gif]

ББ Та започнах да я чета напълно непредубедено. Незнаех за какво става въпрос, не бях чела коментари. Изчела съм му всички книги. И смея да твърдя ... много преди повечето от вас. Шифърът я прочетох още като излезе 2002 година. Тогава въобще не се говореше за него, не беше придобил такава полилярност и комерсиализация. И много ми хареса.
Сега тая новата - незнам коя е точната дума ... но на места има много грубости и гадости. Някои неща въобще не са доизмислени. Струва ми се комерсиализирана. Писна ми с тея американци и че те едва ли не са в основата на всичко. За превода да не говорим - не мисля че са се постарали нашите от бард. Абе като цяло съм малко разочарована и определено очаквах повече
[yahoo_33.gif]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот viki_17 » Пон Яну 04, 2010 4:11 pm

Тони, аз също съм прочела почти всичко на Браун, но тази все още не съм! Няма начин да я пропусна, въпреки всичко. А колкото за това, че американците се слагат във всичко и навсякъде и мен ме дразни. Те имат една нищожна 200 годишна история и затова искат да компенсират всичко, което им липсва в това отношение. Най-много се дразня от това, че с историята на Европа са на Вие. Допускат такива груби грешки, но не им пука. [angry22.gif]
Особено като отреждат място в историята на несъщесвуващата Македония, във филми като "Александър Македонски" и др. НАправо издивявам. [28301_654.GIF] Но все пак донякъде ги "разбирам" - НЕВЕЖЕСТВО!!! [257.gif]
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот queen_of_spades » Пон Яну 04, 2010 4:33 pm

Чета в момента "Изгубеният символ", но не ме грабва. Не ми е интересен вече Дан Браун.
Никога не съм го слагала в групата на големите писатели. По скоро бих го сложила в групата на <добрите бизнесмени> [277.gif]

Покрай нашумелия филм "Аватар" се сетих за Карлос Кастанеда и неговите книги за дон Хуан.
Ще се разровя из нета, дано открия някоя в електронен вариант, да си го прочета отново.
queen_of_spades
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот toniak » Пон Яну 04, 2010 5:58 pm

Вики за американците ... по добре да не пиша че нещо много набрах покрай книгата ....
Дама Пика, много точно си го написала - бизнесмен [yahoo_33.gif]
надали ще прочета нещо друго негово. Много се разочаровах [yahoo_56.gif]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към • Хоби и интересни занимания