ASI-BG.COM • Виж темата - Моето хоби - книгите

Моето хоби - книгите

Всички интересни неща, които обичате да правите!

Re: Моето хоби - книгите

Мнениеот annie_vd » Сря Яну 06, 2010 9:40 am

[28307_696.GIF] от мен и в тази темичка

Дами, аз малко се притеснявах, че само аз не съм във възторг от "Изгубеният символ", но като ви чета, май не съм единствената; прочетох я през празниците, ама нещо никак не ме грабна - историята друга, а сякаш не четях нова книга, а препрочитах вече прочетените. Г-н Браун реши, че е напипал вярната схема и сега май ги кара под индиго.
Инак препрочитам "Прокълнатите крале" на Морис Дрюон - преди Коледа гледах една френска продукция по "7 дни" и реших да си припомня историята малко, както и "Мечо Пух" - не мога да спра да се възхищавам как с толкова простички слова се казват толкова важни неща....
А по принцип горещо препоръчвам Съмърсът Моъм - особено "Театър", едно от любимите ми неща, както и Ъруин Шоу - и специално "Хляб по водите", и двамата са от фаворитите ми между англоезичните творци.
Сега отивам на лекар, че съм болничка - горката аз, друг път ще пиша за любимите си български автори.
Изображение
Изображение
Изображение
...Pride relates more to our opinion of ourselves, vanity to what we would have others think of us. J. Austen
Saying nothing...sometimes says the most. Е. Dickinson
...Нямаш минало, щом нямаш памет.
А пък искаш бъдеще да имаш. Бл. Димитрова
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот viki_17 » Сря Яну 06, 2010 1:40 pm

Ани, първата книга на Ъруин Шоу, която прочетох след екранизацията беше "Богат беден" и после "Хляб по водите". Преди ддве три години гледах филм със Сандра Бълок пак по негова книга, но в момента не се сещам как се казваше.
Аз харесвам много Джеймс Клавел и се сетих за "Шогун", въпреки че за някои е трудна за четене, аз го направих на един дъх, та даже я и препрочитах после. Толкова много съм прочела и чета, че вече не помня заглавия и се ядосвам чак, тъкмо се сетя за нещо и се изпари. [yahoo_56.gif]
Последна промяна viki_17 на Сря Яну 06, 2010 1:42 pm, променена общо 1 път
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот t1n43t0 » Сря Яну 06, 2010 1:42 pm

Аз сега чета "Изгубеният символ" на Дан Браун. Едно и също, какво да кажа. Аз обичам такъв тип, ама Дан Браун вече се повтаря и преповтаря... безинтересен чак става. [046.gif]
Изображение
'Je te souhaite tellement fort...
Je te souhaite trop d'amour.
Prends la vie à bras le corps,
puisque les miens sont trop courts...'
Аватар
t1n43t0
V.I.P.
V.I.P.

Статус:
Местоположение: София, България/Aberdeen, United Kingdom {İstanbul, Türkiye ♥ Madrid, España ♥ Θεσσαλονίκη, Ελλάδα}

Мнениеот annie_vd » Чет Яну 07, 2010 1:15 pm

Тинче,

Ако позволиш, за за Дан Браун в "Изгубеният символ" бих използвала по- скоро прилагателното "предвидим" - поне на мен все още са ми интересни част от нещата, които чета в книгите му - сега попрочетох доста за масонството, например, предишният път за колайдера, който сега е толкоз спряган. Макар тези неща да могат да се намерят и на хиляди други места, всъщност....
Изображение
Изображение
Изображение
...Pride relates more to our opinion of ourselves, vanity to what we would have others think of us. J. Austen
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот calico » Чет Яну 07, 2010 1:29 pm

Брей че сме си имали и тема за книгите, айде и аз тук. Челе съм какво ли не, баща ми имаше голяма библиотека и доста неща прочетох още преди да стана на 15.
Един любим автор и досега ми е Дикенс, харесвам всичките му книги.
Фентъзите на Зелазни също са ми много любими, а тия в съавторство със ...(май Шекли беше) - поредицата "Ако с Фауст не успееш" е върховна
и естествено Дъглас Адамс

вече не чета толкова, май нямам нужда. Човек трябвало да прочете 5 книги в живота си, но за да разбере кои са те трябвало да прочете 1000. Аз моите хиляда ги прочетох.

О, Кралице, какво виждам- Кастанеда??? Всичките му книги в ел.вариант ги има на Спиралата http://www.spiralata.net/
Как можаха да направят филм като "АСИ"
и ние да сме живи свидетели. Егати късметлиите сме...
И как можа Джевдет да надмине Аси с Хасрет???
Егати и режисьора....
Аватар
calico
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот viki_17 » Чет Яну 07, 2010 1:42 pm

В гювеч има статия за Браун. Питат се дали копира или се учи от норвежки писател, издал книга със същият сюжет две години преди Дан Браун с "Шифърът на Леонардо". Това може да е поредната журналистическа изцепка, в противен случай ще е жалко. Плагиатството е много разпространено, но е низост!
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот calico » Чет Яну 07, 2010 2:15 pm

Вики, никак не е задължително да е плагиат. Нещата и информацията си ги има, не е чудно ако двама души ги намерят и пишат за това.
Навремето без да знаят Пучини и Леонкавало по едно и също време са писали опера със един и същи сюжет- за Манон.
Александър Бел е регистрирал своята патентна заявка за телефона в същия ден в който и едни друг изобретател подава заявка за същото нещо, просто Бел е с по-преден номер. Те са работили съвсем независимо и самостоятелно едни от други. И други случаи такива много са познати.

Аз съм чела преди време една книга, май се казваше "Кивотът"- в нея се говори за същите неща за които и в Шифърът на Леонардо.
Не е плагиатство. Авторското право не защитава идеята, а оригиналността на произведението. Аз сега мога да напиша "Война и мир" по същия сюжет и няма да съм плагиат, нито ще съм нарушител Друг е въпроса след оня шедьовър дали ми стиска и дали моята книга ще се чете.
Егати и режисьора....
Аватар
calico
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот queen_of_spades » Чет Яну 07, 2010 5:02 pm

calico написа:О, Кралице, какво виждам- Кастанеда??? Всичките му книги в ел.вариант ги има на Спиралата http://www.spiralata.net/

Мерси много,Calico. [480.gif]
queen_of_spades
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Моргана » Пон Яну 11, 2010 11:21 am

хмм, отдавна не се бях мотала тук, гледам писали сте за Браун, и аз съм му чела книгите, новата още не съм.....
прочетох ви коментарите, може би ще я почна, но ако наистина е станал бизнесмен човека хич няма да се мъча да я чета [yahoo_56.gif] [yahoo_34.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот calico » Пон Яну 11, 2010 11:43 am

Морганче, за мен книгите на Дан Браун са интересни с това че изнася много факти на едно място. Неговите трактовки и стила му нещо не ми допадат, а като фабула дето се чете на един дъх има далеч по-впримчващи неща.(например А.Хейли)

Но му признавам че е като малка енциклопедия по темата която разнищва, и човек научава синтезирано много неща като го чете.
Егати и режисьора....
Аватар
calico
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот toniak » Пон Яну 11, 2010 12:14 pm

да ви споделя.
Дадох книгата на Дан Браун на моя мъж да я прочете и той нали е най голямата читанка дет познавам .. за две нощи я прочете и каза
" ми на мен много ми хареса " [question.gif] явно проблема е в моя телевизор ...
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот Моргана » Пон Яну 11, 2010 1:04 pm

да Калико, права си, много неща и все интересни на едно място, ще погледна, мен една книга не ме ри грабне в първите 30-50 страници - я оставям, да ви призная не успях да дочета Под игото - 2 глави с триста зора изчетох и реших, че не е нужно да пръдължавам с тази мъка [87.gif]
това беше отдавна, в ученическите ми години, от тогава не съм се пробвала да я чета пак, щото остави в мен лоши спомени [291.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот galq75 » Пон Яну 11, 2010 1:16 pm

calico Летище и Хотел са ми любимите
Изображение
Аватар
galq75
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот toniak » Пон Яну 11, 2010 1:22 pm

ооо Хейли ... ми аз май почти всичко негово съм изчела ... и май Хотел слагам на първо място [yahoo_33.gif]
Аватар
toniak
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот calico » Пон Яну 11, 2010 2:39 pm

galq75 написа:calico Летище и Хотел са ми любимите

Да, в отя род литература Хейли си е класика и всичко му е хубаво

за мене обаче онова най-първо негово книжле е на върха - "Полет в опасност". То тъничко и се чете буквално за час-два, обаче не можеш и до тоалетната да идеш.
Егати и режисьора....
Аватар
calico
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот viki_17 » Пон Яну 11, 2010 2:48 pm

И аз го обожавам Хейли! Това е един от писателите, които седна ли да чета осъмвам! [yahoo_33.gif]
Изображение
Image
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот queen_of_spades » Пет Яну 29, 2010 8:04 pm

Днес е починал е Селинджър. Лека му пръст на човека.
Беше един от любимите ми писатели. Поклон!
queen_of_spades
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Cimballi » Съб Мар 27, 2010 8:33 pm

Здравейте и браво за темата
В момента чета "Сътворението" на Гор Видал, много ми "пасва" чувството за хумур в тази книга, предполагам, че ще попедне в графата Любими книги [gdance.gif]
Cimballi
новак
новак

Статус:

Мнениеот annie_vd » Съб Мар 27, 2010 11:37 pm

Cimballi написа:Здравейте и браво за темата
В момента чета "Сътворението" на Гор Видал, много ми "пасва" чувството за хумур в тази книга, предполагам, че ще попедне в графата Любими книги [gdance.gif]

За мен "Сътворението" е едно от най- добрите неща, които съм чела през живота си.... Благодаря [emot131.gif], че ми припомни книгата, ще взема да я препрочета
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот fenka100 » Нед Мар 28, 2010 5:34 pm

[28307_696.GIF] и тук. Момичета, искам да ви препоръчам една руска книга, която е написана по истински случай.

Книгата се казва""Майка-човешка""-от Виталий Закруткин-действието се развива по време на втората свеовна война, в едно село в Русия, разказвая лично жената участвала в събитията. Немците убиват мъжа й, и тя е бременна, остава сама с децата си. Да не ви я разказвам ,много е хубава, повярвайтеми. Дори в краяна войната, тя е наградена с орден, за смелоста си. Моля, в ипрочетете я. [kalp.gif] [hearts.gif]
Изображение
Изображение Изображение

По-добре да си гладен, а да не ядеш какво да е, И по-добре да си сам, отколкото с кого да е!-Омар Хаям
Аватар
fenka100
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към • Хоби и интересни занимания