ASI-BG.COM • Виж темата - Въпроси, мнения, препоръки

Въпроси, мнения, препоръки

Тук може да зададете въпроси, мнения и препоръки към нас

Re: Въпроси, мнения, препоръки

Мнениеот iva81 » Нед Сеп 05, 2010 3:34 pm

Боби, най- вероятно щом питаш имаш нещо в предвид....
Но ако можеш да правиш теми, съответно можеш и да ги триеш.
Най- отдолу на страницата, под "нов отговор" има опции в падащо меню. От там избираш "изтрий темата" и си готова.
Единственото, което е под въпрос в случаят е дали потребителите могат да създават теми. Не знам!!!!
Но ако пък не можеш, а имаш нужда от такава, само кажи и ще ти направим [newsm10.gif]
Изображение
Изображение
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето" Хелън Келър

http://www.youtube.com/watch?v=jxoTXdA1K7g -
Аватар
iva81
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот bobi_84 » Нед Сеп 05, 2010 3:56 pm

Мерси много мила.Да мога да създавам нови теми в пид темите(или нещо подобно),но тук малко се затрудних и понеже леко се обърках та исках да я изтрия и да я преместя,но се справих мерси още веднъж [236.gif] .Набутах ги всичките в една тема така е най лесно и не заема много място [laie67dgirltv7.gif] [laie67dgirltv7.gif] [laie67dgirltv7.gif] [laie67dgirltv7.gif] [laie67dgirltv7.gif] ...

"И най - обикновеното нещо придобива очарование щом започнем да го крием" -“ Портретът на Дориан Грей “
Аватар
bobi_84
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот vilich » Сря Дек 07, 2011 1:11 am

[11363_980.GIF] От два месеца се възхищавам на страхотната визия на форума, а коледната украса и новия банер са прекрасни.
Създават много настроение и излъчват някаква топлота, доброта, сгряват ти сърцето и душата.
Иска ми се да изкажа своето възхищение и благодарност към Моргана и екип, които въпреки своето натоварено ежедневие
съумяват да поддържат високото ниво на форума, спазването на добрия тон и не на последно място поддържането на приятелските
отношения във форума. На всички Вас, мили момичета пожелавам весели празници и сбъдване на всичките Ви желания!
Още веднъж, благодаря! [480.gif] [icon_korku1.gif] и дано да съм уцелила правилното място за този пост [question.gif]
Изображение
Към всичко подхождай с любов - към цветето, към дървото, към птицата, към човека... иначе няма да разбираш, т.е. ... да обичаш!
Аватар
vilich
фен
фен

Статус:

Мнениеот Моргана » Сря Дек 07, 2011 3:30 pm

[11363_980.GIF]
Мерси, Вилич
Весели празници и на теб [c06.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот petan » Пет Яну 20, 2012 11:11 pm

[28307_696.GIF] Привет от мен с една молба [canim.gif] , ако разбира се е възможно и решите, че има смисъл.
Отнася се за темата Ask ve Ceza .
Събрала съм на компа си фотки извън кадър от дизито, срещам в нета и още, и ми се ще да ги поместя тук, за да си разчистя къщичката [difus_nea.gif] Не знам как се прави подтема (видях я в темата за Аси - архив). Ще ги подредя в приличен формат...ако срещна, ще ги допълвам ...
Ако прецените, че е излишно, здраве да е [107.gif] Не ми се трият, а ако ги сваля на диск, все ще трябва да го качвам ако нещо някога потрябва. Налага се да търся назад в архива по темите някоя фотка за колаж или просто за нещо ... лутам се и се отказвам ... А в момента върви и по Диема Ф и макар и да не го повтарям, наблюдавам че има гости ...що да не видят на едно място събрани ...

Лека вечер и дано не сметнете искането ми за такава подтема за прекалено [difus_18.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот Моргана » Съб Яну 21, 2012 1:38 am

petan написа:[28307_696.GIF] Привет от мен с една молба [canim.gif] , ако разбира се е възможно и решите, че има смисъл.
Отнася се за темата Ask ve Ceza .
......

Здравей,

viewtopic.php?f=53&t=389

Виж дали съм те разбрала правилно [kz9se9.gif]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Яну 21, 2012 9:08 am

ОК! [difus_ok.gif] [11363_980.GIF]

Ще започна да качвам Изображение ще видя само как ще ги подредя ... ще ми се да е прилично и разбираемо ...
може пък и други да се включат ...

Спорен ден и още веднъж БЛАГОДАРЯ [difus_18.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Съб Мар 10, 2012 1:29 pm

[87.gif] Браво на @mimencity_91 за откриване на темата Suskunlar ! Разбрах, че е готина девойка и услужлива!
Страхувам се да не я обидя срамежливо: , ако може да се намалят фотките в началния пост на темата и се добавят и останалите безмълвни - Ибо и Зеки, както и линкове за гледане онлайн ...
Дано не е невъзпитано от моя страна - хем не мога, хем претенции ... ама ми се ще да влизам и пиша в темата с кеф ...
така или иначе само това дизи засега ще следя ...
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот petan » Пон Юни 18, 2012 8:05 pm

Добра вечер [difus_18.gif]
Help стена:
в мен ли е причината (в компа ми) мисля: или нещо има ... не знам ... от известно време не се появява TV - то
[youtube] http://www.youtube.com/watch?v=QxRFsroH ... e=youtu.be [/youtube]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот Моргана » Сря Юни 20, 2012 1:14 am

Здрасти, Петан,

като отвориш линк в ютуб и искаш да го постнеш да може да се гледа директно от форума, трябва да е пълния линк, без препратки.
Примерно - линка, който си дала
отиваш под клипа и натискаш share - options - long link
получава се ето това - http://www.youtube.com/watch?v=QxRFsroHW1E

ако поставиш този линк между таговете на ютуб ще стане работата.

[236.gif] [236.gif] [236.gif]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот petan » Сря Юни 20, 2012 5:35 am

Моргана написа:като отвориш линк в ютуб и искаш да го постнеш да може да се гледа директно от форума, трябва да е пълния линк, без препратки....

Image JC_goody.gif обичам те:

може ли да съм такъв бо... [difus_23.gif] стена: стена:
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот JamesFoe » Сря Юни 27, 2012 12:40 am

Супер форумче браво веси супер си продължавай се така
Аватар
JamesFoe
новак
новак

Статус:

Мнениеот Моргана » Сря Юни 27, 2012 1:26 am

JamesFoe написа:Супер форумче браво веси супер си продължавай се така

обичам те: [236.gif]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот petan » Нед Юли 01, 2012 9:54 am

здрасти: [236.gif]
тук http://www.facebook.com/AsiBgCom пуснах две колажчета на M.Y. от Suskunlar
имам и други по темата (само мои за форума) и са в албум тук http://martibet.iimmgg.com/gallery/g6dc ... 39d6f94cc/ но не всички са за показ извън темата ... а има и за другите ...
може ли да пусна на страницата избрани от тях, ама някак в "пакет" избрани мисля: не знам как стена: (хич ме няма по фейса!)
гледам, че на стената има за ЛиН, Езел, Пленителката, Аси ... а няма за SUS мисля: - за сега съм на тази писта [kangura_crazy.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот alexandra_l » Нед Юли 01, 2012 10:46 am

Здрасти, направих ти албум за филма и си качвай колкото снимки искаш - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.356827041052421.78376.353939574674501&type=3
Аватар
alexandra_l
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот roslava » Пет Авг 03, 2012 8:09 am

Момичета помагайте,толкова време пиша във форума така и не се научих на някои работи/егати и тъпотията стена: /
Искам когато давам линк за някой сериал или друга тема,да не ми се получава например така:
http://masters-tb.com/details.php?id=79240&hit=1
а, да изписвам например ТУК или My link.
Изображение
Аватар
roslava
Почетен член
Почетен член

Статус:

Мнениеот petan » Пет Авг 03, 2012 8:31 am

471.gif
и аз опитвам, ама ...

ето намерих обяснение за линк /препратка/ със скрит код : http://www.amigosbg.com/forum/viewtopic.php?f=39&t=1867

2.2. линк, който показва заглавие, но е със скрит код - при този вид линк се правят следните стъпки:
- когато пишете тема, изберете мястото, което искате да копирате в темата си /линк/.
Например: темата ви е "Семейството". Искате, в някоя част на темата ви, да дадете препратка /линк/. Избирате си препратката, например: "Сватбата", която да се появи, не като код, а като заглавие със скрит код;
- отивате на "Семейството";
- написвате сватбата, и с левият бутон на мишката, я маркирате от ляво на дясно, като държите бутонът натиснат през цялото време.
- пускате бутонът и пак с него, натискате върху екранният бутон "URL", горе в дясно. Появява се следният текст:[url]сватбата[/url]
- сменяте клавиатурата на латиница ''US'', защото по този начин, ще ви бъде по-лесно нататъка.
- от текста [url]сватбата[/url], махате дясната скоба в първият символ и натискате ''=''. Получава се следният текст [url=сватбата[/url]
- след това, отивате на действителното заглавие "Сватбата", което искате да копирате и натискате десният бутон на мишката върху заглавието.
- появява се следният текст: ''Copy link location''. Натиснете върху него, с левият бутон на мишката.
- върнете се отново в "Семейството" и натиснете пак десният бутон на мишката, на следното място в текста, указано със звезда:[url=*сватбата[/url]. Появява се следният текст: ''Paste''. Натиснете върху него с левият бутон на мишката.
- появява се следният текст: [url=http://amigosbg.com/forum/viewforum.php?f=91*сватбата[/url]
- накрая на текста /код/ добавете такъв тип скоба: '']'' на означеното със звезда място в горния пример.

Ето го и крайният резултат: сватбата

опитай и ако стане - пиши , моля те срам:

и още едно, но ми се вижда по-сложно
Скрит текст: покажи
Създаване на линкове в HTML
Повечето хипертекстови линкове се добавят към HTML документи чрез използване на елемента-котва (<a>, </a>). Този елемент огражда текста, който описва към какво сочи линкът. Самият URL трябва да бъде в кавички и той използва арбитора href (hyperlink reference). Линкът в HTML приема следния формат:

<a href="URL">Тук поставяте текста на вашия линк</a>

Така че, ако искате текстът "За нашата компания" да представлява линк към HTML документ, наречен about.html, който се намира в главната директория на компютъра с адрес www.fakecorp.com, HTML кодът би изглеждал ето как:

<a xhref="http://www.fakecorp.com/about.html">За нашата компания</a>

Съвет: Старайте се текстът на вашите линкове да бъде описателен. Ликковете, които казват неща от типа "Щракни тук" или "Последвай този линк" не дават достатъчно информация на потребителя за това къде ще отиде.

Както споменах ПО-ГОРЕ, абсолютните URL адреси не са единствените, които може да използвате за хиперлинкове. Ако например team.html е в същата директория и на същия компютър като страницата, съдържаща следния HTML код, показания URL ще работи добре:

<a xhref="team.html">За нашия екип</a>

Друг интересен аспект на относителните линкове е, че те не се променят просто защото вие премествате файловете. Те са като мебелите във вашата всекидневна. Ако вие сте се преместили от един адрес на друг и кажете на приятел "погледни във всекидневната", вероятно той ще намери кресло и диван. Ако сте използвали абсолютна препратка ("Иди на Пиротска 12 и погледни в всекидневната"), ще трябва да промените част от тази препратка, кога се преместите на ново място.
По същия начин, ще трябва да промените абсолютен URL, като например http://www.oldfakecorp.com/about.html, ако се преместите на нов сървърен компютър (като например www.fakecorp.com&#41;. Ако URL адресите са били относителни обаче, те продължават да си работят нормално и на новото местоположение

Забележка: Бъдете сигурни, че сте включили нещо във вашата котва - било то текст или изображение. Ако не поставите нищо там, няма да предоставите на вашата публика никаква мишена за щракване.

Едно нещо, което НЕ МОЖЕТЕ да направите с линка, е да вложите един линк в друг (трябва да затворите първия котвен елемент, преди да започнете друг.
Следния пример е НЕПРАВИЛЕН:

Поръчайте <a xhref="product1.html"> Продукт #1 или <a xhref="prodict2.html">Продукт #2 </a> от нашия магазин.

Съвет: Можете също така да създавате линкове, сочещи към всякакъв вид файл, които Web браузър може да покаже, като например текстов файл (.txt) или файл на изображение (.png, .gif, .png). Всъщност, може да поставяте линкове и към множество типове мултимедийни файлове и те ще бъдат предадени на помощно приложение, ако имате такова на разположение.
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот roslava » Пет Авг 03, 2012 9:02 am

petan, обичам те: обичам те: обичам те: обичам те: обичам те: Получи се! [leb.gif] [kangura.gif] [difus_clapping.gif]
ТУК
Изображение
Аватар
roslava
Почетен член
Почетен член

Статус:

Мнениеот petan » Пет Авг 03, 2012 9:54 am

и азззззззззз... и азззззззз..... JC_goody.gif JC_goody.gif луда: [leb.gif] [kangura.gif]

ето ТУК [difus_18.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот roslava » Пет Авг 03, 2012 10:03 am

petan написа:и азззззззззз... и азззззззз..... JC_goody.gif JC_goody.gif луда: [leb.gif] [kangura.gif]

ето ТУК [difus_18.gif]

Ама и ти ли сега се научи,помагайки на мен? Много велико. [kangura.gif]
Благодаря ти мноооооооооого! обичам те:
Още не мога да качвам клипчета от тубето въпреки,че Морганчето е обяснила,нещо не ми се получава,ама друг път ще разпитвам поооооооооо на дълго и широко. 109:
Изображение
Аватар
roslava
Почетен член
Почетен член

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Въпроси към администраторите и/или модераторите