ASI-BG.COM • Виж темата - Десерти

Десерти

Re: Десерти

Мнениеот kely » Съб Юни 19, 2010 9:14 am

denta написа:Най -любим десерт в къщи- ЧИЙЗ КЕЙК ,за Алиска обещано и за всички кулинарки с обич от мен:
ПРОДУКТИ-1/2 пакет чаени бисквити,2с.л. захар,2с.л масло или маргарин; 2/3 ч.ч. захар, 1/3ч.ч.брашно, 1 с.л.царевично нишесте,1 ванилия, 250г сирене крема(2 пакетчета),1ч.ч.сметана(1 кофичка заквасена от малките) ,2яйца, 3 белтъка, 1/4 ч.ч.захар ; 1 бурканче сладко по избор(моите предпочитания-череши,вишни.боровинки,горски ягоди)

ПРИГОТВЯНЕ- Необходима е форма кръгла с падащо дъно,намазана с масло и поръсена с брашно.
Бисквитите около15 се натрошават супер ситно и се смесват с маслото(разтопено) и захарта по 2 лъж..Разстилат се на дъното на тавичката и .се намачква да се подравни с лъжица.В голяма купа смесваме следващите по ред продукти- 2/3 ч.ч. захар,брашното,нишестето , ванилията и крема сиренето.РАЗБЪРКВАМЕ с миксер и добавяме едно по едно яйцата и сметаната.В друг съд разбиваме белтъците на сняг и внимателно добавяме 1/4 ч.ч.захар.Прибавяме го към останалата смес,разбъркваме по -леко с миксера и изливаме върху бисквитите.
ПЕЧЕНЕ-55 ,максимум 60 мин на 180 градуса,(включвам фурната преди да го излея върху бисквитите и слагам скарата на фурната на 3-4 пръста от дъното на фурната,да не е най -долу,да не е и в средата за да не изгори отгоре) Да не покафенява много, ако се наложи сложете хартия, за да го пази.След като изстине( той спада) се слага в хладилника за 5-6 часа ,после се слага избраното сладко.
Бързо,лесно за приготвяне и много вкусно.Правя го от 2003 г , рецептата е на Лилия Герасимова,съпругата на Андрей Луканов от едно кулинарно списание.Всички рецепти ,които публикува са изпитани от нея и са супер.
СЪКРАЩЕНИЯ-ч.ч-чаена чаша ; с.л.- супена лъжица.1/3,2/3;3/4;-една трета,две трети ,три четвърти и т .н
На тези ,които пробват-да ви е сладко [kalp.gif]

И аз я пробвах - стана много вкусно. [c06.gif] За пръв път се задържам толкоз време в кухнята - пишман домакиня съм.
Аватар
kely
пристрастен
пристрастен

Статус:

Мнениеот bobi_84 » Чет Юни 24, 2010 1:42 pm

Вчера майка ми направи Реване и точно докато поеме сиропа и изчезана от тавата та реших да ви споделя рецептата:
Необходими продукти за блата/тестото:
4 яйца
1ч.ч захар
12 с.л вода
2 ч.ч брашно
1 пакетче бакпулвер
1 ванилия
За сиропа:
2 ч.ч захар
5 ч.ч вода
ванилия
Яйцата се разбиват със захарта до побеляване.Прибавя се водата,бакпулвера размесен с брашното и ванилията.Пече се в намазнена тава поръсена с малко брашно при температура 180 градуса .След като изстине блата се залива с горещия сироп.По желание след като се свари сиропа може да му сложите 1с.л. прясно изцеден лимонов сок вкуса става малко по различен..след като изстине залятото риване със сиропа може да го поръсите с кокосови пръцици или да го поднесете със ванилова сметана.

Да ви е сладко!!!

"И най - обикновеното нещо придобива очарование щом започнем да го крием" -“ Портретът на Дориан Грей “
Аватар
bobi_84
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galq75 » Чет Юни 24, 2010 3:05 pm

Чета рецептите и ги записвам, когато имам време ще ги пробвам. Сега да ви напиша рецептата за моя РАЗЛИЧЕН кекс, жалко че нямам снимка, но е много вкусен
Продукти:
2 пакетчета масло
1,5 чаена чаша захар
6 супени лъжици червено вино
3 супени лъжици какао
3 супени лъжици вода
Всичките тези продукти се слагат в тенджера и са слага на котлона да кипи 3 минути, като се бърка постоянно, щом започне да кипи. Внимавайте че сместа се надига докато кипи и за това се прави в тенджера.
Щом минат тези 3 минути се отстранява от огъня и се отделя 1 чаена чаша от сместта.
В останалата смес, когато поистине се прибавя 1,5 чаена чаша пресято брашно смесено с 1 бакплувер.
4 яйца се разделят в отделни съдове на жълтъци и белтъци. Първо се разбиват белтъците на сняг. После жълтъците.(Аз лично това го правя докато чакам сместа свалена от котлона да истине)
Така, продължаваме със сместа, в която сме сложили брашното. В нея се прибавя първо разбитите жълтъци, а след това разбитите на сняг белтъци. Сместта се сипва във форма за кекс, подмазана предварително с малко олио. Пече се в умерена фурна около 30 минути. Изважда се готовия кекс, слага се в поднос и се маже с отделената смес в чашата. Щом попие и се втвърди заливката се поръсва с кокосови стърготини.
Бон апетит. Дано ви хареса. Скоро ще го правя и тогава ще ви сложа и снимка.
Изображение
Аватар
galq75
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот denta » Пет Юни 25, 2010 7:13 am

Зиги, кейка с кокосовите стърготини е [newsm10.gif]
ИзображениеИзображениеИзображение
Скромността краси човека Ако мислиш черно, ще те стига черно, ако мислиш бяло, ще те стига бяло!
Аватар
denta
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот zigs » Съб Юли 03, 2010 7:15 pm

Дента [236.gif] специално за теб и останалите [hearts.gif]

Сладък салам

Продукти

125гр.краве масло
1ч.ч.пудра захар
2 яйца
1ч.ч. счукани орехи
2с.л какао
1 пакет натрошени обикновени бисквити
1 с.л коняк

Приготвяне

Маслото се оставя да омекне на стайна температура.След това го смесваш с пудрата захар ,бъркаш с вилица докато се получи глатка смес.След това прибавяш натрошените бисквити и останалите продукти.Всичко това го омесваш много хубаво.С помоща на фолио си оформяш фитили .Слагаш във фризера за 1 час да стегне.

Аз си правя по една две дози и си ги държа във фризера ,а когато ми се дояде или имам гости ,вадя и режа на момента.

Да ви е сладко [236.gif] [c06.gif]
Изображение
1101159Mwmr68QF.gif
Аватар
zigs
Харем
Харем

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Съб Юли 03, 2010 7:48 pm

[gdance.gif] [gdance.gif] [gdance.gif] Зиги, наскоро майка ми прави точно такъв сладък салам, беше страхотен и рецептата е същата, аз я гледах тъй като искам следващия път сама да си го направя. Наистина е чудесно, мерси че я написа!
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот zigs » Съб Юли 03, 2010 8:21 pm

Алис [c06.gif] [236.gif] аз по тая рецепта го правя от дете ,а за салам са почти еднакви всичките.Правила съм и без какао ,става също хубав [newsm10.gif]
Изображение
1101159Mwmr68QF.gif
Аватар
zigs
Харем
Харем

Статус:

Мнениеот zigs » Пон Юли 05, 2010 3:08 pm

Ани [c06.gif] обещания сладкиш [236.gif]

Шоколадов кейк

150гр. шоколад (ковертюра)
150гр.брашно
200гр.масло
200гр.пудра захар
4 яйца
1ч.ч.орехи
1ч.ч.лешници (може и бадеми)

Приготвяне

Оставяме маслото да омекне и го разбиваме хубаво с пудрата захар.След това прибавяме разтопения шоколад,яйцата,брашното и ядките.Всичко това се омесва хубаво ,до получаване на еднородна смес.Разтиляме сместа в намазана с масло тавичка и печем 30 минути на 170 градуса.
Пожелание може да се сложи и малко сушени плодове,около 1/2 ч.ч.

Да ви е сладко [236.gif]
Изображение
1101159Mwmr68QF.gif
Аватар
zigs
Харем
Харем

Статус:

Мнениеот xhippie » Пон Юли 05, 2010 8:35 pm

Моргана, най-накрая не издържах и приготвих твоята рецепта за
"Суфганиот" /понички/.
С тази рецепта ти направи чудо.
Имат точно този вкус, който съм запомнила от детските си години - топящи се, пухкави и ароматни.
Баба ми приготвяше такива, въртяхме се около цвъртящата тенджера,
докато се пържат, а после, освен поничките и ние се овалвахме в пудрата захар.
Блажни, лепкави от сладост и безгрижно щастливи.
Много пъти съм съжалявала, че не съм запаметила всички свещенодействия на баба ми
в домакинството, поради вярата ми, че тя ще бъде вечна и винаги мога да се допитам до нея.

Благодаря ти, че ми върна вкусът на детството.
Благодаря!
ИзображениеИзображение
Любовта не може да се обясни, но именно тя обяснява всичко.
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Моргана » Нед Юли 11, 2010 4:59 pm

Хипи, радвам се, че с нещо съм допринесла за капка щастие [kz9se9.gif]
[c06.gif] [c06.gif] [c06.gif]
Vanity is definitely my favorite sin...

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот galina_malina » Пон Юли 12, 2010 3:12 pm

Правих чийз кейка по рецептата на дента. [gdance.gif]
Стана много вкусен и направо обрах точките на всички домашни! [hearts.gif]
Обаче имам един въпрос,има ли някаква тайна при разбиването на белтъците на сняг? [question.gif] Аз мойте ги бърках поне 10 минути с миксера на висока степен и не ми се получи. [kz2vx9.gif]
Иначе крайния резултат,както вече казах стана вкусотия! [happy0195.gif]
Изображение
Аватар
galina_malina
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот janono » Пон Юли 12, 2010 8:06 pm

Гале,трябва да ти е сух съда,в който разбиваш и може да сложеш щипка сол.Ако ги разбиваш със захар,тя си прибавя,когато белтъците са почти готови и постепенно по лъжица,две.
Изображение
Аватар
janono
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galina_malina » Пон Юли 12, 2010 8:25 pm

Мерси,Жани,ще го имам в предвид! [c06.gif]
Истината е,че аз отделих белтъците и изсихап захарта,после видях,че захарта се прибавя постепенно по време на разбиването.Изсипах белтъците и захарта и отделих нови белтъци,не съм мила съда,но там явно нещо запелтох конците. [newsm12.gif]
Изображение
Аватар
galina_malina
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Моргана » Съб Юли 17, 2010 11:07 am

Гале, много е капризно разбиването на сняг
всичко трябва да е сухо - бъркалки, съд, и както ти е казала Жаноно, захарта много бавно се прибавя, аз една лъжица захар я прибавям за около 5 минути, ръся буквално зрънца от лъжицата - бъркам, и така докато прибавиш всичката, и миксера не трябва да обръщаш посоката на въртене, то това важи за всичко, но тук е доста вайно, бърка се само в посоката в която си почнала, не сменяш ръцете, не обръщаш миксера - нищо, моя е такъв с купа и стойка та поне не ми отмалява ръката, пускам го и той и бърка там без да го притеснявам [happy0195.gif] [happy0195.gif] [happy0195.gif] [happy0195.gif] [happy0195.gif]
не трябва и да спираш миксера, ако искаш накрая да ти стане като целувчена смес - демек по-плътна, слагаш една щипка лимонтозу и пак бъркаш - става мека, гладка и плътна смес - също така ако оставиш сместта в хладилника, само няколко часа ще е в началния си вид, след това се отделя водата на дъното и отива в мивката - не е трайна [asik.gif]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот xhippie » Пон Окт 04, 2010 9:31 am

МЪФИНИ

1-ва смес:
220гр.брашно
150гр.захар
2ч.л.бакпулвер

2-ра смес:
2яйца
125г.размекнато масло
125мл.прясно мляко

Към смес 2 се добавя постепенно смес 1, може да се прибавят
счукани ядки, дребни плодчета/арония/,парченца шоколад.
Сипва се по 2-3 с.л. от сместа във формичките и се пекат
на 200 градуса, около 25 мин.
ИзображениеИзображение
Любовта не може да се обясни, но именно тя обяснява всичко.
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот Gabie » Пон Окт 04, 2010 3:48 pm

Хипи,
Това ли са МЪФИНИ?
Изображение
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Моргана » Вто Окт 05, 2010 10:29 pm

Габи - така поне изглеждат мъфините, аз мисля да взема от тия еднократните форми и да пробвам рецептата на Хипи, пък да видим какво ще стане [vrwt1s.jpg]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

Мнениеот Gabie » Вто Окт 05, 2010 11:01 pm

Моргана написа:Габи - така поне изглеждат мъфините, аз мисля да взема от тия еднократните форми и да пробвам рецептата на Хипи, пък да видим какво ще стане [vrwt1s.jpg]

И аз така предполагах. В Испания се казват -магдалени (магдаленас) и са изключително популярни. Не съм пробвала да ги приготвям от...до. Ще опитам!
Аватар
Gabie
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот queen_of_spades » Сря Окт 06, 2010 10:26 am

Толкова "вкусен" коментар е написала Хипи за Суфганиот-а на Морганчето, че съм решила да се пробвам да гo направя [think.gif] [g060.gif]
queen_of_spades
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот Моргана » Пон Окт 25, 2010 6:03 pm

Да ви кажа една рецепта, подходяща за сезона

Пълнени ябълки
Изображение

Издълбават се с нож ябълките - махат се семките, в дупката която се получава се пълнят.

300 - 400 гр орехи - начупени
1/2 ч.ч. захар
3 с.л. препълнени с мед
1/2 пакетче канела - това всичко се смесва в една купа и се пълнят ябълките.
Нареждат се в тавата, и се пекат на 220 градуса, около 20 мин, или докато станат златни, отвреме - навреме се заливат със сока, който се събира в тавата

много са вкусни [yahoo_06.gif]

Изображение Изображение
Аватар
Моргана
Администратор
Администратор

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Кът за кулинарките