ASI-BG.COM • Виж темата - Aşk ve Ceza - 14 / Любов и наказание

Aşk ve Ceza - 14 / Любов и наказание

Тук ще намерите всички стари и заключени теми от форума.
[archive.gif]

Re: Aşk ve Ceza - 14 / Любов и наказание

Мнениеот xhippie » Пет Ное 18, 2011 10:38 pm

[28307_696.GIF] Ха добър вечер! Като гледам сме се разбъбрили, може да продължим [laie67dgirltv7.gif]
Петан, не си честна със Стрина, не беше на 30, а на 25 [laie67dgirltv7.gif] и на нея й се опрашваше, личеше си по вида й,
но беше обещала на тате, не на аллах, ама карай, башвар. То, ако годеника беше останал само да лъска бастуна,
тя нямаше да се разпеняви и да скочи на яхтата, съответно и Саваш да премята синджирче, вместо броеница.
За всичко е виновен Мехмед, че опраши колежката й. От там тръгна работата [laie67dgirltv7.gif]
Скрит текст: покажи
„Опитах се 62 серии да вдена защо тази традиция съществува вече 1000 години! Защо вече не им отърва на комшиите! Дали случайно решиха да лепнат на бердела и бизнеса с дрога (смесването на бердела с дрогата, упоменаването на тероризма, е едно замазване и отвличане на вниманието от същината на традицията – за мен си е неудач)! „

Тьоре и бердел. Спомням си, че преди време разисквахме темата. Но е факт, да, днес в 21 век по нашето летоброене ги има. И още дълго ще продължи да ги има. Това не е типично за Ван, както сме се запознали от филма, най-разпространено е в югоизточна Турция. Това е древна ислямска традиция и тя съществува и то в големи мащаби в африканските мюсюлмански държави. Светската част на Турция го намира за позорно, изостанало поведение. Единственият закон владеещ тези невежи и неграмотни хора е законът на честта. За всяка засегната чест се иска кръв, а за да няма кръвопролития се дава откуп. Варварско е, но е най-варварско, че в това откупа са децата им. За да се запази мира, за да се запази имуществото, да се увеличава клана, начинът да го постигнат е чрез бердел. Но освен насилствените бракове и емоционалните страдания, бердела има и още по-ужасяваща страна – кръвосмешението. Има го, но го има защото до тези територии и тези хора не достига правовата държава. В голяма степен те са изолирани. Живеят по морално примитивен начин върховното право е на произволни решения и извънсъдебни екзекуции. И макар от водачите им да има хора със светски маниери и живеещи в мегаполиси, те остават подвластни на аширетските традиции, а и от тези хора се получават лесно терористи. Образованието и гражданското право са тези, които могат да ги извадят от допотопното морално съществувание. Без държавни проекти по развитие на конюнктурата на регионите и работна заетост, племенната структура няма да бъде унищожена. Жените са обекта на унижението, защото те са икономически зависими и не могат да съществуват самостоятелно. Тези жени едва ли са и чували, че имат права, а и кой мъж спазващ тьорето ще позволи да ползват правата си, по-скоро ще я убие, защото ще го опозори. Законност винаги има, в една или друга форма. Тьорето е властващият закон, там където не е наложен друг. Дори да се преследва, кръвните вражди продължават тайно. Сицилианските вендети да не би да са спрели. Но облика им е по-различен и не прави такова впечатление. Същото е и с кюрдите, затова е толкова лесно да се манипулират. Тьорето, тероризма, наркотиците, всичко върви ръка за ръка, причинно-следствената връзка е ясна. Като IQ-то им е като на леген, с какво да се занимават, да не почнат да правят совалки.
Ех, що тате, не се сдуши с Муратовия тате, пък да вземе да ме берделоса за Муратчо. [vrwt1s.jpg]

И дали главния носител на тази традиция в дизито - Шахнур Ага, във всичките си действия е АУТ! Нима всичко, което е постигнала в живота си, е шкарто и единствения й успех е само сина й Саваш! Как следва да реагира, когато и парите и властта идват от бизнеса с дрога, който се върти от години, и сега след смъртта на главата на аширета, сина й идва след 10 години и казва СТОП! Приема традицията – взема жената на брат си на хартия и пред аллах, ама без бизнеса на бащите и без да я помирисва, с намерението след време да я върне, та да я утрепат и да даде старт на аширетска война, в която ще паднат главите на синовете й! “

Шахнур ага е тарикат жена. Ценностната й система като човек си е наред, но е твърде подвластна на традициите. Нормално е да й е трудно да възприеме новостите на сина й.
На възраст е когато нищо старо не забравя, но и нищо ново не възприема. Саваш беше не по-малко потресен от съдбата, която тя заедно с Моран очертаха за двете семейства и съдбата на Чичек. Не прие да вземе жената на брат си. Прие да се жертва, за да запази жива жената на брат си. И нямаше намерение да я върне след време та да я утрепат. А да преодолее традицията и да й даде развод, с цел тя сама да управлява живота си, както и тя искаше това първоначално. В нейните планове не беше брак със Саваш, а работа и брак по собствен избор. Това й обеща Саваш, не й обеща че ще я обикне и ще си живеят заедно до дълбоки старини. Саваш не е единствения успех на Шахи, Саваш е успех на светския и цивилизован живот, който е водил далече от Шахи, заслугата да е такъв не е нейна. Видяхме другите й три деца израсли край нея. Големият син – наркотрафикант, малкият син – убиец, дъщерята безхарактерна и необразована, полузавършена интригантка като нея. Пример с Назан от предната серия. Не разкри пред Саваш за аферата си с Бора, но щом той й каза, че се е разделил с Яса, не му съчувства като на брат, за страданията му, а веднага отърча да каже на Китка, че леглото е свободно и може да надява дантелите; е не е ли интригантка.

„Винаги до сега всичко е било сделка на ниво Ага ! Така се и трансферира в края на сериала живота на Китка – срещу земя! Само не ми казвайте, че бизнеса със суджуците е покривал печалбата от транспорта на дрогата! Саваш Ага наруши цялата стройна система на производство и пласмент на дрога – А.М. как ще го допусне това! Дреме му за Китка – те женските ги имат само за разплод и сделки! Китка му е нужна дотолкова там, до колкото са важни камионите на Балдар Холдинг и тайниците им, да не говорим за отработения коридор към Европа! И как се излиза от този бизнес – хей така с НЕ! ДА ама НЕ! Показаха го с инудването на Саваш, с удавянето на сина си от А.М., с вкарването на Явуз в играта (няма празно място)... с Бешир Ага... с тъмните субекти по високите етажи на властта... И нищо повече за онези 10 хил. Закрепостени селяни във Ван, които работят без пари (дърва за огрев, помощ при наводнение... място за прислуга и охрана в господарските конаци...). Това си е чиста форма на феодализъм, ако наистина я има, в 21 век! И аз искам такава власт ! “

Не, бизнеса със суджуците не покрива печалбата от дрогата. Затова Саваш искаше да смени дрогата със завод. Да покрие и населението със заетост и да има печалбата, но по законов път. А с труд по-бавно се печели, не са бързи пари, като от прашеца, и са явни, облагат се с данък, но пък държавните чиновници от високите етажи трудно могат да ги пипнат. Може да се нарече и форма на феодализъм, лесно можеш да станеш такава ага в Судан например. Именно в 21 век.

„Щом сина се прави на интересен и застрашава властта и парите на фемилето – маман влиза в действие както си може и знае! А няма нищо по-изнервящо за мама от влюбен СИН, на който севгилето не споделя винаги чувствата и му върти безкрайни номера, излага го пред цял Истанбул! Те всичко възможно правят да не влизат в полезрението на властта и медиите зарад бизнеса, а тя ги изтипосва през ден по новините!
И власт не се дава, а се взима! Саваш Ага не беше достатъчно твърд, за да подреди или по-скоро да разкара (различни къщи и вилаети) всичките жени в живота си, да си намери верни авери за идеята (и Пала, и Хакан, и Ешреф, и Явуз го направиха на глупак!) и тогава да действа! Тоз конак беше направо зверилник! Той не беше готов за такава кардинална стъпка, която да разклати тази хилядолетна традиция. Да, беше сам... не му подхвърлиха любима, която да застане твърдо до него, образа на Китка затвърди отвратителното им представяне на жените от разните им турски вилаети! Между другото, само Надя прие цялото му положение такова, каквото е, готова да помага докрай, но... не й отвориха сценаристите парашута „

Маман се изнерви от демнстрациите на любов на сина й с друга, заради страха от Моран и последствията за аширета, много й дреме коя опрашва той. Пак заради аширета подтикваше Чичек да се влюби и да му се отдаде.
Да, власт се взима, но от узурпатори. Саваш не е узурпатор, въпреки името си. Той и не би могъл да унищожи вековните традиции. Саваш само показа пътя, по който това може да стане. Неговата борба и методите му са пионерски в тази насока. Предателството го дебнеше отвсякъде, какви верни авери ще намери, след като собствената му майка го предаде. Мисля, доколкото ми се удава, че историята на Саваш не свършва, тя отваря една страница в новата история на Турция.

„Не балдахините решиха кардиналните въпроси на деня им - видя се и във финала им!“

Не съм гледала финала, не знам за какво говориш.

Не гледам други „дизита“, коментара ми е само от ЛиН, признавам, не съм го изгледала целия.

„Леле... май се олях! Ама нали си падам провокаторка та накрая залповете са по мойта глава... „

Изобщо не стрелям по теб, просто си чешам клавиатурата. А до оливането, май аз се олях, ама мога и още, та щом се считаш за провокаторка – давай. Най-много да ме стимулираш да изгледам целия филм.
О, наслада, Мурат – Саваш [gdance.gif]
Пресъхна ми гърлото от "говорене" [shte piinem li.png] ако не, сама ще лягам под бурето [buchva.gif] [107.gif]
Последна промяна xhippie на Съб Ное 19, 2011 7:08 am, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение
Любовта не може да се обясни, но именно тя обяснява всичко.
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот petan » Пет Ное 18, 2011 11:22 pm

xhippie написа: [28307_696.GIF] Ха добър вечер!
........................................
Пресъхна ми гърлото от "говорене" [shte piinem li.png] ако не, сама ще лягам под бурето [buchva.gif] [107.gif]

Изображение НАЗДРАВЕИзображение и от гостите ми [difus_ubriachi.gif]

До утре [c06.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот xhippie » Съб Ное 19, 2011 8:40 am

[107.gif] Добро утро! Кафенце за приятен уикенд
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот bibisita » Пон Ное 21, 2011 6:50 am

Добро утро!
Днес е понеделник,нова седмица,ново начало!
Слагам кафетоИзображение
Спорна седмица
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Пон Ное 21, 2011 9:11 am

Добро утро Биби и твойто кафенце ще изпия [344.gif]

Изображение

Приятен ден
Изображение
Приятел е този, който идва , когато всички други си отиват
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот bibisita » Пон Ное 21, 2011 11:28 pm

[ekran.gif] Къз,нерде сте?
Видяхте ли неутешимата любов между Муци и [Yasemin.gif] [kz2vx9.gif]
Ех,даскалицата му разказа играта на Муци,след щерката тя го довърши.
Ще ходя да го утешавамИзображение
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот xhippie » Вто Ное 22, 2011 8:49 am

[464.gif] Добро утро, хади по кафе
Изображение
аз съм почти в час със сериите, снощната не съм я гледала, че ги гледам на новаплей,
ама днес ще видя какви ги е надробила стрина-старша
от предните две впечатлението ми е, че Мурат е чоооок ама чок готин и кекси
и много добре играе, нямам за тях какво да кажа, освен че ми придойде почти да се извиня на Стрина,
щото спря да се цупи и рече на майка си - умирам, но го обичам и съм с него.
Биби, хубаво че го утешаваш, като изгледам епизода ще почна аз да го утешавам [laie67dgirltv7.gif]
Приятен ден! [107.gif]
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Вто Ное 22, 2011 9:14 am

Добро утро [de-87.gif] снощи не го гледах както трябва ама днес на повторението ще гледам

Снощи Лейля такова конско му дръпна все едно него е стояла и чакала, от врата го захвана
Надя горката вените си срязала заради Саваш , ама полза няма

две снимки от ЛиН зад кадър, Муци се обяснява нещо

Изображение Изображение

гледай колко деца , да не са избягали от някоя детска градина и Пала ги забавлва , я кажете някоя песничка или стихче [laie67dgirltv7.gif]
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот dial » Вто Ное 22, 2011 8:18 pm

Изображение
според тази снимка ,бащата на Мурат е участвал в сцена от Аси
Изображение
Аватар
dial
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот bibisita » Вто Ное 22, 2011 11:11 pm

Ей нема спасение от [Yasemin.gif]
Омръзна ми с това дай си ми куклите на ти си парцалките,колко пъти го обича Муци и колко пъти го разлюбва,ай да му се невиди.Агата докато разбере кой стреля по Убавицата,мама Корлеоне му сервира отгледано дете.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Вто Ное 22, 2011 11:22 pm

[28307_696.GIF] [28307_696.GIF]

Тази вечер епизода ми хареса , Саваш голямо бягане от болницата ,при стрина , при майка си и междувременно натупа един.Как да го сплотяваш това семейство като всеки си шета на акъла.Назан се крие по горичките с използвача Бора и му вярва и как го гледа той пък й извади пръстен и толкоз й трябва ,думи нямам.Шахнур си е ага наркотрафикантка , едновременно с наркотиците прави и разследване кой е бащата на детето на стрина, много ми е грозна тая дума "копеле " и то да я използваш за дете независимо за кое , жената е навсякъде само не намери време да отиде при брат си в болницата.Стрина пък тя не му вярвала, както й каза Саваш поне да го беше изслушала, тя телефони не вдига , пак направи физиономия като Саваш й каза че Надя е заминала за Милано.Освен това още не му е казала че бившия й работи при него и я изнудва с неговото дете.Лейля и тя или мене или него , на кой пък е притрябвала.Ешреф уж най-доверения човек на Саваш,то да не знаеш от кой да се пазиш .
Последна промяна galiateneva82 на Сря Ное 23, 2011 8:44 am, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот dial » Сря Ное 23, 2011 8:16 am

Добро утро ,
Изображение
нов клип за Саваш , [490.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=GD6_7pgh ... re=related
Аватар
dial
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Сря Ное 23, 2011 8:49 am

Добро утро , мерси за кафето [6311_467.GIF]
Клипчето е хубаво , мисля че и Ива направи клип на тази песен ,Диал ще му се зачерви врата на момчето от тези шамари [laie67dgirltv7.gif]

Приятен ден
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот xhippie » Сря Ное 23, 2011 9:10 am

Добро утро! [107.gif] Ле-леее страхотен е ядосания Саваш [vrwt1s.jpg]
мерси на Диал за клипа, успешен ден, къзлар [107.gif]
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот bibisita » Сря Ное 23, 2011 10:41 am

Добро утро и от мен!
Мерси за кафето ,аз днес съм почивка и ще се мотая из пространството. [laie67dgirltv7.gif]
Диал,този клип като гледам оставам с усещането ,че Агата е много суров,ама ние нали си го знаем. [girlpinkglassesfn.gif]
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот petan » Сря Ное 23, 2011 2:17 pm

[28307_696.GIF] Разбрах от писанията ви, че сте на финала на първия сезон, та си припомних 23 епизод - един от хубавите [difus_good.gif]
и нашето момче в друга светлина - оназ тъмната в душата [difus_nea.gif] Изображение
секси коляча от Ван [emo_233.gif] Изображение да ти е кеф да те ...обработи [laie67dgirltv7.gif]
идилия с Китка [laie67dgirltv7.gif] Изображение
като не е на А.М., значи на МАМАН ИзображениеИзображение [kangura_crazy.gif] Стрина й поднесе на Шахито поредната победа [asik.gif]
Изображение

не мога да подмина сватята - много ми липсва [laie67dgirltv7.gif], но не разбрах Стрина защо на нея казва, че го много обича Саваш, а не му го показва на нещастника [asik.gif] Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение рече и отсече!

Пак съм аз [41.gif]
Сватята пропусна да каже, че не иска да го вижда ииии... той й се яви тялом и духом !
Една от супер-сцените на дизито, където Мурат играе на МАХ и се запомня [newsm10.gif] Тук е неотразим [melting2.gif]
Интересно, прави ми впечатление и в други дизита, които съм гледала, че актьорите без деца се справят много по-добре в сцените, отколкото другите (Мурат, Фериде, Айша, Ебру, Кансу...)

За вас в предстоящото гледане на 24 епизод [difus_18.gif]

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот xhippie » Сря Ное 23, 2011 8:35 pm

Тоя вански коляч, овчар, какъвто щеш го наречи, само да ме побара на плота за разфасоване
пък да ме прави каквото ще, гък няма да кажа, само ще мъркам.
Стана ми интересно, та пускам сега всички уреди в домакинството да действат вместо мене и
залягам на новаплей да наваксам до серията от 22ч. Довечера е еп.48, в оригинала не знам къде е.
А Петан е го е сметнала - 24, мерси. Може да се поразсъждава за отношението към децата на различните хора.
Но се га отивам да гледам. До после. [464.gif]
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Сря Ное 23, 2011 10:45 pm

Изображение Изображение
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот petan » Чет Ное 24, 2011 3:43 pm

[28307_696.GIF] девойки!
Тази седмица пазя къщата и вече ме хванаха б....е, та влизам на гости да се разсея...
Galya, гифчетата са супер, браво [480.gif]
Вчера ви пуснах нещо от 24 серия, а днес ще допълня. Това са добрите серии в дизито, които си заслужават да се гледат. Има и други моменти, но като му доде времето.
Не мога да не отдам заслуженото на аватара си - дължа й го [difus_ok.gif]
Изображение поетеса [doh.gif] Изображение
Как да скрие от Маман внука й [difus_23.gif] Изображение

Бодрум Изображение Изображение
Изображение

Хубава игра направи и Нурга - тук ми хареса! Изображение Изображение
Завари я напълно неподготвена, така и не го опозна, не му вярваше, за да предвиди реакцията му ... парализиращия страх, че Саваш ще отмъкне Омер, я подгони неистово и като на филм-всичко беше срещу нея. В Бодрум беше като в небрано лозе - чакаше на тръни Саваш какво ще предприеме ... ако не държеше и той тайната за женитбата си, съмнявам се, че щеше така да реагира. Той се чувстваше по- виновен, а не тя от постъпката си. И глупака й каза, че Шахито е издирала Омер - казва ли се такова нещо за майка си на жена [laie67dgirltv7.gif]
ИзображениеИзображение

[87.gif] и приключвам с 24 епизод с един гневен от болка Саваш и една приказка - голям омайник е [vrwt1s.jpg]
Изображение Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот bibisita » Пет Ное 25, 2011 6:33 am

Добро утро.
Айде по едно кафенце.Изображение
Снощи се чудех да се смея ли ,да гледам ли [think.gif]докато Агата разказваше приказаката на [Yasemin.gif] за бедния овчар от Ван.Искала да е принцеса и то най-красива,овчаря не го взима беден щото бил богат.....
Аз не почувствах досега в сериите да чувство неудобство ,че крие детето от Саваш [kz2vx9.gif] напротив много добре си се справяше,маман гледа детето ,а тя бие капата.Когато седнаха на закуска,детето не искаше да яде от нея ,а от баба си ,ама то не се гледа дете като само го гнявиш и айде Истанбул.Така няколко ще може да отгледа.
Днес е края на седмицата,лек и успешен ден ви пожелавам.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Архив