ASI-BG.COM • Виж темата - Aşk ve Ceza - 15 / Любов и наказание

Aşk ve Ceza - 15 / Любов и наказание

Тук ще намерите всички стари и заключени теми от форума.
[archive.gif]

Aşk ve Ceza - 15 / Любов и наказание

Мнениеот iva81 » Съб Ное 26, 2011 2:08 pm

Изображение
ИзображениеИзображение

Изображение
Изображение
Aşk ve Ceza / Любов и наказание

ИзображениеИзображение

Ясемин е 25-годишна млада жена, работи в рекламна агенция. Няколко дни преди да застане пред олтара, Ясемин разбира, че е била лъгана... Бъдещият и съпруг и изневерява с нейната приятелка и колежка - Мюжде. Ясемин и наранена, и не удържа обещанието, което е дала на баща си преди той да почине - да няма извънбрачна връзка.

Наранена и объркана, Ясемин търси спасение при майка си - пенсионирана учителка, която живее в Бодрум, там след опит да удави мъката си в един бар, Ясемин среща Саваш и решава да прекара нощта с него - без да се поинтересува дори за името му...
Саваш, който Ясемин приема за барман е млад и богат, завършил образованието си в Америка, син на влиятелния Балдар Ага. Семейство Балдар живеят в Истанбул, но осигуряват прехраната на голяма част от жителите на Ван - родното място на Балдар Ага - място, което държи на традициите и отхвърля всичко ново и модерно....
След катасрофата, при която баща му и по-големият му брат умират, Саваш оглавява семейството си. След като разбира, че семейният бизнес е повече свързан и зависещ от наркотици, отколкото от надениците, Саваш решава да промени това, да изчисти името на фирмата, да започне бизнес с модерен начин на мислене, да загърби всички закостенели разбирания, и да превърне фабриката на Балдар във водеща на пазара. Тази нощ с "бармана Саваш", Ясемин няма да може да забрави никога - тази нощ оставя спомен в нея и в сърцето, и този спомен се казва Йомер, Ясемин се връща без Йомер, той е поверен на майка и и живее в Бодрум, Саваш е изправен пред още един проблем, произтичащ от изостаналите обичаи – за да се предотврати кръвно отмъщение, той е принуден да се ожени за вдовицата на брат си-Чичек.

Пътищата на Саваш и Ясемин един ден непременно ще се пресекат.

Обсъждането на eпизодите ще започва след излизането на преведeната серия. Ако искате да споделите нещо по серията преди това, моля правете го с бутона за скрит текст /spoiler/

Официален сайт на филма: http://www.askveceza.tv/ или http://www.askvecezatmc.com/
http://www.sinematurk.com/film_genel/32 ... 0ve%20Ceza
http://www.askvecezadizisi.net/

Канал ATV on-line: http://www.atv.com.tr/canli_yayin всеки вторник от 20.00 часа

серии с БГ субтитри може да намерите в
www.nitrobg.org
vbox7 - Пепеляшка

Сериалът достига до вас с превод, благодарение на:
K@SMET
aleynam
shedi
SUNNY67
KEII
Деря Джамбазова
Изображение
Изображение
"Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... Те се усещат в сърцето" Хелън Келър

http://www.youtube.com/watch?v=jxoTXdA1K7g -
Аватар
iva81
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Re: Aşk ve Ceza - 15 / Любов и наказание

Мнениеот galiateneva82 » Съб Ное 26, 2011 10:24 pm

Здравейте [yahoo_36.gif] първа да се запиша в новата тема

Ива благодаря [10665_504.GIF]

Един гиф на Хипи от съседната тема , много ми хареса Изображение

Изображение Изображение
Изображение
Приятел е този, който идва , когато всички други си отиват
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот xhippie » Нед Ное 27, 2011 2:01 am

Опалааа да се намъкна и аз в новата тема,
Иве, Изображение
и джанъма водя, къде без него [gdance.gif] Изображение
Хади да ни върви сладко-сладко приказката в новата тема, де за любовта, де за наказанието.
Радвам се, че ти е харесал гифа, но Фунда го е уцелила баш - The King [vrwt1s.jpg] бих допълнила - king size [laie67dgirltv7.gif]
ИзображениеИзображение
Любовта не може да се обясни, но именно тя обяснява всичко.
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот bibisita » Нед Ное 27, 2011 5:16 pm

Я да се запиша и аз в новата тема.То серия тази вечер няма ,но утре вече ще говорим ,както казва Петан къде Любов,къде Наказание.Приятна вечер къз. [kalp.gif]
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот petan » Пон Ное 28, 2011 6:05 pm

[41.gif]
Докато чакам Майките с дъщерите да се наместят в нов TV канал, ще ви гостувам от време, на време [difus_nea.gif] с провокативнитв си колажи...

Изображение No1Изображение
No2Изображение Изображение [happy0195.gif]

spam
и една молба [canim.gif] вие сте по в час [difus_19.gif] по канал Д в събота започва дизи с Белчим Билгин. След "...Съвпаденията..." се зарекох да я загледам и в дизи - много ми допадна играта и визията на тази артиска. Та, ако намерите нейде сайт /форум/ с превод и на англйски - пуснете линк [canim.gif] и Неджат го изгледах в един филм (таксиметраджия) и ми хареса!
Изображение Изображение
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот xhippie » Вто Ное 29, 2011 1:04 am

Ваййййй, нещо с мене стаййййй.
Нящо май се повредиф. [difus_23.gif] Въпреки сичкУтУ негативизУм тука, мене зе да ми Аресва филмОт.
Чалнах ли се, що ли [question.gif] флибих се наново в Муратя ли [87.gif] ма то от туй убаво ми става, [gdance.gif]
ама да не земе и [Yasemin.gif] да ми заАресва, че тогиз нИзнам къде шъ мъ дявате.
Ма нал` сте ми дружки, видите ли че залитам, бърже ми лиснете кофа студена вода да се освестя.
Не пестете [emo_233.gif] и [490.gif] че га дойда на себе си да не си тряскам сама кратуняка [bang.gif]
Въх, въх, въх, ко доживях [kz2vx9.gif] Ама много убав беееее http://prikachi.com/images/484/3801484e.jpg а па кекси, кекси, мамууууууу [doh.gif]
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот bibisita » Вто Ное 29, 2011 7:01 am

Добро утро.
Хипи в Саваш може да се влюбваш колко си искаш,но за [Yasemin.gif] просто ще последва [emo_233.gif] [321.gif] [emo_233.gif] [321.gif] [emo_233.gif] и ще ти е малко.Незнам дали я видя снощи как сменяше памперса на Йомер,незнае как се държи дете,аз защо казах ,че така и 5 деца ще отгледа докато майка и се занимава.Нее лесно да се гледа дете ,тя и количката не можеше да бута.
Дразня се и на това света покрай Саваш гори ,а той влюбен.Не взе думите на майка си насериозно за Явуз ,а после ще го гони още 30серии.Да сложа кафето Изображениеи да отлепвам на работа.
Лек ден ви пожелавам.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот xhippie » Вто Ное 29, 2011 8:37 am

Добро утро, мерси за кайвето, Биби [107.gif]
Снощи не съм гледала влюбен Саваш, че гледах влюбен Демир [iconmelek.gif]
ама ще наваксам, но много хубаво ми разправяш и ме държиш в правия път
Хади, спорен ден и от мене, и от ей тоз сладур Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот petan » Вто Ное 29, 2011 12:17 pm

ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ на ЛиН и не забравяйте Изображение Изображение

и моя принос за някаква анкета [think.gif] Изображение стреля... по без ... [kz9se9.gif]
Аватар
petan
Глобален Модератор
Глобален Модератор

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Вто Ное 29, 2011 10:01 pm

Петан гледам го даже и на повторенията [laie67dgirltv7.gif]

За номинацията на Мурат за наградите на списание ELLE сигурно става дума , дано да спечели, ама и да не спечели по-добре облечен от него няма , пък ако е и без дрехи- супер
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот dial » Вто Ное 29, 2011 10:41 pm

Аватар
dial
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Вто Ное 29, 2011 10:45 pm

Диал мерси за подаръка

Изображение Изображение

клипът го гледах днес по-рано, хубав е , ама песента нещо ме дразни
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот xhippie » Сря Ное 30, 2011 12:38 am

Диал, [laie67dgirltv7.gif] шъ го тейкнем презента от раз [difus_19.gif]
много хубави кадри е подбрала гъркинята за клипа
Аз пак не мога да съм актуална, новаплей още не са заредили вчерашната серия 50,
обаче изгледах 47 и 48, сега съм в пауза и продължавам с 49, дано заредят и другите докато свърши.
Та, какво видях: един невероятен Саваш - когато страдаше за Яса след целувката на Надя;
когато беше твърд бизнесмен; когато научи за детето на Яса/начинът по който й зададе въпроса, с укор в очите/;
когато разбра че има син; когато се срещна с детето и го милваше; накрая когато Яса се опитваше да го храни,
как я погледна строго и каза- "трябва да поговорим", в ситуацията за момент си помислих, че освен всичко
дето има да й казва ще я нахока и затова, че е хвърлила детето на майка си.
А майка й, пенЦионираната даскалица, не е истина колко ме дразни с ултимативните си изказвания и вайкания,
много ми е еуфорично сега, за да я турна място. Но не мога да подмина Шахнурката и безочливото й поведение.
Брат й на смъртно легло, тя отвлича вниманието на Саваш с разкрития за либофницата му, и си разнася прашеца
като прани гащи из комшулука, а като отиде при брат си в болницата рече- Ма кой - аз ли, ма то цял живот в честност и правда
сме живели и сега е така, не аз - Моранчо е виновен. Изхързули се като мокра връв от отговорност, а тя е главният
виновник за инфаркта на брат си. Ама седи и в очите го гледа и пак не се осъзнава какво прави. Вместо да си посипе главата с пепел,
тя с прашец се нашмърква.
Но Фиданка си е баш дънер на место, запуши й устата.
Хади, дръпнах фаса, опвам се за следващата.
Ааа, сетих се за Назанката, що не земе тая мома едно жиголо да я опраши, ми се е фанала с тоя изклесяк Бора,
ето възпитателна поука - като те държат под ключ и правиш грешен избор, просто щото нямаш избор.
Да беше се разпищолвала с двама- трима като Саваш, нямаше сопола да си хфърли връз Бора.
И аз се нашмърквам със Саваш [iconmelek.gif] Биби, да ме похвалиш, държа фронта [kangura_crazy.gif]

Допълвам се, че свърших и 49. Освен да кажа, че е съвършен Саваш, друго няма какво.
визия, обноски, чувственост - прелест
С детето играе все едно е отгледал 5 деца, а като си иска кекс как му лъсва муцката - леле мамо, падат ми и дрехи и задръжки.
Още няма еп.50 та ще изневеря на Саваш и ще се приспивам с Демир [vrwt1s.jpg]
Лека нощ ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот bibisita » Сря Ное 30, 2011 9:33 am

Добро утро.
Днес слагам такова кафе [6292_339.GIF] ,че съм на служ. комп.
Хипи добре подържаш фронта.Но аз снощи гледах серията и добре че беше Саваш с малкия фъстък на разходка в парка(вярно все едно е отгледал 5 деца,много му тича),че [Yasemin.gif] не се търпеше.То изпусна млякото на котлона,строши си тиквата от абсорбатора,ама кога е била в кухнята като едновременно да гледаш и дете,то не е шега работа.Тя събирала детето разхвърляло,е не ще седи и няма да шука.Накрая пък се измори от какво ли [think.gif] та татко му трябвало да го гледа.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Сря Ное 30, 2011 10:11 pm

[28307_696.GIF] то дойде време днешния да почне ама да се изкажа за вчерашния [laie67dgirltv7.gif]

Разбира се не може да не се отбележи излизането от затвора на Явуз, тъй и не се разбра защо е убил мъжът на Назан .
Китка се конти, роклички с дантелки си купи , ама няма Саваш .Тя работа не е почнала почивен ден иска , къде го дават така.Директорът голямо представяне й направи пред колегите - това е Чичек , снаха на Балдар [laie67dgirltv7.gif]
Тия пък Назан и Севги то бива простотия ама чак пък толкоз, какво са се навряли в тоз Бора ,Севги чак пък ревнува. [laie67dgirltv7.gif]
Така е Биби жената уморена [emo-naked.gif] [laie67dgirltv7.gif] , попаднала на мъж и това е и аз искам такъв
Да беше Явуз щеше да я [490.gif] няма много да й се чуди и като види колко й е акъла ще я засили във Ван да пасе овцете

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d1SK1C7I1yk
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот bibisita » Сря Ное 30, 2011 11:19 pm

Диал,къз къде си? [ekran.gif] Яви се твоя Човек.
Леле как изпробва търпението на целия род Балдар [2tooth.gif] Може ли една чаша вода ?Жаден съм.
Уникален е!!!!!
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот xhippie » Чет Дек 01, 2011 12:15 am

Добре бе, аз че съм проста, проста съм, че съм оглупяла по Саваш така си е,
ама може ли пък чак толкова. Тюхкам се що няма еп.50 и 51. А то в новаплей започнали пак да ги броят от едно, но втори сезон
Обаче 49 е излъчена на 24.11., а после има еп.3 от 29 и еп.4 от 30.11., значи пак ми липсват две серии.
Зорлем ще ме карат да ги гледам по ТВ-то, ама в тоя час като не ми е хич удобно.
Ама ме яд, яд, на нова плей, на мене си, на стрина, на явуз, на шахи, на ванските мурафети, на всичко ме е яд [496.gif] все не мога да съм в крак с вас.
Писах им писмо да си изкажа възмущението и ще попълня дупката със сериите от оригинала.
Сори, къзлар [28303_666.GIF]
Диал и Петан да не са разлюбили Явузката? Не ми се вярва, мъжкар си е той.
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот dial » Чет Дек 01, 2011 8:19 am

Добро утро
Изображение
изобщо не съм изоставила Явуз , просто тук няма какво ново да пиша , всичко което мисля за сериала е написано, а не ме е впечатлил дотолково за да го гледам отново , в света има и други неща извън лиН а човек трябва да види всичко не да цикли на едно място , но ви следя изкъсо и чакам новини за Мурат
много сте прави за Мурат и децата с тях играе изключително
ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение
Явуз го гледам в новия му сериал том е от добрите , човека се справя добре и с лоши и с добри образи
хубав ден !
Аватар
dial
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот xhippie » Чет Дек 01, 2011 9:26 am

Е, аз не съм го изгледала с преводите в резюме по време на паузите и не съжалявам,
защото мисля, че тръпката беше голяма, но филмът загуби от това разминаване.
Съдя по собствените се усещания, сега много повече ми харесва, виждам повече достойнства на филма. А и научила вече повече неща за събитията описвани в него, сега не ми изглеждат така нелогични и провалящи го.
А кога ще има нов проект с Мурат и той не знае http://i42.tinypic.com/i587ys.jpg
ИзображениеИзображение
Аватар
xhippie
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот galiateneva82 » Чет Дек 01, 2011 11:53 am

Диал хубави гифчета , особенно Муци на полянката [vrwt1s.jpg] да съм и аз там и да видиш какво търкаляне ще падне [laie67dgirltv7.gif]

Сега по епизода

Пала научи за Йомер , на Саваш като че ли му стана едно такова неудобно , тая Шахнур много страшна , дано казва да не научи за детето.Лейля изпадна в шок че Йомер е при Саваш и айде стегна куфарите и право при стрина , само тя липсва, щерката седи и си чопли ноктите и чака майка си да й гледа детето.
О боже Саваш целуна Чичек по бузките , сега тя няма да се къпе една година [laie67dgirltv7.gif] и мама Къймет веднага направи доволната физиономия.
Тва леке Мустафа е умалено копие на Явуз.И като стана дума за него то токова безочие , нахалство, простотия .
На закуската сутринта във Ван колко нагло попита Чичек - Зетят къде е , как ще е там при положение че е убил зет му.После на разходката с Чичек се усети и каза - права си не мога да очаквам да е тука Саваш, дали се грижел за нея, все едно го интересува, убива си времето и тя Чичек мисли че брат й мисли за нея, още дълго Чичек ще живее с тази заблуда.
Човекът си е роден убиец, как закла овена без да му мигне окото , той А.Моран и брат му натискаше ама човекът е различен по умен от него , ще учи.Той и Саваш можеше да стане като него ако беше останал при Шахнур , ама се е усетил, вижда се с другите й деца какво е станало, средата в която израства човек е много важна то и затова Саваш е различен от тях .
В края на епизода когато Явуз поиска вода Саваш постъпи много мъжки, възпитан е човекът ако бяха с разменени места не ми се мисли Явуз как би постъпил, ама пък Саваш не би направил подобно нещо , защото е много над Явуз.

Сега на повторението забелязах че стрина и чая пие на екс , горката мисли че е уиски [laie67dgirltv7.gif]
Изображение
Аватар
galiateneva82
маниак
маниак

Статус:

Следваща

• Advertisement

Назад към Архив