ASI-BG.COM • Виж темата - Son Bahar - Есен (Любов назаем)

Son Bahar - Есен (Любов назаем)

Тук ще намерите всички стари и заключени теми от форума.
[archive.gif]

Ще продължите ли да гледате сериала, въпреки спирането му по НОВА?

Да, разбира се - никой не може да ме спре.
14
74%
Да, но не така редовно като досега.
1
5%
Не зная.
1
5%
Не - на турски не го разбирам.
3
16%

Общо гласове : 19

Re: Son Bahar - Есен (Любов назаем)

Мнениеот anjelina » Вто Авг 24, 2010 3:36 pm

[28307_696.GIF]

Анни, [newsm10.gif] [newsm10.gif] [newsm10.gif]

[11371_022.GIF]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Вто Авг 24, 2010 9:12 pm

Изображение, дами, anjelina,

Ох, този епизод си беше предизвикателство за нервната ми система, едновременно Сабиха и Гюлшен ми се събраха твърде много и направо се [witch3wi2.gif]. Първо за Гюлшен, че отдавна не съм я коментирала: е, просто няма толкова еснафски подходхождащ човек като нея, репликата на Летиф беше съвсем на място, перифразирам "Семейството му се разпада, а ти мислиш за къщата", какво повече да се каже, човек се променя, но в някакви граници, а Гюлшен трудно ще надхвърли ограначения си потенциал, въпреки влиянието на Летиф. Няма да я коментирам повече, че съвсем ще избесния.
Преди да подхвана Сабиха, две неща: Колко проницателен е Зафер, моментално усети, че зад маската на доброто възпитание и официалните любезности от страна на Ердал има нещо друго. В тази връзка, нещо, което и двете с теб, anjelina, вече коментирахме -заради личните си проблеми Галип е загубил доста от всичко, което е присъщо на добрия бизнесмен, включително и от нюха и усета си към хората, сигурна съм, че при други обстоятелства, а и най- вече ако не се чувстваше толкова виновен за смъртта на Мерве, щеше да прояви повече предпазливност по отношение на Ердал. И друго, също свързано с Ердал - той дали има някаква връзка с проблемите с преводите, или е само грешка на Кемал, защото аз не мога да повярвам, че Кемал е направил нещо повече от грешка, ако въобще е сгрешил, разбира се. И още малко да задълбая върху Кемал - в този епизод са просто очевидни комплексите, които го измъчват, той продължава да е слаб човек, слаб мъж, който има нужда от силно рамо, но при най- малкия проблем не просто се огъва, а направо губи почва под краката си. Домъчня ми и за двамата, те наистина са много сладка двойка, за съжаление имат твърде малко време да се радват един на друг, защото са се нагърбили с тежката мисия да спасяват роднини непрекъснато, особено Сабиха.
Каквото и да напиша за Сабиха, ще е малко, тя наистина прекалява, в опитите си да изкара себе си праведница, изкарва Галип виновен за абсолютно всичко, за което се сети - сега беше здравната осигуровка, при положение, че той поема доста голяма част от разходите им, това си е чиста проба заяждане, целта - да го уязви, да го накаже, да му покаже, че може и без него, да демонстрира, че сама може да отглежда децата, което е твърде съмнително, за мен тя е много лош родител. Няма да коментирам забележките й, те са проява само и единствено на заяждане и злоба.
Не ми се коментира и Галип, прекалено е тъжен и самотен, а тази нощ под звездите със Сабиха съвсем го обърка, върна лентата назад, върна спомените му, припомни чувствата му, кратките мигове със Сабиха му показаха колко е самотен всъщност и колко копнее за нея и за децата, за семейството им, за това да са заедно....
Спирам, че [puter_9.gif], извинявам се, хубава вечер, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
...Pride relates more to our opinion of ourselves, vanity to what we would have others think of us. J. Austen
Saying nothing...sometimes says the most. Е. Dickinson
...Нямаш минало, щом нямаш памет.
А пък искаш бъдеще да имаш. Бл. Димитрова
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Сря Авг 25, 2010 9:29 am

Здравейте момичета [11363_980.GIF]

Анни, поздравления. Обхванала си всичко което се случи в излъчената серия. За Гюлшен няма какво да добавя. Чувствата и на двете са взаимни. Рухсар също показа подобни чувства. Нормално за отношения снаха-зълва в нашия регион.
Кемал - според мен грешката е в банката защото парите са осигурени, но банката не си ги е прехвърлила както той каза автоматично. Трябвало е да проследи този момент, но както казваш ти от грижи по роднини не е бил прицизан в работата си. Отношенията му с Рухсар забиха в недобра посока. Тези тръгвания и на двамата не са добри. Бягството не оправя нещата. Нещата трябва да се дискутират, за да се видят причините и да бъдат отстранени. Очаквах, че Кемал ще отправи упрек към Галип, но не се получи така.
За Зафер и Ердал коментара ти е перфектен. Нямамкакво да добавя.
Галип щастлива случайност да бъде известно време заедно със любимите хара. Озадачи ме след като се прибра и стоейки на прозореца и връщайки лентата на зад, замислен и отнесен и когато Зафер го върна в реалността Галип каза - мисли за безизходицата за която няма път назад /не цитирам/ - продължавам да мисля за тези думи. Безизходицата в която той се намира ли - че не може да спре да обича Сабиха. Какво иска да каже Галип с тези думи.
Сабиха си е същата. Реакцията й от предишния ден с онези погледи е забравена. Това е минало. Отново е бойна и непримирима към Галип. Той добр я попита да не би в училището да има атомен реактор и едва ли не от нея да зависи неговото управление. Както пренабрегна заради списанията навремето и Галип и децата и бременноста, така сега е оставила детето на Рухсар. Това искаше да й каже Галип - според мен.
За сега толкова. Ако се включите и вие - Анни, Алиска можем да продължим.
Приятен ден момичета [141.gif] [141.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Сря Авг 25, 2010 1:34 pm

anjelina написа:Здравейте момичета [11363_980.GIF]
....................
Галип щастлива случайност да бъде известно време заедно със любимите хара. Озадачи ме след като се прибра и стоейки на прозореца и връщайки лентата на зад, замислен и отнесен и когато Зафер го върна в реалността Галип каза - мисли за безизходицата за която няма път назад /не цитирам/ - продължавам да мисля за тези думи. Безизходицата в която той се намира ли - че не може да спре да обича Сабиха. Какво иска да каже Галип с тези думи.
Приятен ден момичета [141.gif] [141.gif]

anjelina, Изображение,

И аз се замислих над тази сцена, той така се беше отнесъл, нищо друго нямаше за него в този момент, само мислите за ситуацията, в която се намира. В момента той е много сам, тъжен, самотен, объркан, добре е, че се появи Зафер , за да споделя с него. И според мен не може да преодолее чувствата си към Сабиха, те очевидно са водещи, прекалено силни, за да може да се справи с тях, да ги пренебрегне, а това определено обърква живота му, пречи му всъщност да живее нормално, защото от това, което поне аз виждам, той мнооооооого се е променил - нервен е, избухлив, загубил е усета и интуицията си, не е концентриран, служебните неща вървят сякаш от само себе си, той въобще не се задълбочава в тях и всичко това, защото не може да сложи в ред личния си живот.
Намерих качени до 4 епизод, ще ги гледам вероятно тази нощ, или поне част от тях, определно имам нужда да го направя, със сигурност някои детайли са ми убегнали.
До по- късно, хубав следобяд, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
...Pride relates more to our opinion of ourselves, vanity to what we would have others think of us. J. Austen
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Сря Авг 25, 2010 2:01 pm

[28307_696.GIF]
Анни,
Може би затова този филм ме завлая толкова много. Не става с едно гледане - всяка секунда в този филм е важна. Навежда на много размисли. Много неща ми се изясняват след като са минали няколко серии и се връщам назад и виждам нещо в старата серия което ми е убягнало преди или не съм обърнала внимание и след това съм видяла, че този момент е бил много съществен.
Приятен ден [141.gif] Довечера предстоят отново вълнения.
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Чет Авг 26, 2010 12:46 am

Изображение,

Такаааааа: Ако Керем не беше толкова болен, ако Мемо не беше дал телефона на Верена- ох, никак не ми е симпатична, ако не се беше наложило Кемал да напусне, ако отношенията между Кемал и Рохсар бяха нормални, ако Ердал не беше луд за връзване, вманиачен от идеята да отмъщава на целия свят за смъртта на Мерве, ако Сабиха можеше да мисли дори мъничко и по възможност по- често, щях да виждам светъл лъч в нашата история. За съжаление, засега виждам само Зафер като шанс за измъкване от цялата каша, в която е затънал Галип, защото той - Зафер, е здравомислещ, здраво стъпил на земята, усети Ердал, видя притеснителни неща, чу притеснителни неща и веднага ги сподели с приятеля си. Нямам представа до каква степен Галип ще се замисли, той е твърде притеснен от това, което се случва с бебчо. Имам лошото усещане, че ситуацията тепърва ще става все по- тежка.
Галип и Сабиха няма да ги коментирам, виждам отново [iconmelek.gif] [iconmelek.gif] [iconmelek.gif], виждам много нежност у Галип, виждам как се опитва да събере отново парченцата на разбития им живот, не съм сигурна дали Сабиха отново заслужава този шанс....
Три неща ме впечатлиха особено много и ще си позволя да акцентирам на тях: 1. Начинът, по който Галип успокои Мемо в болницата, след като го намериха 2. Жестът на взаимна подкрепа между Кемал и Галип - това взаимно докосване по рамото, думи не са необходими, те отново демонстрират разбиране един към друг и пълната си подкрепа един за друг, наистина беше впечатляващо. 3. Готовността на Летиф да помогне в този тежък за Кемал момент, без някой да го е молил, беше много хубав жест.
Спирам с мъдрите мисли, [laie67dgirltv7.gif] , ще изгледам някоя серия отново....
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Чет Авг 26, 2010 9:01 am

Добро утро на всички [6311_467.GIF]

Анни, благодаря ти за хубавия коментар. Харесва ми, че винаги поднасяш по интересен начин своите размисли за случващото се. Супер си [10665_504.GIF] доставя ми удоволствие да чета постовете ти.
Много неща се случиха в тази серия. Най-тъжният момент беше проблема с ръката на Керем и поставената диагноза - диабет. Това промени моментално отношенията между Галип и Сабиха. Забравиха, че преди час се караха за осигуровката на Керем, застраховката на жилището и таксите за училище на децата. И двамата приеха тежко поставената диагноза, всеки сам за себе си преживя трудно този момент, но се опитаха взаимно да си дадат кураж и да се успокоят. Така трябва да бъде. Така трябваше да стане и преди 6 месеца, когато Сабиха смяташе, че само тя страда и не помисли за състоянието на Галип и това, че и той страда. Много символика има в подадената от Галип ръка и безмълвния отговор на Сабиха и другия момент с облягане на мъжкото рамо на Галип - така тя намира спокойствие и сигурност. Това видях аз когато гледах тези сцени. Много тъжни и мили моменти имаше в болницата. Галип разбира състоянието на Сабиха, внимателен и нежен е както винаги, но не успя да сдържи сълзите си, когато никой не го гледаше. Умиление изпита Рухсар гледайки тази картина - баща и майка обгърнали с любов детето си. Аз видях първи признаци на стопяване на ледовете между Галип и Сабиха.
Другия тъжен Момент беше реакцията на Мемо от всичко случило се през последните дни. За това мога да пиша много, но да не ставам досадна, ще отбележа само, че Мемо много тежко преживява всичко. Той се страхува, че всички го изоставят, смята че всички го лъжат, защото той е дете. Бягството на Мемо с цел да види братчето си, защото той вече на никого не вярва е един вид протест на едно дете за загубеното семейство. Най забавния момент в излъченото отново е свързано с Мемо - разпита в участъка и когато каза на Верена, че е в затвора. Чудесна игра за такова малко дете.
Кемал разкри душата си пред капитана. Чувства се като неудачник и е провалил всичко. Капитана е добър слушател и мъдар човек. "Няма път без изход" - това каза капитана - думи пълни със съдържание.
Другия вълнуващ момент след мъжкия разговор между Мемо и Галип и думите които изрече Галип обръщайки се към Керем - Сине отново см семейство липсваше ми тази глъч. Много силен момент. Това е и душевното състояние на Галип. Затова е толкова разсеян и изнервен. Липсва му семейството, любовта към единствената жена, детския глъч и грижите за децата.
Сигурно съм пропуснала нещо.
Приятен и успешен ден на всички [141.gif] [141.gif] [141.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Чет Авг 26, 2010 11:22 am

Вие не пишете, а мен нетърпението ме е завладяло много рано има още 5 часа до излъчване на сериала. Ох кога ще стане 18,00 часа

ИзображениеИзображение
Това се случи във вчерашния епизод
Изображение А това ще гледаме довечера
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Чет Авг 26, 2010 4:23 pm

anjelina, Изображение,

Позволи ми първо да се извиня, но днес ми е много странен ден, зет ми - съпругът на сестра ми и племенникът ми се появиха почти изненадващо, и се въртя около тях почти цял следобяд.
По същество: Отново откривам съвпадение в начина, по който възприемаме нещата, със задоволство констатирам, че нещата, върху които ти си акцентирала, ме впечатляват и мен. Нощес успях да изгледам първия от новите епизоди и ми се иска да задълбая малко върху него, с надеждата, че няма да стане твърде досадна. Та, Гюлшен и Рохсар: Кемал се опитва да балансира между двете, както и Летиф донякъде, той по- скоро се опитва да контролира Гюлшен, но това е доста изнервящо и трудно, особено предвид ограничеността в мирогледа на Гюлшен. От една страна, тя хем не иска старите мебели, хем не дава възмжност на Рохсар, която сега е домакинята в къщата, да вземе решение как точно да подреди дома си, това за мен си е чиста проба заяждане и опит да се разпорежда и да налага мнението си, при това по доста неделикатен и неприятен начин. По отношение на храната, според мен Рохсар го прави само и единствено от загриженост за здравето на Кемал, тя все пак има сериозни медицински знания, за разлика от Гюлшен
Във всеки случай, без никакво съмнение, моите симпатии са на страната на Рохсар.
Галип – твърде нервен и неделикатен с подчинените си, загубил е спокойствието си, самобладанието си, усета си на добър началник, избухва за дреболии, съвсем променен е, очевидно е, че проблемите в личния живот се отразяват по доста неприятен начин върху работата му.
Според мен, Мерве уби сама себе си – с неразумното си поведение, с лошата преценка за хора и ситуации, с невъзможността да приеме обективната действителност.
Сабиха в сцената в болницата се самонавива се, въпреки опитите на Галип да я успокои. Ще си позволя да цитирам буквално репликите й, връщах записа, за да съм абсолютно точна, макар да остава открит въпросът доколко коректен е преводът, все пак: Сабиха към Галип: „Вината е твоя. Заради теб детето осакатя. Отвръщаваш ме, отвръщаваш ме. Ти съсипа живота ми, ти. Ти го съсипа, ти..."
И интерпретацията на същите думи две минути по- късно, след като Галип си тръгна, пред Рохсар: "Галип си отиде. Отиде си. Отиде си от нас. Напусна живота ни. Отиде си. Отиде си от живота ни. Отиде си. Наистина си отиде. Напусна ни. Отиде си..."
В такива случаи се казва "Без коментар", но аз ще коментирам, разбира се, Тя изгони Галип с непремислените си реплики, с нищо непредизвиканото избухване, но когато трябваше да поеме отговорността за това, тя реши, както винаги, че е далеч по- лесно Галип отново да е виновният, защото иначе ще трябва да отговаря на въпроси, чиито отговори са доста тежки, а тя не е готова, а и никога не е била, да носи отговорност за действията си. Та, зариваме главата в пясъка, обявяваме Галип за виновен, той е джентълмен, отново поема вината, а Сабиха плаче, съмосъжалява се и приема съжалението и помощта на всички близки, наранявайки ги отново, най - вече децата, които безмерно страдат.
Спирам засега, в очакване на следващия епизод, надявам се да не съм ти досадила, още повече, че този ми коментар повтаря в голяма степен вече направения от мен при първото излъчване на епизода.
Приятно гледане и приятна вечер, до по- късно, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Чет Авг 26, 2010 4:54 pm

[28307_696.GIF]
Анни,
Не само че не ми досаждаш, напротив аз очаквам с нетърпение коментарите ти. И двете го знаем, така че не е необходимо да се притесняваш, а още по-малко да се извиняваш.
Аз може би съм казвала, но пак ще го кажа - за мен това е невероятно. Познаваме се само виртуално, но мислим по един и същи начин. И моите мисли за постъпката на Сабиха в болницата са в същата посока. Ако не съм се изразила достатъчно точно - причината вече е известна. Правилно използваш думата самонавива. Тя когато започна да говори - тона й беше спокоен. И постепенно яроста й се издигаше нагоре и тона също и така се стигна до кулминацията - тези тежки думи. В този момент Галип също беше разкъсван и от страданието на детето и от мисълта че причината за това страдание е човек от неговото обкръжение. Да в болницата той каза аз съм виновен за всичко. Но при разговора със Зафер той говорееш за равнопоставеност на страданията на двамата - тя е майката, но той е бащата и Керем е единственото му дете. Така, че Сабиха не може да си приписва че само тя страда. И обвиненията които изсипа за него бяха напълно незаслужени.
Притеснява ме часовника да не изпусна серията, но след това ще продължим.
До по-късно. Приятно гледане.
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот denta » Чет Авг 26, 2010 7:33 pm

Здравейте, момичета.Може ли някой да каже къде във vbox7 може да се гледат сериите от новия сезон.Благодаря предварително!
ИзображениеИзображениеИзображение
Скромността краси човека Ако мислиш черно, ще те стига черно, ако мислиш бяло, ще те стига бяло!
Аватар
denta
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот annie_vd » Пет Авг 27, 2010 12:57 am

Изображение, дами,

denta, за vbox7 нямам представа, аз лично ги намирам качени тук: http://lubovnazaem-serial.blogspot.com/ ... -results=9, снощи имаше и 7-ми епизод включително, надявам се да съм ти била полезна. И още нещо, понеже нямам желание да пиша в "Дрън - дрън" по съвсем лични причини, но чета достатъчно често в нея, позволи ми да използвам повода да ти благодаря за страхотните музикални поздрави, които обикновено предлагаш, от категорията "добре забравено старо", съвсем по вкуса ми, Изображение
Сега за епизода: С две думи - много тъжен, с повече - натоварващ, емоционален, предполагащ много размисли, поне мен ме накара да се замисля в две посоки, които ще коментирам след малко, с един светъл лъч - ще се появи нов живот, Кемал и Рохсар си заслужиха радостта, вече няколко пъти отбелязвам, че за мен - въпреки търканията помежду им, главно заради проблеми, създавани от други хора - Гюлшен, Сабиха, те са ми много симпатични като двойка.
Първо ще се върна на идеята за отмъщението, вече споменах, за мен самата Мерве е причина да се случи това, което се случи с нея. Тя е тази, която упорито преследваше Галип и търсеше вниманието му, бидейки абсолютно наясно, че е обвързан - тя самата го призна пред приятелката си на яхтата. В този ред на мисли не мога да разбера Ердал -защо трябва Галип да плаща за смъртта й, той и без това изпитва достатъчно вина, най- вече заради действията на Сабиха. Този човек наистина е вманиачен и вероятно ще последват доста по- радикални действия за отстраняването - по един или по друг начин - на всички близки на Галип хора, ох, не искам да мисля дори. Добрата новина е, че и Зафер, а и адвокатът, заостриха вниманието на Галип върху проблема, може би това ще го направи още по- внимателен, защото той определено вече започна да се замисля.
Еда - ако не извинение, аз поне съм склонна да намеря достатъчно добро обяснение за действията й, все пак между брат си и Галип за мен е нормално да избере брат си.
Нямам желание да коментирам нито Мустафа, нито майка му, той е прекалено безличен, тя - прекалено деспотична, себична, егоистична за вкуса ми.
Сега за двата кардинални въпроса, върху които разсъждавам: 1. Верена и намесата й. Аз наистина нямам обяснение за наглото й вмешателство в живота както на Мемо, така и на цялото семейство, та тя е имала възможност да участва адекватно в отглеждането му в Германия, но тогава очевидно е имала други приоритети. Сега обаче е сама и самотна и е решила да се прави на баба, разбивайки света на Мемо, който е силно привързан към всички, защото те му дадоха много любов, топлота, уют, дадоха му семейството, което той никога не е имал, както и на цялото голямо семейство от чисто егоистични подбуди. Тук няма да се връщам назад в действието и да припомням до какво бяха довели "грижите" на майката на Мемо, къде беше Верена тогава? Сцената на прощаването на Мемо с Кемал беше сърцераздирателна. Учила съм доста литератури, предполагам, че Мемо ще се върне в някакъв момент, но към настоящения това е тежък удар по детската психика, удар и за Кемал, а и упрек, че не е в състояние да се грижи за детето, което въобще не е вярно, а и за всички останали, които наистина истински са привързани към него и го отглеждат с много любов.
И вторият въпрос, той е свързан със Сабиха, разбира се, макар да забелязах подобно нещо и в "Аси". Как е възможно да живеш с един мъж, да имаш дете от него и да не можеш да прецениш какво би и какво не би направил той. Значи, появява се някаква фльорца, която е пристигнала преди седмица в Истанбул, заявява, че има връзка със съпруга ти и ти й вярваш. Е, това просто е абсолютно безумие, при това на Сабиха й се случва за не зная кой път, по същия начин реагираше и Аси. Не могат ли да мислят, не искат ли да мислят, нямам представа просто, но да допускаш непрекъснато еднотипни грешки, това говори най- малкото за нежелание да прогледнеш и да видиш истината, която е повече от очевидна, да не продължавам с квалификациите, че пак ще изпадна в крайност. Та, стигнахме до там, че Сабиха, същата, която само преди няколко дни обвиняваше Галип, че бяга, отново ще бяга. Защото беглецът е винаги и само тя, Галип е човекът, който се бори, въпреки всичко. На нея винаги и е липсвал кураж, тя винаги е избирала лесния път, а и нали отново ще си има покровител, този път Верена....
Спирам, сега наистина прекалих, но епизодът беше с много предизвикателства за мен, до по- късно през деня, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Пет Авг 27, 2010 9:40 am

[28307_696.GIF]

Анни,
Отново сме двете. И отново мненията ни се припокриват само с едно изключение. Ще започна с него. Изключението е Еда. Ти си склонна да намериш добро обяснение за постъпката й, защото става въпрос за брат й. Аз обаче не я оправдавам. Причината - тя достатъчно добре познава Ердал и трябваше да допусне и такъв ход от него - че ще я "изиграе". Той добре се "аргументира" пред Еда, защо иска това от нея - да му помогне. Той обеща че ще освободи брат й но не го направи. За Еда това трябваше да бъде сигнал, че Ердал не си поплюва и че е решен на всичко за да се саморазправи с Галип, макар че доводите за сестра му напълно издишат - ти това много добре си го отразила. Еда не разбра ли че този човек е фанатик и че за него човешкия живот след като е загубил сестра си няма стойност. След разговора й с Ердал и промяна в условията по освобождаване на брат й Еда трябваше да потърси външна помощ - или частна или държавна институция и тогава може би нещата биха имали друго развитие. Тя не го направи това и в последствие нещата отиват към недобър край.
А за всичко останало съм напълно съгласна с теб. Раздялата за мен винаги е била тежък момент. А в този епизод имаше два момента на раздяла - Кемал и Мемо - ще си призная разплаках се. Толкова добре изиграха и двамата тази сцена - големи актьори са. Особено Мемо който е дете - справи се чудесно. Втората раздяла беше между Сабиха и Рухсар - отново драматичен момент и отново изигран професионално. И там плаках. В този момент си помислих - може пък и Сабиха да не е виновна. Това да живееш в някакво постоянно заблуждение е може би мъчително. То е все едно да имаш едно постоянно главоболие, което да не можеш да излекуваш. А заблуждението и ревността изобщо не са добър съветник. Мога да кажа, че ревността си е болестно състояние. Думите й, че докато тя е мислила за него, а той е бил с другата жена, ако в действителност е така наистина са болезнени. Но ние всички знаем, че не е така, но Сабиха не се опитва да научи това което ние вече знаем. Тя просто обвинява и то съвсем неоснователно. Колко бързо прие думите на Верена и ги издекламира пред Рухсар. Тя изобщо не ги подложи на размисъл на съмнение. Верена е казала и Сабиха е готова - какво я свързва с бащата на детето й????
Много лошо развитие на нещата след като Галип се опита с какво ли не да и докаже лйбовта си - както той се изрази Лудата си любов. Тя също беше склонна да заживеят отново заедно, но лош късмет и за двамата.
Искам само да отбележа, че в Сабиха има напредък. Тя е преподредила приоритетит си по отношение кое е на първо място - и това са децата в частност здравето на Керем. Тя сега не мисли за кариера за професионално развитие. Тя в момента на първо място е майка и след това професионалист. По този въпрос съм писала и преди.
За момента толкова. Ще продължа през деня.
Прекрасен дев ви пожелавам.
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Пет Авг 27, 2010 1:07 pm

anjelina, Изображение,

Харесаха ми размислите ти за раздялата между Сабиха и Рохсар, вече сме коментирали, Рохсар е изключително качествен, добър човек. Снощи, докато гледах епизода, си мислих, че животът - въпреки ударите, които понесе, но кой не понася удари, е твърде добър към Сабиха, тя има Рохсар, има страхотни деца, има Галип, а не ги заслужава, нито един от тях, тя е твърде слаба, твърде люшкаща се, твърде непостоянна, твърде лесно се предава, за нея никога не е необходима причина, достатъчен е само повод, за да направи нещо - без да мисли за последствията. Тя никога не е била в състояние да поеме отговорност за действията си, да се изправи лице в лище с проблемите си, ето, и сега натоварва Рохсар с това да върви след нея и да поема нейната отговорност.
За Еда, наистина не зная, тя е сложен характер, определено ми е интересна като образ, вероятно е наясно - доколкото мога да съдя от реприките, които си размениха с Ердал в снощния епизод, че той е прекалено висока летва за нея е затова прие да участва в мръсните му планове, вероятно би могло да има и друго развитие на действието, но това са нашите спекулации, разбира се.
А и не съм убедена, че Сабиха е пренаредила приоритети си, за мен е по- скоро стечение на обстоятелствата, от което Сабиха иска да се възползва, тя е завършен егоист, действията й до този момент го доказват.
Все още съм тъжна, а определено ни чака още по- тъжен епизод днес.
До по- късно, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Пет Авг 27, 2010 9:44 pm

[28307_696.GIF]
Анни, извинявам се възникнаха малко извънредни ситуации и не успях да напиша нищо. До утре вечер обаче ще напиша и за серията от тази вечер.
Всичко хубаво и приятна вечер. [yahoo_36.gif] [yahoo_36.gif] [yahoo_36.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Съб Авг 28, 2010 9:26 am

Здравейте момичета [11340_849.GIF]

Анни,
Както обещах снощи ето тук съм. Силно ме впечатли размислите ти относно Рухсар и всички около Сабиха. Да хубаво е човек да има приятел като Рухсар - истинска вярна приятелка, приятелка която те тласка да вървиш във вярната посока и прави всичко което е по силите й съвсем безкористно ти сам да видиш грешките си, че дано се осъзнаеш в един момент. Но такива приятели вече са рядкост и Сабиха трябва да е щастлива че има Рухсар и да оценява този факт.
Сега за Еда. Ето, че има един образ за който мненията ни се различават. И това е съвсем нормално и в реда на нещата. Анни, може би моите чувства към Еда да са свързани с това, че аз много харесвам Галип като образ и прекалено много ми се иска той да бъде истински щастлив, а аз виждам че той е такъв само със Сабиха. Това предполагам, че е водещо да не харесвам Еда и да търся причини за това нехаресване в неправилните й действия по отношение задачата която получи от Ердал. Аз така си обяснявам отношението си гъм героинята.
Друго няма какво да кажа по тази серия. Ще продължа след малко с последния излъчен епизод в нов пост.
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Съб Авг 28, 2010 10:20 am

Анни,
Да продължа с последния излъчен епизод. И тъжен и в някои моменти забавен. Ще започна с първото.
Галип не предусеща нищо от това което ще трябва да преживее през този ден. Занимава се с обичайните неща - чете си вестника преди да замине на работа. Появата на Рухсар толкова рано малко го изненада, но приятно. В първия момент не можа да разбере какви са тези ключове и всичко започна от там. Отново стана нервен, отново Ръза не е постъпил правилно като е избрал да мине от там. Неспокоен е Галип. Страхува се. Една щастлива случайност ще му помогне да се придвижи по бързо. И след като вижда колата успя да овладее гнева си. Разговора му със Сабиха беше много силен момент. Опита се да прикрие разочарованието си, но успя да овладее само интонацията на гласа. И започват въпроси и някакви измислени отговори. Галип твърдо е решен, че това което преживяха в болницата не трябва да бъде едно мимолетно минало. Той иска такова настояще и бъдеще. Много ме впечатлиха думите му "Никъде няма да ходиш докато не ми кажеш защо постъпваш така. Сабиха ще те разбера скъпа, ще реша проблема.Този разговор продължава в спалнята в къщата на Галип. Той наистина не разбира какво се случва. Но Сабиха с държанието си не му помага. Отново се замислям тази жена обича ли този мъж. Може би някой ще каже - да обича го и затова постъпва така. Не въобще не съм съгласна. Защото ако Сабиха разсъждава така, то това означава, че до нея нищо не е стигнало от любовта и обичта на този мъж. Тя изобщо не го познава. Тя не се е опитала никога да разрови душата му, да я анализира. Всички думи които Галип й е казал до този момент те са минали покрай ушите й, но не са докоснали сърцето й. Не приемам, че постъпката на Сабиха е саможертва от нейна страна. Тя е толкова влюбена в себе си, че не усеща другата силната, изпепеляващата любов на един мъж. Сори, но аз така мисля.
След многократни опити ат страна на Галип да разбере каква е причината за това поредно бягство на Сабиха, тя произнася тежките си думи "Не те искам Галип, не желая да прекарам живота си с теб". Тежки и трудно поносими думи. Но по време на раздялата Галип е имал възможност да разголи душата на Сабиха и той вече я познава като собствената си длан. Той знае, че има някаква тайна, но Сабиха не му помага да разбере истината. Галип настоява "Погледни ме в очите. Кажи го пак". Но Сабиха не може. В този момент тя изглежда разбра какво за нея е Галип.
"Кратка почивка. Кратка" - това са думи от сериала, но и аз след кратка почивка ще продължа. [vrwt1s.jpg]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Съб Авг 28, 2010 11:09 am

По време на кратката почивка Сабиха приготви храната за Керем и по време на храненето чува разговора между Галип и Зафер. От разговора й става ясно, че има някакво разминаване с думите на Еда. Малко отклонение. Сабиха има претенции, че е възпитана интелигентна жена. Същевременно тя много често прибягва до такова ослушване, подслушване и чула и разбрала неразбрала за какво став въпрос действа първосигнално. Този път добре чу разговора, но пак постъпи първосигнално. Тя не допуска, че Зафер /забележете Зафер - тя е убедена че Галип има връзка с Еда/ не би налетял на любовницата на приятеля си. Уведоми, че трябва да размисли и отиде при Еда за допълнителна справка. Е това вече съвсем не го приемам. За мен това е глупаво, еснафско под достойнството на всеки уважаващ себе си човек. Сабиха не желае да изясни ситуацията с Галип. Тя отново ще поиска информация от непознатата, от жена за която не знае нищо и очаква че ще получи адекватен отговор. И съответно Еда изигра картите си както я устройваше за да се опита да спаси брат си. Тук актрисата изигра много добре момента с вълната която предизвика в нея Еда с отговора си. Тези неща с наследника с обичта на Галип към сина си, за евентуалната женитба, за страданието на Галип - всичко това са общи приказки. Еда не каза нищо конкретно. Но Сабиха се хвана на въдицата и е готова да провали живота на всички за да задоволи собствените си страсти. Вече нападателна към Галип тя казва това което трябваше да каже още в болницата и нещата да се изяснят и приключат. Галип разбирайки, че няма да успее да убеди Сабиха и той се води по нейния ограничен манталитет и отиват на справка при Еда. Да там беше останало малко Галип да набие Еда. Тогава лампичката на Сабиха светна - Галип не би посегнал на жена, ако тя не го е предизвикала. И тук аз ще кажа Слава Богу, че й дойде акъла в красивата й глава. Но искам да продължа, за това че Галип не би посегнал на жена ако тя не го е предизвикала. Това означава ли, че Сабиха след много време си призна, че за да й удари Галип шамара тя го е предизвикала за това му действие, но тогава отново разигра панаира и го обвини за този шамар??? Как мислите вие?????
А сега малко по-дълга починка и ще продължа за останалите герои.
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Нед Авг 29, 2010 8:58 am

Здравейте момичета [6292_339.GIF] [difus_18.gif]

Анни,
Предполагам, че си възпрепядствана, защото не си писала. Аз ще продължа с коментара за излъчения епизод.
Колко вълнение има в Рухсар, дори вече споделя с бебето кашата в която я забърка Сабиха. Познавайки много добре Кемал се опитва да скрие от него неприятната вест за заминаването на Сабиха и децата. Тя е убедена, че Галип ще направи необходимото да спре тази безумна идея на Верена и Сабиха. Много са забавни Рухсар и Кемал. Кемал изобщо не иска да слуша празни приказки. Не спестява нищо на Рухсар, макар че преди няколко часа научи, че ще става баща. Кемал отново се вживява в ролята на глава на цялото семейство. Отново подкрепя Галип в желанието му те със Сабиха и децата да бъдат семейство. Нищо не спести и на Верена. Тя да внимава, че в Кемал да не проговори звяра [34.gif] [34.gif] [34.gif] . И ето нещо, което на мен винаги ми е правило впечатление. Семейството и грижите и тревогите, заинтересоваността на всички при възникнал проблем на когото и да било от това семейство. На часа пристигнаха и Гюлшен и капитана. Много забавна беше Гюлшен когато научи че брат й и Рухсар ще си имат бебе. Изненада се изписа на лицето на Гюлшен. Дори се обърка какво да направи. Капитана винаги остроумен и адекватен.
Зейно и Мемо и двамата щастливи, че чичо Галип се появи. Надяват се заминаването да не се осъществи. Верена охлади надеждите на Мемо, но Зейно е все още в очакване. Не искат децата да заминават. За тях е хубаво там където са приятелите им, там където са роднините, които ги обичат, там където е чичо Галип. Ето отново виждам, че Сабиха се проявява като един егоист. Тя винаги поставя себе си, своите чувства, своите желания на първо място и след това са всички останали. Сабиха не умее да прави компромис в името на щастието дори на децата. Тя е готова да раздели децата от Галип, за да постигне собствените си амбиции. Много ми е мъчно за децата, особено за Зейно, която е голяма и трябва да бъде свидетел на цялата тази грозна картина.
Друго за сега не се сещам. Приятен уикенд момичета [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Нед Авг 29, 2010 11:44 pm

anjelina, Изображение,

Страхотен коментар, комплименти, Изображение, разчепкала си епизода до най- дребните детайли, абсолютно споделям мнението ти, едва ли е необходимо да го изтъквам перманентно. И аз съм много впечатлена от начина, по който посрещат проблемите – всички заедно, демонстрирайки съпричастност и близост, от която черпят сили. Трябва да призная, Кемал ме изкефи изключително много, особено в сцената, когато Галип „отвеждаше” Сабиха, за да разговарят, не зная защо имам усещането, че от началото на този сезон Кемал интуитивно усеща, че не Галип, а Сабиха е причината за разрива помежду им. Рохсар ме впечатли много – тя отново взе правилното решение и информира Галип достатъчно рано за случващото се, макар и разкъсвана от съмнения дали постъпва правилно. Сцената с Гюлшен и падналата й от изненада мандибула при новината, че Рохсар е бременна е нещо незабравимо, направо не знаеше как да реагира.
Много ми допаднаха разсъжденията ти за егоизма на Сабиха, мисля, че не греша, при раздялата й с Рохсар, Сабиха твърдеше, че Зейно е щастлива, че се връщат в Германия. Е, аз въобще не видях подобно нещо, на Зейно й блесната очичките като Галип се появи, в него й е надеждата да вразуми майка й, за кой ли път. Не мога да й се начудя на Сабиха, толкова е елементарна и първосигнална, не показва никакви признаци на мисловна дейност, а когато се опитва да обяви, че е мислила и е взела решение, то никога не е добро за никого, то е просто поредното бягство, което отново ще нарани всички. Съгласна съм, тя не познава Галип, никога не си направи труда да го познае, да вникне в сърцето му, в душата му, точно защото е краен егоист. Тя не познава любовта му, тя не знае, че Галип е моногамен, защото тя е в сърцето му, тя е неговото страдание и копнеж, тя е животът му. И аз често се питам дали тя въобще обича Галип или отново се носи по течението и не намирам еднозначен отговор, по- скоро искам да убеждавам сама себе си, че изпитва някакви чувства, но ми е доста трудничко. Направо ме е срам от постъпката на Сабиха – да отиде при Еда за допълнителни разяснения, от чисто женска гледна точко ме е срам, това е нещо, което за мен е унизително, то е признание, че не познавам въобще партньора си, то е фактическо признание, че другата жена има право да си прави планове, да не говорим, че в конкретния случай въобще не става дума за това. И тук трябва да се върна известно време назад –в действието, при разсъжденията си, че поне част от причината Сабиха да се държи по този начин е, че тя е несигурна, чувства се не на място, въпреки всичко, което Галип направи и продължава да прави. И всичко това – защото – поради ред причини от различно естество – не е на нивото на ситуацията, в която се оказа, обстоятелствата я притиснаха, тя не беше подготвена и просто „изпуши” много сериозно, допусна много грешки, от които не си взе бележка и - за съжаление – продължава да ги допуска, наранявайки близките си хора.
Еда ще я коментирам в отделен пост, тя определено ми е предизвикателство.
Сега наистина отивам да Изображение, че нямам представа как ще стана в 5..........
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Архив