ASI-BG.COM • Виж темата - Son Bahar - Есен (Любов назаем)

Son Bahar - Есен (Любов назаем)

Тук ще намерите всички стари и заключени теми от форума.
[archive.gif]

Ще продължите ли да гледате сериала, въпреки спирането му по НОВА?

Да, разбира се - никой не може да ме спре.
14
74%
Да, но не така редовно като досега.
1
5%
Не зная.
1
5%
Не - на турски не го разбирам.
3
16%

Общо гласове : 19

Re: Son Bahar - Есен (Любов назаем)

Мнениеот anjelina » Пон Авг 30, 2010 6:01 am

Добро утро на всички [11363_980.GIF]
Анни в момента пия [6292_339.GIF] и с удоволствие размишлявам над коментара ти за последната серия. Както вина ги си навътре в нещата и много точна в изказа си. Поздравявам те [difus_18.gif] . Какво ми прави впечатление. И двете не спестихме нищо на Сабиха, но всичко което сме казали е живата истина. С постъпките си тя ни предизвика да бъдем реалисти. Но какво забелязвам сега - и двете аз в един предишен пост сега ти в последния се опитваме да оправдаем някои от неразумните действия на Сабиха. Може би защото виждайки, че Галип така постъпва - "скъпа, ще реша проблема" - той не обвинява Сабиха за първосигналните й постъпки. Той иска да й помогне тя да стъпи здраво на земята и да му бъде наистина партньор в живота. Обича я той толкова много, че не иска да я загуби. Тя е Лудата му любов!
Приятен и ползотворен ден [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Пон Авг 30, 2010 1:30 pm

anjelina,

Разбира се, абсолютно права си, Галип по никакъв начин не е готов да загуби Сабиха, точно защото тя е Лудата му любов, затова във всяка една ситуация, независимо колко много го е наранила, той се опитва да търси оправдание или поне обяснение за действията й. Трябва да призная, че за мен е трудно да намеря оправдание за някои от действията на героинята, та, в този ред на мисли, аз по - скоро търся логично звучащи оправдания, макар понякога и това да е достатъчно трудно, предвид алогичното поведение на Сабиха, което доста често е саморазрушително, да не говорим, че като правило винаги наранява твърде много хора.
Сега за Еда, споменах вече няколко пъти, за мен образът определено е предизвикателство, та, тя очевидно добре познава Ердал и вероятно е наясно с методите, които използва. В този случай, обаче, на карта е заложен животът на брат й, доколкото схванах, единственият й близък човек. Сигурна съм, че самата тя едва ли е имала кой знае какви основания да смята, че Ердал ще спази своята част от уговорката, дори при положение, че Еда успее да раздели по някакъв начин Галип и Сабиха, тук трабва да вметна, че ако зависеше само от Сабиха, успехът на Еда е направо гарантиран, но, все пак става въпрос за брат й... И в този случай колкото и да е минимална надеждата, че се хвана в нея като удавник за сламка и наистина вложи всичко от себе си, независимо, че й струваше адски много терзания, че проваля живота на цяло семейство, болка, тъга, притеснения, съмнения дали ще успее да спаси брат си, като палитрата от чувства е доминирана от изгарящото я съмнемнение, че всичко е напразно и тя е в капан, че няма печеливш ход. Но въпреки всичко продължава да се бори, което задължително предизвиква моите уважения към героинята. В тази ситуация Сабиха носи далеч по- голяма вина, защото предивиква отново събитията с нежеланието си да надникне под повърхността на очевидното, да се замисли, да прецени, да проучи, да размисли - ако може.... Но тя просто не познава Галип, не желае да мисли, върви задължително по линията на най- малкото - за нея- съпротивление, незасимо какво причинява на децата си, на хората, които я обичат и я подкрепят.
Спирам, в очакване на следващия епизод, сега ще пека макарони...
Хубав следобяд ти желая, [hearts.gif]
Изображение
Изображение
Изображение
...Pride relates more to our opinion of ourselves, vanity to what we would have others think of us. J. Austen
Saying nothing...sometimes says the most. Е. Dickinson
...Нямаш минало, щом нямаш памет.
А пък искаш бъдеще да имаш. Бл. Димитрова
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот annie_vd » Пон Авг 30, 2010 6:06 pm

Изображение,

Извинявам се за двата последователни поста, но съм още под впечатление на епизода, та все пак да коментирам:
Първо, нещо леко в страни от темата – очевидно е, че отиваме към развръзката, колкото и да мисля, не мога да намеря никакво логично звучащо ми обяснение за тези гимнастики, които направиха с излъчването на сериала. Нали рейтингът е определящ, сериалът беше с такъв преди безумията, сътворени от Нова, [angry22.gif]
Сега по същество:
[321.gif] Верена – за мен е безкрайно жестока в егоизма си, и тя като Сабиха постави себе си над всички, дори над психическото здраве на Мемо.
Еда- когато загуби всякаква надежда, тя все пак реши да каже истината, което – поне според мен – й прави чест, в такъв момент на крайно отчаяние и безкрайна тъга от загубата, която преживя, тя помисли и за това зло, което беше на път да направи и намери сили да поиска прошка.
[321.gif] [321.gif] [321.gif] Ердал – вероятно и терминално болен, губи живота си и е решил да завлече всички със себе си, той наистина е луд за връзване, психопат, а и хората, които са около него – едва ли не са наясно какво точно прави шефът им, очевидно е, че за него отмъщението е самоцел, че да причинява болка му доставя удоволствие, той отдавна е загубил човешкия си образ, сложил е маската на добър бизнесмен и сее мъка, тъга, болка и смърт.
Сабиха – сега съжалява, на това народът му каза „След дъжд качулка”, така съжаляваше вече няколко пъти, полза – засега никаква, нейното съжаление заради грешките, които допуска, трае прекалено кратко, моментите на просветление у нея са по- скоро изключение.
Галип – мисли за всички, в този момент, в който всичко под краката му гори, дори за Мемо, събра всички на едно място с презумпцията, че така ще е по- лесно да бъдат охранявани, за съжаление, напрежението му се отразява, дори и на него, защото е забравил очевидно най- важното в случая – че Ердал е наел къщата за него, т.е. – имал е възможност да направи всичко, което е искал, и очевидно го е направил.
Кулмацията настъпи, очакваме развръзката....
Изображение
Изображение
Изображение
...Pride relates more to our opinion of ourselves, vanity to what we would have others think of us. J. Austen
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Вто Авг 31, 2010 7:53 am

Добро утро [6292_339.GIF]

Анни, още снощи след серията си написала коментара си. Впечатленията и емоцията са били много силни. За мен тази серия беше голямо напрежение и някаква обърканост се породи в мен. Още в самото начало Верена успя да ме изнерви. Да права си като казваш, че и тя счита себе си за най-важната персона, а останалите те........ те са случайни. Обърка ме обяснението на Сабиха, вие заминавайте, аз утре ще дойда, защото Галип е изнервен. Начина по който го каза в първия момент го разбрах като някакво оправдание пред Верена, за това че тя и децата няма да пътуват за Германия. Този път Верена беше права, че Сабиха вместо да се разбере с Галип, тя е свикнала да си вири наоса. Сбогуването на Кемал и Мемо, отново тъжен и мъчителен момент. Колко е съобразителна Рухсар - веднага предложи да отидат до летището, за да може двамата да бъдат по-дълго време заедно. След сбогуването и отпътуването на Мемо, дойде и моето изумление. Галип и Сабиха седят безмълвни на дивана ......в този момент проумях, че думите на Сабиха не са били оправдание пред Верена. Сабиха наистина иска да замине. Имах чувството, че аз нещо не разбирам. Но в последствие разговора между Кемал и Рухсар потвърдиха моите съмнения. Не проумявам вече какво иска Сабиха от този мъж. Тя не заслужава и прашинка от неговата огромна любов. Не искам да изказвам нелецеприятни мисли за характера на тази жена. За себе си аз съм ги казала. Всеки сам да прецени заслужава ли Сабиха любовта на Галип.
Отрезвяването на Сабиха дойде с признанието на Еда за заговора който е подготвил Ердал и че тя е съучастник в този заговор. Отново Сабиха поиска да чуе, че Галип е невинен от друг човек и отново повярва на другата непознатата за нея жена. Не мога да изразя с думи възмущението си. Само съм [angry22.gif] [angry22.gif]
За Еда. Негативното ми отношение към Еда е заради проблемите, които създаде на Галип. Той винаги е страдал от жените около себе си.Случи се непоправимото - убиха брат й и тя едва тогава реши да каже истината. Съжалявам Анни, но тук с теб се различаваме в мислите си. За мен Еда потърси помощ и съчувствие от Галип, което беше свързано с раната която Ердал отвори в душата й. Породи се и желание за отмъщение - Еда не може да се справи с психопата Ердал сама. Нужна й е подкрепа на силен и можещ човек. И тя потърси Галип след като му беше създала толкова проблеми. Признанието на Еда отвори очите на Сабиха. И колко нежен и внимателен беше Галип. Сабиха отново не призна пред него грешката си. Но той и не искаше. За него беше достатъчно, че Сабиха е до него и той може да се погрижи за нея и за децата.
По-късно ще продължа. За сега приятен ден [difus_18.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Вто Авг 31, 2010 9:22 am

Лошата новина която поднесе Еда с пристигането си, създаде суматоха и разстрои всички обитатели в къщата. Зейно е изплашена, Зафер се опитва да успокои Еда, Зюлфие се захваща с обичайните си задължения, Ръза е истински притеснен за шефа си. Галип е загрижен за всички. След като успокои Сабиха той реши, че трябва да се срещне с Ердал. Той не бърза да обвинява, имайки опита с отвличането на Керем и последващите събития със семейство Петек. Много добре познава Галип навиците на Ердал - изключва телефона си само когато лети със самолет. Реши да отиде в къщата на Ердал и да разбере какво става. Там те бяха изненадани от "чистачите". След разигралата се сцена и раняването на Зафер - който въпреки раната не загуби самообладание и извика полицията. След намесата на полицаите и откриване на папката със снимките на цялото семейство Галип разбра истината за Ердал. Убеден, че нищо добро не ги очаква той побърза да прибере в къщата Кемал и Рухсар, които също са евентуална мишена на Ердал. Побърза да се обади на Верена и да я предупреди за охраната на Мемо. Галип си върна предишните възможности на организиран човек с аналитично мислене. Не спести нищо и на Сабиха - каза всичко което може да се случи. Не загуби самообладание - напротив действаше много организирано - охраната на къщата и всичко свързано със сигурността на обитателите. Прояви съчувствие и към Еда като човек. Сабиха още при обаждането на Рухсар прояви загриженост и тревога за Галип. При звъна на телефона първата й дума беше Галип!. Въпреки ежеднвните задължения към Керем и тя прояви разбиране към Еда и предложи своята помощ като жена. Ежедневието на всички е тягостно. Никой не знае какъв щ бъде изхода и всички са притеснени. Ердал е предвидил всичко и това да заблуди и полицията и Галип с мними полети. Галип пропусан само един факт - че къщата в която живее е закупил от Ердал и той е подготвил всичко предварително и сега наблюдава всички действия случващи се в тази къща. Така се получи и отвличането на Сабиха и детето. Предстои много тежък момент. Но Галип ще се справи. Ще победи доброто и любовта.
За Ердал не мога да кажа нищо друго освен че е психично болен и отмъстителен човек. Той се поставя над всичко и над всички. Той се мисли за годподар , а всички останали са долу в краката му. Артиста играе много добре ролята си, след като породи в мен чувство на ненавист. Това мога да кажа за изминалата серия.
Анни ще чакам с нетърпение да продължиш коментара си. [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Вто Авг 31, 2010 10:41 am

anjelina, Изображение,

Това е третият турски сериал, който гледам с интерес и дори с ентусиазъм, след "1001 нощ" и "Аси", и в трите откривам общи черти в характерите на трите главни героини - усещане за непогрешимост, горделивост, инат, породени от нежелание да се види истината, най- общо казано, което от своя страна поражда неадекватни действия и -понеже тотално отсъства желание за дори минимална промяна в начина на мислене - допускане на еднотипни грешки. И при трите води до саморазрушителни действия, които причиняват много страдание на много хора. Аз лично изпитвам силни съмнения, че две от тези героини - Сабиха и Шехерезада - познават добре партньорите си и изпитват някакви чувства към тях. Та, абсолютно приемам твоите разсъждения за тази тягостна сцена на дивана, двамата, седящи един до друг, но всъщност - безкрайно далеч, защото на Сабиха отново й и необходимо нечие друго потвърждение за действията на Галип, за да му повярва. Истината за мен е, че Сабиха просто не заслужава Галип, той наистина направи твърде много компромиси, в името на любовта си, в името на децата, в името на сина си, докато Сабиха от един момент нататък допуска само грешки, поне аз не мога да индентифицирам нищо разумно в поведението й от момента на появата на Кюршат, та чак до този момент, нейните действия пораждат поредица от събития, чията кулминация видяхме в края на снощния епизод.
Разсъждавайки в тази плоскост, аз наистина не мога да разбера това прекалено съвпадение в образите на героините, при положение, че сериалите са правени от различни сценарийни екипи, не искам да обобщавам, но подозирам, че идеята е била да се акцентира върху образа на силния мъж, който разсъждава разумно, логично и взема верни решение, които после осъществява с адекватни действия. Извинявай, че се отплеснах, но приликите ми се набиват, надявам се, че си гледала и другите сериали, които споменавам, ако не си, се извинявам, но аз съм склонна да задълбавам, често - по- дълбоко от необходимото.
Спирам, че много прекалих, желая ти хубав ден, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот alice in wonderland » Вто Авг 31, 2010 10:59 am

[vrwt1s.jpg] Ани, няма как да не се съглася с теб - нищо че говориш за други сериали, абсолютно си права. Много добър пример си дала, а най-интересното е, че и трите сериала са хит в Турция. За това си има обяснение - изграждат уж образи на силни жени, които обаче в един момент имат нужда от мъж до себе си. Малко е парадоксално, защото от една страна искат да покажат, че туркинията е модерна млада жена, а от друга все пак да омаловажават ролята на мъжа до нея, който в доста отношения се оказва по-здравомислещ от нея.
В това отношение Сабиха доста прилича на Шехерезада, много добре си се сетила - от една страна уж амбициозна жена готова да се справя с всичко, от друга - има нужда от мъж до себе си за да е уверена, но когато го намери доста често изпадат в странни ситуации. Много често заради една грешка или заради нещо, което не е по-силите на другия се създават изкуствени пропасти.Споделих ви в началото на последните епизоди, но пак ще го кажа - цялата тази ситуация е нелепа. Любовта изисква компромиси и разбиране и не търпи прибързани заключения. Не бих могла да кажа, че приликата между Онур и Галип е голяма, за разлика от тази между Сабиха и Шехерезада. Определено Галип е образът, който ми е повече на сърце - именно заради характера му - ето и в последните епизоди в неимоверно трудни ситуации той отново се опита да запази самообладание и да намери верния път.
Анджи е споменала Ердал - за мен той е типичният злодей, който търси някакво отмъщение и прекрачва всички граници, загубил разума си. Не мисля, че каквото и да е отмъщение ще му даде мира ....Той със сигурност е загубил връзката с реалността.
Изображение
"Bana bak, banaaaa..."
Аватар
alice in wonderland
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот annie_vd » Вто Авг 31, 2010 11:13 am

Алиса, Изображение,

Благодаря ти Изображение, че сподели мнението си, аз често изказвам становища, които са провокативни и срещу течението, та и на мен самата - поне от време на време - ми е необходимо да зная, че не съм съвсем луда. Във всеки случай, готова съм да обсъдим и действията на Онур, за мен определено има прилика между в поведението на Галип и Онур, и двамата се борят до край за любовта си, трябва да призная, че Галип е далеч по- настоятелен, докато Онур в един момент се отказа, предаде се, умори се да доказва невинността си, умори се да се бори с проклятието на "черната нощ". Ох, момичета, обожавам Римски - Корсаков и конкретно сюитата "Шехерезада" и то далеч преди да гледам филма, сега ще си я пусна...
Отново с пожелания за хубав ден, [hearts.gif]
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Вто Авг 31, 2010 12:24 pm

Анни, Алиска, радвам се че сте тук. Аз не смея да говоря и правя сравнение с други сериали за да не спамя. Но много ми харесва тази съпоставка, която вие правите. Аз не съм гледала Аси и 1001 нощ съм гледала но н така задълбочено. Но тази сутрин видях че го повтарят. Епизода беше Онур и Шехиризада са разделени заради дъщерята на Онур. Срещнаха се - веднага видях приликата между двете героини. Може би защото не съм гледала 1001 нощ толкова задълбочено, но нашата Сабиха води класацията по инат, гордост, самооценка за непогрешимост - всички отрицателни качества които могат да се съберат в един образ. Тази сутрин видях Шехи да се колебае, защото Онур след като й наприказва за бягствата й каза че тя не се бори а бяга. Той си тръгна и тя се замисли сериозно. Докато Сабиха не съм видяла някога да се замисли. Напротив когато Галип е разговарял по тези въпроси с нея /напр. разговора пред школото на Зейно/ тя става нападателна и му приписва неща, които тя прави - тя там Обвини Галип че той бягал. Така че Сабиха е водеща според мен в това отношение.
Приятен обяд момичета [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Сря Сеп 01, 2010 12:30 am

Момичета, Изображение,

Като продължение на предишния ми коментар и вземайки повод от коментара на anjelina да продължа: Извън твърде натрапчивите спомени на Шехерезада за "черната нощ", твърде преекспонирани за мен, основният ми неприятен спомен от филма е Шехерезада, повлякла отново Каан и отново бягаща, та, аналогията просто се набива, тя е неизбежна. anjelina , не виждам нищо лошо в това да сравняваме сериалите, точно обратното, поне според мен, все пак ние сме мислещи дами... А по повод Шехерезада, при нея средата, опита, образованието, са далеч в повече и далеч по- различни и определено оказват положително въздействие върху нея, макар за образованието да имам известно съмнение, особено при качеството на нашето такова, имам много лош опит от участието си в доста комисии, но да се отклонявам от темата. И в този ред на мисли да споделя, че от въпросните два сериала двата женски образа, които за мен са без всякаква конкуренция на силни, мислещи жени, са тези на Рохсар и Надиде.
Сега за този епизод, макар да е продължение на предишния и на практика нищо ново да не се случи, аз разсъждавам в посока кому е необходимо да се показва тази прекалена, при това - поне за мен - самоцелна жестокост и издевателство, още повече, че стана кристално ясно, че Ердал е за специализирано лечебно заведение. Какво се опитват да внушат сценаристите, показвайки я, нещо ми се размива идеята, не мога да я схвана, е, отмъщава си, не е ясно за какво, но вече всичко е прекалено, хубаво, нагнетява се напрежението, но какво е посланието, че с крайна, безсмислена жестокост може да се защити справедлива в нечии очи кауза, едва ли, [question.gif]
Ще ми е интересно да изчета и вашите коментари, аз считам, че тук сценарият определено издиша.
Сега ще гледам някой епизод на "Кости", че този беще прекалено натоварващ за мен....
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Сря Сеп 01, 2010 7:50 am

Здравейте момичета [10665_504.GIF]
Анни,
Макар и ограничена във времето ще споделя моите мисли в посока на твоя въпрос.
Първо НТ режат безогледно оригиналните серии и това размива събитията.
А сега по същество. Ердал е представен като злодея "палача", който отмъщава заради някаква негова измислена идея, която не отговаря на действителността. Но ако се върнем малко назад и си спомним излъчените ретро кадри, когато Ердал е убил невинните животинки-рибките на сестраси и заплахите на майка му и жестокия побой от баща му, може би ще се доближим до идеята на екипа да създаде и представи пред нас тази жестокост. Насилието в детска възраст поражда психически проблеми на вече порасналите деца. Още нещо за Ердал, което до този момент не съм си изяснила. Кризите които той получава са свързани със страданието на хората които той измъчва. Първата криза беше породена от виковете които чуваше по телефона, когато измъчват брата на Еда. Втората криза която полеучи и успя сам да овладее беше във връзка виковете на Сабиха. Нямам време сега да размишлявам върху този въпрос, но жестокостта му ще продължи и довечера, така че се надявам да го разнищим заедно този въпрос.
Другия момент който целят сценаристите с тази серия е образа на Сабиха. От миналото ще спомена само изгубеното доверие в Галип и неизяснените чувства на героинята към любимия мъж, обвиненията й към Галип за всичко което преживяха. Тук аз видях една жена която постави детето на първо място, защото в голяма част от сериала тя поставяше себе си на първо място и това сме го обсъждали многократно. Сабиха изпита страх за детето - лекарствата, специалната храна - живота на детето е в опасност. Сабиха върна и доверието си към Галип - непрекъснатото повтаряне, че татко ще дойде и ще ги спаси - да тя вярва, че Галип ще направи и невъзможното за да ги спаси. Но всички това беше породено не от любов, а от страх.
Другия момент - Лудата любов на Галип. Видяхме Галип отново в действие, възвърна и логическата си мисъл и инциативността и предприемчивоста и всичко което беше загубил след случая със стрелбата и обвиненията на Сабиха. Видях един Галип красив в страданието си, убедителен при необходимост - Зейно- Логичски мислещ -щом аз съм тук и Ердал е тук- добронамереност въпреки голямата болка - разговора с лелята- самоинициатива за спасяване на любимите хора -лекарствата, ключовете от колата и още много неща които аз сигурно пропускам в бързината.
Не на последно място стои въпроса според мен за актьорската игра. Ще направя едно сравнение с певците - добрия певец си проличава, че е такъв когато пее тъжна песен. Така е предполагам и при актьорите. Галип и Сабиха направиха една хубава и романтична любовна история дори и без една истинска целувка. Но това предполагам, че е по-лесно двама красиви и талантливи актьори да пресъздадат толкова истински една голяма любов. Но снощи аз видях тези същите актьори да изиграят много професионално и такъв тежак и жесток момент. Диалог почти липсваше - само актьорска игра и то според мен перфектна.
Нямам време за по дълбоки разсъждения, но по-късно можм да продължим.
Анни, надявам се че и ти ще се включиш днес.
Приятен ден момичета [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Сря Сеп 01, 2010 7:50 am

Малко музика и моменти от епизода който беше излъчен и предстоящия епизод

http://www.youtube.com/watch?v=A5cKyIWD ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=hwziGMqC ... re=related
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Сря Сеп 01, 2010 1:00 pm

anjelina, Изображение,

Днес ми е леко зает денят, та, в един промеждутък да доизясня позицията си за Ердал, четох пак поста си, очевидно не съм изразила добре становището си. Причините за жестокостта му са ясни, те очевидно са резултат от тормоза, на който е бил подложен в детството си, за това нямам никакво колебание, тук мнението ни абсолютно съвпада, аз и за "Аси" и конкретно за чувството на вина, с което Демир живее, съм ги развивала тези теории. Друго е притеснително за мен, какъв е смисълът да показват тази очевидно ненужна свръхжестокост от страна на Ердал, която за мен не е резултат на някакви морални угризения, или други морални категории, той отдавна е загубил всичко човешко, за да има угризения, за да има някакви скрупули, трябва да има някакви човешки качества, защото те са характерни за нормалните, разумни хора, които осъзнават какво правят и когато изпитват чувство на вина, имат и угризения. Ердал не е от тях, той се забавлява, той се наслаждава на това, което причинява на хората, които счита отговорни за смъртта на Мерве, той дори не е палач, той е садист. За мен кризите, които получава, са по- скоро белег за някакво тежко терминално заболяване, това би допълнило - поне в моето съзнание - обяснението за поведението му, той просто няма какво повече да губи, защото губи и живота си. Е, ще видим, разбира се, още довечера, вероятно...
Инак, за Сабиха, мога да приема, че мисли за детето, другото просто не би било нормално.Поведението й е продиктувано от страх, от ужас от неизвестността, както и от крехката надежда, че Галип ще направи и невъзможното да ги спаси, и аз не виждам любов, виждам по- скоро осъзнаване на факта, че ако за тях с Керем въобще има някаква надежда, то тя е Галип. На мен Сабиха отдавна не ми е симпатична като героиня, не храня някакви илюзии, че тепърва, в края на филма, превратно ще се промени. Абсолютно си права за актьорското превъплъщение, блестяща игра, от всички, наистина много добър актьорски състав.
Хайде, че е Изображение, в нашия случай е cook time, т.е. - правя се на домакиня, правя спагети на Ема, а трябва да варя и супа за съпруга ми, че съм им обещала, до по- късно, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Сря Сеп 01, 2010 2:08 pm

[28307_696.GIF]

Анни, аз мисля, че това подробно включване на моментите с Ердал отново са с възпитателна цел. Все пак филма по принцип се прави за Турция, а там освен Истанбул и Европейска част има и много изостанали в интелектуално отношение места. И е много важно да се види до какво може да доведе насилието в детска възраст. Може и да не съм права, но така си обяснявам нещата.
А за Сабиха какво да кажа. Наистина много ме разочарова тази жена. Но тя накрая ще се промени в много положителна посока.Тази промяна е в следствие на случващото се в тези серии. Тя става тази Сабиха, която Галип желае от първия ден. И днес една моя колежка стигна до извода, че трябва да й дадем и ние зрителите още един шанс - както тя се изрази заради Галип. Защото Галип е щастлив когато е със Сабиха. Това са нейни думи. А тя е още по-силен защитник на Галип от мен. Ако аз съм склонна да простя някоя грешка на Сабиха, тя е непоколебима. Нищо до сега не й е прощавала.
Като си свършиш работата ще обменим пак мисли.
До по-късно. [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Пет Сеп 03, 2010 12:55 am

anjelina,

Надявам се да не остана съвсем сама в темата съвсем в края на сериала, преди последния епизод.
Аз съм под впечатлението на няколко сцени, защото индикациите, че сериалът ще има щастлив край си ги имаше, вярно, напрежението беше огромно, нагнетявано до последния възможен миг, видяхме един много хладнокръвен, мислещ и действащ Галип, който по никакъв начин не е готов да загуби нито Сабиха, нито Керем, такъв избор е невъзможен, за никой родител, тази сцена ми напомни "Изборът на Софи", дано не греша за името на филма, един от тези, на които плача, колкото и пъти да го гледам. Видяхме и една изпаднала в паника майка, която е безсилна да направи каквото и да било, за да спаси детето си, стана ми много тъжно за нея, въпреки всичките си грешки, Сабиха по никакъв начин не заслужаваше чак това. И пак ще отбележа, страхотно актьорско превъплъщение, от страна на всички - от Зейно до Ръза, от Ердал до Рохсар, невероятно силни роли правят.
Преди да споделя нещата, които ме впечатлиха от последните два епизода, ще се върна на Ердал. Като човек, работил твърде дълго време с ученици, аз подхождам твърде внимателно към дозирането на отрицателния пример, па макар и с възпитателна цел, и в този смисъл продължавам да дълбая за тази ненужна жестокост от страна на Ердал, даже засилена с факти и за поведението му по отношение на съпругата му, показана доста детйлно в последните епизоди. Ще се повторя, но за мен беше наистина прекалена, някак показна, някак ненаказана твърде дълго време. Във всеки случай, дава ми сериозен повод за размисъл, ако не друго.
Та, нещата, които ме впечатлиха: действията на помощника на Ердал, той е сигурен, че ще бъде убит, но въпреки това остава, тази лоялност също ми е леко непонятна, мога да си обясня, че остана заради съпругата на Ердал, тя наистина се нуждаеше от помощ, а и от стимул, за да се намеси и намесата й беше доста решителна.
В последния епизод видях един много влюбен и много щастлив мъж и една доволна жена. Не видях влюбената, щастливата, а доволната Сабиха, видях щастливата Зейно, но не щастливата Сабиха. Не искам да съм права, отново ще гледам сериала, да мине известно време, задължително ще изгледам епизодите от втория сезон, но това е, което видях тази вечер.
Инак, Галип направо успя да ме разплаче с репликата си, перифразирам, "Дали Зейно ще ми каже татко?".
Рохсар и Кемал за големи сладури, Зафер е мислещ, аналитичен тип мъж, който много ме кефи, Ръза и домашната помощница са много сладки заедно.
Хайде, време е да спирам, че много се [puter_9.gif], надявам се да си пиеш утре кафето, четейки коментара ми, [hearts.gif]
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Пет Сеп 03, 2010 1:53 pm

[28307_696.GIF]
Анни, извинявай че те оставих сама, но имах пътуване и не ми беше възможно да пиша. Но сериала го гледах така че ето сега съм тук и ще се опитам да разсъждавам за двата епизода. И двата много силни в двете крайности. Мога да кажа, че и в двата случая реагирах неадекватно. При първия не се разплаках, но при втория го направих на воля.
За първия епизод - отново съм възхитена ог Галип. Това е човек, който намира винаги правилния подход, как да се държи с всеки човек, ако така можем да наречем и Ердал. Вътрешно изяждащ се от болка и страдание, външно непоказващ нищо. Смирението на Галип подразни Ердал. Той поиска да му покажат Сабиха и детето, за да го сломи напълно. Не постигна целта си. Напротив виждайки ги живи той си даде сметка, че все още нещата са поправими и той ще направи всичко възможно да ги спаси. Най-голямата болко на Галип е защо се е доверил на Ердал и му е повярвал.
Сабиха страдаща за детето си жена, но в мига който видя Галип наистина се изплаши и за неговия живот. Разговаряйки с Бога тя моли първо да спаси Галип и след това детето. За първи път Сабиха се стресна за живота на Галип. И в този момент настъпи промяната в нея. Страха породи други чувства към бащата на детето й.
Сцената в бараката беше много жестока. Замисъла на Ердал беше нечовешки. Невъзможно е човек да избира между две любими същества. Той каза на Сабиха - Завинаги заедно - в живота или в смъртта те ще бъдат завинаги заедно. Много тежък момент. След като застреляха Ердал Галип прояви невероятна съобразителност - той не чака помощ от вън- той е човек на действието. Освобод първо детето и след това се зае да изпълни думите си - завинаги заедно. Справи се с голям риск да предизвика случайно взрива, но шанса беше на тяхна страна. Отдъхна си едва след като избухна бомбата и те бяха невредими.
Шефкет - помощника на Ердал. Той имаше и възможност и основание да убие Ердал и така щеше да спаси всички. Не го направи, защото и той като Ердал е затънал в мръсотията и може би усещаше, че няма да се справи с този тежък товар - да живее след като е бил съучастник в толкова убийства.
Хилал- жената до Ердал. Тя е единствената жена в сериала, която е напълно безправна. Осакатена от Ердал е била принудена да живее с един убиец. Шефкет й върна самочувствието на човек и тя направи това което Ердал заслужаваше. Той умря от човек на когото наистина е донесъл страдание.
За снощния епизод ще кажа само - Галип мож би уморен, но е променен. Той може да разговаря по всички въпроси със Зейно и да бъде разбран. Това дете наистина го обича и аз много бих се радвала ако Зейно нарече Галип "Татко". Истински притеснен ми се видя Галип за последното си предложение за брак. Спази традицията, като попита Зейно дали майка й ще се съгласи да с омъжи за него. Много хубав беше момента с пръстена. Той остави пръстена да й говори. Хареса ми и закачката - заради децата ли ще се омъжиш за мен. След това на моста бяха прекрасни. Тя закачлива усмихната, а той как я гледаше - истински влюбен мъж.
За Сабиха какво да кажа - може би и аз трябва да повторя думите на колежката - ще й простим всичко, защото Галип е щастлив когато е с нея. И довечера ще се любуваме на сватбеното им тържество.
Анни, днес сутринта колежката ме зарадва има два нови клипа за Галип и Сабиха от ЕТИ80. Много са хубави. Аз благодаря на Ети80 за всички клипове които е направила за Галип и Сабиха. Истинско удоволствие е да ги гледам и слушам.

http://vbox7.com/play:8b1a4b61

http://vbox7.com/play:27713097

Приятен ден. До утре . [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот anjelina » Съб Сеп 04, 2010 7:09 am

Добро утро Анни,

Снощи нали бяхме на сватба и двете сме оставили коментара за днес. [11371_022.GIF]
Какво да кажа за серията - всички събития които се случиха бяха приятни като за финал. Хубав, вълнуващ епизод, който се гледа за един миг.
Зафер - като дете не е имал шанса да срещне своя благодетел. Израсъл в сиропиталище той сам се справя в живота. Заминал за Австралия да търси своето щастие и късмет, но не го е намерил. Връща се завинаги в Турция, за да бъде близо до единствения си приятел от детството Галип. И той като Галип намери своето семейство сред роднините на Сабиха. Притеснен финансово приема приятелското предложение от Галип да му помогне, за да завърти бизнеса си с кафе. Той от своя страна иска да работи с Кемал, за да не губи връзката с истинските обикновените хора. Радва се на щастието на Галип. Усети и тръпката между Ръза и Зюлфие. Сценаристите не подсказаха нищо за неговото бъдеще за любов или мечта по жена.
Верена - обидена е мадам от посрещането в къщата на капитана. Всички се втурнаха към Мемо и мадам остона незабелязана. Тъга имаше в думите й към Ръза, че никой не я е поздравил. Тя до един момент беше незабележима на тържеството. Наблюдавайки как се чувства Мемо, а може би и от вълнението което предизвикаха Галип и Сабиха във всички, тя разбра че семейство Тюркер вече са реалност и тя има сигурност за това, че Мемо наистина ще бъде щастлив тук сред роднините си, сред хората които го обичат. Взе трудно решение без да бъде много молена, но даде възможност на Мемо сам да направи своя избор. Въпреки, че чертаеше светло бъдеще на Сабиха и децата в Германия тя сама е стигнала до извода да се завърне в Турция - завръщане към корените - така го виждам аз.
Ръза и Зюлфие - още вечерта когато беше обявен годежа, сега на ергенското парти - виждат се искриците които припламват между двамата. Тревогата на Зюлфие за Ръза, след това Зафер се опита да отвори очите на Ръза и подаряването на уловения сватбен букет ме карат да вярвам, че те са бъдещите младоженци. Всички присъстващи на сватбата одобряват такава развръзка и ги насърчават. Много се радвам за тях - и двамата са много скъпи за Галип, така че той ще подкрепи създаването на това семейство.
Гюлшен и Капитана - той както винаги уравновесен, тя отново страдаща за семейството си. Фарук предпочита да се види с "онова" момиче вместо да дойде на сватбата. Галип и Сабиха ще си купуват къща в стария квартал и ще бъдат близо да Кемал и Рухсар. Те са отделени и въпреки хубавата гледка на която могат да се любуват всеки ден тя не е удовлетворена. Липсва й близостта със семейството.
Кемал и Рухсар - много сладка двойка. Вече при тях страстите са укротени, макар че Кемал не пропусна да напомни на Рухсар, за парите които тя без негово знание даде в училището. Кемал е внимателен и загрижен за Рухсар. Иска тя да изкара една спокойна бременност. Хубава симпатична двойка която на мен специално носеше много положителни емоции.
Остана само семейство Тюркер, но за тях ми трябва малко повече време, а пък задачите които съм си поставила за днес чукат на вратата. Така че до по късно.
Анни, надявам се да ти остане време и ти да се включиш в обсъждането.
Приятен и успешен ден. [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Вто Сеп 07, 2010 2:22 am

anjelina,

Да се извиня, аз не успях да гледам финалния епизод в петък, чак снощи го намерих в нета, сега кратък коментар: Задължително трябва да отбележа, че финалът е отворен, определено предполага възможност за заснемане на още епизоди, или поне е предполагал. Извън сватбата, другите ми впечатления: Потвърдиха се общите ни подозрения за Ръза и Зюлфие, те определено са много симпатична двойка, както и Кемал и Рохсар. Кемал израстна много, образът е доста променен, изцяло в положителна посока, в последните няколко епизода ми се затвърди усещането, че всъщност Галип е главата на голямото семейство, а не Кемал. Гюлшен така и надхвърли потенциала си, продължава да е точно толкова елементарна, колкото беше и в началото, и тя като Сабиха просто не заслужава съпруга си, прекалено е добър за нея - във всеки един аспект. Продължиха да наслагват мрачни краски, дори ужасяващи краски, върху образа на Ердал, съпругата му се оказа музикант, което придава още по- голяма жестокост на и без това достатъчно жестоката му постъпка да й смаже ръката и този елемент от последния епизод отново ме хвърля в размисъл за идеята на сценаристите за образа на Ердал и неговото значение за сериала. Аз лично не съм изненадана от окончателното завръщане на Верена, не ми е ясно само защо трябваше да разделя Мемо от средата му по този егоистичен начин, доста кухо ми прозвучаха обясненията й, че не е намерила здрава среда, в която да го остави, сякаш нейното присъствие създава представата за здрава семейна среда. Определено съм впечатлена от образа на Зафер - добър, добронамерен, с идеи и намерения да развива сериозен бизнес, предложи работа на Кемал, добре се вписва в пъстрата картина на голямото семейство, Зейно и Мемо са безумно щастливи, най- сетне ще имат възможност да живеят с всички, които обичат и най- вече с Галип. Абсолютно приемам фразата на колежката ти за Галип и Сабиха, моля те да й предадеш моите поздрави в удобен момент, все забравям да те помоля. Вече са качени всички епизоди от втория сезон, аз ще ги гледвам отново, както се канех от началото на излъчването на новите серии, а и вече изгледах първия. Да си призная, малко ми е изкуствено поведение на Сабиха в края на филма, след всичко, което направи, някак си много бързо, много изведнъж реши, че Галип е мъжът на мечтите й, но аз вече споделих, че съм разочарована от нейния образ, очаквах много повече, а и в друга посока на развитие на образа - към израстване, към създаване на образа на силна, мислеща, действаща жена, на жена, загрижена за децата си, успяваща на съчетае семейство и работа. Ще гледам сериите и ще продължа да коментирам, надявам се и ти, желая ти много хубава седмица, Изображение

До утре по някое време, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anjelina » Вто Сеп 07, 2010 10:13 pm

Здравей Анни,
Малко се притесних, че не се появи няколко дни, но все пак бяха празници и това ме успокои. Отново мислите ни са в една посока. Не съм коментирала самата сватба, но имам малко проблеми, но и това ще направя. Аз също искам да изгледам всички епизоди от втори сезон и пак ще продължим с коментарите, но сега не ми е възможно. Но не се отказвам.
Приятна вечер и пак ще се срещаме тук във форума. [kalp.gif]
anjelina
фен
фен

Статус:

Мнениеот annie_vd » Сря Сеп 08, 2010 12:07 am

anjelina,

Да вметна, че клипчетата, които си постнала, са страхотни, особено първото на Ети, направо ме [melting2.gif] [melting2.gif] [melting2.gif], невероятно добро попадение е, уникално съчетание на кадри и музика, много се изкефих.
Аз ще гледам отново епизодите от втория сезон - когато и както успея да си организирам времето, и ще си поствам коментарите, сигурна съм, че са ми убегнали доста от детайлите.
Желая ти хубав ден, Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
annie_vd
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Архив