ASI-BG.COM • Виж темата - Umut Kurt / Джихан

Umut Kurt / Джихан

Umut Kurt / Джихан

Мнениеот vania_e » Пон Мар 29, 2010 11:23 pm

Изображение17 Nisan 1981 yılında Erzurum’da dünya gelen Umut Kurt aslen Erzincanlı’dır. Oyuncu olmaya 17 yaşında karar veren Umut Kurt Babasının tepkisi ile karşılşır. ” Aç kalacaksın ” diyen babasına inat o yoluna devam eder.

Ruhi Sarı‘nında içinde bulunuduğu Kartal Sanat Tiyatrosu ile oyunculuğa adım atar. Sonraları Konservatuar sınavlarına girer. Önce İstanbul Üniversitesine sınava girerek 1. basamak turunu aşar. Ama ikinci sınavda o denli panik olur ki, genel kültür sorularından biri olan “Çalışuku kitabının yazarı kimdir?” sorusuna Yaşar Nuri Öztürk diyiverince İstanbul Üniversitesi hayal olur. Aynı şekilde Hacettepe’de Umut Kurt‘un yeteneğini fark etmez. Seneler sonra Yıldız Kenter‘in kendisine “Seni Kim Almadı? Demek bizde hata yapabiliyormuşuz.” cümlesi ona verilen ödüllerden en değerlisidir.

Sonunda Müjdat Gezen Sanat Merkezinde bulur kendini.”Godot’yu izlerken” oyununda bu dönemde oynar.Sesi ile de dikkatler çeken Umut Kurt, Müjdat Gezen Sanat merkezinden Meltem Taşkıran‘ın teşviki ile Çizmeli Kedi müzikalinde oynar. Bu müzikali “Benim Tatlı Meleğim” müzikali takip eder. Bu oyunları oynadığı iki sene boyunca okulda devamsızlık yaptığı için atılır.

Bundan sonraki dönemde BKM Mutfak günleri başlar. Kendi yazdığı skeçler ile şimdinin en sevilen gruplarından olan BKM‘de uzun süre oyunculuğunu konuşturur.

Bu süre zarfı içersinde de Televizyon ile tanışır ve irili ufaklı bir çok rolde oynamaya başlar. Seyirci tarafından keşfedilmesi Hatırla Sevgili dizisindeki Yaşar rolü ile olur. Aşırı sağcı Yaşar karakteri ile sevilen oyunucular kervanına katılır. 2006 yılında Sırrı Süreyya Önder‘in yönettiği Beynelminel filmi ile bu sefer solcu bir genç olarak karşımıza çıkar ve oyunculuğu ile konuşulur. Yine aynı dönemde efsane Müzikal Hisseli Harikalar Kumpanyasının yeni döneminde Cafer tiplemesi ile hem sesi hemde oyunculuğu ile en dikkat çeken oyunuclar arasında gösterilir.

2008 yılında Erkan Can ve Hatice Aslan ile birlikte ilk başrolünü oynar. Düğün Şarkıcısı isimli bu dizide yine sesinden ve oyunucluğundan yararlanılır. Saf ve iyi niyetli Bayram tiplemesi ile kısa sürede hafızalara kazınır. 2009 yılında Tomris Giritlioğlu‘nun yönettiği Güz Sancısı filminde Ferit karakterine hayat verir. O sene içersinde de sadece Trt için çektiği ve bir bayram günü yayınlanan mini dizi Acemi Müezzin ile dizi oyunucluğuna devam eder.

2010 yılında Cevdet Mercan’ın yönettiği ve Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin ile oynadığı Gönülçelen dizisinde klarnetçi roman genci Cihan’ı oynamaya başlar. Hala devam eden dizideki rolü için klarnet dersleri alan oyuncu 2000′li yılların en yetenekli oyunucları arasında gösteriliyor…

Filmografi
* Gönülçelen (2010) - Cihan
* Acemi Muezzin (2009) - Ali
* Güz Sancısı (2009) - (Ferit)
* Düğün Şarkıcısı (2008) - (Bayram BÜLBÜL)
* Beynelmilel (2006) - Haydar Arıkan
* Bir Demet Tiyatro (2006)
* Hatırla Sevgili (2006-2008) - Yaşar Çiftçioğlu
* Organize İşler (2005) - Tabutçu
* Acı Hayat (2005) - Kuaför
* Kalp Gözü (2004]) - Sokaktaki Tinerci
* Metropol Kabusu (2003)
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.
 
Статус:
Мнения: 3980
Регистриран на: Пет Ное 27, 2009 6:06 pm
Местоположение: Разград
Skype: vania_en

Re: Umut Kurt / Джихан

Мнениеот vania_e » Пон Мар 29, 2010 11:42 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение
Аватар
vania_e
V.I.P.
V.I.P.
 
Статус:
Мнения: 3980
Регистриран на: Пет Ное 27, 2009 6:06 pm
Местоположение: Разград
Skype: vania_en  • Advertisement

Назад към Пленителката на сърца

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта