ASI-BG.COM • Виж темата - Muhteşem Yüzyıl / Великолепният век

Muhteşem Yüzyıl / Великолепният век

С участието на Халит Ергенч
[MUHTESEM.png]

Re: Muhteşem Yüzyıl / Великолепният век

Мнениеот roni50 » Вто Юли 26, 2011 10:47 am

Благодаря за мнението Ви върху моето писмо. Това от което най-много се възмущавам е непрекъснато насажданата омраза към всички турски сериали и всичко турско. Ние сме болни от завист и омраза. никой не вижда хубавите и положителни неща в тези филми. Аз съм убедена, че журналиста, която е написал онази статия във в-к Уикенд и други като него, не са гледали нито една серия от този сериал, пък и от всички други, които пускат тук. В интерес на истината и от тях има доста посредствени, но защо трябва да си затваряме очите за хубавото. Нима и с американските филми не е така. От тях има много стойностни, но има и много "боклук". Защо не сме обективни? Но това е явно целенасочено насаждана омраза и злоба към всичко турско. А турците са толкова позитивно настроени и приятелски към нас. Омръзна ми да живея с миналото и с тази злоба, която лъха от всякъде. Било каквото било, сега времето е друго и аз не искам да пишат и да ме настройват непрекъснато към този и онзи, а и изкуството няма нищо общо. В края на краищата всеки може да гледа каквото си иска, но да отричаш и хулиш нещо само, защото е турско например, заради историята или нещо друго не съм съгласна. Радвам се, че има все пак хора, които са безпристрастни и оценяват хубавите и стойностни неща.
roni50
новак
новак

Статус:

Мнениеот anghora » Сря Юли 27, 2011 1:10 am

Алоооооо, госпожице Рони50! Човек, за да е обективен трябва много да е чел и много да се е образовал, та да има широкоспектърна гледна точка върху проблемите, които те тормозят и повдигаш тук. След като основната ти настолна книга е вестник "Уикенд" няма какво да се ядосваш и размишляваш. Това е вестник за разтоварване на спрели развитието си хора, така наречените "полирани мозъци".
anghora
новак
новак

Статус:

Мнениеот bibisita » Пон Сеп 05, 2011 6:58 pm

Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот milen75 » Пон Сеп 19, 2011 8:28 pm

Искам да попитам,някой знаели да ли се правят субтитрите за 25 епизод?
milen75
новак
новак

Статус:

Мнениеот bibisita » Пон Сеп 19, 2011 10:44 pm

milen75 написа:Искам да попитам,някой знаели да ли се правят субтитрите за 25 епизод?

Момичетата от бг мама превеждат и правят субтитрите на 25 епизод,като стане готов ще дадат линк.Все пак отделят от личното си време ,затова търпение .Първия сезон много бързо го превеждаха.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот milen75 » Пон Сеп 19, 2011 11:13 pm

Благодаря . Вече знам , че се работи по превода.
milen75
новак
новак

Статус:

Мнениеот ivcheto83 » Сря Сеп 21, 2011 6:39 pm

Ето го епизода в арена:
http://arenabg.com/details.php?id=3c5ab ... a4e523daf7
Аватар
ivcheto83
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот bojura » Чет Сеп 22, 2011 12:01 pm

Ето го и в мастерс- http://masters-tb.com/details.php?id=66262 :)
Само добродетелността е богатство!
Аватар
bojura
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот anghora » Съб Окт 08, 2011 9:05 pm

Здравейте, бихте ли дали директен линк за сваляне на 25, 26 и 27 серия? Ако не Ви затруднявам, разбира се! Предварително Ви благодаря, филма е много хубаво направен и преведен:)))
anghora
новак
новак

Статус:

Мнениеот mariya.1942 » Пон Окт 10, 2011 8:36 pm

[28307_696.GIF] Благодаря на всички, които се трудят по превода, субтитрите и свалянето на този хубав сериал, от който научих много за историята, която, признавам си, не познавам добре...Прекрасни сте всички вие анонимни труженици... [vrwt1s.jpg] [2dgq0jo.jpg] [236.gif]
Image
Аватар
mariya.1942
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот viki_17 » Чет Окт 13, 2011 5:20 pm

[28307_696.GIF], момичета!

Четох много хубави отзиви за този сериал и сигурно ще започна да го гледам. Хубавото е, че го има в торените и тук е мястото да благодаря на тези, които се занимават с превода и редят буквичките, за да му се насладим. [11363_980.GIF]

Междувременно разбрах, че ще бъде закупен от някоя от нашите ТВ-и и ще се гледа през декември. [yahoo_33.gif]
Изображение
Image
- Животът е дълъг, ако е пълен…Нека го измерваме с постъпки, а не с време...Сенека
Аватар
viki_17
Дървен философ
Дървен философ

Статус:

Мнениеот bojura » Съб Окт 15, 2011 4:42 pm

Ухаа,сериозно ли?А аз си мислех,че този филм никога няма да бъде закупен в България.
Аватар
bojura
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот mariya.1942 » Вто Ное 08, 2011 11:56 am

[464.gif] Поредните огромни благодарности от мен за превода на епизодите и субтитрирането и качването ... [2dgq0jo.jpg] [236.gif] [2dgq0jo.jpg]
Разбрах, че ще дават сериала по наша телевизия, но аз лично няма да го гледам, защото след последния ми опит с ЛИН, няма да си позволя да направя друг...Предпочитам търпеливо да чакам преводите на нашите доброволци, да са живи и здрави! [11363_980.GIF]
Image
Аватар
mariya.1942
маниак
маниак

Статус:

Мнениеот Vihar » Пет Дек 16, 2011 3:15 pm

Как ви се струва тази новина ? [think.gif]

http://jenite.bg/%D0%91%D1%80%D0%B0%D0% ... 37296.html
Изображение
Ти виждаш нещата и питаш "защо?",
аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "защо не?"
Джордж Бърнард Шоу
Аватар
Vihar
Модератор
Модератор

Статус:

Мнениеот bibisita » Пет Дек 16, 2011 8:18 pm

viki_17 написа:

Междувременно разбрах, че ще бъде закупен от някоя от нашите ТВ-и и ще се гледа през декември. [yahoo_33.gif]

Все още не е закупен от нашо тв.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот paribas » Съб Дек 17, 2011 2:13 pm

Аз не гледам турски сериали - не защото са турски, а по същата причина по която спрях да гледам и латиноамериканските сапунки - просто са зле направени и са за определен вид публика само. А и не показват реалността.
Този сериал също изглежда като приказка, а не като хроника, но определено е по-добре направен, актьорите са добри, сюжета е драматичен и с интерес гледах първите 3 серии. Хареса ми, че се виждат и хората на властта и хората, с нож опрян до кокала (например Александра-Роксолана), аристократите и робите. Роксолана определено ми е най-симпатична: когато нямаш избор, пътят е само напред. Поне в началото липсва фанатизъм или религиозна обсебеност (което е странно при условие, че сега това в Турция е модерно и е политически курс) или мания за тотално величие ("ние сме най-добрите, другите са рая и да мрат"). Надявам се да продължат в тоя дух, засега се справят доста добре. Интересно ми е как са представили ситуацията в Румелия (т.е. България). Някъде четох, че показвали зверствата. Ако е така, то това си е самата истина, която просто се показва най-сетне, и ще го гледам, макар че сигурно няма да е леко. Като се има предвид, че любимият ми български филм е "Време разделно", комбинацията с този ще е интересна. Но определено са се постарали хората, и стартът е силен. Да видим нататък :)
Имаше само 1 тъп момент - с унгарския крал Лайош - много бедна откъм хора и декори сцена, и някакъв идиот, говорещ на турски. Това със сигурност не е реалистично.
paribas
новак
новак

Статус:

Мнениеот bibisita » Нед Дек 18, 2011 5:58 pm

В началото на всеки епизод пише-Всички събития и персонажи в този филм са художествена фикция,вдъхновения от историята.Така ,че се очаква да не е хроника и да изглежда като приказка.
Изображение
Аватар
bibisita
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот paribas » Нед Дек 18, 2011 11:24 pm

Абсолютно правилно, това с фикцията [melting2.gif] Личи си, просто е като приказка, още повече че сега ми направи и впечатление факта, че жените от харема са облечени като средновековни европейски принцеси (което е невъзможно) и в някои серии забравят напълно да са с фередже пред чужд мъж, който не е евнух [emo_233.gif] А това е съвсем изключено за 16 в. в Истанбул. Горката Роксолана - как са я представили само, самото ходещо зло [happy0195.gif] А ми е любимката! [kalp.gif] Така де - умна, волева, безмилостна - иначе е щяла да умре много преди историята да чуе за нея.
Изобщо целият "харемски" състав се представя много добре като игра, браво на актрисите.

П.С. И все пак, колкото и да е приказка, филмът носи някакви послания и подтекст, а за хора, на които им е интересна историята - още повече... А за региона, който е бил толкова векове в рамките на османската империя, асоциациите и тълкуванията са неизбежни. И дори сигурно са много по-силни за самите турски зрители. Да видим как ще я подкарат от 8-ма серия нататък, че като гледам - има още много серии... [melting2.gif]
paribas
новак
новак

Статус:

Мнениеот bojura » Пон Яну 09, 2012 12:05 am

"Великолепният век" е закупен от БТВ.Така,че там ще се гледа. :)
Аватар
bojura
V.I.P.
V.I.P.

Статус:

Мнениеот mimka_80 » Сря Фев 22, 2012 3:19 pm

здравейте момичета.филма е много хубав.миналото си е минало то няма как да се поправи и ако човек се абстрахира от него ще усети силата и вярата в себе си които трябва да имаш за да успееш.точно това е магията на филма.малката роксолана е принудена да се опълчи срещу много хора,злоба и омраза даже и срещу вековни традиции в харема.и тя го прави.този филм ме подтикна да прочета и книгата роксолана много е интересна.а от героините най-ми допада нигяр калфа.тя е неоценим помощник на хюррем. а на халит ролята му на султан му приляга като ръкавица.
mimka_80
новак
новак

Статус:

ПредишнаСледваща

• Advertisement

Назад към Muhteşem Yüzyıl / Великолепният век